EKSTRA
MENÜ

Terleme Tedavisi

Terleme Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Terleme Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 779 Terleme Tedavisi haberi bulunmuştur.

Terleme Tedavisi Haberleri

Aşırı Terleme Neden Olur Terleme Tedavisi Nasıldır

Aşırı Terleme Neden Olur? Terleme Tedavisi Nasıldır?

Aşırı terleme tedavilerinin mümkün olan en erken dönemde başlaması önem taşımaktadır. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Berkant Özpolat, aşırı terleme sorununun kişinin iş ve sosyal hayatını veya eğitimini olumsuz yönde etkileyebileceği söyleyerek, uyarılarda bulundu.

27.01.2021İyi Yaşam
Aşırı terleme tedavisi nasıl olur

Aşırı terleme tedavisi nasıl olur?

Aşırı terlemenin en sık el, ayak ve koltuk altlarında görüldüğünü ifade eden Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

22.09.2020Kişisel Bakım
Aşırı terleme sorununu botoksla yenebilirsiniz

Aşırı terleme sorununu botoksla yenebilirsiniz

Aşırı terlemenin ameliyat gerektirmeksizin botoks ile tedavi edilebildiğine dikkat çeken Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Uzm. Dr. Fulya Fındıkçıoğlu, “Gebeler, emziren anneler ve bazı kas sinir hastaları haricinde hemen herkese uygulanabilen botoks uygulaması sayesinde kişi, aşırı terlemenin yol açtığı sosyal ve psikolojik problemlerden hızlı ve etkili bir şekilde kurtulabilir.” dedi.

15.07.2020Sağlık
Aşırı terleme ergenlik döneminde psikolojiyi olumsuz etkiliyor

Aşırı terleme ergenlik döneminde psikolojiyi olumsuz etkiliyor

Ellerde ve koltuk altında aşırı terleme yetişkinlerde olduğu gibi ergenlik döneminde de görülüyor. Bu gibi durumlarda yetişkinler kadar ergen çocukların da psikolojisi olumsuz etkileniyor ve sosyalleşmeyi engelliyor.

Deodorantlar terlemeye çare olmuyorsa…

Deodorantlar terlemeye çare olmuyorsa…

Büyük bir keyifle beklediğimiz yaz mevsimi geldi çattı! Hemen herkesi mutlu eden sıcak hava, güneş ve tatil, aşırı terleme problemi yaşayan kişiler için adeta işkenceye dönüşebiliyor. Peki yaz mevsimini kaliteli ve keyifli geçirmek, terleme probleminden kurtulmak mümkün mü? Bu çok önemli soruyu, KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu detayları ile yanıtlıyor.

6.08.2019Sağlık
Normalden 5 Kat Daha Fazla Terleyenler Dikkat

Normalden 5 Kat Daha Fazla Terleyenler Dikkat!

Sağlıklı her insan bedeni terler ancak bu süreç kimimiz için son derece normal düzeyde seyrederken kimimiz içinse korkulu bir rüyaya dönüşür. Sürekli ter koktuğumuzu düşünür, kimseyle yan yana dahi durmak istemeyiz. Özellikle açık renkli kıyafetler giymekten kaçınır hatta kimi zaman kendimizi çok basit bir eylem olan tokalaşmaktan bile sakınır halde buluruz. Aşırı terlemenin birçok nedeni ve etkileri olduğu gibi aynı zamanda soruna yönelik bir takım çözümler ve öneriler de geliştirilmiştir.

Aşırı Terlemenin Nedenleri ve Tedavisi

Aşırı Terlemenin Nedenleri ve Tedavisi

Sağlıklı her insan bedeni terler ancak bu süreç kimimiz için son derece normal düzeyde seyrederken kimimiz içinse korkulu bir rüyaya dönüşür. Aşırı terlemenin birçok nedeni ve etkileri olduğu gibi aynı zamanda soruna yönelik bir takım çözümler ve öneriler de geliştirilmiştir. İç Hastalıkları Uzmanı İsmail Çelik, aşırı terleme probleminin nedenlerini ve çözüm önerilerini sizler için anlattı.

Aşırı terleme nasıl geçer, tedavisi nasıl yapılır

Aşırı terleme nasıl geçer, tedavisi nasıl yapılır?

