EKSTRA
MENÜ

Tercıh Kılavuzu

Tercıh Kılavuzu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tercıh Kılavuzu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.816 Tercıh Kılavuzu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tercıh Kılavuzu Haberleri

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman 2021 16 bin sağlık personeli alımı KPSS tercih kılavuzunda geri sayım

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman 2021? 16 bin sağlık personeli alımı KPSS tercih kılavuzunda geri sayım!

Sağlık Bakanlığı personel alımı için KPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlanacak. 2021 yılında 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını duyuran Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanda diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru ve teknikeri, tabip ve uzman tabiplerden kadro açılacağını duyurdu. Sağlık mezunu adayların beklediği 16 bin personel alımı başvuru şartları ve kadro dağılımı KPSS tercih kılavuzunda ilan edilecek. İşte, sağlık personeli alımında son durum.

14.01.2021Gündem
EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı EKPSS tercihleri nasıl yapılır

EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı! EKPSS tercihleri nasıl yapılır?

EKPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı ve tercihler başladı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar tercihlerini 13 Ocak tarihinden itibaren yapabiliyorlar. İşlemler 19 Ocak’ta sona erecek. Tercih işlemleri, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre yapılacak. İşte EKPSS tercih kılavuzu

14.01.2021Gündem
EKPSS tercihleri başladı EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuktan flaş açıklama

EKPSS tercihleri başladı! EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuk'tan flaş açıklama

EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Engelli vatandaşların kamu personeli olabilmek için gerçekleştireceği EKPSS tercihleri, internet üzerinden tamamlanacak. Toplam 2140 kişilik kadroya yapılacak olan atamalarda EKPSS tercih kılavuz bilgileri dikkate alınacak. İşte, EKPSS tercih kılavuzu ve detayları hakkında bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
Bakan Selçuk: 3000 sosyal atama yapacağız

Bakan Selçuk: 3000 sosyal atama yapacağız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayında hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını açıkladı.

13.01.2021Ekonomi
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına çevrildi

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına çevrildi

KPSS tercih sonuçları için araştırmalar hızlandı. KPSS 2020/2 tercihleri 30 Aralık 2020 – 7 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Sonuçların açıklanmasının ardından yerleşen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara atanacaklar. İşte KPSS tercih sonuçları hakkında detaylar

9.01.2021Gündem
KPSS tercihleri nereden yapılır İşte KPSS 2020 tercih kılavuzu

KPSS tercihleri nereden yapılır? İşte KPSS 2020 tercih kılavuzu

KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından adaylar işlemlerini yapmaya başladı. KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans tercihleri 30 Aralık tarihinde başladı. Adaylar işlemlerini 7 Ocak 2021'e kadar yapabilecekler. İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekiyor. İşte KPSS tercihleri ile ilgili detaylar

5.01.2021Gündem
KPSS tercihleri ne zaman bitecek KPSS 2020/2 tercih tarihinde son günler yaklaşıyor

KPSS tercihleri ne zaman bitecek? KPSS 2020/2 tercih tarihinde son günler yaklaşıyor

KPSS tercihlerinin sona ereceği tarih, kamuda memur olmayı bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 30 Aralık'ta başlayan KPSS 2020/2 tercihlerinde adaylar ÖSYM'nin yayınladığı tercih kılavuzundaki kadro ve puanları göz önüne alarak tercih sıralamalarını gerçekleştirecek. KPSS tercih kılavuzu içerisinde ortaöğretim mezunlarının, lisans mezunlarının ve lisans mezunlarının puan dağılımları yer alıyor. Gözler şimdi KPSS tercihlerinin biteceği tarihte. İşte, KPSS 2020/2 tercihlerinin sona ereceği tarih.

3.01.2021Eğitim
KPSS ortaöğretim, ön lisans, lisans tercihleri nasıl yapılır KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

KPSS ortaöğretim, ön lisans, lisans tercihleri nasıl yapılır? KPSS tercih kılavuzu yayımlandı!

KPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. KPSS tercihlerini yapmak isteyen adaylar 30 Aralık tarihinden itibaren tercih kılavuzunda yer alan yönlendirmeler ışığında işlemlerini yapabiliyorlar. İnternetten tercih gönderme işlemleri 7 Ocak 2021 günü, saat 23.59’da sona erecek. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

1.01.2021Gündem
KPSS 2020/2 tercih kılavuzu yayımlandı KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans tercih kılavuzu

KPSS 2020/2 tercih kılavuzu yayımlandı! KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans tercih kılavuzu

KPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması yapıldı ve tercih kılavuzu erişime açıldı. KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans oturumlarına giren adaylar tercih kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda işlemlerini yapacaklar. Tercih işlemleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.

30.12.2020Gündem
KPSS nitelik kodları yayımlandı 7113, 4421, 4429 nitelik kodu nedir

KPSS nitelik kodları yayımlandı! 7113, 4421, 4429 nitelik kodu nedir?

KPSS tercih kılavuzu içerisinde nitelik kodları yayımlandı. Memur olmak isteyen adaylar başvurularını 30 Aralık’tan itibaren yapabiliyorlar. Adayların tercih yaparken açılan kadrolar için istenilen nitelik kodlarını karşılamaları gerekiyor. İşte KPSS nitelik kodları hakkında bilgiler

30.12.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı branş dağılımı belli oldu

Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı branş dağılımı belli oldu

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı, adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 2021 yılında 16 bin sağlık personeli alımı için kadro ve branş dağılımı belli oldu. Yayımlanan ilana göre, sağlık çalışanı alımında, diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru ve teknikeri, tabip ve uzman tabiplerden alım gerçekleşecek. Hastanelerde görev yapmak için bekleyen sağlık mezunu adaylar, tercih işlemlerini ÖSYM'den yayınlanacak olan Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzu aracılığı ile tamamlayacak. İşte, kadro ve branş dağılımı.

29.12.2020Gündem
KPSS tercih kılavuzu yayımlandı mı KPSS 2020/2 tercih tarihleri açıklandı

KPSS tercih kılavuzu yayımlandı mı? KPSS 2020/2 tercih tarihleri açıklandı

KPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması bekleniyor. KPSS 2020/1 tercihleri 23 Temmuz - 4 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınmıştı. KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının da açıklanmasının ardından gözler KPSS 2020/2 tercihlerine çevrildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt tercihlerin ne zaman başlayacağını duyurdu.

28.12.2020Gündem
KPSS tercihleri ne zaman yapılacak Gözler KPSS 2020/2 tercih tarihi belli oldu Gözler kılavuzda

KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? Gözler KPSS 2020/2 tercih tarihi belli oldu! Gözler kılavuzda!

KPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı, binlerce adayın gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  KPSS-2020/2 merkezi yerleştirme aday tercih işlemlerinin 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. KPSS tercih kılavuzunun ile ÖSYM tarafından ilerleyen günlerde yayımlanması bekleniyor. İşte, KPSS 2020/2 tercihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.12.2020Gündem
Son dakika: KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için Bakan Selçuktan tarih detayı

Son dakika: KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için Bakan Selçuk'tan tarih detayı

KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan son dakika açıklaması geldi. KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından merakla beklenen KPSS 2020/2 tercih kılavuzu, önümüzdeki günlerde ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

25.12.2020Gündem
KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzunda tercih detayı

KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı? KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzunda tercih detayı!

KPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzu içerisinde lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılan KPSS puanlarının açıklanmasından sonra ÖSYM tarafından tercih kılavuzunun hazırlanacağı duyuruldu. Adaylar KPSS ortaöğretim puanlarını bugün yapılan açıklamanın ardından öğrendiler. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmayacak.

24.12.2020Gündem
KPSS tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi KPSS-2020/2 tercih kılavuzu için beklenen gün yaklaşıyor

KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi! KPSS-2020/2 tercih kılavuzu için beklenen gün yaklaşıyor!

KPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı, kamuda memur olarak atanmayı bekleyen adayların odaklandığı konuların başında geliyor. Merkezi olarak düzenlenen KPSS oturumlarıyla mezuniyet durumuna göre KPSS tercihleri gerçekleşecek. Bazı kurum ve kuruluşların kadrolarına alınacak olan memur adayları, ÖSYM'nin yayımladığı KPSS-2020/2 tercih kılavuzu ile tercihlerini listeleyecek. KPSS tercih kılavuzunda tercih tarihleri de büyük önem arz edecek. İşte, KPSS-2020/2 tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihle ilgili ÖSYM'nin yaptığı açıklama.

24.12.2020Eğitim
KPSS Önlisans tercihleri ne zaman İşte en son gelişmeler

KPSS Önlisans tercihleri ne zaman? İşte en son gelişmeler

'KPSS Ön Lisans tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusunun yanıtı açıklanan sonuçların ardından birçok kişinin araştırdığı ve sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Memur olma hayali kuran vatandaşlar tercih işlemlerinin başlayacağı tarih hakkında internet üzerinden araştırmalarını yapmaya devam ediyorlar. Peki, KPSS Önlisans tercihleri ne zaman?

21.12.2020Gündem
EKPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak EKPSS tercihleri ne zaman başlıyor

EKPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? EKPSS tercihleri ne zaman başlıyor?

EKPSS tercih kılavuzu, sınavdan belirli bir puan elde eden pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Kamu kurumlarına yapılacak olan Engelli Kamu Personeli atamasında kullanılacak olan EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak ve tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.12.2020Gündem
KPSS 2020/2 tercih kılavuzu yayımlandı mı Tercih tarihleri için gözler ÖSYMde

KPSS 2020/2 tercih kılavuzu yayımlandı mı? Tercih tarihleri için gözler ÖSYM'de

KPSS 2020/2 tercih kılavuzu, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam etmek isteyen adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM tarafından alınacak olan tercihlerin ardından sonuçlar yine kurumun internet sitesinden yayımlanacak. KPSS 2020/2 tercih kılavuzunda tercih tarihleri adaylar için önem arz edecek. Başvuru sonuçları sonrası adayların tercih sonuçlarına göre atamalar gerçekleşecek. Peki, KPSS 2020/2 tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, ayrıntılar.

10.12.2020Eğitim
KPSS 2020/14 tercih kılavuzu yayımlandı İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu ve başvuru tarihi

KPSS 2020/14 tercih kılavuzu yayımlandı! İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu ve başvuru tarihi

Son dakika... Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı ve KPSS 2020/14 tercih kılavuzu erişime açıldı. Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan bilgilere göre Sağlık Bakanlığı,7 bini hemşire olmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak. Tercihler 1 Aralık tarihinde başladı ve 7 Aralık'a kadar yapılabilecek. Tercih işlemleri, 07 Aralık 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. İşte Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 atama tercih kılavuzu

3.12.2020Gündem
Son dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı kadro ve branş dağılımı yayımlandı -  KPSS 2020/14 tercihleri ne zaman bitecek

Son dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı kadro ve branş dağılımı yayımlandı - KPSS 2020/14 tercihleri ne zaman bitecek?

Son dakika haberi... 12 bin sağlık personeli alımı başvuruları ÖSYM'den yapılan açıklama ile başladı. Sağlık Bakanlığı kadrolarında açık kontenjanlara yerleşecek olan adaylar, KPSS-2020/14 tercih kılavuzunda yer alan başvuru tarihlerine göre tercihlerini sıralayacak. Sağlık Bakanlığı personel alımında ön lisans, lisans ve ortaöğretim mezunlarının KPSS puanları sıralamalarda önem arz edecek. Tercihler ÖSYM'nin “ADAY İŞLEMLERİ” alanına T.C. Kimlik Numarası ve şifre bilgileri girilerek gerçekleşecek. Gözler şimdi 12 bin sağlıkçı alımı KPSS son başvuru tarihinde. Peki, KPSS 2020/14 tercihleri ne zaman bitecek? İşte, KPSS tercih kılavuzu ve kadro dağılımıyla ilgili ayrıntılar.

