EKSTRA
MENÜ

Tercıh Kılavuzu

Tercıh Kılavuzu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tercıh Kılavuzu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.816 Tercıh Kılavuzu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tercıh Kılavuzu Haberleri

LGS tercih sonuçları için geri sayım LGS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercih sonuçları için geri sayım! LGS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS tercih sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. LGS tercih işlemleri bu yıl 20-29 Temmuz tarihleri aralığında yapılıyor. Adaylar heyecanla tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı tercih kılavuzu içerisinde sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu. LGS tercihlerinin tamamlanmasından kısa bir süre sonra sonuçlar erişime açılacak. MEB yaptığı açıklamada 10 Ağustos'a işaret etti.

22.07.2020Gündem
YKS tercih kılavuzu açıklandı İşte 2020 YKS tercih kılavuzuna göre tercih tarihleri...

YKS tercih kılavuzu açıklandı! İşte 2020 YKS tercih kılavuzuna göre tercih tarihleri...

YKS tercih kılavuzu ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS tercih kılavuzu ön bilgi verme amaçlı yayımlandı. Adaylar tercih işlemlerini 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapabilecekler. Adaylar işlemlerini T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar.

22.07.2020Gündem
e Okul ile LGS tercihi nasıl yapılır 2020 LGS tercih kılavuzu ve E Okul LGS tercih ekranı…

e Okul ile LGS tercihi nasıl yapılır? 2020 LGS tercih kılavuzu ve E Okul LGS tercih ekranı…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sonuç duyurusu ardından Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tercihleri alınmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunu meb.gov.tr adresinde yayımladı.MEB, bu yıl merkezi sınavla öğrenci alan okullara yönelik tercih sayısını 5'ten 10'a çıkarttı. Öğrenciler e Okul sistemi üzerinden tercihlerini 29 Temmuz'a kadar yapabilecek. E okul üzerinden LGS tercihleri nasıl yapılır? E Okul 2020 LGS tercih ekranı…

21.07.2020Gündem
LGS tercih kılavuzu ve sınav sonuçları 2020: MEB LGS tercih kılavuzu ve sonuç sorgulama ekranı

LGS tercih kılavuzu ve sınav sonuçları 2020: MEB LGS tercih kılavuzu ve sonuç sorgulama ekranı

LGS sonuçları 16 Temmuz'da erişime açıldı. 20 Haziran'da sınava giren adaylar sonuçlarına meb.gov.tr adresinden ulaşabiliyorlar. Adayların heyecanla beklediği sonuçların ardından tercih süreci ile ilgili detaylar yayımlandı. LGS tercih kılavuzuna göre işlemler 20 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Aday öğrenciler, aldığı puanlarla bu kılavuza göre tercih yapacaklar. İşte LGS sonuçlar sorgulama ekranı ve tercihler ile ilgili bilgiler...

18.07.2020Gündem
Lise yüzdelik dilimleri ve taban puaları 2020 LGS MEB tercih robotu yüzdelik dilim hesaplama ekranı

Lise yüzdelik dilimleri ve taban puaları 2020! LGS MEB tercih robotu yüzdelik dilim hesaplama ekranı

Lise yüzdelik dilimleri ve taban puanları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın günlerdir beklediği açıklamayı yapmasıyla LGS sonuçları erişime açıldı. Tercih kılavuzu ise sınav sonuçlarının ardından yayınlandı. LGS tercihleri 2020 lise yüzdelik dilimleri ve taban puanları kapsamında alınacak. Peki, LGS yüzdelik dilim hesaplama nasıl yapılır? İşte, lise yüzdelik dilimleri ve taban puanlarıyla ilgili bilgiler.

17.07.2020Eğitim
Doğru lise tercihi nasıl yapılır

Doğru lise tercihi nasıl yapılır?

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav sonuçları 16 Temmuz’da açıklandı. Merakla beklenen sonuçların açıklanmasının ardından aynı gün içinde yayımlanan Tercih Kılavuzu’nda yer alan kurallara göre tercihler başladı. Hayatımızın dönüm noktaları haline gelen sınavlardan biri olan LGS sonrası yüz binlerce öğrenci iyi bir liseye yerleşebilmek için tercih yapacak. Uzmanlar öğrencilere ve velilere doğru tercihle ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

17.07.2020Eğitim
LGS tercih kılavuzu: 2020 LGS tercihleri ne zaman başlıyor İşte LGS tercih tarihleri...