Sağlıklı insan bedeni terler ancak aşırı terleme problemi kişinin günlük hayatını zorlaştıran bir durumdur. Peki aşırı terleme neden olur, tedavisi nasıl yapılır? Sıkıntı verici bir problem olan bu durum hakkında çözüm önerileri…

21.05.2019Sağlık
Aşırı terlemeye cerrahi yaklaşım ile kesin çözüm

Aşırı terlemeye cerrahi yaklaşım ile kesin çözüm

Eller ve koltuk altında meydana gelen aşırı terleme hayatı kâbusa çeviriyor ama cerrahide geliştirilen teknikler bu sorunu ortadan kaldırabiliyor.

21.03.2019Sağlık
Yaza iddiali girmek isteyenler için ipuçları

Yaza iddiali girmek isteyenler için ipuçları

Bahar enerjisinin ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte, insanların motivasyonlarında da artış gözleniyor. Bu motivasyon artışı, beraberinde değişim ve yenilenme ihtiyacını da getirdi. Birçok insan yazı yüksek enerji ile karşılamak istiyor. Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Özellikle sıcak havalarda daha duru bir cilt ve daha az makyaj için şimdi harekete geçenler, yazın rahat edecek” diyor.

24.05.2018Kişisel Bakım
Aşırı terleme bir hastalık habercisi olabilir

Aşırı terleme bir hastalık habercisi olabilir!

Günlük yaşantınızı da etkiliyorsa mutlaka tedavi edilmeli.

11.08.2016Sağlık
Ellerde aşırı terleme neden olur

Ellerde aşırı terleme neden olur?

Her yaşta olmakla birlikte en çok genç erkeklerde görülmektedir.

7.08.2016Sağlık
Aşırı terleme iş ve sosyal hayatı kötü etkiliyor

Aşırı terleme iş ve sosyal hayatı kötü etkiliyor

Aşırı terleme kişinin iş hayatından sosyal hayatına hatta duygusal ilişkisine kadar pek çok şeyi olumsuz etkileyebiliyor. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Hacıibrahimoğlu, aşırı terlemenin kalıcı yöntemler ile tedavisini anlatıyor.

1.08.2016Sağlık
Aşırı terlemenin en iyi çaresi ‘botoks’

Aşırı terlemenin en iyi çaresi ‘botoks’

6 aya kadar etkisi devam ediyor.

28.06.2016Sağlık
Koltuk altı terlemesinin tedavi yöntemleri

Koltuk altı terlemesinin tedavi yöntemleri

Tek seansta koltuk altı terleme probleminden kurtulabilirsiniz!

31.05.2016Sağlık
Aşırı terleme sorunu 2 seansta son buluyor

Aşırı terleme sorunu 2 seansta son buluyor

Bu şikayetle yaşamak zorunda değilsiniz.

21.09.2015Sağlık
100 kişiden 3ünde aşırı terleme var

100 kişiden 3'ünde aşırı terleme var

Aşırı terleme sosyal hayatı olumsuz etkilese de bu sorunu ameliyatla gidermek mümkün. Hiperhidroz denilen aşırı terleme her 100 kişiden 3'ünde görülüyor ve sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Ancak aşırı terlemeden şikayetçi olan hastalara, normalde estetik için kullanılan botoks tedavisi uygulanabiliyor. 10 dakikalık botoks sonrasında 6-9 ay etkisini gösteriyor ve aşırı terlemeyi azaltıyor.

4.08.2015Sağlık
Korkmayın tedavisi var

Korkmayın tedavisi var

Halk arasında “aşırı terleme” olarak bilinen hastalık, ameliyatla bu sinirlerin devre dışı bırakılmasıyla tedavi edilebiliyor.

1.02.2013Sağlık
Aşırı terlemeye son

Aşırı terlemeye son

Isı dengesini koruması için vücudun sadece teri kullanmadığını söyleyen Dr. Gürkan: Vücut bunu idrarla da yapabilir. Bu yüzden bunaltıcı sıcakları yaşadığımız şu günlerde botoks, lazer ve elektrik tedavisi ya da cerrahi yöntemlerle terlemeye son verebilirsiniz..

27.06.2007Sağlık
Fazlalıklardan yarım saatte kurtulmak mümkün mü

Fazlalıklardan yarım saatte kurtulmak mümkün mü?