2.12.2020Gündem
Son dakika haberi: KPSS 2020/14 tercih kılavuzu yayımlandı İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu

Son dakika haberi: KPSS 2020/14 tercih kılavuzu yayımlandı! İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu

Son dakika... Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı ve KPSS 2020/14 tercih kılavuzu erişime açıldı. Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan bilgilere göre Sağlık Bakanlığı,7 bini hemşire olmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak. Tercihler 1 Aralık tarihinde başladı ve 7 Aralık'a kadar yapılabilecek. Tercih işlemleri, 07 Aralık 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. İşte Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 atama tercih kılavuzu

1.12.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu için geri sayım

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu için geri sayım

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımları ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Bakan Koca açıklamasında, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacaklarını bildirdi. Konu ile ilgili son dakika açıklaması ise ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geldi ve başvuru tarihleri belli oldu. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır? İşte detaylar...

27.11.2020Gündem
KPSS tercih kılavuzu taban puanları: KPSS önlisans tercihleri ne zaman yapılacak

KPSS tercih kılavuzu taban puanları: KPSS önlisans tercihleri ne zaman yapılacak?

KPSS ön lisans tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakıdan takip ediliyor. Memur olmak isteyen adaylar merkezi olarak düzenlenen KPSS oturumlarına mezuniyet durumlarına göre giriyorlar. Ekim ayında düzenlenen KPSS ön lisans sonuçları 26 Kasım’da erişime açıldı. Şimdi gözler tercih tarihlerine çevrildi. Peki KPSS ön lisans tercihleri ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylar…

26.11.2020Gündem
Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadro ve branş dağılımını Bakan Koca açıkladı Başvuru şartları neler

Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadro ve branş dağılımını Bakan Koca açıkladı! Başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadro ve branş dağılımı ile ilgili Bakan Koca'dan son dakika açıklama geldi. Sağlık mezunlarının beklediği 12 bin sağlık çalışanı alımıyla ilgili Koca yaptığı açıklamada, 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere toplam 14 branşta bakanlıkta sağlık çalışanı alınacağını duyurdu. KPSS Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzuna göre başvuru şartlarını karşılayan adaylar tercihlerini belirtilen tarihler arasında yapabilecek. Peki, 12 bin personel alımı başvuru şartları neler? İşte, konuyla ilgili ayrıntılar.

24.11.2020Gündem
TUS tercihleri başladı İşte 2020 TUS tercih kılavuzu ekranı

TUS tercihleri başladı! İşte 2020 TUS tercih kılavuzu ekranı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 2. dönem tercih işlemleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, tercih işlemleri, bugünden itibaren 26 Kasım saat 23.59'a kadar yapılacak. İşte, 2020 TUS tercihleri hakkında ayrıntılar...

21.11.2020Gündem
TUS tercihleri başladı İşte 2020 TUS tercih kılavuzu

TUS tercihleri başladı! İşte 2020 TUS tercih kılavuzu

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 2. dönem tercih işlemleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, tercih işlemleri, bugünden itibaren 26 Kasım saat 23.59'a kadar yapılacak. İşte, 2020 TUS tercihleri hakkında ayrıntılar...

19.11.2020Gündem
12 bin sağlık personeli alımı ne zaman yapılacak İşte 12 bin sağlık personel alımıyla ilgili detaylar

12 bin sağlık personeli alımı ne zaman yapılacak? İşte 12 bin sağlık personel alımıyla ilgili detaylar

Sağlık personeli alımı için açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Açıklama ardından Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu araştırılmaya başlandı. 12 bin sağlık çalışanı alımı başvuru şartları ve başvuru tarihlerinin yer aldığı KPSS tercih kılavuzunda kadro dağılımı da belli olacak. Peki, 12 bin sağlık personeli alımı ne zaman yapılacak? KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

