EKSTRA
MENÜ

Tercuman

Tercuman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tercuman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.959 Tercuman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tercuman Haberleri

Şinasinin mezarı yıllar sonra tespit edildi

Şinasi'nin mezarı yıllar sonra tespit edildi

Atatürk Kültür Merkezi'nden (AKM), Beşiktaş'ın stadına kadar binaların bulunduğu bölge, bir zamanlar ‘Ayaspaşa Mezarlığı’ydı. Tanzimatın ilanı ile başlayan batılılaşma sürecinin ilk ve en önemli yazarlarından biri olan İbrahim Şinasi’nin mezarının, Beyoğlu’nun Gümüşsuyu Caddesi’ndeki Ayaspaşa Palas binasının altında kaldığı ortaya çıktı.

3.01.2021Haber
150 yıl sonra ortaya çıktı Ünlü ismin mezarı İstanbulda bu binanın altındaymış

150 yıl sonra ortaya çıktı! Ünlü ismin mezarı İstanbul'da bu binanın altındaymış

Atatürk Kültür Merkezi'nden (AKM),  Beşiktaş'ın stadına kadar binaların bulunduğu bölge, bir zamanlar ‘Ayaspaşa Mezarlığı’ydı. Tanzimatın ilanı ile başlayan batılılaşma sürecinin ilk ve en önemli yazarlarından biri olan İbrahim Şinasi’nin mezarının, Beyoğlu’nun Gümüşsuyu Caddesi’ndeki Ayaspaşa Palas binasının altında kaldığı ortaya çıktı. 

3.01.2021Gündem
Usta gazeteci Kenan Akın’a hazin veda

Usta gazeteci Kenan Akın’a hazin veda

Gazeteci Kenan Akın, dün Ulus Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Koronavirüs önlemleri altında yapılan cenaze törenine Akın’ın yakınları ve sevenleri katıldı.

1.01.2021Gündem
Türk İşaret Dili protokolü imzalandı

'Türk İşaret Dili' protokolü imzalandı

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında, 'Türk İşaret Dili' üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi döneminde işaret dilinin engelliler için ne denli önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını belirterek, "Bu sebeple, Bakanlık olarak Türk İşaret Dilinin kullanılması ve daha da yaygınlaşması için etkin çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

31.12.2020Gündem
Bahçelievlerde eşini öldürmüştü Müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Bahçelievler'de eşini öldürmüştü! Müebbet hapis cezasına çarptırıldı

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde 2019 yılında eşi Fatıha Mazouzi’yi (53) boğarak öldüren Cezayir uyruklu tutuklu sanık Hıchem Rached, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Rached mahkemede son sözü sorulduğunda, "Ben ülkenizde böyle bir olayın yaşanmasından dolayı çok pişmanım. Hangi kararı verirseniz razıyım. Tüm içtenliğimle söylüyorum bilinçli yapmadım. Ben ölmeden önce eşimin mezarının nerede olduğunu öğrenmek ve onu ziyarete gitmek istiyorum" dedi.

31.12.2020Haber
Eşini boğarak öldürmüştü Mahkemede son sözleri pes dedirtti

Eşini boğarak öldürmüştü! Mahkemede son sözleri 'pes' dedirtti

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde 2019 yılında eşi Fatıha Mazouzi’yi (53) boğarak öldüren Cezayir uyruklu tutuklu sanık Hıchem Rached, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Rached mahkemede son sözü sorulduğunda, "Ben ülkenizde böyle bir olayın yaşanmasından dolayı çok pişmanım. Hangi kararı verirseniz razıyım. Tüm içtenliğimle söylüyorum bilinçli yapmadım. Ben ölmeden önce eşimin mezarının nerede olduğunu öğrenmek ve onu ziyarete gitmek istiyorum" dedi.

31.12.2020Gündem
KİTlerde çalışan sözleşmeli personelin ücretleri belirlendi

KİT'lerde çalışan sözleşmeli personelin ücretleri belirlendi

Kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) çalışan sözleşmeli personelin temel ücret grupları itibarıyla en düşük ve en yüksek temel ücretleri belli oldu.

