EKSTRA
MENÜ

Tercıh Kılavuzu

Tercıh Kılavuzu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tercıh Kılavuzu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.816 Tercıh Kılavuzu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tercıh Kılavuzu Haberleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı!

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı başvuru ekranı, tercih kılavuzu ile birlikte erişime açıldı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2019/6 tercih kılavuzu ile ortaöğretim mezunları ve lisans-ön lisans mezunları için farklı kılavuzlar yayımlandı. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, tercih süreci ve detaylı bilgiler

21.11.2019Gündem
Meteoroloji Genel Müdürlüğü mühendis ve tekniker alımı yapacak Başvuru şartları neler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü mühendis ve tekniker alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) taşra teşkilatı hizmet birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli mühendis ve tekniker alımı yapacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının arandığı ilana başvurular 13 Kasım'da sona erecek. Peki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları neler?

12.11.2019Gündem
KPSS 2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih klavuzu yayınlandı

KPSS 2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih klavuzu yayınlandı

KPSS-2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınması duyurusu ÖSYM tarafından yapıldı. Hangi illerde kaç personel alınacağı da açıklanan tablolarda duyuruldu.

7.11.2019Gündem
YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı

YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (YLSY) sözlü sınav sonuçları açıklandı. İşte, YLSY sonuçları hakkında ayrıntılar...

1.11.2019Gündem
DGSde geri sayım 2019 DGS ek tercihler ne zaman başlayacak

DGS'de geri sayım! 2019 DGS ek tercihler ne zaman başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı (2019 DGS) tercih sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Yerleştirme işlemlerinin üzerinden günler geçmesine rağmen, DGS ek tercih sürecinin henüz başlamaması dolayısıyla adayların konuyla ilgili araştırmaları hız kazandı. DGS ek tercih kılavuzunun heyecanla yayımlanacağı tarihi bekleyenler ÖSYM'nin açıklamasına kilitlendi. Peki, 2019 DGS ek tercihler ne zaman başlayacak?

25.09.2019Gündem
2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı DGS ikinci yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak

2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı? DGS ikinci yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih süreci için heyecan devam ediyor. Lisans programlarına yerleşmek için bir kez daha şansını deneyecek olan öğrenciler, 2019 DGS ek tercih kılavuzunun yayımlanmasını ve ek yerleştirme tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Peki, 2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı? ÖSYM DGS ikinci yerleştirme kılavuzunu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

16.09.2019Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı

DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) merkezi yerleştirmeleri ardından gözler ek yerleştirme sürecine çevrildi. Boş kontenjanların duyurulması ve kılavuzun paylaşılmasıyla birlikte DGS ek tercihleri de başlayacak Peki, DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı?

14.09.2019Gündem
DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri sonrası başlatılan ek tercih sürecinde meraklı bekleyiş devam ediyor. DGS ek yerleştirme sürecinde, adaylar tercih kılavuzu ve boş kontenjanların erişime açılmasını bekleyen öğrenciler ÖSYM tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

11.09.2019Gündem
Ek tercih öncesi YKS boş kontenjan bilgileri ve kılavuz detayları uyarısı ÖSYM duyurdu

Ek tercih öncesi YKS boş kontenjan bilgileri ve kılavuz detayları uyarısı! ÖSYM duyurdu

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek yerleştirme süreci ÖSYM tarafından başlatıldı. Üniversitelerin boş kontenjanlar ve tercih kılavuzu bilgilerine göre yapılacak olan ek tercih işlemi, T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Peki, YKS ek yerleştirmeleri ne zamana kadar, nasıl yapılacak?

5.09.2019Gündem
ÖSYM ek tercih başvuru ekranı açılıyor 2019 ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı

ÖSYM ek tercih başvuru ekranı açılıyor! 2019 ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı!

Ek yerleştirme işlemi ile ÖSYM'nin resmi tercih döneminde herhangi bir üniversiteyi tercih etmek isteyen vatandaşlar, kılavuz bilgilerinden yararlanarak listelerini oluşturacak. ÖSYM'nin tercih kılavuzunda yer alan bilgiler dahilinde boş kontenjanlar önem arz edecek. Peki, ek tercih işlemi nasıl yapılacak ve nelere dikkat edilmesi gerekecek? İşte, 2019 yılına dair ek tercih kılavuzu

4.09.2019Gündem
YKS ek tercih tarihleri ne zaman ÖSYM üniversite boş kontenjanları yayınlandı

YKS ek tercih tarihleri ne zaman? ÖSYM üniversite boş kontenjanları yayınlandı

ÖSYM tarafından tercih işlemleri tamamlanan YKS'de ikinci aşama için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS tercihlerinde, yerleşemeyen binlerce öğrencinin, üniversite ek yerleştirme süreci hakkında araştırmalarını devam ettirirken, ÖSYM boş kontenjanları paylaştı. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlayacak? İşte, ek tercih süreci ve boş kontenjanlar hakkında merak edilenler.

