EKSTRA
MENÜ

Terleme

Terleme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Terleme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.484 Terleme haberi bulunmuştur.

Terleme Haberleri

FETÖnün İsveçe kaçan mahrem sorumlusu Corona Virüsten öldü

FETÖ'nün İsveç'e kaçan mahrem sorumlusu Corona Virüsten öldü

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İsveç'te yaşayan firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, Corona Virüsünden öldü.

13.04.2020Gündem
12 günde Covid-19’u yenen doktor: Şakası yok

12 günde Covid-19’u yenen doktor: Şakası yok

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde görevli olan dahiliye uzmanı Dr. Mehmet Karakoç (38), 22 Mart’ta koronavirüse yakalandığını öğrendi. Hastanede tedavi altına alınan ve hastalığı yenmeyi başaran Dr. Karakoç, “Biraz zorlu bir süreç ama ülkemiz de insanlık da koronayı yenecek” dedi. Yaşadıklarını şöyle anlattı:

13.04.2020Gündem
Amasra Nerede Amasraya Nasıl Gidilir Amasra Gezilecek Yerler

Amasra Nerede? Amasra'ya Nasıl Gidilir? Amasra Gezilecek Yerler

Amasra, Bartın’a bağlı ve tarihi 3000 yıl öncesine dayanan bir ilçedir. Ormanla çevrenmiş ve deniz kıyısı bulunan bu ilçe, ziyaretçileri için huzurlu bir sığınak olma görevi üstlenmektedir. Peki, Amasra’ya nasıl gidilir? Amasra’da gezilecek ve tarihi yerler nelerdir? İşte Amasra hakkında çok sorulan ve merak edilenlerin soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

11.04.2020Seyahat
Ben hayatımda bu kadar uzun süren öksürük görmedim

'Ben hayatımda bu kadar uzun süren öksürük görmedim'

İngiltere'deki eşi ve 2 çocuğunun yanına giden Gaziantep KOSGEB İl Müdürü Sadık Gözek, sosyal medya hesabından kendisi ile eşinin Corona Virüse yakalandığını açıklayıp yaşadıklarını anlattı. Sadık Gözek, ''Ben hayatımda bu kadar uzun süren bir ateş, öksürük, tat-koku alma kaybı görmedim'' dedi.

6.04.2020Gündem
Koronavirüs döneminde kaygıyla nasıl başa çıkılır

Koronavirüs döneminde kaygıyla nasıl başa çıkılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan, yaşamımızı tehdit eden koronavirüs salgını karşısında kaygı, korku ve panik yaşamamız çok doğal ve normal diyen Aile ve Çift Terapisti, Psikoterapist Şamil Saribaş, yaşadığımız kaygı ve korkularla nasıl başa çıkabileceğimiz konusunda önemli bilgiler verdi.

31.03.2020Sağlık
Koronafobinin Vücudumuzda Yol Açtığı 7 Önemli Sorun

Koronafobinin Vücudumuzda Yol Açtığı 7 Önemli Sorun

Baş döndürücü bir hızla duygu ve düşünce dünyamızın tam ortasına çöreklenen koronavirüs korkusu, kendi kaosu ve bilinmezliği içerisinde kişide kontrol edilemez bir hale giderken, halk arasında ‘koranayak olduk’, ‘paranoyak olduk’ gibi söylemleri de beraberinde getirdi. Uzman Psikolog Sena Sivri, koronafobinin vücudumuzda yol açtığı 7 önemli sorunu anlatırken, koronafobi ile baş etmenin de püf noktalarını açıkladı.

30.03.2020İyi Yaşam
Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti Aileler dikkat...

Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Aileler dikkat...

MEB'den gelen son dakika haberine göre koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında ‘Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı’ dedi. Bakan Selçuk Twitter hesabından da "7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan’da yayımlayacağız.Her şey planlanıyor ve yapılıyor." açıklamasını yaptı.

30.03.2020Gündem
MEB’den, koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri

MEB’den, koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı. Psikolojik travmalar konusunda uzman bir akademisyen grupla çalışan Genel Müdürlüğümüz kılavuzları tamamlayarak internet üzerinden yayımladı. Bundan sonra yeni desteklerle ailelerimizi sürekli destekleyeceğiz" dedi.

