EKSTRA
MENÜ

Teravih Namazı

Teravih Namazı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Teravih Namazı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.064 Teravih Namazı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Teravih Namazı Haberleri

Kandillerde oruç tutulur mu Üç aylar orucunun fazileti nedir

Kandillerde oruç tutulur mu? Üç aylar orucunun fazileti nedir?

Regaip Kandili ve diğer kandillerde oruç tutulur mu sorusu, üç aylara girilmek üzere olunan bu günlerde birçok vatandaşın gündeminde yer alıyor. İbadetlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek isteyen binlerce Müslüman, Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği bilgilere odaklandı. Peki, kandillerde ve üç aylarda oruç tutmanın fazileti nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.03.2019Gündem
Bugün iftar saat kaçta 12 Haziran İl il iftar ve sahur saatleri

Bugün iftar saat kaçta? 12 Haziran İl il iftar ve sahur saatleri

İftar saat kaçta açılacak sorusu pek çok vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Büyük bir sabırla ezan vaktinin gelmesini bekleyen vatandaşlar, bugün akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve oruçlarını ne zaman açarak iftar yapacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, iftar bugün saat kaçta? İftara kaç saat kaldı?

12.06.2018Gündem
Teravih namazı saat kaçta Teravih namazı nasıl kılınır

Teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır?

Teravih namazı saatleri günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Kadir Gecesi'ni idrak eden vatandaşlar bu anlamlı gece teravih namazı ibadetini de gerçekleştirmek istiyor. İstanbul Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere tüm illerimizde ikamet eden vatandaşlar yaşadıkları şehrin teravih namazı saatini sorguluyor. Öte yandan teravih namazının nasıl kılınacağı da vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır?

10.06.2018Gündem
Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır İşte, Kadir Gecesinde okunacak dualar

Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? İşte, Kadir Gecesinde okunacak dualar

Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Bu akşam idrak edilecek olan Kadir Gecesi için vatandaşlar ellerini Allah'a açıp ibadetlerini gerçekleştirecekler. Namaz kılmak isteyen vatandaşlar, Kadir Gecesi namazının ayrıntılı kılınışını merak ediyorlar. Öte yandan Kadir Gecesi okunacak olan dualarda vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? Kadir Gecesi hangi dualar okunur?

10.06.2018Gündem
İl il iftar ve sahur saatleri | 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar ve sahur saatleri | 2018 Ramazan imsakiyesi

Akşam saatlerinin gelmesiyle birlikte internette iftar saati aramaları hız kazandı. Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da oruçlarını tutan vatandaşlar, bulundukları kentlerdeki iftar vakitlerini kontrol etmek için 2018 Ramazan imsakiyesi aramasında bulunuyorlar.. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin iftar saatleri merak ediliyor. Peki, akşam ezanı bu akşam saat kaçta okunacak? İftar bugün saat kaçta? İşte il il iftar ve sahur vakitleri

9.06.2018Gündem
Bugün sahur saat kaçta İl il sahur saatleri

Bugün sahur saat kaçta? İl il sahur saatleri

Mübarek Ramazan ayını idrak eden vatandaşlar, bugün sahura saat kaçta kalkacaklarını sorguluyor. İkamet ettikleri şehirlerin Ramazan imsakiyesini araştıran vatandaşlar, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı imsakiyeye göre imsak vaktinin kaçta olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, sahur bugün saat kaçta? Sahur vakti ne zaman?

3.06.2018Gündem
Ramazan ayı ne zaman hangi gün sona erecek İşte Ramazan ayının bitiş tarihi

Ramazan ayı ne zaman hangi gün sona erecek? İşte Ramazan ayının bitiş tarihi

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ı idrak eden milyonlarca Müslüman, Ramazan'ın ne zaman biteceğini ve Ramazan'ın son gününün ne zaman olduğunu araştırmaya başladı. 15 Mayıs akşamı kılınan ilk teravih namazı ile başlayan bu mübarek ayın son gününün hangi tarihe denk geleceği merak konusu oldu. Peki, Ramazan ne zaman bitiyor? Ramazan'ın son günü ne zaman?

1.06.2018Gündem
Diş çektirmek orucu bozar mı Oruçluyken diş çektirilir mi

Diş çektirmek orucu bozar mı? Oruçluyken diş çektirilir mi?

