EKSTRA
MENÜ

Tercuman

Tercuman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tercuman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.943 Tercuman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tercuman Haberleri

Afgan aileden ABDye tepki: Özrü kabul etmiyoruz

Afgan aileden ABD'ye tepki: Özrü kabul etmiyoruz!

ABD, 29 Ağustos'ta Afganistan'da Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında yaşamını yitiren 10 kişinin hepsinin sivil olduğunu belirterek saldırıdan dolayı özür diledi. Ancak saldırıda 10 ailesinden 10 kişiyi kaybeden Afgan aile, ABD'nin özrünü kabul etmiyor...

18.09.2021Dünya
Afgan tercümanlardan yürek burkan eylem: Ağızlarını bantlayıp açlık grevine başladılar

Afgan tercümanlardan yürek burkan eylem: Ağızlarını bantlayıp açlık grevine başladılar!

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesiyle başlayan kaos devam ederken ülkeden kaçıp yeni bir hayat kurmak isteyen Afganlar için de zor günler devam ediyor. Son olarak Kanada'ya giden ve Kanada ordusu için tercümanlık yaptıkları için hayatları tehlikeye giren Afganlar açlık grevine başladı.

16.09.2021Dünya
27 Haziran hangi burç ve burcu ne 27 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Haziran hangi burç ve burcu ne? 27 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar doğdukları günlerde neler olduğunu ya da kimlerle aynı gün doğduklarını bilmek isteyebilirler. Bu günlerden biride 27 Haziran günüdür.27 Haziran hangi burçtur? 27 Haziranda doğanların özellikleri nelerdir? 27 Haziranda yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 27 Haziranda doğan ünlü isimler kimlerdir? 27 Haziranda doğan anime karakterler kimlerdir? Sizler için 27 Haziran günü ile ilgili merak edilenleri derledik.

13.09.2021Burçlar
Afgan popstar İstanbul’a kaçışını anlattı: Beni kafamdan vur Taliban’a verme

Afgan popstar İstanbul’a kaçışını anlattı: Beni kafamdan vur Taliban’a verme

Afgan popstar yarışmasının jürisinde yer alan Aryana Sayeed, Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesi sonrasında İstanbul’a kaçışını anlattı. Taliban kontrolünden geçmek için örtünüp kucağına tanımadığı bir çocuğu aldığını söyleyen Sayeed, nişanlısına şöyle demiş: Taliban götürmeye çalışırsa beni kafamdan vur.

12.09.2021Dünya
Eşi ve 3 çocuğunu rehin alıp evi yakmaya çalışmıştı... Serbest bırakıldı

Eşi ve 3 çocuğunu rehin alıp evi yakmaya çalışmıştı... Serbest bırakıldı!

Kayseri'de, eşi ve 3 çocuğunu rehin alıp, evi yakmaya çalışan uyuşturucu bağımlısı Suriye uyruklu Mnour A. (36), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Eşi ve 3 çocuğu ise, sığınma evine yerleştirildi.

7.09.2021Gündem
Savaşın karanlığında işlenen cinayetler

Savaşın karanlığında işlenen cinayetler

‘Gece Tüm Kanlar Karadır’ savaşın vahşetini, bu vahşeti yaratanların bakış açısından anlatan etkileyici bir roman. Yazarı David Diop bu romanla Uluslararası Man-Booker Ödülü’nü alan ilk Fransız yazar olmuştu.

3.09.2021Kitap Sanat
Biden’ı kurtaran tercümanı Afganistan’da bıraktılar

Biden’ı kurtaran tercümanı Afganistan’da bıraktılar

2008 yılında o dönem senatör olan Joe Biden’ı kar fırtınasında kurtarma operasyonuna katılan bir Afgan tercüman, ABD’nin ülkeden çekilmesinden sonra Afganistan’da kaldı.

2.09.2021Dünya
Afganistanda yeni hayat Taliban kararttı... İşte Kabilin ertesi günü

Afganistan'da yeni hayat! Taliban kararttı... İşte Kabil'in ertesi günü

Afganistan, 20 yıl aradan sonra Talibanlı hayata bir kez daha adım attı. Sosyal yaşamda eskisi kadar katı kurallar henüz göze çarpmasa da kafe ve barlar kapandı, TV kanalları yayın politikalarını muhafazakârlaştırdı. Bu durumda gençlere tek eğlence seçeneği, İngiliz işgalinin ülkeye mirası olan kriket kaldı...