30.03.2020Eğitim
Aşırı Terleme İçin Hangi Doktora Gidilir Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

Aşırı Terleme İçin Hangi Doktora Gidilir? Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

Aşırı terleme pek çok farklı sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Böylesi durumlarda insanlar ne yapacaklarını ve hastanede hangi bölüme gideceğini bilemiyor. Peki, aşırı terleme için hangi doktora gidilir? Aşırı terlemeye hangi bölüm bakar? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık.

28.03.2020Sağlık
Alkali nedir, alkali ortam nedir

Alkali nedir, alkali ortam nedir?

Koronavirüse ve yayılmasını önlemeye ilişkin bilgiler veren Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da virüsün alkali ortamlarda yaşayamayacağını belirterek alkali ortamın nasıl oluşturulacağını açıkladı. Açıklama ardından alkali ve alkali ortam terimi de bir kez daha gündeme geldi. Peki, alkali nedir, alkali ortam nedir?

25.03.2020Gündem
Ayak kokusuna ne iyi gelir Ayak kokusu nasıl giderilir Ayak kokusu neden olur ve nasıl geçer

Ayak kokusuna ne iyi gelir? Ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusu neden olur ve nasıl geçer

Birçok insanın muzdarip olduğu dertlerden biri ayak kokusudur. Ayak kokusundan şikayetçi olan ve ayak kokusundan kurtulmak isteyenler için, ayak kokusunu giderecek çeşitli yöntemleri yazımızda bulabileceksiniz. Ayak kokusuna ne iyi gelir? Ayak kokusu nasıl giderilir bunlarla ilgili detaylar yazımızda bulunuyor.

25.03.2020Sağlık
Çocuklarda göğüs ağrısı neden olur

Çocuklarda göğüs ağrısı neden olur?

Çocuklarda göğüs ağrısı oldukça sık rastlanan bir yakınmadır. Peki, çocuklarda göğüs ağrısı neden olur? Her göğüs hastalığı kalp hastalığının habercisi mi? İşte, çocuklarda göğüs ağrısı ve altında yatan nedenler…

Panik atak nedir Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Panik atak nedir? Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Panik atak, ani başlayan ve korku, sıkıntı, endişe gibi duyguları içinde barındıran ruhsal bir problemdir. Erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla görülür. Peki, panik atak semptomları nelerdir, panik atak nasıl tedavi edilir? Konuyla ilgili merak edilenleri Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. İsmet Kırpınar anlattı.

10.03.2020Sağlık
Agorafobi ne demek Aforafobi belirtileri nedir

Agorafobi ne demek? Aforafobi belirtileri nedir?

Toplumumuzda pek çok kişi Agorafobi ile muzdarip bir hayat sürmektedir. Agorafobi kişinin gündelik hayatını etkileyen önemli bir ruh sağlığı problemidir. Bu ruh sağlığı hakkında pek çok kişi de tedavi görmektedir. Peki, Agorafobi ne demek? Agorafobi belirtileri nedir? Agorafobi hakkında tüm detayları sizler için derledik.

9.03.2020Gündem
Panik atak kontrolü için 10 basit önlem

Panik atak kontrolü için 10 basit önlem

Panik atak veya panik bozukluğun son yıllarda sıkça görüldüğünü aktaran uzmanlar, kişinin beklemediği bir anda ve hiçbir sıkıntısı yokken ortaya çıkabilen bu sorunun göğüste bir ağrı ya da baş dönmesi ile kendini gösterdiğini, şikayetlerin çarpıntı, titreme, terleme, sıcak basması, bulantı ve kolda uyuşma ile devam ettiğini aktardı.

9.03.2020Sağlık
Dahiliye nedir Dahiliye ne demek Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Dahiliye nedir? Dahiliye ne demek? Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dahiliye bölümü vücudun iç organlarını etkileyen tüm koşullarla ilgilendiği için de geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Dahiliye nedir? Dahiliye doktoru hangi hastalıklara bakıyor? Gibi merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık.

9.03.2020Sağlık
Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır

Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır?