LGS tercih kılavuzu: 2020 LGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte LGS tercih tarihleri...

LGS tercih kılavuzu ile ilgili MEB açıklama yaptı. 16 Temmuz'da açıklanan sonuçların ardından tercih tarihleri de belli oldu. LGS kapsamında lise tercihleri 20 Temmuz tarihinde başlayacak ve 29 Temmuz'a kadar devam edecek. Bu sene 5'ten 10'a çıkarılan lise tercihleri https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden alınacak. İşte LGS tercihleri ile ilgili detaylar...

17.07.2020Gündem
e-Okul giriş ile LGS tercihleri yapılacak LGS tercih başvuru ekranı

e-Okul giriş ile LGS tercihleri yapılacak! LGS tercih başvuru ekranı

e-Okul giriş ekranı araştırılıyor. 16 Temmuz'da LGS sonuçları açıklandı. Adaylar tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladılar. LGS tercihleri, bakanlığın http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre, öğrenci velisi tarafından 20-29 Temmuz 2020 (17.00'ye kadar) tarihleri arasında yapılacak. Lise taban puanları ve tercih kılavuzu ile ilgili açıklama yapıldı.

17.07.2020Gündem
LGS tercihleri başladı... Tercih sayısı 10’a çıktı

LGS tercihleri başladı... Tercih sayısı 10’a çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınav sonuçlarını kapsamlı bir analiz raporu ile birlikte açıkladı. LGS 2020 tercih ve yerleştirme kılavuzunu da yayınlandı. Buna göre 20 Temmuz'da başlayan LGS tercihleri, 29 Temmuz'a kadar devam edecek. Adaylar, 10 okul tercih edebilecek.

16.07.2020Eğitim
Genel yüzdelik dilim nedir, 2020 yüzdelik dilimleri belli oldu mu

Genel yüzdelik dilim nedir, 2020 yüzdelik dilimleri belli oldu mu?

Liselere geçiş kapsamındaki merkezi sınavın sonuçlarının açıklanması ardından gündeme gelen konulardan biri de yüzdelik dilim konusu oldu. Adaylar tercih işlemleri yaparken yüzdelik dilimlerden ve kontenjan bilgisinden faydalanacaklar. Peki, genel yüzdelik dilim nedir, 2020 yüzdelik dilimleri belli oldu mu?

16.07.2020Gündem
LGS sonuçları perşembe açıklanıyor, soru iptali yok

LGS sonuçları perşembe açıklanıyor, soru iptali yok

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sistemi merkezî sınavının sonuçları 16 Temmuz 2020 Perşembe günü açıklanıyor. Bakan Selçuk sınavda soru iptalinin olmadığın söyledi.

14.07.2020Eğitim
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak Milli Eğitim Bakanından LGS sonuçları için açıklama

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanı'ndan LGS sonuçları için açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS sonuçları için açıklama geldi. Değerlendirme sürecinin tamamlandığını ve son kontrollerin yapıldığını belirten Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavda hiçbir soru iptali olmadığını ifade etti. Merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih kılavuzu da açıklanacak. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.07.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: LGS sonuçları 16 Temmuzda açıklanacak, hiçbir soru iptal olmadı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: LGS sonuçları 16 Temmuz'da açıklanacak, hiçbir soru iptal olmadı

20 Haziran tarihinde 81 ilde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklanıyor. Değerlendirme sürecinin tamamlandığını ve son kontrollerin yapıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sonuçları 16 Temmuz'da açıklanacak LGS kapsamındaki merkezi sınavda hiçbir soru iptali olmadı" dedi.

13.07.2020Eğitim
2020 YKS tercihleri ne zaman başlayacak Gözler ÖSYMde

2020 YKS tercihleri ne zaman başlayacak? Gözler ÖSYM'de

Yaklaşık iki buçuk milyon adayın katılım sağladığı 2020-YKS'nin sonuçları henüz açıklanmamışken, üniversiteli adayları ÖSYM'nin tercih başvurularını ne zaman almaya başlayacağını sorguluyor. Bu kapsamda bilgi edinmek isteyen adaylar, ÖSYM'nin açıklamalarını araştırıyor. Peki, 2020 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

10.07.2020Gündem
KPSS 2020/9 tercihleri nasıl yapılır Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacak

KPSS 2020/9 tercihleri nasıl yapılır? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacak

KPSS 2020/9 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. Peki KPSS tercihleri nasıl yapılır? İşte 8 Temmuz ve 13 Temmuz tarihleri aralığında yapılacak olan tercihler ile ilgili bilgiler…

8.07.2020Gündem
KPSS 2020/8 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 3 bin sağlıkçı alımı sonuçları

KPSS 2020/8 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 3 bin sağlıkçı alımı sonuçları!