Ne kadar zayıf olursanız olun fazlalıklarınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız yapmanız gereken tıbbi bir destek almak olabilir. İşte son yöntemler hakkında uzmanların görüşleri.

3.06.2007Sağlık
Her yönüyle Botox

Her yönüyle Botox

Botox, yıllardır en fazla konuşulan kozmetik uygulamalardan biri... En çok rağbet gören, en tiryakisi olunan, aynı zamanda en fazla tepki gösterilen ve "asla yaptırmam" denilen yöndem de yine o... Dr. Kuşhan’la Diyet dergisi, şubat sayısında işte bu yöntemi masaya yatırdı.

21.02.2007Kelebek
Esra Dermancıoğlu hastalığını açıkladı

Esra Dermancıoğlu hastalığını açıkladı

Esra Dermancıoğlu, ürtiker hastası olduğunu açıkladı.

8.02.2021Magazin
PDA Nedir PDA (Patent duktus arteriyozus) nasıl bir kalp hastalığıdır

PDA Nedir? PDA (Patent duktus arteriyozus) nasıl bir kalp hastalığıdır

Doğumdan önce, anne karnında bulunan her bebekte kalpten çıkan iki büyük bilinen atardamar arasında bulunan bir ara damar sistemi bulunmaktadır. Normal şartlar altında, doğum sonrasında ilk üç gün içerisinde bu damar kendiliğinden kapanmaktadır. Sizler için PDA hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

24.01.2021Araştırma
Tam 32 yıl sonra akciğerinden çıkarıldı Kanser sandılar ama... Bakın ne çıktı

Tam 32 yıl sonra akciğerinden çıkarıldı! Kanser sandılar ama... Bakın ne çıktı

İstanbul'da yaşayan 64 yaşındaki Yusuf Çebi, bundan tam 32 yıl önce çam fıstığı yediği esnada fıstığı nefes borusuna kaçırdı. Şiddetli bir şekilde öksürmeye başlayan ve terleyen Çebi, şikayetleri artınca doktora gitti. Farklı hastanelerde tümör şüphesi ile araştırılan Çebi, yıllarca verilen tedavilerden yarar görmedi. 32 yıl sonra yapılan tetkiklerde akciğerin sağ tarafında tespit edilen çam fıstığı bronkoskopi ile alındı.

16.01.2021Gündem
Yorgunluğunuzun sebebi hipoglisemi olabilir

Yorgunluğunuzun sebebi hipoglisemi olabilir

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nujen Çolak Bozkurt, ''Günlük yaşamda karşılaşılan yorgunluk, soğuk terleme, titreme gibi basit belirtiler hipoglisemiden kaynaklı olabilir'' dedi.

14.01.2021Sağlık
Kaygı bozukluğu kalp sağlığını olumsuz etkileyebilir

Kaygı bozukluğu kalp sağlığını olumsuz etkileyebilir

Kaygı duymanın vücutta stres oluşturduğunu söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, "Stres durumu kronikleşirse kalp damar hastalığı için risk oluşturmaya başlar. Stres anında adrenalin ve kortizol salgılanır. Bu da tansiyon yüksekliği, kan şekeri yüksekliği, insülin direnci, nabız artışına sebep olabilir. Stres, kalp atış hızınızı da artırır ve zamanla, uzun süreli stres durumunun kalbiniz üzerinde olumsuz etkisi olabilir. Kaygılı kişilik yapısının birçok kalp hastalığı tipinde daha yüksek bir riskle ilişkilidir. Bunlar da koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği ve taşikardi gibi kalp ritmi bozukluklarıdır" dedi.

11.01.2021Sağlık
Bu belirtilere dikkat Toplu iğne başı kadar zehri yeter... Bir saatin içinde etkisini gösteriyor

Bu belirtilere dikkat! Toplu iğne başı kadar zehri yeter... Bir saatin içinde etkisini gösteriyor

Balon balığı Van'da bir kişinin ölümüne neden oldu. Geçen yıl da Antalya'da balon balığından 3 kişi zehirlenmiş ve uzun süre tedavi görmüşlerdi. Balon balığında bulunan 'tetrodotoksin' adlı zehirli maddenin etkisini çok hızlı bir şekilde gösterdiğini söyleyen Prof. Dr. Ahmet Aydın, "İçinde yer alan iki toplu iğne başı kadar zehir bir insanı öldürmeye yeterli. Tüketildikten sonraki ilk bir saatin içerisinde mutlaka belirtisini gösteriyor. Belirtisi ise ağızda bir yanma hissi, metalik tat, terleme olur. Akabinde ise bulantı ve kusma görülüyor" dedi.