YKS başvuruları sona eriyor. Sonrasında da üniversite giriş sınavlarına yaklaşık üç buçuk ay kalıyor. Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri, zaman zaman kendilerini yeterli görmeyip kaygılanabiliyor.

2.03.2020Eğitim
Tuz en fazla İç Anadoluda en az Egede tüketiliyor

Tuz en fazla İç Anadolu'da en az Ege'de tüketiliyor

Diyetisyen Salih Gürel, tuz tüketiminde dikkat edilecek noktalar hakkında bilgi verdi.

Baş dönmesi bu hastalıkların habercisi olabilir

Baş dönmesi bu hastalıkların habercisi olabilir

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Taşan, “Baş dönmesi sık karşılaşılan bir sağlık sorunudur ve pek çok hastalıkta bir belirti olarak ortaya çıkabileceği gibi hormonal bir hastalığa da işaret edebilir” dedi.

6.02.2020Sağlık
Kışın Cildinizin İki Kurtarıcısı: Güneş Koruyucu ve Nemlendirici

Kışın Cildinizin İki Kurtarıcısı: Güneş Koruyucu ve Nemlendirici

Yaz aylarında güneş cildimize ne kadar zarar veriyorsa soğuk ve karlı havalarda da o kadar yıpratıyor. Özellikle kayak yapanlar kar yanığına karşı güneş koruyucu kullanmalı. Soğuk havanın oluşturduğu tahriş ve kuruluğa karşı ise önlem alınmalı. Dermatoloji, Veneroloji ve Kozmetoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Güngör, kış aylarında sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenleri anlattı.

Çay Ağacı (Hint Defnesi) Yağı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Çay Ağacı (Hint Defnesi) Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Günümüzde oldukça popüler olan çay ağacı yağı cilde olan faydalarıyla biliniyor ve git gide birçok kadının cilt bakım rutininde bir şekilde yer alıyor. Hint defnesi yağı olarak da bilinen çay ağacı yağının bilinmeyen birçok faydası var. Peki çay ağacı yağı nedir, ne gibi faydaları var ve cilt bakım rutinimize nasıl ekleyebiliriz?

Çocuklarda doktora başvurmayı gerektiren 5 önemli belirti

Çocuklarda doktora başvurmayı gerektiren 5 önemli belirti

Çocuklarda doğumsal kalp hastalığı görülme sıklığı 1000 canlı doğumda 8 civarındadır. Bu hastaların yaklaşık % 25'inde ilk bir yıl içinde kalp cerrahisi veya girişimsel tedaviye ihtiyaç duyulur. Erken tanı ve tedavinin sağlıklı bir yaşam için önemine değinen Doğumsal Pediatrik Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alpay Çeliker ''Eğer bebeğinizde beslenme sırasında yorulma, sık soluma, aşırı terleme, morarma ve kilo alma sorunları varsa mutlaka doktorunuza danışın'' dedi.

Bu Faydaları Pek Bilinmiyor: Ada Çayı Tüketmek İçin 10 Neden

Bu Faydaları Pek Bilinmiyor: Ada Çayı Tüketmek İçin 10 Neden

Ada çayı, hemen hepimizin mutfağında olan, çayını demlediğimiz bir bitki. Genelde regl sancılarını azaltmak için kullanılan ada çayının etkileri sadece bununla sınırlı değil. Ada çayını hayatınıza dahil etmeniz için 10 harika nedeni aşağıya bırakıyoruz!

22.01.2020İyi Yaşam
Ayak mantarı nasıl geçer Ayak mantarı belirtileri ve tedavisi

Ayak mantarı nasıl geçer? Ayak mantarı belirtileri ve tedavisi

Ayak mantarı, birçok kişide görülebilen ve bulaşıcı olan bir deri hastalığıdır. Kızarıklık ve kaşıntıya neden olan bu rahatsızlığın mutlaka doktor gözetiminde tedavi edilmesi gerektiğinin altını çizen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ferihan Bilgin, konuyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

16.01.2020Sağlık
Sıtma hastalığı nedir, belirtileri neler Sıtma bulaşıcı mı

Sıtma hastalığı nedir, belirtileri neler? Sıtma bulaşıcı mı?