Sağlık Bakanlığı 2020/8 tercih kılavuzu aracılığıyla 3 bin sağlık personelinin alımı için sona yaklaşıldı. Tercih işlemlerini 22 Haziran tarihinde tamamlayan adaylar, yerleştirmelerin yapılabilmesi için sonuçların açıklanacağı günü beklemeye başladı. Peki, İstanbul'da bulunan açık pozisyonlar başta olmak üzere pek çok hastaneye yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları ne zaman açıklanır KPSS 2020/8 sonuçları

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları ne zaman açıklanır? KPSS 2020/8 sonuçları

Sağlık Bakanlığı personel alımı ile 3 bin sağlık personelini kadrosunda istihdam edecek olan bakanlık, KPSS 2020/8 tercih kılavuzu ile tercih işlemlerini tamamlayan adayların sonuçlarını ÖSYM aracılığıyla erişime açacak. KPSS puanının ön plana çıktığı Sağlık Bakanlığı 2020/8 tercih sonuçları akabinde 3 bin sağlık personelinin ihtiyaç bulunan yerlere atamaları tamamlanacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KPSS 2020/8 tercih sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı İŞKUR sürekli işçi alımı başvuru şartları nedir Sağlık Bakanlığı 250 sürekli işçi alımı ilanı yayımlandı

Sağlık Bakanlığı İŞKUR sürekli işçi alımı başvuru şartları nedir? Sağlık Bakanlığı 250 sürekli işçi alımı ilanı yayımlandı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımı müjdesini vermişti. Bu açıklamanın ardından tercih kılavuzu yayımlandı.  Sürekli işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 17/06/2020 – 21/06/2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacak. Peki Sağlık Bakanlığı İŞKUR sürekli işçi alımı başvuru şartları neler?

18.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı mı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı mı?

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı. 3 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 250 sürekli işçi alımı yapılacağını bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, duyuruların internet üzerinden takip edileceğini ifade etmişti. Tercih işlemleri 16 Haziran ve 22 Haziran tarihleri aralığında yapılabilecek. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar...

17.06.2020Gündem
KPSS 2020/8 Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı - ÖSYM KPSS kılavuzu tercih ve yerleştirme bilgileri

KPSS 2020/8 Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı - ÖSYM KPSS kılavuzu tercih ve yerleştirme bilgileri

KPSS 2020/8 tercihleri ne zaman yapılacak? KPSS 2020/8 Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlamdı. Adaylar KPSS 2020/8 tercihlerini, 16-22 Haziran 2020 tarihleri arasında internet yoluyla yapacaklar. Başvuru şartlarının yayınlandığı tercih kılavuzunda, 2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans puanlarının esas alınacağı belirtildi. İşte, ÖSYM KPSS kılavuzu tercih ve yerleştirme bilgilerine yönelik ayrıntılı bilgiler...

16.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca duyurdu 3 bin sözleşmeli personel alınacak

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca duyurdu! 3 bin sözleşmeli personel alınacak

Gelen son dakika haberinde, Sağlık Bakanı Koca, "İstanbul'daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere 3 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 250 sürekli işçi alımı yapılacak." dedi.

15.06.2020Ekonomi
ÖSYM Başkanı’yla üniversite sınavını konuştum: İşte 2.5 milyon adayın merak ettiği önlemler

ÖSYM Başkanı’yla üniversite sınavını konuştum: İşte 2.5 milyon adayın merak ettiği önlemler

27-28 Haziran’da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bir aydan az bir süre kala Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’e adayların merak ettiği soruları sordum. Bu yıl sınava 2 milyon 433 bin 219 adayın başvurduğunu söyleyen Aygün, binaların önüne şeritler çekileceğini, salonların bahçesine aday ve görevli dışında kimsenin alınmayacağını, isteyenin kendi maske ve dezenfektanını yanında getirebileceğini açıkladı. Virüse yakalananlar ise yedek binalarda sınava girecek.