3.09.2019Gündem
YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı - Kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek

YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı - Kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Ek yerleştirme işlemleri, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacak. Peki, ek tercihler ne zaman yapılacak, kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek?

3.09.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman bitecek ÖSYMden güncelleme duyurusu

DGS tercihleri ne zaman bitecek? ÖSYM'den 'güncelleme' duyurusu

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri 21 Ağustos'ta başladı. Aldıkları puanlar kapsamında tercih hakkı olan çok sayıda öğrenci, tercih sürecinin ne zaman biteceğini merak ederken bir yandan da sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.08.2019Gündem
DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı- Tercihler için son gün ne zaman

DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı- Tercihler için son gün ne zaman?

2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) tercih kılavuzu ÖSYM tarafından paylaşıldı. Tercih süresi içinde tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. DGS tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklar. Peki, DGS tercihleri için son gün ne zaman?

23.08.2019Gündem
ÖSYM DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak DGS tercihlerinde son gün ne zaman

ÖSYM DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına geçişi için katıldığı DGS'de tercih kılavuzu ÖSYM tarafından açıklandı. DGS tercih işlemleri devam ederken, tercih tarihlerinin biteceği tarih de merak edilmeye başlandı. Peki, DGS tercihlerinde son gün ne zaman? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konular hakkında bilgiler.

22.08.2019Gündem
Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından merakla beklenen tercih kılavuzu da dün yayımlandı.

22.08.2019Eğitim
DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin dört yıllık örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına olanak tanıyan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Tercih Kılavuzu yayımlandı. Adaylar, tercihlerini bu kılavuz doğrultusunda internet üzerinden yapabilecek. Dün başlayan tercih süreci, 28 Ağustos’a kadar sürecek. DGS’yi kazandığı halde önlisans programındaki mezuniyeti gecikenlere de yeni bir şans verildi.

21.08.2019Eğitim
DGS tercih süreci ne zaman başlayacak ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı

DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı!

Lisan eğitimini dört yıllık programlarda tamamlayacak olan öğrencilerin katıldığı 2019 DGS için tercih süreci için, tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınavda başarı sağlayan adaylar, lisans programları için boş kontenjanlar dahilinde tercih sıralamalarını tamamlayacaklar. Peki, 2019 DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

21.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığınca KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için başvurular yarına sona eriyor. Tercihlerinin tamamlanmasının ardından, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.08.2019Gündem
ÖSYMden açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak

ÖSYM'den açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihleri için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den açıklama geldi. Öğrencilerin bir süredir sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği kampanyayı dikkate alan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

20.08.2019Eğitim
DGS tercih süreci başlıyor ÖSYM, DGS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi duyurdu

DGS tercih süreci başlıyor! ÖSYM, DGS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi duyurdu

Haziran ayında on binlerce adayın katılım sağladığı DGS'de tercih süreci için bekleyiş devam ederken, tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarih belli oldu. Sınavda başarılı olan ve lisans programlarına katılım hakkı elde eden adaylar, üniversitelerin kontenjan sayılarına göre işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, 2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

19.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak

DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçları geçtiğimiz haftalarda adayların erişimine açıldı. Şimdi ise sürece ilişkin en önemli adımlardan tercihler bekleniyor. Sonuçların ardından günler geçmesine rağmen tercih kılavuzunun yayımlanmaması adayları meraklandırdı. Peki, DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

18.08.2019Gündem
DGS tercihlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu mu Gözler DGS tercih kılavuzunda

DGS tercihlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu mu? Gözler DGS tercih kılavuzunda

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanma tarihi üzerinden günler geçti, gözler tercih sürecinin tarihi ve detaylarına çevrildi. İstek ve puan sıralamasına göre dört yıllık üniversiteleri tercih edecek olan öğrenciler, sık sık ÖSYM'nin sayfasını inceleyerek tercih süreciyle ilgili bir açıklama olup olmadığını kontrol ediyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

17.08.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman yapılacak Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı?