30.12.2020Ekonomi
İlk dergimi 10 yaşında çıkardım, 5 kuruşa okuttum

"İlk dergimi 10 yaşında çıkardım, 5 kuruşa okuttum"

Bu ay meslekteki 70. yılını kutlayan gazeteci-yazar Altan Öymen ile eski albümlerini karıştırdık… Öymen bize İkinci Dünya Savaşı gölgesinde kurşun askerlerle oynadıkları oyunları, sokaklardaki sığınak kazıcıları, çocukluğunda Atatürk’ün onu neden hayal kırıklığına uğrattığını ve 10 yaşındaki ilk yayın yönetmenliği tecrübesini anlattı, ‘Altan Ağabey’in zarafet kurallarını paylaştı…

27.12.2020Gündem
Son dakika... Bayrampaşada dehşet Öldürdükleri arkadaşını battaniyeye sarıp böyle taşımışlar

Son dakika... Bayrampaşa'da dehşet! Öldürdükleri arkadaşını battaniyeye sarıp böyle taşımışlar

Bayrampaşa'da arkadaşını öldürdükten sonra battaniyeye sarıp Edirne'de ormanlık alana bırakan Pakistanlı katil zanlıları yakalandı. Cansız bedenin battaniye ile taşınması güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

25.12.2020Gündem
Yeminli Tercüman nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Yeminli Tercüman olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yeminli Tercüman nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yeminli Tercüman olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Çeviri çalışmaları günümüzde farklı diller üzerinden oldukça önemli bir hale geldi. Özellikle teknolojinin ve küreselleşmenin her geçen gün büyümesi ile beraber, dünya çapında alışveriş yaygın olarak devam ediyor. O yüzden yeminli tercüman mesleği en çok tercih edilen işler içerisine girmiş durumda. Peki, yeminli tercüman nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yeminli tercüman olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında bilinmesi gerekenler.

22.12.2020Meslekler
Popun zamansız prensi

Popun zamansız prensi

Sahne serüveni, dört yaşında evde sandalye üzerinde başladı. 1970’li yıllarda Türk pop müziğinin unutulmaz klasiklerine imza attı. Geçen sene sanatta 50. yılını geride bırakan Erol Evgin için Türk pop müziğinin ‘zamansız prensi’ desek itiraz eden olmaz herhalde… Buluştuk, bize albümünün derinliklerinden bugüne kadar görmediğimiz kareleri ve hikâyelerini anlattı. Klasiklerden ‘Sevdan Olmasa’ parçasını bugüne uyarlasak nasıl olurdu sorusuna da esprili bir yanıt verdi; “Aşı olmasa canım ah bu hayat çekilmez!” derdik!

20.12.2020Gündem
Luis Suarez, İtalyadaki tartışmalı dil sınavı nedeniyle savcılığa ifade verdi

Luis Suarez, İtalya'daki tartışmalı dil sınavı nedeniyle savcılığa ifade verdi

İspanya'nın Atletico Madrid takımında forma giyen Luis Suarez, İtalya'daki Perugia Yabancılar Üniversitesi'nde eylül ayında girdiği İtalyanca dil sınavına yönelik soruşturmayı yürüten Perugia Cumhuriyet Savcılığına video konferans yöntemiyle ifade verdi.

19.12.2020Futbol
Mihmandar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Mihmandar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mihmandar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Mihmandar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Konuk, herkes için önemli bir kavram olmaktadır. Resmi sebeplerle ziyarete gelen konuklar ise gerek devlet tarafından gerekse kurumlar tarafından daha fazla önemsenmektedir. Bu sebeple gelen bu konukların ağırlanması da harici bir önem kazanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.12.2020Meslekler
Sultan Abdülmecid kimdir Sultan Abdülmecit dönemi olayları ve Abdülmecidin hayatı

Sultan Abdülmecid kimdir? Sultan Abdülmecit dönemi olayları ve Abdülmecid'in hayatı

Tam adı Abdul Mecid Bin Mahmud olan Sultan Abdülmecit, 25 Nisan 1823 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası II. Mahmut, annesi Bezmialem Valide Sultan'dır. En yenilikçi padişahlardan biri olan Sultan Abdülmecit, yönetim ve eğitim alanında birçok reform yapmıştır. Sultan Abdülmecid kimdir, hüküm sürdüğü dönemde hangi olaylar gerçekleşti? Sizin için ayrıntılı bir şekilde araştırdık.