Orucu bozan durumların neler olduğu vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılmaya devam ediyor. 'Diş çektirmek orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arayan yüz binlerce vatandaş, konu hakkında Diyanet'in açıkladığı cevabı merak ediyor. Peki, Diş çektirmek orucu bozar mı? Oruçluyken diş çektirilir mi?

30.05.2018Gündem
Sakız çiğnemek orucu bozar mı Oruçluyken sakız çiğnenir mi

Sakız çiğnemek orucu bozar mı? Oruçluyken sakız çiğnenir mi?

Orucu bozan durumların neler olduğu vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılmaya devam ediyor. 'Sakız çiğnemek orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arayan yüz binlerce vatandaş, konu hakkında Diyanet'in açıkladığı cevabı merak ediyor. Peki, Sakız çiğnemek orucu bozar mı? Oruçluyken sakız çiğnenir mi?

30.05.2018Gündem
Kan vermek orucu bozar mı Oruçluyken kan verilir mi

Kan vermek orucu bozar mı? Oruçluyken kan verilir mi?

Oruç ibadetini yerine getirirken çeşitli sağlık testleri için kan vermek zorunda olan vatandaşlar, bu durumda oruçlarının bozulup bozulmayacağını merak ediyor. 'Kan vermek orucu bozar mı?' sorusuna Diyanet İşleri'nin verdiği yanıtı araştıran vatandaşlar konu hakkında kesin bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, kan vermek orucu bozar mı? Oruçluyken kan verilir mi?

30.05.2018Gündem
Kusmak orucu bozar mı İşte Diyanetin verdiği yanıt

Kusmak orucu bozar mı? İşte Diyanet'in verdiği yanıt

Ramazan ayını idrak ettiğimiz şu günlerde orucu bozan durumlar pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle midesi bulanan ve kusan vatandaşlar da bu durumda oruçlarının bozulup bozulmayacağını araştırıyor. Peki, kusmak orucu bozar mı?

30.05.2018Gündem
Makyaj yapmak orucu bozar mı Oruçluyken ruj ve oje sürülür mü

Makyaj yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken ruj ve oje sürülür mü?

Ramazan ayını idrak eden vatandaşların bir numaralı gündem maddesi genellikle orucu bozan durumlar oluyor. Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getiren kadınlar da, makyaj yapmanın orucu bozup bozmayacağını merakla sorguluyor. Oruçluyken ruj ve oje sürülüp sürülmeyeceğini araştıran vatandaşlar, 'Makyaj yapmak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Makyaj yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken ruj ve oje sürülür mü?

30.05.2018Gündem
Banyo yapmak orucu bozar mı Oruçluyken duş alınır mı

Banyo yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken duş alınır mı?

Ramazan ayında vatandaşların en çok merak ettiği konular genellikle orucu bozan durumlarla ilgili oluyor. Her gün düzenli olarak banyo yapan vatandaşlar da duş almanın orucu bozup bozmadığını merak ediyor. Konu hakkında özellikle Diyanet'in ne dediğini araştıran vatandaşlar, 'Banyo yapmak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Banyo yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken duş alınır mı?

30.05.2018Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı İşte yanıtı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte yanıtı

Ramazan ayında vatandaşların en çok merak ettiği konular genellikle orucu bozan durumlarla ilgili oluyor. Her gün düzenli olarak dişlerini fırçalayan vatandaşlar da diş fırçalamanın orucu bozup bozmadığını merak ediyor. Konu hakkında özellikle Diyanet'in ne dediğini araştıran vatandaşlar, 'Diş fırçalamak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

30.05.2018Gündem
İl il iftar saatleri - Oruç saat kaçta açılacak 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar saatleri - Oruç saat kaçta açılacak? 2018 Ramazan imsakiyesi

Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte iftar saatleri araştırma konusu oldu. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar bir yandan iftara hazırlanırken bir yandan da iftar saati araştırmalarına hız verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı 2018 takvimine göre oruçlarını açacak vatandaşlar iftara ne kadar kaldığını sorguluyor. Peki, iftara ne kadar kaldı? İstanbul'da iftar saat kaçta? İftar ne zaman?

29.05.2018Gündem
Güngörende korkunç olay Küçük çocuk demir kapının altında kaldı…

Güngören'de korkunç olay! Küçük çocuk demir kapının altında kaldı…

Güngören'de caminin demir kapısının altında kalan 11 yaşındaki çocuk öldü.

29.05.2018Gündem