30.05.2020Eğitim
Tarım Bakanlığı KPSS 2020/7 tercih kılavuzu yayımlandı Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları

Tarım Bakanlığı KPSS 2020/7 tercih kılavuzu yayımlandı! Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları!

Haftalardır beklenen Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu, ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2020/7 tercih kılavuzu aracılığıyla başlamış oldu. Yayımlanan kılavuz bilgilerine göre nitelik kodlarına dikkat edilerek yapılacak olan tercihler, internet üzerinden gerçekleşecek. 15 Mayıs tarihinde başlayan Tarım Bakanlığı personel alımı başvurusu, KPSS 2020/7 tercih kılavuzu bilgileri baz alınarak 28 Mayıs tarihine kadar tamamlanabilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından talep edilen şartlar ve nitelikler bu bu kılavuz aracılığıyla görüntülenebilecek. İşte, Tarım Bakanlığı KPSS 2020/7 tercih kılavuzu ve başvuru işlemi hakkında detaylar

15.05.2020Gündem
KPSS 2020/6 tercih kılavuzu yayında İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu

KPSS 2020/6 tercih kılavuzu yayında! İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına personel alımı yapılacak. Adaylar, tercihlerini 22-29 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Nisan 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. İşte KPSS 2020/6 tercih kılavuzu….

22.04.2020Eğitim
Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı 2020 tercih kılavuzu ile hemşire ve sağlık teknisyeni alımında son gün yaklaştı -  İşte başvuru şartları ve kontenjan bilgileri

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı 2020 tercih kılavuzu ile hemşire ve sağlık teknisyeni alımında son gün yaklaştı - İşte başvuru şartları ve kontenjan bilgileri

Toplam 18 bin sağlık personeli ve 14 bin sağlık işçisi alımı ile toplam 32 bin personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, alımların büyük kısmını hemşire ve sağlık teknisyeni alanlarında gerçekleşecek. Sağlık teknisyeni pozisyonunda ilk ve acil yardım, odyometri, röntgen, tıbbi sekreter gibi alt unvanları içerecek. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 tercih kılavuzu bilgilerine göre şartlar neler olacak? Başvurular ne zaman bitecek? İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu (KPSS 2020/5) hakkında merak edilen bazı bilgiler

30.03.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu ile personel alımı şartları belli oldu KPSS 2020/5 kılavuzu

Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu ile personel alımı şartları belli oldu! KPSS 2020/5 kılavuzu

Hemşire, Sağlık Teknikeri, Ebe ve birçok branşta yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı için tercih kılavuzu bilgileri ÖSYM tarafından yayımlandı. Toplam 30 tercih yapacak olan adaylar, Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzunu ÖSYM üzerinden işleme alacak. 1 Nisan'a kadar devam edecek olan Sağlık Bakanlığı tercih süreci, KPSS 2020/5 kılavuzu aracılığıyla yapılacak. Peki, sağlık personeli alımı için branş dağılımı ve kadro bilgileri nasıl şekillenecek? İşte, ÖSYM KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu bilgileri ve alım sürecine dair detaylar

26.03.2020Gündem
18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi ilanı Resmi Gazetede

18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi ilanı Resmi Gazete'de

Sağlık Bakanlığınca KPSS puanıyla atanacak 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

26.03.2020Gündem
4 bin 687 Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımı ne zaman yapılacak Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri nedir

4 bin 687 Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri nedir?

Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımıyla ilgili Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 32 bin personele ilişkin ayrıntılarını duyurarak, 2020 yılında 4 bin 687 personel alınacağını bildirdi. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden tercih kılavuzu, yayınlandıktan sonra teknisyen ve tekniker adaylar tercih işlemleri başlayacak. Peki, 4 bin 687 Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri nedir? İşte, detaylar.

25.03.2020Gündem
Son dakika... Bakan Koca alınacak 32 bin personelin detaylarını açıkladı

Son dakika... Bakan Koca alınacak 32 bin personelin detaylarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personele ilişkin ayrıntıları açıkladı. 11.000’i Hemşire, 1.600’ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında personeli istihdam edilecek.