2.09.2021Dünya
YÖKAK sözleşmeli personel alacak

YÖKAK sözleşmeli personel alacak

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı tarafından Mütercim - Tercüman, Bilgisayar Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Diğer Teknik Hizmet Personeli ve Büro Personeli pozisyonlarında istihdam edilmek üzere toplam 6 kişilik sözleşmeli personel alımı yapılacak.

1.09.2021Eğitim
Yazışmalar ortaya çıktı: Büyük skandal: Kabil Havaalanındaki kanlı saldırıyı biliyorlarmış

Yazışmalar ortaya çıktı: Büyük skandal: Kabil Havaalanı'ndaki kanlı saldırıyı biliyorlarmış!

Geçtiğimiz günlerde DEAŞ-H'nin kana buladığı Kabil Havalanı'yla ilgili şoke eden yazışmalar ortaya çıktı. Kabil'deki İngiliz elçiliğinin saldırı tehdidini bilmesine rağmen ülkeden kaçmaya çalışan Afgan vatandaşları bölgeye yönlendirdiği anlaşıldı.

1.09.2021Dünya
Son dakika: Talibandan mektup açılımı: Batıya yardım edenlere emir

Son dakika: Taliban'dan mektup açılımı: 'Batı'ya yardım edenlere emir!

Taliban, Afganistan'da Batı'ya yardım edenlerin kapılarına 'Ya teslim olun ya da ölün' mesajı içeren mektuplar asmaya başladı.

31.08.2021Dünya
‘Çeviri kitaplar farklı kültürü nasıl aktarır Aktarmalıdır’

‘Çeviri kitaplar farklı kültürü nasıl aktarır? Aktarmalıdır?’

Kültürün pek çok tanımı olsa da tanımların ortak paydasını “bir toplumun tarih boyunca yaptığı, ortaya koyduğu her şey” oluşturur. TDK kültürü, “Tarihsel, toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan bütün maddi ve manevi değerler ile bunları yaratmada, sonraki nesillere iletmede kullanılan, insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların bütünü, hars, ekin” şeklinde tanımlanıyor.

30.08.2021Eğitim
Kabilde içler acısı olay Küçük kız çocuğu, kollarında can verdi...

Kabil'de içler acısı olay! Küçük kız çocuğu, kollarında can verdi...

Günlerdir dünya medyasının bir numaralı gündem maddesi olan Afganistan, bugün başkent Kabil'de gerçekleştirilen peş peşe patlamalarla bir kez daha sarsıldı. Amerikan güçleri için tercümanlık yapan bir Afgan, bugünkü dehşet verici tabloyu anlatırken bir bebeğin ellerinde öldüğünü söyledi.

26.08.2021Dünya
İngiltereden vatandaşlarına Kabil havalimanına gitmeyin uyarısı

İngiltere'den vatandaşlarına 'Kabil havalimanına gitmeyin' uyarısı

İngiltere, vatandaşlarına "yüksek terör saldırısı tehdidi" nedeniyle Kabil Havalimanı'na seyahat etmemeleri uyarısında bulundu.

26.08.2021Dünya
Ahmet Rasim kimdir Kısaca hayatı, edebi kişiliği, eserleri ve özellikleri

Ahmet Rasim kimdir? Kısaca hayatı, edebi kişiliği, eserleri ve özellikleri

Türk Edebiyatı'nda yer alan çok önemli yazarlar bulunmaktadır. Bu yazarlar oldukça iyi eserler ortaya koymuşlardır. Ahmet Rasim'de bu yazarlardan birisidir. Ahmet Rasim'in birçok eseri günümüzde oldukça çok ilgi çekmektedir. Ahmet Rasim kimdir? Kısaca hayatı, edebi kişiliği, eserleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.08.2021Araştırma
Ahmet Mithat Efendi kimdir Kısaca hayatı, edebi kişiliği, şiirleri, romanları, eserleri ve özellikleri

Ahmet Mithat Efendi kimdir? Kısaca hayatı, edebi kişiliği, şiirleri, romanları, eserleri ve özellikleri

Türk Edebiyatının gelişmesinde; Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde yaşamış, Batı edebiyatından etkilenmiş pek çok sanatçının büyük katkısı olmuştur. Bir nevi geçiş dönemi olan bu süreçte yaşamış ve çok sayıda eser vermiş edebiyatçılardan biri de Ahmet Mithat Efendi'dir. İşte, Ahmet Mithat Efendi kimdir, edebi kişiliği, romanları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
Tanzimat Dönemi tiyatro özellikleri nelerdir Tanzimat Dönemi tiyatro yazarları, eserleri ve konuları