19.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman 12 bin sağlık personeli alımı KPSS kılavuzu ve kadro bilgileri

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? 12 bin sağlık personeli alımı KPSS kılavuzu ve kadro bilgileri

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Şu ana kadar pek çok sağlık mezununun gündem konusunu oluşturan 12 bin sağlık personeli alımı, branş dağılımı açıklaması ve tercih süreci ile araştırılıyor. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan 12 bin personel alımında kadro dağılımı ve başvuru şartları kılavuzda yer alacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman? İşte, 12 bin sağlık personeli alımı KPSS kılavuzu ve kadro dağılımıyla ilgili ayrıntılar.

13.11.2020Gündem
DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar

DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar

DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen DGS’de ek tercihler 2020 yılında 5 Kasım’da başladı. Adaylar işlemlerini 11 Kasım tarihleri aralığına kadar yapabilecekler. Ek yerleştirmede en fazla 30 tercih yapılabilecek. Peki DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan DSG ek tercih kılavuzu

10.11.2020Gündem
DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen DGS’de ek tercihler 2020 yılında 5 Kasım’da başladı. Adaylar işlemlerini 11 Kasım tarihleri aralığına kadar yapabilecekler. Ek yerleştirmede en fazla 30 tercih yapılabilecek. Peki DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan DSG ek tercih kılavuzu

9.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nedir Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu için geri sayım

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nedir? Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu için geri sayım

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları her dönemde yoğun ilgi görüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada 12 bin sağlık çalışanı alınacağı müjdesini verdi. Haziran ayında yapılan alımlarda başvurular 16 Haziran’da başlamış ve 22 Haziran’da sona ermişti. Peki Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte detaylar

6.11.2020Ekonomi
ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu: DGS ek tercihleri nasıl yapılır

ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu: DGS ek tercihleri nasıl yapılır?

DGS ek tercih tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde yapılıyor. Dikey Geçiş Sınavı’na giren adaylar tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanla ek tercihleri beklemeye başladılar. Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, 05-11 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak. İşte DGS ek tercih kılavuzu ve detaylar

6.11.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı DGS 2020 ek tercihleri ne zaman

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı! DGS 2020 ek tercihleri ne zaman?

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bu kılavuzun yayımlanmasının ardından da DGS ek tercih işlemleri başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 11 Kasım'a kadar yapılacak. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirecekler. İşte DGS ek tercih kılavuzu

5.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı KPSS atama tercih kılavuzu yayınlandı mı Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı başvurusunda geri sayım

Sağlık Bakanlığı KPSS atama tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı başvurusunda geri sayım

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? 12 bin sağlık personeli alımı için gözler artık ÖSYM'den gelecek açıklamalara çevrildi. 2020 yılında 3 bin ve 32 bin sağlık personeli alımının yapılmasının ardından, geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca farklı branşlarda 12 bin sağlık çalışanı alınacağını duyurdu. ÖSYM tarafından yayınlanacak olan Sağlık Bakanlığı KPSS atama tercih kılavuzuyla beraber KPSS puan sıralamalarına göre tercihler yapılacak. Başvuru şartları ve tercih tarihleri de kılavuzda yer alacak. İşte, Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzuyla ilgili ayrıntılar.

4.11.2020Gündem
KPSS tercihleri ne zaman yapılacak Gözler KPSS 2020/2 tercih kılavuzuna çevrildi

KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? Gözler KPSS 2020/2 tercih kılavuzuna çevrildi

KPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. Memur olmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlara girdikten sonra heyecanla tercih sürecini bekliyorlar. Tercihler, merkezi olarak düzenlenecek ve sonuçlar yine ÖSYM tarafından duyurulacak. KPSS 2020/2 tercih kılavuzu bilgilerini yayımlayacak olan ÖSYM, buna göre tercih tarihlerini de duyuracak. İşte KPSS 2020/2 tercihleri hakkında detaylar

3.11.2020Gündem
DGS ek tercih tarihleri ne zaman Gözler DGS 2020 ek tercih kılavuzunda