10.12.2020Araştırma
Mütercim Tercümanlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mütercim Tercümanlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimini etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kişisel yeteneklere ve ilgi alanlarına göre meslek seçimi yapılmalıdır. Mütercim tercümanlık ise geçmişten günümüze en çok tercih edilen meslekler arasında yer alır. Mütercim tercümanlık nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

Japon Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Japon Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Japon dili ve edebiyatı bölümü Japonca dili hakkında bulunan bütün incelikleri inceleyen ve bununla beraber bu kültürü iyi bir şekilde tanıyan, kişilere yansıtan akademik bir daldır. Bununla beraber bu bölümde okuyan kişiler Japon kültürünün kültlerini ve gerekli analizlerini yapmaktadır. Sizler için Japon dili ve edebiyatı bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Naci ne demek İşte Naci isminin anlamı

Naci ne demek? İşte Naci isminin anlamı

Anne baba adayları, bebeklerine koyabilecek isimleri özenle araştırıyor. Naci, en çok kullanılan erkek bebek isimlerinden biri. Arapça kökenli olan Naci ismi ekran projelerinde de sık sık kullanılıyor. Peki, Naci ne demek? Naci ismi Kur'an-ı Kerim'de geçiyor mu? İşte Naci isminin anlamı...

İspanyol Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İspanyol Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite sınavına hazırlanan ve hayali İspanyol dili ve edebiyatı bölümünde okumak isteyen öğrenciler için bu yazımızda gerekli bütün bilgileri toparladık. İspanyol dili ve edebiyatı ile ilgili bütün merak edilenleri yazımızın geri kalanında bulabilirsiniz. İspanyol dili ve edebiyatı puan türü nedir? İspanyol dili ve edebiyatı mezunları hangi iş olanaklarına sahiptir? İşte, tüm detaylar.

Çık benim şair tabiatım, çık orta yere

Çık benim şair tabiatım, çık orta yere

Birçok şiir kitabı, roman ve tiyatro oyununa imza atan Melih Cevdet Anday, vefatının 18. yılında anılıyor

27.11.2020Keyif
Haitili çift, Lüleburgazda evlendi

Haitili çift, Lüleburgaz'da evlendi

KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde İngilizce öğretmenliği yapan Haitili Alex Morisseau (34), kendisi gibi Haitili olan Amenie Samedy (30) ile evlendi. Alex Morisseau, “Lüleburgaz'da evimde gibi hissediyorum. Türk insanını çok seviyorum. Çünkü hem çok yardımsever hem de çok sıcakkanlılar" dedi.

26.11.2020Güncel
Alman Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Alman Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Alman dili ve edebiyatı bölümü, ülkemizde pek çok ülkede okutulan ve ilgi gören bir bölümdür. Alman dili ve edebiyatı nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi en çok merak edilen sorunun cevabını sizler için derledik.

Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite bölümlerinden biri de Azerbaycan dili öğretmenliği bölümüdür? Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü nedir? Azerbaycan dili öğretmenliğinden mezun olan bir kişi ne iş yapar? İş olanakları nelerdir? Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü kaç yıllıktır? İşte Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü ile ilgili tüm detaylar.

Arapça Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Arapça Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tüm dünyadaki üniversitelerde yabancı dillere ait bölümler bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan bu bölümlerden biri de Arapça öğretmenliği bölümüdür. Arapça öğretmenliği bölümü nedir? Arapça öğretmenliği bölümü kaç yıllıktır? Arapça öğretmenliği iş imkanları nasıldır? İşte Arapça öğretmenliği ile ilgili olan soruların yanıtları.

Almanca Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Almanca Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Öğretmenliğin pek çok farklı alanı var. Özellikle de yabancı dil öğretmenliğinin iş imkanları oldukça yüksek. Almanca öğretmenliği bölümüne ise ilgi her geçen gün artıyor. İşte, Almanca öğretmenliği hakkında merak edilen tüm detaylar.

ABD’deki kutlamalar ve zaferin başmimarı Kamala Harris

ABD’deki kutlamalar ve zaferin başmimarı Kamala Harris

ABD başkanlık yarışını Joe Biden kazandı ama bu zaferin başmimarı başkan yardımcısı olacak Kamala Harris... İkilinin seçilmesiyle ülke büyük kutlamalara tanık oldu. ABD’de son bir haftada yaşananları ve gündemdeki kadın Kamala Harris’i 20 maddede özetledik...