Tanzimat Dönemi tiyatro özellikleri nelerdir? Tanzimat Dönemi tiyatro yazarları, eserleri ve konuları

Türkler sahne gereksinimlerini Tanzimat dönemine kadar geçen dönemde Karagöz, Meddah ve Orta Oyunu ile karşıladılar. Günümüzde ne taklide dayanan Meddah ne olayı kişiler aracılığıyla halk arasında temsil eden Orta Oyunu ne de şahısların perde üzerine yansıtarak hikayesi canlandırılan Karagöz bugün tiyatro için verdiğimiz seyirlik edebiyat türünün karşılığı değildir. Tanzimat dönemi tiyatro özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.08.2021Araştırma
Tanzimat Dönemi edebiyatı hangi yılları kapsar Tanzimat Dönemi Türk edebiyatı özellikleri ve konuları

Tanzimat Dönemi edebiyatı hangi yılları kapsar? Tanzimat Dönemi Türk edebiyatı özellikleri ve konuları

Tanzimat dönemi, Osmanlı tarihi açısından çok önemli ve yenilikçi uygulamaların ön plana çıktığı bir dönemdir. Bu batılılaşma ve yenilik hareketinin en fazla kendini hissettirdiği alanlardan birisi de hukuki, idari, askeri ve eğitim alanlarının dışında da edebiyat alanıdır. Tanzimat dönemi edebiyatı hangi yılları kapsar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.08.2021Araştırma
Milli Mücadele dönemi ne zaman başlamıştır Milli Mücadele dönemi savaşları, kongreler ve gazeteleri

Milli Mücadele dönemi ne zaman başlamıştır? Milli Mücadele dönemi savaşları, kongreler ve gazeteleri

Milli mücadele dönemi Türk tarihinde yer alan bir devirdir. Türk Kurtuluş Savaşı dönemini kapsamaktadır. Bu dönemde savaşlar yapılmış, kongreler düzenlenmiş ve döneme ait gazeteler çıkarılmıştır. Milli mücadele dönemi ne zaman başlamıştır, milli mücadele dönemi savaşları, kongreleri ve gazeteleri hakkında detayları derledik.

24.08.2021Araştırma
“Daire 16” etiketiyle yapılan paylaşımlar sosyal medya gündeminde... Sokak köpeğine sahip çıkan İbrahim Kaya’ya destek yağıyor

“Daire 16” etiketiyle yapılan paylaşımlar sosyal medya gündeminde... Sokak köpeğine sahip çıkan İbrahim Kaya’ya destek yağıyor

Sosyal medya sokak köpeğine sahip çıkan İbrahim Kaya’yı konuşuyor. “Tek biz yaşamıyoruz bu dünyada, hayvanlar da var!" sözleriyle tepkisini ortaya koyan İbrahim Kaya’ya birçok sosyal medya kullanıcısı “daire 16” etiketiyle destek mesajı verdi. “Daire 16” etiketine yapılan gönderi sayısı 20 bini geçti...

21.08.2021Gündem
1000 kadın ‘nükleer’ için çalışıyor

1000 kadın ‘nükleer’ için çalışıyor

Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı süren ve Türkiye’nin ilk nükleer güç santralı olma özelliğini taşıyan Akkuyu Nükleer Güç Santralı (NGS), bünyesinde barındırdığı kadın çalışanlarla dikkat çekiyor. Akkuyu Nükleer AŞ’de mühendislikten avukatlığa kadar birçok önemli pozisyonda 1000 kadın görev yapıyor.

20.08.2021Ekonomi
Afganistanın en büyük pop starıydı... Artık demokrasi yok diye haykırarak İstanbula kaçtı

Afganistan'ın en büyük pop starıydı... 'Artık demokrasi yok' diye haykırarak İstanbul'a kaçtı!

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesiyle birlikte ülkede kaos hakim. Afgan vatandaşları, özellikle de kadınlar ülkeden kaçabilmek ve batılı ülkelere sığınabilmek için ölümü bile göze alarak Kabil'den kalkan uçaklara binmeye çalışıyor. Taliban yönetimi altında ülkesinde kendisine yaşam izni verilmeyeceğinden korkan Afganistan'ın en ünlü pop yıldızı Aryana Sayeed de gözü yaşlı şekilde ülkesinden kaçanlardan biri oldu...