DGS ek tercih tarihleri ne zaman? Gözler DGS 2020 ek tercih kılavuzunda

DGS ek tercihleri için heyecan giderek artıyor. DGS 2020 yılında merkezi olarak ağustos ayında düzenlendi. Sınava giren adaylar sonuçların açıklanmasının ardından tercih işlemlerini tamamladılar. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler ek tercihlere çevrildi. Peki DGS ek tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır? İşte konu ile ilgili detaylar

28.10.2020Gündem
DGS ek tercih tarihleri ne zaman DGS ek tercih kılavuzu için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri ne zaman? DGS ek tercih kılavuzu için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri araştırılan konular arasında bulunuyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen sınava giren adaylar heyecanla süreci takip ediyorlar. Tercihler aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacak. Peki DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte detaylar

26.10.2020Gündem
DGS ek tercihler ne zaman 2020 ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ile boş kontenjanlar belli olacak

DGS ek tercihler ne zaman 2020? ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ile boş kontenjanlar belli olacak!

DGS ek tercih tarihleri, 2020 Dikey Geçiş Sınavı'na katılan adaylar tarafından bekleniyor. İlk yerleştirme sürecinde DGS kontenjanlarına yerleşemeyen adaylar, ek tercih sürecinde yeniden tercih işlemlerinde bulunacak. ÖSYM tarafından yayınlanacak olan DGS ek tercih kılavuzu ile boş kontenjan sayısı belli olacak ve bu sayılara göre tercihler listelenecek. Kasım ayının yaklaşmasıyla beraber ek tercihler için beklentilerini yükselten adayların gözü artık ÖSYM'den yapılacak son dakika açıklamada. Peki, DGS ek tercihler ne zaman? İşte, DGS ek tercih tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

24.10.2020Eğitim
DGS ek tercih ne zaman 2020 DGS ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

DGS ek tercih ne zaman? 2020 DGS ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de!

DGS ek tercih tarihleri adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 25 Eylül - 02 Ekim tarihleri arasında tercihleri alınan ve değerlendirme sonuçlarına göre 2020 DGS ilk tercihlerinde lisans programlarına yerleşemeyen adaylar, DGS ek tercih işlemlerinde şansını bir kez daha deneyecek. Üniversitelerin boş kontenjan sayıları ve DGS ek tercih tarihleri ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Gözler şimdi DGS ek tercih kılavuzunda. Peki, 2020 DGS ek tercih ne zaman? İşte, DGS ek tercih tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

22.10.2020Eğitim
KPSS sağlık personeli atama tercih kılavuzu yayınlandı mı Sağlık Bakanlığı personel alımı için gözler ÖSYMde

KPSS sağlık personeli atama tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı için gözler ÖSYM'de!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı personel atamaları gündemde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda personel atamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni yapılacak hastanelere personel alımı yapılacağını ve duyuruların ilerleyen günlerde Sağlık Bakanlığınca yapılacağını bildirmişti. Sağlık personeli atamalarını bekleyen adayların gözü şimdi yapılacak son dakika açıklamada. 2020 sağlık personeli alımı için KPSS atama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlanacak. İşte, 2020 Sağlık Bakanlığı personel atamalarında son durum.

22.10.2020Gündem
KPSS 2020/2 tercihleri ne zaman alınacak KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için tarih detayları

KPSS 2020/2 tercihleri ne zaman alınacak? KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için tarih detayları

KPSS 2020/2 tercihleri, sınav sonuç ekranının erişime açılması ile birlikte araştırılmaya başlandı. Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde ihtiyaç duyulan memur ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla KPSS 2020/2 tercih kılavuzu bilgilerini yayımlayacak olan ÖSYM, buna göre tercih tarihlerini de erişime açacak. Peki, pek çok adayın merakla beklediği KPSS 2020/2 tercihleri ne zaman alınacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.10.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı Gözler DGS 2020 ek tercih tarihlerine çevrildi

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? Gözler DGS 2020 ek tercih tarihlerine çevrildi

ÖSYM tarafından yayımlanacak olan DGS ek tercih kılavuzu ile ilgili heyecan giderek artıyor. Dikey Geçiş Sınavı başvuruları haziran ayında alındı. Adaylar 9 Ağustos’ta sınava girdiler. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler ek tercih başvurularına çevrildi. Boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme gerçekleştirilecek. İşte, DGS ek tercih kılavuzu ve ek tercih tarihiyle ilgili ayrıntılar.