Sıtma hastalığı seyahat hastalıklarından biri. Sıtma; kuluçka süresi ortalama 7 gün olan akut ateşli bir hastalıktır. Hastalık insanlara, parazitle enfekte olmuş dişi anofel sivrisineğinin ısırığıyla bulaşmaktadır. Sıtma hastalığı nedir, belirtileri neler?

11.01.2020Sağlık
Kalp krizi kadınlarda farklı belirtiler gösteriyor

Kalp krizi kadınlarda farklı belirtiler gösteriyor

Kardiyoloji Uzmanı Doktor Hakan Erikçi, kalp krizinin kadınlarda farklı belirtiler gösterdiğine dikkat çekerek, "Kadınlarda aşırı halsizlik, baygınlık, bulantı hissi gibi belirtiler ortaya çıktığında kalp krizinden şüphelenmek, ihmal etmemek gerekir" dedi.

7.01.2020Sağlık
Sağlıklı Gebelik İçin 5 Egzersiz Kuralı

Sağlıklı Gebelik İçin 5 Egzersiz Kuralı

Gebelik döneminde yapılan egzersizler anne ve bebek sağlığı için büyük önem taşıyor. Anne adayına kendini fiziksel ve ruhsal olarak iyi hissettiren egzersizler; özellikle bu dönemde sık karşılaşılan bel ve sırt ağrılarını, şişlik ve ödem ile uykusuzluk problemlerini de azaltıyor. Gebelik döneminde hareketsizlikten uzak duran ve düzenli egzersiz yapan kişilerin normal doğum yapma şansı yükseliyor ve sancı süreleri de kısalıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Nilsem Eraslan, gebelik döneminde egzersizin önemi hakkında bilgi verdi.

Nike Ped Sorununa ve Terlemeye Çözüm Geliştirdi

Nike Ped Sorununa ve Terlemeye Çözüm Geliştirdi

Nike, problemleri ortadan kaldıran en yeni iki spor sütyeni Swoosh One Piece Pad ve Ultrabreathe ile spor sütyenlerine yepyeni bir soluk getiriyor.

24.12.2019Spor Fitness
Raşitizm nedir Raşitizm nedenleri, belirtileri, tedavisi

Raşitizm nedir? Raşitizm nedenleri, belirtileri, tedavisi

“Raşitizm, büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda görülen kemiklerdeki büyüme plağının bozulması ve hücresel bozukluğunun sonucu meydana gelen bir hastalıktır” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mevlüt Kürşat Akkar; raşitizm nedir, raşitizm belirtileri nelerdir, raşitizm tanısı nasıl konur gibi konuyla ilgili merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

Şeker hastalarında gizli kalp riski

Şeker hastalarında gizli kalp riski

Kadınlarda, şeker ve tansiyon hastalarında gizli kalp riskine dikkat çeken Prof. Dr. Bilal Boztosun, “Bu kişiler göğüste sıkışma, yanma, sol kola vuran ağrı gibi tipik şikayetler olmadan kalp krizi geçirebiliyor” dedi.

19.12.2019Sağlık
Kramp neden girer, Kramp nasıl geçer, ayağa kramp girmesi nasıl geçer

Kramp neden girer, Kramp nasıl geçer, ayağa kramp girmesi nasıl geçer?

Kısa süreli ağrıların oluşturduğu uyuşma hissiyle birlikte gelen kramplar nasıl geçer sorusu internette aranan konular arasında yer alıyor. Kramp vücut içinde bir takım eksiklerin habercisidir. Peki Kramp neden girer, Kramp nasıl geçer, ayağa kramp girmesi nasıl geçer?