15.11.2020Hürriyet Pazar
Eğitmenine saldıran 6 yaşındaki çocuk ifadeye çağrıldı

Eğitmenine saldıran 6 yaşındaki çocuk ifadeye çağrıldı

Berlin’de ilkokul idaresi, eğitmene saldıran 6 yaşındaki bir çocuk hakkında suç duyurusunda bulundu. Polis de bunun üzerine eve gönderdiği celple küçük çocuğu ifadeye çağırdı. Alman olmasına rağmen isminden dolayı öğrenciyi Arap sanan polis, aileye gönderdiği celbe ‘tercüman gerekiyorsa zamanında bize bildirin’ diye uyarı da yazdı.

12.11.2020Avrupa
Son dakika... Esenyurtta taciz iddiası sığınaktaki kaçak hastaneyi ortaya çıkardı

Son dakika... Esenyurt'ta taciz iddiası sığınaktaki kaçak hastaneyi ortaya çıkardı

Esenyurt'ta muayeneye gittiği yabancı uyruklu doktorun kendisini taciz ettiğini iddia eden kadının, polise şikayette bulunması üzerine, yaklaşık 5 aydır bir binanın bodrum katındaki sığınakta 'Hayır Derneği' adı altında kiralanan, yabancılara yönelik faaliyet gösteren kaçak hastane ortaya çıkarıldı. Çeşitli üniteler oluşturulan korsan sağlık merkezindeki eşyalara el konuldu, olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

11.11.2020Gündem
Fransız polisinin terörist muamelesi yaptığı 10 yaşındaki 4 çocuk ve aileleri konuştu

Fransız polisinin 'terörist muamelesi' yaptığı 10 yaşındaki 4 çocuk ve aileleri konuştu

Fransa'nın Albertville şehrindeki okullarında Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerle ilgili öğretmenlerine verdikleri cevaplar nedeniyle "terörist muamelesi" gören 4 çocuk ve aileleri yaşadıkları dehşeti anlattı.

7.11.2020Gündem
Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye çok sert tepki

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye çok sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İzmir'de 1989 yılından bugüne, bir dönem haricinde, yerel yönetim sorumluluğu üstlenmiş CHP'nin adeta sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıp kusur ve suçlu araması küstah bir siyaset kifayetsizliğidir." dedi.

5.11.2020Gündem
Yaşlı ve hasta bakımı alanında hangi tedbirler alındı

Yaşlı ve hasta bakımı alanında hangi tedbirler alındı?

Almanya’da federal hükümetin koronavirüs pandemisiyle ilgili mücadelesi geçen mart ayından bu yana aralıksız tam gaz devam ediyor. Bugünkü yazımızda, Alman hükümetinin bakım alanında aldığı tedbirlere yer vereceğiz.

31.10.2020Avrupa
Son Dakika | Menemensporda 13 koronavirüs vakası 7si futbolcu...

Son Dakika | Menemenspor'da 13 koronavirüs vakası! 7'si futbolcu...

TFF 1. Lig ekiplerinden Menemenspor'da 7'si futbolcu 13 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif sonuçlandı.

30.10.2020Futbol
Son Dakika Haberi Mohikan Dünyası taraftarla buluştu

Son Dakika Haberi Mohikan Dünyası taraftarla buluştu

Mohikan Dünyası Taraftar applikasyonu dün akşam internet üzerinden Fenerbahçe taraftarıyla buluştu.

27.10.2020Futbol
Yurdaer Okur: Deren Talunun yaptığı büyük cesaret

Yurdaer Okur: Deren Talu'nun yaptığı büyük cesaret

Deren Talu ve Yurdaer Okur, Konstantin Konovalov’un imzasını taşıyan tarihi yapım “Son Kale Hacıbey”de baba-kızı canlandırdı. 23 Ekim’de vizyona giren yeni filmleri hakkında konuştuğumuz ikili, çekimlerde kendilerini en çok zorlayan faktörün Ukraynaca konuşmak olduğunu söyledi.

25.10.2020Magazin
İtirafçı oldu, tahliye edildi

İtirafçı oldu, tahliye edildi

Mersin'de düzenlenen operasyonla yakalanan, evinde ele geçirilen dijital belgelerde 4 bine yakın DEAŞ'lı teröristin bilgileri bulunan Suriye uyruklu Kuteybe H., yargılandığı davada tahliye edildi.