7.01.2021Gündem
Baş dönmesi neden olur Baş dönmesinin sebebi bu 6 hastalıktan biri olabilir

Baş dönmesi neden olur? Baş dönmesinin sebebi bu 6 hastalıktan biri olabilir

Vertigo, toplumda bilinen adıyla baş dönmesi, oldukça sık görülen bir sorun. Öyle ki toplumda görülme oranı yüzde 20-30 arasında değişiyor. Kadınlarda erkeklere göre yaklaşık 3 kat daha fazla görülen vertigo, artan yaşla beraber daha sık ortaya çıkıyor. Yaygın inanışın aksine baş dönmesi hastalık değil, pek çok hastalığa işaret edebilen bir belirti!

5.01.2021Sağlık
Kanseri ağrısız yenmek mümkün mü

Kanseri ağrısız yenmek mümkün mü?

Kanser ağrısı uyutmayan, depresyona yol açan, yorgunluk, bitkinlikle ortaya çıkan dayanılmaz bir ağrı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haci Ahmet Alıcı, “Kanser olmak her zaman ağrı çekmek anlamına gelmez. Kanser ağrıları en şiddetli ağrılar arasındadır ve yüzde 60 ila 95 arasında tedavi edilebilir. Kanser hastaları hiçbir zaman umutsuzluğa ve ıstıraba terk edilmemeli ağrı tedavisi bu hastaların en doğal hakkıdır” dedi.

24.12.2020Sağlık
Tedavi Edilmeyen Menopoz Kalbi Yoruyor

Tedavi Edilmeyen Menopoz Kalbi Yoruyor!

Her kadının karşılaştığı doğal bir süreç olan menopoz için uzun vadede tedavisiz kaldığında kalp damar hastalıkları ve kemik erimesi riskini de beraberinde getiriyor. Op. Dr. Mine Fisun Ergül, bu süreçte erken tanı ve tedavini önemli olduğunu belirtti.

Tedavi edilmeyen menopoz kalbi yoruyor

Tedavi edilmeyen menopoz kalbi yoruyor

Her kadının karşılaştığı doğal bir süreç olan menopoz için uzun vadede tedavisiz kaldığında kalp damar hastalıkları ve kemik erimesi riskinin de beraberinde geldiğini söyleyen Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesinden Op. Dr. Mine Fisun Ergül, bu süreçte erken tanı ve tedavini önemli olduğunu belirtti.

21.12.2020Sağlık
Covid-19 günlerinde mevsimsel gripten nasıl korunmalı

Covid-19 günlerinde mevsimsel gripten nasıl korunmalı?

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde, mevsimsel gripten korunmanın önemi bir kat daha arttı. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Hakan Evren, gripten (influenza) korunmak için neler yapılması gerektiğini değerlendirdi.

17.12.2020Sağlık
Endokrin Sistem nedir Endokrin Sistem organları ve hastalıkları

Endokrin Sistem nedir? Endokrin Sistem organları ve hastalıkları

Endokrin sistem, vücuttaki iç dengeyi düzenleyen iç salgı bezlerinden oluşur. Bu bezlerin isimleri sırasıyla, hipofiz, timus, böbrek üstü bezi, paratiroidler ve tiroit bezidir. İç salgı bezleri erkeklerin sol, kadınların sağ tarafında yer alır. Endokrin sisteminde yer alan organları ve hastalıkları nelerdir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

13.12.2020Araştırma
Hepsi Üst Üste Geldi: Koronavirüs ve Deprem Korkusu Panik Atağı Tetikliyor

Hepsi Üst Üste Geldi: Koronavirüs ve Deprem Korkusu Panik Atağı Tetikliyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ve Türkiye’de yaşanan depremler nedeniyle birçok kişi panik atak ve kaygı bozukluğu yaşıyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Özcan Kılıç Kafalı, bu sorunla karşılaşanlara önerilerde bulundu.