11.12.2019Sağlık
Tırnak mantarı belirtileri nelerdir Tırnak mantarına ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Tırnak mantarı belirtileri nelerdir? Tırnak mantarına ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Tırnak mantarı gösterdiği belirtiler dolayısıyla çok yıpratıcı bir etkiye sahip olmaktadır. Bulaşıcı olması dolayısıyla çok dikkatli olunası gereken tırnak mantarı, tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Peki, tırnak mantarı belirtileri nelerdir? İşte, tırnak mantarına iyi gelen tedavi yöntemleri hakkında bazı bilgiler

9.12.2019Sağlık
İyileştiren tarifler

İyileştiren tarifler

Soğuklar iyiden iyiye bastırdı. Atkıları, bereleri kuşandık. Ama bu elbette yeterli değil. Vücudumuzu içeriden de korumak gerekiyor. Direncimizi yükseltmek ve hastalığa yakalandığımızda daha çabuk iyileşmek için Beslenme ve Diyet uzmanı Dilara Koçak ve İç Hastalıkları Uzmanı Ayça Kaya’dan tarifler ve tavsiyeler aldık.

Ayaktaki nasır nasıl geçer Nasıra ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Ayaktaki nasır nasıl geçer? Nasıra ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Günlük hayatta sıklıkla ayakta kalan ve aktif bir hayat geçiren kişilerin hayatları boyunca en az bir kez olsun karşı karşıya kaldığı ayaktaki nasırlar, can yakan bir sağlık problemi olarak dikkat çekiyor. Peki, ayaktaki nasır nasıl geçer? Nasıra ne iyi gelir?

5.12.2019Sağlık

Kaşıntıya ne iyi gelir? Kaşıntı neden olur? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sivrisinek ya da böcek ısırığıyla özdeşleşen kaşıntı, bazen bir hastalığın belirtisi olabiliyor. Kaşının altında alerji, egzama, iç organ hastalıkları gibi nedenler yatabiliyor. Sinir bozucu olan bu durumun önüne geçebilmek için çeşitli yöntemler var. Peki, kaşıntıya ne iyi gelir? Kaşıntı neden olur?

5.12.2019Sağlık
Botulizm (Botulismus) nedir, belirtileri nelerdir

Botulizm (Botulismus) nedir, belirtileri nelerdir?

Botulizm hastalığı nedir ve nasıl bulaşır sorusunun cevabı internette araştırılırken, hastalık hakkında dikkat çeken bilgiler mevcut. Peki Botulizm nedir ve nasıl bulaşır? İşte Botulizm belirtileri ve bu hastalık hakkında detaylar

30.11.2019Sağlık
Terleyen bunamaz

Terleyen bunamaz

Uzmanlar yoğun tempoda yapılan egzersizin bunamanın en büyük düşmanı olduğunu belirtti. Kanada’da yapılan araştırmaya göre, egzersiz yapmak beyinde hafızayı canlandıran yeni nöronların üremesine neden oluyor.

30.11.2019Dünya
İşiniz Sizi Sağlığınızdan Etmesin

İşiniz Sizi Sağlığınızdan Etmesin

İş hayatında bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik cihazların sıkça kullanımı ile aşırı stres gibi faktörler, özellikle el bölgesinde görülen sağlık problemiyle ciltte lekelenme ve aşırı terleme sorunlarına yol açabiliyor. Teknolojik aletlerin kullanımına bağlı olarak, el bölgesinde görülen sağlık sorunları arasında; tenisçi dirseği, başparmak sendromu, kapral tünel, tetik parmak ve parmak sıkışmaları gibi el cerrahisini kapsayan hastalıklar öne çıkıyor. Bu cihazların kullanımıyla oluşan cilt lekelenmeleri gibi sorunların; nem aşıları, PRP ve dermapen uygulamalarıyla ortadan kaldırılabileceğini vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr Evrim Uçkunkaya, iş hayatının tetiklediği sağlık sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin şu bilgileri paylaşıyor…

28.11.2019İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Salgın Ortamında Korkuyu Yönetebilmek

İnsanlık tarihinde en bilinen gerçek vakalardan biridir. İşyerinde büyük bir buzluğun içinde kapalı unutulan ve donarak öleceğine inandığı için aslında soğuktan değil korkudan ölen biri vardır. Ertesi gün iş arkadaşları gelip bu kişiyi ölü bulmuşlar ama aslında buzluğun kapalı olduğu için çalışmadığını görmüşlerdir. Yani adam aslında donduğu için değil donacağına inandığı için korkudan ölmüştür. Sonuç olarak bilmemiz gerekir ki, virüs nedeniyle ölmek mümkün olduğu gibi korkudan ölmek de mümkündür!