19.08.2021Dünya
Son dakika haberi... Erdoğandan Talibanla görüşme mesajı: Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız

Son dakika haberi... Erdoğan'dan Taliban'la görüşme mesajı: 'Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Afganistan'daki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlgili kurumlarımız bir süredir Taliban'la irtibat halindeydiler. Biz de Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce ifade etmiştik. Afgan halkının huzuru, ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü işbirliğine hazırız. Taliban yöneticilerinin itidalli ve ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz." ifadelerini kullandı. Ayrıca Erdoğan, 552 kişinin Afganistan'dan tahliye edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'in açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik denetim gereken adımların atılacağını belirtti. Öte yandan yatırım, istihdam, üretim ve ihracatın çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Tüm dünyayı sarsan salgın döneminde ekonomimiz önemli bir sınav vermiştir. 2020'yi yüzde 1.8 büyümeyle kapattık, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 gibi büyük bir büyüme kaydettik. İhracatta rekor üstüne rekor kırıyoruz." ifadelerini kullandı.

18.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna sert tepki: İşleri güçleri Türkiyeyi küçük düşürmek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İşleri güçleri Türkiye'yi küçük düşürmek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "ABD ile göç pazarlığı yapıldığı" yolunda iddiada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na canlı yayında sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Bu adamın bugüne kadar doğru bir sözü var mı?" derken değerlendirmesini şöyle sürdürdü: "İşleri güçleri acaba Türkiye’nin uluslararası diplomaside yaptığı görüşmelerde ülkeyi nasıl küçük düşüreceğiz…"

18.08.2021Gündem
Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

18.08.2021Namaz Sureleri
Kabildeki 200’ü aşkın Türk vatandaşı için uçan kale ile tahliye operasyonu

Kabil'deki 200’ü aşkın Türk vatandaşı için "uçan kale" ile tahliye operasyonu

Afganistan'da bulunan 200’ü aşkın Türk vatandaşı, "uçan kale" olarak nitelendirilen Türk Silahlı Kuvvetlerine ait A400 M tipi nakliye uçağıyla Kabil'den ayrıldı.

18.08.2021Haber
Son dakika... Kabilden Türkiyeye tahliyeler devam ediyor... 200 Türk daha geliyor

Son dakika... Kabil'den Türkiye'ye tahliyeler devam ediyor... 200 Türk daha geliyor

Afganistan'da bulunan 200’ü aşkın Türk vatandaşı, "uçan kale" olarak nitelendirilen Türk Silahlı Kuvvetlerine ait A400 M tipi nakliye uçağıyla Kabil'den ayrıldı.

18.08.2021Gündem
Afganistanda son durum... Dünya bu açıklamayı bekliyordu Bidendan çok önemli açıklamalar

Afganistan'da son durum... Dünya bu açıklamayı bekliyordu! Biden'dan çok önemli açıklamalar

Son dakika haberi... ABD Başkanı Joe Biden, Amerikan askerlerinin Afganistan'dan çekilmesi sonrası yaşanan süreçle ilgili gazetecilerin karşısına geçti. Dış basın tarafından eleştiri oklarının yöneltildiği Biden, "Afganistan'da hiçbir zaman ulus inşası için bulunmadıklarını" ifade ederken, çekilme kararının arkasında olduğunu ifade etti. Taliban'ın hızla ilerleyişine ve ülkede hakimiyeti ele geçirmesine ilişkin Afganistan ordusunu ve Afgan siyasetçileri suçlayan Başkan Biden, "Olaylar beklediğimizden hızlı gelişti" itirafında da bulundu.

16.08.2021Dünya
Taksici 1 kilometrelik yola 200 TL istedi

Taksici 1 kilometrelik yola 200 TL istedi

Son günlerde gündemden düşmeyen, taksicilerin turistlerden fazla para almasıyla ilgili yaşananlara bir yenisi daha eklendi. Taksim'den aracına aldığı İranlı gelin ve damadı 1 kilometre uzaklıktaki Şişli Evlendirme Dairesi'ne getiren taksici, 200 lira talep etti. Taksicinin fazla para istediğini fark eden DHA muhabiri, araya girerek alınan fazla paranın iade edilmesini sağladı.