10.12.2020İyi Yaşam
Koronavirüs ve deprem korkusu panik atağı tetikliyor

"Koronavirüs ve deprem korkusu panik atağı tetikliyor"

Koronavirüsün ve yaşanan depremlerin vatandaşta panik atak ve kaygı bozukluğunu tetiklediğini söyleyen, Psikiyatri Uzmanı Dr. Özcan Kılıç Kafalı, bu sorunla karşılaşanlara önerilerde bulundu. Kafalı, “Panik atak sürecinin yönetilmesinde temel adım kişinin durumu fark etmesidir. Stres yönetimini kolaylaştıracak yoga, nefes egzersizleri gibi uygulamalar da kaygı düzeyini azaltabilir” dedi.

10.12.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Kırışıklık tedavisi

Kırışıklık tedavisi temel olarak botulinum A toksini enjeksiyonları ile yapılır. Toksin ile açılamayan derin kırışıklıklara ise dolgu enjeksiyonları yapılır.

3.09.2020

Daha sıkı canlı bir cilt imkansız değil

30‘lu yaşlardan itibaren cilt eski sıkılığını kaybetmeye başlar, çizgiler belirginleşmeye cilt eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar.

16.05.2017

Hocam Botoksum 2 Ayda Etkinliğini Kaybetti, Neden?

Botoks son 10 yılın en çok tercih edilen medikal gençleştirme uygulamaları arasında yer alıyor. Ortalama 6 ay etkinliği olan bu uygulamanın bazen kalıcılığında sorunlar yaşanabiliyor. Nedenini ise Op.Dr. Bülent Cihantimur açıklıyor...

22.06.2016
Aşırı terlemeye kremli çözüm

Aşırı terlemeye kremli çözüm!

İşte bu sorunu yaşayanlara uzmanından öneriler…

15.05.2015

Terleme sorununa ‘botoks’ çözümü

Yıllarca elleri, ayakları, koltuk altları aşırı terleyen insanlar, ‘botoks’ tedavisiyle kurtuluyor. Terlemeyi önlemek amacıyla botoks uygulamasını tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

8.08.2014
Mezuniyetin kraliçeleri için güzellik sırları

Mezuniyetin kraliçeleri için güzellik sırları

Anneler kraliçesidir mezun olan prens ve prenseslerin. Ve her kraliçe güzelliğine güzellik katmayı hak eder.

8.06.2014
Aşırı Terlemeyi Önleme Yolları

Aşırı Terlemeyi Önleme Yolları

Bölgesel aşırı terlemeyle başı dertte olanlara müjde!

26.05.2011

Soyayla doğal güzellik

Vitaminler, mineraller, bol protein ve değerli yağlar, her bir soya tanesini kusursuz bir güzellik mucizesine dönüştürüyor.

25.12.2009

Meme kanseri riskini artıran faktörler

Yaşı 40’ı geçen kadınların en önemli korkularından biri meme kanserine yakalanmaktır.

27.04.2009

Liposuction’da altın kural: Cilt esnek olmalı

Liposuction yöntemi, 0.5 santimetrelik küçük bir deri kesilerek bölgedeki yağ tabakasını 2-4 milimetre kalınlığındaki minik kanüller (ince borucuk) yardımı ile azaltmak ve şekillendirmeyi amaçlıyor.

23.07.2008

Dumping sendromu nedir, neden olur?

Dumping sendromu mide ameliyatı geçirmiş kişilerde ortaya çıkan bir durumdur. İlk kez 1922 yılında tanımlanmasına rağmen son zamanlarda Seren Serengil ile birlikte popüler ve bilinir bir hastalık oldu.

19.01.2021

Kanser tedavisinde radyoterapinin yeri

Radyoterapi (ışın tedavisi) iyonize radyasyonun kullanılarak kanser hastalığının tedavi edilmesi anlamına gelir. Radyoterapi ile verilen yüksek dozdaki radyasyon, kanserli hücreleri öldürebilir ve bölünüp çoğalmalarını engelleyebilir. Radyoterapi, normal hücrelere göre çok daha hızlı büyüyüp, çoğalan kanser hücreleri üzerinde oldukça etkilidir.

21.12.2020