21.10.2020Gündem
DGS ek tercihler ne zaman başlayacak 2020 ek yerleştirme kılavuzunun yayınlanması bekleniyor

DGS ek tercihler ne zaman başlayacak? 2020 ek yerleştirme kılavuzunun yayınlanması bekleniyor!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçlarının açıklanması sonrası, ek tercih süreci adayların gündeminde yer almaya başladı. '2020 DGS ek tercih kılavuzu ve boş kontenjanları açıklandı mı?' sorusunun cevabını bekleyen öğrenciler, ÖSYM'den yapılan açıklamaya kilitlendi. Peki, DGS ek tercihler ne zaman başlıyor?

17.10.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı Gözler DGS 2020 ek tercih tarihlerinde

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? Gözler DGS 2020 ek tercih tarihlerinde

DGS ek tercih tarihlerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen sınava giren adaylar heyecanla yapılan açıklamaları takip ediliyorlar. 25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılan DGS tercihlerinin sonuçlarını 7 Ekim'de açıklandı. Peki DGS ek tercih tarihleri ne zaman? İşte detaylar

16.10.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS 2020 ek tercih tarihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS 2020 ek tercih tarihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Merkezi olarak düzenlenen DGS'ye giren adaylar tercihlerini 25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında yaptılar. DGS tercih sonuçları 7 Ekim'de açıklandı. Şimdi gözler ek tercih tarihlerine çevrildi. Peki DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar

14.10.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman Sağlık personeli alımı KPSS tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık personeli alımı KPSS tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

Sağlık Bakanlığı personel alımı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Geçtiğimiz günlerde personel atamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Koca, yeni hastanelere ilerleyen günlerde atamaların olabileceğini söyledi. ÖSYM tarafından yayınlanacak olan Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzuna göre kadro dağılımı ve tercih başvuru tarihleri ilan edilecek. Peki, 2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? İşte, Sağlık Bakanlığı atama başvurularıyla ilgili detaylar.

9.10.2020Gündem
KGM 170 personel (memur) alımı yapıyor İşte, KPSS 2020/13 başvuru şartları hakkında detaylar

KGM 170 personel (memur) alımı yapıyor! İşte, KPSS 2020/13 başvuru şartları hakkında detaylar

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 170 memur alımı ile bünyesine yeni çalışanlar katmaya hazırlanıyor. Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirilmek için istihdam edilecek olan KGM 170 personel alımı, KPSS B grubu puan sıralaması ile yapılacak. Adaylar, 7-12 Ekim tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. İşte, KPSS 2020/13 KGM 170 personel alımı başvuru işlemi ve tercih kılavuzu hakkında bazı bilgiler

7.10.2020Gündem
KPSS/12 tercih kılavuzu yayınlandı: ÖSYM, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli kadroları için tercih alacak

KPSS/12 tercih kılavuzu yayınlandı: ÖSYM, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli kadroları için tercih alacak

ÖSYM, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli kadroları için tercih sürecinin detaylarını paylaştı. Yayımlanan kılavuz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na 40 lisans, 10 önlisans olmak üzere toplamda 60 personel alınacak. Adaylar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS-2020/12 Tercih Kılavuzu'na ÖSYM'nin internet sitesinden erişebilecek.

5.10.2020Gündem
Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı!

Teknik öğretmenlerin mühendislik tamamlama tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Tercih işlemleri, 1-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Mühendislik Tamamlama için kılavuz bilgileri baz alınacak. İşte, Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler ve bazı detaylar

2.10.2020Gündem