30 Haziran 2019 tarihinde 81 ilde gerçekleşen DGS'nin tercihleri için geri sayım devam ediyor. Sınav ve sonuç heyecanını geride bırakan adaylar, şimdi DGS tercihlerinin alınacağı tarihe odaklandı. DGS tercih kılavuzunun yayımlanması ardından tercihler alınmaya başlanacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak, ÖSYM'den yeni bir açıklama geldi mi?

15.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor - İşte branş dağılımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor - İşte branş dağılımı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı Sağlık Bakanlığı'nın resmi sayfası üzerinden paylaşılmıştı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

14.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri için ÖSYMden tarih verildi mi DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercih işlemleri için ÖSYM'den tarih verildi mi? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından günler geçti ancak henüz tercih kılavuzu yayımlanmadı. DGS'ye katılım sağlayan on binlerce vatandaş, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

13.08.2019Gündem
DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı mı Gözler ÖSYMde

DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı mı? Gözler ÖSYM'de!

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin katıldığı 2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) tercihleri için bekleyiş devam ediyor. Başarı puanlarına göre lisans programlarına yerleşecek olan öğrenciler, tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi ÖSYM bilgisine göre sorguluyor. Peki, DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile Sağlık Bakanlığı bünyesine, 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere pek çok branştan uzman sağlık personeli alınacak. 7 Ağustos'ta başlayan başvuru sürecinin ne zaman biteceği ise merak konusu oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

12.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı Dikey Geçiş Sınavı 2019 tercihleri ne zaman

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? Dikey Geçiş Sınavı 2019 tercihleri ne zaman?

30 Haziran'da uygulanan 2019-DGS Sınavı'nın sonuçları daha önceden ilan edildiği gibi 25 Temmuz'da açıklandı. Üniversitelerden aldıkları iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

11.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak DGS yerleştirme süreciyle ilgili bilgiler

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? DGS yerleştirme süreciyle ilgili bilgiler

Binlerce adayın katılım sağladığı DGS sınavı sonuçlarının ilan edilmesi sonrası, tercih süreci için heyecanlı bekleyiş başladı. Lisans programlarına yerleşmeyi bekleyen üniversite öğrencileri, ÖSYM tarafından belirlenecek tercih tarihlerini araştırıyor. Tercih kılavuzunun yayımlanması sonrası 2019 DGS tercih işlemleri başlayacak. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

10.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak Gözler ÖSYMde

DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak? Gözler ÖSYM'de

DGS tercihleri ve kılavuz bilgileri son günlerde birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Üniversitelerin yerleştirme sürecine göre değişkenlik gösterecek olan DGS tercihleri, kılavuz bilgilerine göre yapılacak. DGS tercih kılavuzu, yine ÖSYM'nin belirlediği takvime göre belirlenecek. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

9.08.2019Eğitim
YLSY başvuruları başladı

YLSY başvuruları başladı

MEB, Türkiye’nin nitelikli insan ihtiyacını karşılamak amacıyla yetiştirilmek üzere 1195 öğrenciyi yurtdışına gönderecek. Öğrenciler YLSY’ye başvurularını 26 Ağustos’a kadar yapabilecek.

8.08.2019Eğitim
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri nasıl yapılır 12 bin sözleşmeli personel başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri nasıl yapılır? 12 bin sözleşmeli personel başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilecek olan 2 bin sözleşmeli sağlık personeli alımına dair süreç başlatıldı. 7 Ağustos'ta alınmaya başlanan tercih süreci 21 Ağustos'a kadar devam edecek. ÖSYM'nin AİS sistemi üzerinden alınacak tercihler için ise ücret 20 TL olarak belirlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri nasıl yapılır? İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımının detayları...

8.08.2019Gündem
DGS tercihleri başladı mı İşte DGS tercih tarihleri

DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri

Ön lisan eğitimlerini lisans eğitimine çevirmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sınavın ardından ÖSYM tarafından yapılacak açıklama ile beraber, öğrenciler bir sonraki maraton olan tercih sürecine dahil olacaklar. Peki, DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri ve süreç hakkında bilgiler.

7.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak DGS tercihleri başlıyor mu

DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri başlıyor mu?

DGS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre işlemlerine başlayacak olan binlerce üniversite adayı, internet üzerinden konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. DGS tercihleri için DGS tercih kılavuzu içerisinde yer alan kriterleri değerlendirecek olan birçok kişi, buna göre işlemlerini tamamlayarak ÖSYM'ye teslim edecek. Peki, DGS tercihleri ne zaman alınmaya başlanacak ve tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, ÖSYM'nin yayımlaması beklenen o konu hakkında bazı bilgiler

6.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı bünyesine, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ilk etapta; 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda, 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Peki, başvurular ne zaman başlayacak?