14.08.2021Haber
Pes artık Taksici 1 kilometrelik yola 200 TL istedi

Pes artık! Taksici 1 kilometrelik yola 200 TL istedi

Son günlerde gündemden düşmeyen, taksicilerin turistlerden fazla para almasıyla ilgili yaşananlara bir yenisi daha eklendi. Taksim'den aracına aldığı İranlı gelin ve damadı 1 kilometre uzaklıktaki Şişli Evlendirme Dairesi'ne getiren taksici, 200 lira talep etti. Taksicinin fazla para istediğini fark eden DHA muhabiri, araya girerek alınan fazla paranın iade edilmesini sağladı.

14.08.2021Gündem
Marmarisin Turunç mahallesinde çıkan yangın söndürüldü

Marmaris'in Turunç mahallesinde çıkan yangın söndürüldü

Muğla'nın Marmaris ilçesi Turunç Mahallesi'ndeki ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle yerleşim yerlerine sıçramadan söndürüldü.

9.08.2021Gündem
Duymadan konser izlediler

Duymadan konser izlediler

Geçenlerde gittiğim konserde sahnede bir işaret dili tercümanı vardı. İşitme engelli arkadaşlarım konseri büyük bir heyecanla izledi ve çok eğlendiler. Bizler için bu tür çözümleri üretmek çok mu zor?

Sürücü ihbar etti, TIRın dorsesindeki 2 kaçak göçmen yakalandı

Sürücü ihbar etti, TIR'ın dorsesindeki 2 kaçak göçmen yakalandı

BURSA’da, TIR'ın dorsesindeki 2 Suriyeli kaçak, sürücünün fark edip polise bildirmesiyle yakalandı.

5.08.2021Gündem
‘Gelen bütün Afganların hedefi Avrupa’ya geçmek’

‘Gelen bütün Afganların hedefi Avrupa’ya geçmek’

‘Afganistanbul’ belgeseli için iki yılını İstanbul’daki Afganlarla geçiren gazeteci Ulaş Tosun, Afgan göçmenlerin temel amaçlarının Avrupa’ya geçmek olduğunu söyledi.

31.07.2021Dünya
Son dakika transfer haberi: Alexandru Cicaldauyu açıklayan Galatasaraya bir Rumen yıldız daha Transferde Hagi, Popescu ve Becali detayı...

Son dakika transfer haberi: Alexandru Cicaldau'yu açıklayan Galatasaray'a bir Rumen yıldız daha! Transferde Hagi, Popescu ve Becali detayı...

PSV'de 5-1 yenildikten sonra transferde gaza basan Galatasaray, Alexandru Cicaldau, Sacha Boey ve Patrick Van Aanholt'u kadrosuna katan Galatasaray'ın Cicaldau transferi Romanya'da dikkat çekti. Uzun süre Stanciu ile ilgilenen Galatasaray'ın bir Rumen futbolcu için daha teklif yaptığı ortaya çıktı. Transferlerde ünlü Rumen menajer George Becali'nin oğlu Giovanni Becali'nin yanı sıra Galatasaray efsaneleri Hagi ve Popescu'nun da etkili olduğu belirtildi.

25.07.2021Futbol
Halk ozanı ‘Hozatlı’nın sazı yetim...

Halk ozanı ‘Hozatlı’nın sazı yetim...

Tuncelili halk ozanı Hozatlı Ahmet Yurt Dede, 87 yaşında hayatını kaybetti. 600’ün üzerinde şiir ve deyiş yazan, ‘Anadolu’nun Kayıp Şarkıları’ albümünde yorumladığı ‘Eşrefoğlu’ türküsüyle geniş kitlelerce tanınan ozan, Alevi kültürünün en güçlü seslerinden biriydi.

10.07.2021Gündem
Aleyna Tilki dadı arıyor

Aleyna Tilki dadı arıyor

TWITTER paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen Aleyna Tilki, yine dikkat çekici bir mesaj paylaştı.

9.07.2021Magazin
Derya Evren: Müdahale etmeseydim ve o kadın öldürülseydi bir ömür vicdan azabı duyacaktım

Derya Evren: Müdahale etmeseydim ve o kadın öldürülseydi bir ömür vicdan azabı duyacaktım

Demirören Haber Ajansı Bursa muhabiri Derya Evren, bir habere yetişirken yolda gördüğü bir taksinin içinde arbede yaşandığını fark edip durdu. Kapıyı açmasıyla, eski sevgilisi tarafından bıçak zoruyla kaçırılan S. K., Evren’in koluna yapıştı; “Yalvarırım beni kurtar abla!” dedi. Kadını taksiden çıkardı, adamın elinden bıçağı aldı. Kameraman İsmail Hakkı Seymen’in çektiği görüntüler sayesinde tüm Türkiye’nin izlediği olay sonrası Evren, Seymen ve S. K.’yla konuştuk. Evren: “Üzerimde müthiş bir sorumluluk hissediyorum. Şiddete uğrayan ya da haksızlığa uğrayan kim varsa hepsinin yanında durup onlara destek olmak, mesleğimi bu yönde kullanmak için elimden geleni yapacağım.”