25.03.2020Ekonomi
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih 2020 Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih kılavuzu

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih 2020! Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih kılavuzu

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih başvurusu için beklenen sürece girildi. 09 Mart Pazartesi günü ile 13 Mart Cuma günü arasında gerçekleşecek olan tercihler sonrasında atamalar bakanlığın 'personel.meb.gov.tr' internet sitesi üzerinden erişime açılacak. Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih işlemleri tamamıyla bilgisayar ortamında değerlendirilecek. Atama süreci tamamlanan öğretmenlerin kendilerinden istenen belgeleri teslim etmesi istenecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atama tercih işlemleri nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.03.2020Eğitim
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli için başvuru süreci 14 Şubat'ta başladı. Gözler şimdi Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve başvuruların ne zaman biteceğinde. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

16.02.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı KPSS 2020/4 tercihleri nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı! KPSS 2020/4 tercihleri nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/4 tercih işlemleri ÖSYM tarafından başlatıldı. Personel alımına yönelik kontenjanlar ve kadroların yer aldığı KPSS 2020/4 kılavuzuna göre tercihlerini yapacak olan adaylar 14-20 Şubat tarihleri arasında işlemlerini tamamlayacaklar. Peki, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı KPSS 2020/4 tercihleri nasıl yapılır? İşte, KPSS 2020/4 tercih ekranı ve Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihlerine yönelik merak edilenler

14.02.2020Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 8 bin 844 sözleşmeli personeli alıyoruz

Son dakika... Sağlık Bakanı Koca duyurdu: 8 bin 844 sözleşmeli personeli alıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını duyurdu.

12.02.2020Ekonomi
EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı ÖSYM EKPSS sonuç sorgulama ekranı

EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM EKPSS sonuç sorgulama ekranı

ÖSYM tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına göre, kamu kurum ve kuruluşlarına engelli memur yerleştirme sonuçları açıklandı. Engelli memur adayları kendilerine ait sonuçlara şifre ve gereli bilgileri girerek ulaşabilir. İşte, ÖSYM EKPSS sonuç sorgulama ekranı...

9.01.2020Gündem
ÖSYM duyurdu: KPSS 2020/3 tercih kılavuzu yayımlandı- Tapu ve Kadastro Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman

ÖSYM duyurdu: KPSS 2020/3 tercih kılavuzu yayımlandı- Tapu ve Kadastro Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman?

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ilanı ardından KPSS 2020/3 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Peki, tapu ve Kadastro Müdürlüğü personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, sözleşmeli personel alımı için başvuru şartları neler? İşte KPSS 2020/3 tercih kılavuzu ve - Tapu ve Kadastro Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ile ilgili en çok merak edilen soruların yanıtları…

3.01.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgileri doğrultusunda tercihleri yapılan Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları için geri sayım başladı. 13 19 Aralık tarihleri arasında başvurularını yapan 17 bin sağlık personeli adayı ÖSYM'den yapılacak açıklamayı heyecanla bekliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercih sonuçlarında tarih belli oldu mu?

22.12.2019Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak Başvuru şartları neler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için tercihler başladı. ÖSYM Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yapılacak yerleştirmeler için KPSS-2019/8 tercih kılavuzu yayımladı. İşte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında ayrıntılar...

21.12.2019Gündem
EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek Kura çekimi ne zaman

EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek? Kura çekimi ne zaman?

EKPSS sonuçları ve kura ile memur alımı için tercihler başladı. Tercihler devam ederken, adaylar bu kez de kura tarihine odaklandı. Peki, EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek? EKPSS kura çekimi ne zaman?

21.12.2019Gündem
EKPSS tercihleri başladı - 2019 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

EKPSS tercihleri başladı - 2019 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

2019 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Tercih kılavuzunda tercih sürecine ilişkin bilgiler yer alıyor. Adaylar, EKPSS tercihlerini 19-23 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Aralık 2019 günü, saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 EKPSS tercih kılavuzu...

19.12.2019Gündem
17 bin sağlık personeli alımı başvuruları ne zaman bitecek Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu bilgileri

17 bin sağlık personeli alımı başvuruları ne zaman bitecek? Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu bilgileri

Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sağlık personeli alımı kapsamında, KPSS 2019/7 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuz bilgilerine göre Sağlık Bakanlığı tercihlerini yapan adaylar, bir yandan da son tercih tarihini sorguluyor. Peki, 17 bin sağlık personeli alımı başvuruları ne zaman bitecek? İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu bilgileri ve sağlık personeli alımında son başvuru tarihi ile ilgili ayrıntılar.