5.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarının Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu için heyecanlı bekleyiş başladı. Ön lisans eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar, DGS’den aldığı puan ile birlikte tercihte bulunabilecekler. Peki, DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, o konuya dair bilgiler.

3.08.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

30 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, gözler tercih sürecine çevrildi. Lisans eğitimlerine devam edecek olan öğrenciler, ÖSYM'nin belirlediği tarihlerde ve hususlarda gerçekleşecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, sınavla ilgili merak edilenler.

1.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nca KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Gözler şimdi başvuru işlemlerinin başlayacağı tarihte. Öte yandan söz konusu ilana başvuru yapabilmek için gerekli şartlar da merak ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

1.08.2019Gündem
KPSS-2019/4 tercihleri ne zaman başlayacak

KPSS-2019/4 tercihleri ne zaman başlayacak?

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandı. Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak. Peki, KPSS-2019/4 tercihleri ne zaman başlayacak?

31.07.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek 12 bin sözleşmeli personel alımı ilan detayları açıklandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre tercihler 7 Ağustos tarihinde alınacak. Sözleşmeli sağlık personeli alımı için kadroya dahil edilecek unvanlar arasında hemşire, ebe, psikolog gibi birçok branş yer alacak. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için süreç nasıl işleyecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.07.2019Gündem
2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS tercihleri ne zaman başlayacak

2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

30 Haziran'da uygulanan 2019-DGS Sınavı'nın sonuçları daha önceden ilan edildiği gibi 25 Temmuz'da açıklandı. Üniversitelerden aldıkları iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

30.07.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman başlayacak Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercihleri ne zaman başlayacak? Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı?

30 Haziran'da yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının ardından, cevap anahtarı da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenen adaylar için, lisans programları tercih işlemleri başlayacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte, 2019 DGS sınavı ile ilgili bilgiler.

29.07.2019Gündem
YKS tercihlerine ekleme silme nasıl yapılır YKS tercihlerinde son gün

YKS tercihlerine ekleme silme nasıl yapılır? YKS tercihlerinde son gün

YKS tercih kılavuzu kapsamında tercihler için son güne girildi. Birçok gencin üniversite hayallerini gerçekleştirebilmek için gerçekleştireceği YKS tercihleri bugün sona erecek. Peki, AYT ve TYT alanlarından bir bölüme yerleşmek isteyenlerin merakla araştırdığı YKS tercihleri için nelere dikkat etmek gerekecek? İşte, başarı sıralaması başta olmak üzere dikkat edilmesi gereken hususlar...

29.07.2019Eğitim
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS tercihleri ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) DGS tercih kılavuzunu yayımlayarak tercih işlemlerini başlatacağı tarih, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

28.07.2019Gündem
LGS tercih kılavuzu güncellendi

LGS tercih kılavuzu güncellendi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ‘2019 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nu güncelledi.

28.07.2019Eğitim
MEB LGS tercih kılavuzunu güncelledi.. Lise nakilleri ne zaman başlıyor

MEB LGS tercih kılavuzunu güncelledi.. Lise nakilleri ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunu güncelledi. Kılavuzda yer alan güncel bilgiler doğrultusunda, öğrenciler, lise diploması alma imkanının tanındığı mesleki eğitim merkezlerini, yerleştirmeye esas birinci nakil döneminde de tercih edebilecek. Peki, LGS güncel tercih klavuzu nasıl görüntülenir? Lise nakilleri ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bilgiler.

27.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından, gözler, sonuç tarihinde çevrildi. Sınav sürecini geride bırakan adaylar, tercih işlemlerine başlamak için ÖSYM'den yapılacak açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

26.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçları ve soruları, kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarının ardından, DGS için bir sonraki süreç olan tercih işlemleri adaylar tarafından gündeme gelmeye başladı. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak? İşte, DGS tercih sürecine dair bazı bilgiler.

25.07.2019Gündem
DGS sonuçları açıklandı İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

DGS sonuçları açıklandı! İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

Ön Lisans eğitimlerini Lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen vatandaşların katılım sağladığı (Dikey Geçiş Sınavı) DGS sonuçları açıklandı. Adaylar, DGS sonuçları için sorgulama işlemlerini, kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. İşte, DGS sonuçları sonrasında tercihler ve yerleştirme sürecine dair merak edilen bazı detaylar

25.07.2019Eğitim