22.10.2020Gündem
Adanada kafede dehşet anları Ukraynalı genç kız darp edildi, kurtarmak için araya girince bıçaklandı

Adana'da kafede dehşet anları! Ukraynalı genç kız darp edildi, kurtarmak için araya girince bıçaklandı

Adana’da bir kafede köpek havlaması nedeniyle çıkan tartışmada darp edilen Ukrayna uyruklu genç kızı kurtarmak isteyen genç, 4 yerinden bıçaklandı. Bıçaklanan Halil İbrahim Yalçın, “Adam beni bıçaklayıp, tehditler savurup kaçtı. Şikayetçiyiz” derken, darp edilen genç kız ise şikayetçi olduğunu söyledi.

13.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Ölümden beter... Suriyeli Mirvet dehşeti anlattı

Son dakika haberler... Ölümden beter... Suriyeli Mirvet dehşeti anlattı

Şanlıurfa'da, evinin çatısına yaptığı barakada 5 gün boyunca dini nikahlı eşi Suriye uyruklu Mirvet N.'yi dövüp, zincirle bağlayarak kerpetenle tırnaklarını çeken İlyas Arık tutuklandı. Arık, kıskançlık krizine girdiği için eşine şiddet uyguladığını öne sürerken, genç kadının 2,5 yıl evliliği süresince sürekli işkence gördüğü ve sık sık şiddet mağduru kadınların korunduğu kadın konukevinde kaldığı ortaya çıktı. Doğum yapmak için 2 ay önce gönüllü olarak konukevinden ayrıldığı belirtilen Mirvet N.’nin, tedavisinin ardından bebeğiyle korumaya alınacağı ifade edildi.

8.10.2020Gündem
“İsminizi bilmiyorum size ‘Sayın sanık’ diyeceğim”

“İsminizi bilmiyorum size ‘Sayın sanık’ diyeceğim”

Berlin’de geçen yıl Çeçen asıllı 40 yaşındaki Gürcü vatandaşı Zelimhan Kangosvili’yi öldürmekle suçlanan Rus sanığın yargılandığı davada ilginç diyalog yaşandı. Savcılık tarafından ismi tespit edilemeyen sanığa mahkemenin hakimi, “Yargılanma süresince ‘Sayın sanık’ olarak hitap edeceğim” dedi.

7.10.2020Avrupa
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı Fernandesin imza töreninde çevirmenlik yaptı

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı Fernandes'in imza töreninde çevirmenlik yaptı!

Süper Lig takımlarından Hes Kablo Kayserispor, transfer döneminin son gününde Manuel Fernandes ile 1+1 yıllık sözleşme imzalarken başkan Berna Gözbaşı, o an tercüman bulunmamasından dolayı Fernandes'in açıklamalarını kendisi tercüme etti.

6.10.2020Süper Lig
Ateşten Gömlek kitabını kim yazmıştır Ateşten Gömlek kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Ateşten Gömlek kitabını kim yazmıştır? Ateşten Gömlek kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında oldukça değerli eserler bulunmaktadır. Özellikle bu eserler günümüzde en çok okutulan ve paylaşılan eserler arasındadır. Türk edebiyatının öncü yazarları yazmış olduğu bu eserler ile birlikte edebiyata katkı sunmuştur. Türk edebiyatında yazılmış en iyi eserlerden birisi de Ateşten Gömlek eseridir. Ateşten Gömlek kitabı kurtuluş savaşını konu edinmekte ve bu dönemde yaşanmış olan olayları ele almaktadır. Bundan dolayı kitabın aynı zamanda bir manevi değeri de bulunmaktadır. Ateşten Gömlek kitabı son aylarda arama motorlarında ne fazla araştırılan eserler arasına girmeyi başarmıştır. Peki, Ateşten Gömlek kitabını kim yazmıştır? Ateşten Gömlek kitabının özeti nedir? Ateşten Gömlek kitabının konusu nedir? Ateşten Gömlek kitabının karakterleri kimlerdir? İşte Ateşten Gömlek kitabına dair her şey.

4.10.2020Araştırma
Son dakika haberleri... Leyla Aydemir davasında karar çıktı

Son dakika haberleri... Leyla Aydemir davasında karar çıktı

Leyla Aydemir davasında karar çıktı. Amca Yusuf Aydemir cinayet suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'cebir ve hileyle kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırılırken, diğer 6 sanık beraat etti. Karar duruşmasında Yusuf Aydemir'in ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldığını duyan eşi Fatma Aydemir fenalaştı. Sanık Aydemir'in yakınları ise adliye önünde gazetecilere, polislere ve UCİM üyelerine tepki gösterdi. Polis ekipleri, Aydemir'in yakınlarını adliye önünden güçlükle uzaklaştırdı.