Son dakika: Çelikten Kılıçdaroğluna Katar tepkisi Bu haber yalandır

Son dakika: Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na Katar tepkisi! 'Bu haber yalandır'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu. Çelik, Katar'dan gelen öğrencilerin sınavsız bir şekilde tıp eğitimi alacağı iddialarıyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "CHP'de özür dileyebilen, özgüvenli kimseler vardı. Daha demokrat kimseler olabiliyordu. Fakat bir şey söyleniyor, yalan olduğu ortaya koyuluyor, hiçbir şey olmamış gibi devam ediliyor. Bu haber yalan bir haberdir" ifadelerini kullandı

28.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

‘Artweeks’ten geriye kalanlar

19 Eylül’e kadar sürecek Akaretler’deki Artweeks’ten parlayanlar, dedikodular, eser fiyat aralıkları ve daha bin türlü şey... İzlenim dünyasına buyurunuz.

13.09.2021

Melekti Sanki

Cem Belevi, sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Osman Taşdaş’a ait olan
‘Melekti Sanki’ ile kalp acısı çekenlerin duygularına tercüman olmaya gelmiş. Şarkı daha çıkmadan ilk dinlediğimde nakaratın direk dillere düşeceğini söylemiştim. Sosyal medyada dinleyenlerin paylaştıkları videolara bakılırsa tespitim doğru çıkmış.

7.09.2021

Daire 16’ya ödül

Bir apartmana taşınırsam, 16 no’lu daireye gönlüm kayabilir.

24.08.2021

Taliban’la görüşülür mü?

ABD GÖRÜŞÜYOR: Hem de nasıl görüşüyor! Masaya oturuyorlar, anlaşma imzalıyorlar. Öyle ki... Neredeyse devir teslim töreni falan yapacak gibiydiler.

20.08.2021

Belqees... Safia... Ve Behishta yüzleri açık orada direniyor, erkekler niye buraya kaçıyor

Sedat Ergin dünkü yazısında, Taliban tehlikesine rağmen ülkesini terk etmeyen kızları anlatan bir yazı yazdı.

13.08.2021

Afganlar kaçarken

Dünya bir yanda koronavirüs salgını ve neden olduğu ekonomik kriz, öte yanda sel, kuraklık ve orman yangınları gibi devasa afetlerle olağanüstü bir dönemden geçiyor.

30.07.2021

Yandan Yandan

Gülden, sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Efe Demiryoğuran’a ait olan yeni şarkısı “Yandan Yandan” ile yaz aylarında dans pistinde kurtlarını dökmek isteyenlere dev bir hizmet sunuyor.

20.07.2021

Gerisi Bende

Funda Arar güzel bir yaz sürprizi yaptı ve yeni şarkısı ‘Gerisi Bende’yi geçtiğimiz günlerde dinleyici ile paylaştı.

13.07.2021

Size “Nasihate ihtiyacım var” diye yazan adamın karısıyım

Geçtiğimiz gün eşimin bilgisayarını kullanırken size e-mail gönderdiğini gördüm. “Eşimden gittikçe uzaklaşıyorum” konulu yazısını gözlerim dolarak okudum. Bu evlilikte ne yapacağımı bilemiyorum...

8.07.2021

Ağlak Disko

Onurr’un uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı ‘ Ağlak Disko’ albümü çıktı. Albüm ismi için “Bu albüm birazcık pandemide kendim için yazdığım ama sizin için kaydedip, bitirdiğim şarkılardan oluştu. Günlerin çoğu bipolarlığa selam mı çakıyoruz dedirtecek kadar yoğun bir şekilde şarkılara dans ve gözyaşıyla eşlik ederek geçtiği için albümün ismini böyle seçmeyi uygun gördüm.” diyen Onurr, dinleyicisini hem dans etmek hem de duyguları ile yüzleşmek için dans pistine davet ediyor.

29.06.2021

Hay Hay

Hadise’nin merakla beklenen yeni şarkısı ‘Hay Hay’ müzikseverlerin beğenisini kazanıp listelerde kısa sürede güzel bir dinlenme ve izlenme sayısına ulaştı.

22.06.2021