19.03.2020

Erkek botoksu: Brotox

Botoks yaptıran erkeklerle kadınlar arasında uçurum var. Günümüzde orta yaşlı, sağlıklı, beyaz yakalı çalışanlar daha genç görünmek için botoks tedavisine başvurabiliyor.

12.03.2020

Hamilelikte yolculuk

Çocukluğumdan beri seyahat etmeyi seviyorum. Üniversite yıllarımda arkadaşlarımla, evlendikten sonra fırsat buldukça eşimle seyahat ettim. Hamile olduğumu öğrendiğim gece, ertesi sabah bir yolculuğa çıkmak üzere bavul hazırlıyordum. “Şimdi ne olacak?” diye düşündüm. Peki neler yaptım? Hamilelikte seyahatinizi kolaylaştıracak önerilerim var.

8.03.2020

Köpekler hakkında

Köpeğinizi anlamak için onu tanımanız gerekir. Onların gizemli dünyasını ve alışkanlıklarını öğrenmek, aramızdaki ilişkiyi inşa etmekte oldukça önemlidir. İşte size köpekler hakkında bazı bilgiler...

5.03.2020

Sarı kantaron zehir mi şifa mı

“Depresyona karşı antidepresan kullanmayın” dedi. Sarı kantaron otu önerdi. Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın önerisi meslektaşlarından veto yedi. Uzmanlar uyarıyor: İlaç yerine kaynatılıp yüksek dozda içilmesi riskli! Bitki çayları tehlikeli mi? Ölüme kadar götürebilir mi? Yoksa doğanın bir mucizesi mi?

15.02.2020

Hacamat nedir? Hacamatın faydaları nelerdir?

Hacamat, yaş kupa tedavisi olarak da adlandırılan ve derinin neşter ile küçük bir miktarda açılması; sonrasında vakum özelliği olan steril kupalar yardımıyla cildin alt katmanında birikmiş toksik, metal ve serbest radikal içeriğin dışarıya alınmasını sağlayan geleneksel bir uygulamadır.

21.01.2020

Her göğüs ağrısı kalp krizi değildir

Göğüs bölgenizde bir rahatsızlık hissedince endişelenmeniz normal. Aklınıza hemen kalp krizi ihtimalinin gelmesi de... Ancak neden her zaman bu olmayabilir. Aynı semptoma yol açabilecek başka sorunlar da var.

19.01.2020

Çocukları kış hastalıklarından korumanın yolları

Kış kapıda. Nezle, grip, zatüree, bronşit, farenjit, sinüzit, tonsillit gibi hastalıkların çocuklarda görülme sıklığı da soğuyan havalarla birlikte artıyor. Havaların soğuması, kapalı alanlarda daha sık bulunmak, okulların açık olması, hava kirliliği, kışın artan enerji ihtiyacından dolayı vücut direncinin düşmesi; kış aylarında bazı hastalıklara yakalanma riskini artırıyor. Gelin hep birlikte çocukları kış hastalıklarından korumanın yollarına bakalım:

25.12.2019

Kabin ısısına sahip çıkamadılar

Başta Türk Hava Yolları olmak üzere, özel havayolu şirketlerimizin yöneticileri sağlıklı kabin ısısı ayarlamasına sahip çıkamadılar. Her 10 uçuşun en az sekizinde kabinler hem sıcak, hem de ağır bir koku ile yolcuları karşılıyor. Kabin ısısının ayarlanması konusunda kokpit ve kabin ekiplerinin yeterince bilgilendirilmemesi ve onlara doğru eğitim verilmemesi sağlığımızı tehlikeye sokuyor. Yöneticiler ise ‘uyardık’ sözünün arkasına gizleniyorlar.

18.12.2019

Hipoglisemi dosyası

Hipoglisemi, depresyondan taşikardiye, uyku sorunlarından kronik yorgunluğa, migren tipi baş ağrılarından öfke ataklarına pek çok problemin nedeni veya tetikleyeni olabilir.

27.11.2019