2.10.2020Gündem
Son dakika haberler: İngiliz turiste sahte sterlin ve uyuşturucudan gözaltı

Son dakika haberler: İngiliz turiste sahte sterlin ve uyuşturucudan gözaltı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde İngiliz turist David Thompson bindiği taksi sürücüsüne sahte 20 sterlin verdi. Sürücü parayı bankada bozdurmak isteyince sahtecilik olayı ortaya çıktı ve ihbar üzerine polis operasyon başlattı. Kaldığı otel odasında sahte olduğu belirlenen toplam 3 bin 540 sterlin (35 bin 247 lira 780 kuruş) ile 5 gram esrar ele geçirilen İngiliz turist David Thompson gözaltına alındı. Thompson, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

30.09.2020Haber
Son dakika haberler: Taksicinin dikkatinden kaçmadı İngiliz turiste gözaltı...

Son dakika haberler: Taksicinin dikkatinden kaçmadı! İngiliz turiste gözaltı...

Muğla'nın Marmaris ilçesinde İngiliz turist David Thompson bindiği taksi sürücüsüne sahte 20 sterlin verdi. Sürücü parayı bankada bozdurmak isteyince sahtecilik olayı ortaya çıktı ve ihbar üzerine polis operasyon başlattı. Kaldığı otel odasında sahte olduğu belirlenen toplam 3 bin 540 sterlin (35 bin 247 lira 780 kuruş) ile 5 gram esrar ele geçirilen İngiliz turist David Thompson gözaltına alındı. Thompson, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

30.09.2020Gündem
Mehmet Ali Bulut kimdir

Mehmet Ali Bulut kimdir?

Araştırmacı Gazeteci Mehmet Ali Bulut, katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ve açıklamalarla gündeme geliyor. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulunan Mehmet Ali Bulut, çeşitli gazetelerin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt haberler müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı. Peki, Mehmet Ali Bulut kimdir?

17.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Gazeteci Altan Öymen siyasetçi Altan Öymen’i nasıl atlattı?

Bundan 70 yıl önceydi. 12 Aralık 1950 günü Ulus gazetesinin Ankara’da Rüzgârlı Sokak’ın hemen girişindeki iki katlı binasında masasında oturan yazıişleri müdürü Münir Berk, karşısındaki gencin gazeteci olma ısrarı karşısında bu kez kendisine bir şans tanımaya karar verdi. Önündeki telefondan istihbarat şefi İlhan Paniç’i aradı ve “Size Altan Öymen Bey’i gönderiyorum. Genç bir arkadaşımız. Stajyer olarak başlayacak” dedi.

2.01.2021

Kolektif suçun bedeli ağır olur

Ne diyelim... Yaşanabilecek bir İstanbul için yapılabilecek tek şey kaldı elimizde!

31.12.2020

Derin iz bırakan filmler

2020, her sektör gibi sinema sektörü için de zorlu ve ekonomik açıdan sorunlu geçti. Salonlar, COVID-19 tedbirleri kapsamında iki kez kapandı; nisan, mayıs, haziran ve aralık aylarında vizyona film girmedi. Biz de bu tablo içinde gösterim şansı elde eden yapımlar arasında bir sıralamaya gittik. İşte yılın vizyon görmüş yabancı ve yerli yapımları.

26.12.2020

Senin Yüzünden 

Buray, DJ/prodüktörler Arem Özgüç ve Arman Aydın’ın yeni şarkısı “Senin Yüzünden” geçen haftanın keyifle dinlenen yeni şarkılarından biri oldu.

22.12.2020

Tokat var, görüntü var ama yayın yok!

G.Saray ile Ümit Milli Takım’ın maçındaki olayın perde arkası.

14.10.2020

Akustik Hikayeler

İlhan Şeşen ve Vedat Sakman şarkılarından oluşan ‘Akustik Hikayeler’ albümü müzikseverlerin arşivindeki yerini almak üzere piyasaya çıktı. İkilinin klasikleşmiş 10 şarkısından oluşan repertuarı ile geçmişe keyifli bir yolculuk vaat eden albüm, akustik kayıtlar sayesinde dinleyicinin evinde konser ortamı yaratıyor.

7.10.2020