18.12.2019Gündem
KPSS 2019/8 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte personel alınacak birimler

KPSS 2019/8 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte personel alınacak birimler

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, KPSS-2019/8 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınması işlemi başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS-2019/8 Tercih Kılavuzuna saat 10.00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

18.12.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek Başvuru şartları neler

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alacak. Sağlık Bakanlığınca KPSS puanıyla atanacak 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli için ilan, Resmi Gazete'de yayımlandı. Gözler şimdi ilanın başvuru şartları ve son başvuru tarihinde. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

16.12.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başlıyor ÖSYM KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başlıyor! ÖSYM KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatlarındaki binlerce boş kadroya yapılacak atamalar için ÖSYM'den beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. KPSS-2019/7 tercihleri kapsamında alınacak başvurular bugün itibariyle başlıyor. Söz konusu ilana başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

13.12.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı | KPSS 2019/7 tercih kılavuzu

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı | KPSS 2019/7 tercih kılavuzu

Sağlık Bakanlığınca, tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2019 tercih kılavuzu yayımlandı. Bu gelişmenin ardından, Sağlık Bakanlığı personel alımının tüm ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

12.12.2019Gündem
ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgilerini yayımladı Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgilerini yayımladı! Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

Sağlık Bakanlığı 17 bin sağlık personeli alımları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) KPSS 2019/7 tercih kılavuzu bilgilerini yayımladı. Personel alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar tercihlerini 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında kılavuz bilgilerinden faydalanarak yapacaklar. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS 2019/7 tercih kılavuzu hakkında detaylı bilgiler.

11.12.2019Gündem
KPSS-2019/6 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS-2019/6 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2019/6 tercih kılavuzu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru süreci 27 Kasım itibariyle sona erdi. Şimdi ise gözler sonuçların açıklanacağı tarihte. Peki, KPSS-2019/6 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.11.2019Gündem
KPSS tercihleri ne zaman yapılacak KPSS-2019/2 tercih kılavuzu paylaşıldı

KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? KPSS-2019/2 tercih kılavuzu paylaşıldı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercih kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte memur adaylarını tercih telaşı sardı. Adaylar, KPSS tercihlerini belirtilen süre içerisinde 'https://ais.osym.gov.tr' adresi üzerinden yapabilecek. Peki, KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, KPSS-2019/2 tercih kılavuzu ve süreçle ilgili detaylı bilgi...

27.11.2019Gündem
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu için son saatler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu için son saatler!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu, ÖSYM'nin KPSS 2019/6 tercih kılavuzu aracılığıyla alınacak. 27 Kasım tarihinde sona erecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu ile bakanlık kadrosunda pek çok pozisyonda yüzlerce kişi istihdam edilecek. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o detaylar

26.11.2019Gündem
KPSS 2019/6 tercih kılavuzu ve atama bilgileri Aile Bakanlığı personel alımı detayları

KPSS 2019/6 tercih kılavuzu ve atama bilgileri! Aile Bakanlığı personel alımı detayları

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımları için ÖSYM KPSS 2019/6 tercih kılavuzunu geçtiğimiz günlerde yayımladı. Personel alımı başvurusunda bulunacak olan binlerce kişi, ortaöğretim, ön lisans ve lisans puan türlerine sahip kılavuz bilgilerinden faydalanacak. İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı KPSS 2019/6 tercih kılavuzu hakkında detaylı bilgiler.

25.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

ÖSYM Başkanı’yla üniversite sınavını konuştum: İşte 2.5 milyon adayın merak ettiği önlemler

27-28 Haziran’da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bir aydan az bir süre kala Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’e adayların merak ettiği soruları sordum. Bu yıl sınava 2 milyon 433 bin 219 adayın başvurduğunu söyleyen Aygün, binaların önüne şeritler çekileceğini, salonların bahçesine aday ve görevli dışında kimsenin alınmayacağını, isteyenin kendi maske ve dezenfektanını yanında getirebileceğini açıkladı. Virüse yakalananlar ise yedek binalarda sınava girecek.

30.05.2020