EKSTRA
MENÜ

Teravih Namazı

Teravih Namazı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Teravih Namazı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.064 Teravih Namazı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Teravih Namazı Haberleri

Teravih namazı saat kaçta kılınacak İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller dahil teravih saatleri

Teravih namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller dahil teravih saatleri

Ramazan ayının on birinci gününün geride kalması ile, oruç ibadetini yerine getiren vatandaşlar, iftar sonrası teravih namazı saatlerini merak edip araştırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, il il namaz saatlerini internet sitesi üzerinden yayınlamıştı. Peki, bu akşam teravih namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Ankara, İstanbul, İzmir dahil il il teravih namazı saatleri.

16.05.2019Gündem
Finlandiya camiye el bombası atan saldırgan aranıyor

Finlandiya camiye el bombası atan saldırgan aranıyor

Finlandiya'nın Espolo kentinde Kuzey Afrikalılara ait caminin avlusuna 2 adet ev yapımı el bombası atan kişinin polis tarafından arandığı duyuruldu.

16.05.2019Dünya
Teravih namazı evde kılınır mı

Teravih namazı evde kılınır mı?

Teravih namazı evde kılınır mı? sorusu Ramazan'ın başlamasıyla birlikte en çok merak edilen konuların başında gelmeye başladı. Ramazan'a özel bir namaz olan ve camilerde cemaatle birlikte kılınan teravih namazının evde kılınıp kılınmayacağını merak eden vatandaşlar, sorunun cevabını Diyanet İşleri kaynaklarına göre araştırıyor. Peki, teravih namazı evde kılınır mı?

15.05.2019Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır Teravih namazı kaç rekat

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat?

Ramazan'ın en önemli ibadetlerinden birisi olan teravih namazı, çok sayıda vatandaşın bir numaralı gündem maddesi oldu. Rahmet ve bereket ayı Ramazan'a özel bir namaz çeşidi olan teravih namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu Ramazan ayının gelmesiyle birlikte merak konusu oldu. Peki, Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat?

14.05.2019Gündem
Teravih namazı bu akşam saat kaçta kılınacak İstanbul Ankara İzmir il il teravih vakitleri

Teravih namazı bu akşam saat kaçta kılınacak? İstanbul Ankara İzmir il il teravih vakitleri

Ramazan'ın sekizinci orucunu tutan vatandaşlar, iftarlarını yaptıktan sonra teravih saati araştırmalarına hız verdi. Ramazan'a özel bir namaz olan ve camilerde cemaatle birlikte kılınan teravih namazının, bugün yani 13 Mayıs Pazartesi gecesi saat kaçta kılınacağı pek çok vatandaş tarafından araştırılıyor. Peki, teravih namazı saat kaçta kılınacak?

13.05.2019Gündem
Teravih namazı saat kaçta kılınacak İstanbul Ankara İzmir il il teravih saatleri

Teravih namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul Ankara İzmir il il teravih saatleri

Teravih namazı saatleri, çok sayıda vatandaşın iftar sonrası araştırdığı konu oldu. Bulundukları şehirlerde yatsı ezanın kaçta okunduğunu ve teravih namazının saat kaçta kılındığını araştıran vatandaşlar bir yandan da 'Teravih namazı kaç rekat' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Teravih namazı saat kaçta kılınacak?

12.05.2019Gündem
Hırka-i Şerif ne zamana kadar ziyarete açık kalacak

Hırka-i Şerif ne zamana kadar ziyarete açık kalacak?

Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan önemli kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, ramazan dolayısıyla Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nde ziyarete açıldı. Vatandaşlar şimdi, Hırka-i Şerif'in ne zaman ziyarete kapanacağını ve ziyaret saatlerini merak ediyor. Peki, Hırka-i Şerif ne zamana kadar ziyarete açık kalacak? Hırka-i Şerif saat kaça kadar ziyaret edilebilir?

10.05.2019Gündem
Londra’da camiye girmeye çalışan silahlı ve maskeli kişiyi cemaat durdurdu

Londra’da camiye girmeye çalışan silahlı ve maskeli kişiyi cemaat durdurdu

Londra’daki teravih namazı sırasında Seven Kings Camisi’ne girmeye çalışan silahlı ve maskeli kişi cemaat tarafından engellendi. Bir el silah sesinin duyulduğu olay sonrası zanlı kaçtı. Polis caminin etrafını güvenlik altına aldı.

10.05.2019Avrupa
Londrada silahlı bir kişi camiye girmeye çalıştı

Londra'da silahlı bir kişi camiye girmeye çalıştı

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir cami, silahlı bir kişinin içeri girmeye çalışması üzerine güvenlik altına alındı.

10.05.2019Dünya
Bugün İstanbul Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta yapılacak 9 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

Bugün İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? 9 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın dördüncü günü oruç ibadetini gerçekleştiren vatandaşlar, akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte, iftar saati araştırmalarına hız verdi. Bulundukları şehirlerde akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve iftara ne kadar süre kaldığını merak eden oruçlu vatandaşlar, Diyanet'in yayınladığı 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerini inceliyor. Peki, bugün iftar saat kaçta? İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak?

9.05.2019Gündem
Teravih namazı bugün saat kaçta Diyanet il il teravih namazı saatleri

Teravih namazı bugün saat kaçta? Diyanet il il teravih namazı saatleri

Ramazan'ın en önemli ibadetlerinden biri olan teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar, iftar sonrası teravih namazının saat kaçta olduğunu sorguluyor. 'Teravih namazı saat kaçta başlayacak?' ve 'teravih namazı saat kaçta kılınacak?' gibi sorularına yanıt arayan vatandaşlar, Diyanet'in açıkladığı teravih namazı saatlerini araştırıyor. Peki, teravih namazı bugün saat kaçta? İstanbul, Ankara ve İzmir'de teravih saat kaçta kılınacak?

9.05.2019Gündem
Teravih namazı saat kaçta Teravih namazı nasıl kılınır

Teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır?

Manevi güzelliklerle dolu mübarek ramazan ayının gelmesi ile beraber, tüm yurttaki camilerde teravih namazı idrak edilecek. İftar sonrası, teravih namazı kılacak olan vatandaşlar, teravih namazı ile ilgili bilgilere ulaşmak için araştırma yapmaya başladı. Peki, teravih namazı saat kaçta kılınacak? Teravih namazı nasıl kılınır? İşte, il il teravih namazı saat bilgileri ile ilgili detaylar.

7.05.2019Gündem
İzmirde iftar saat kaçta İl il iftar saatleri

İzmir'de iftar saat kaçta? İl il iftar saatleri

Oruç ibadetini idrak eden, İzmir'de yaşayan vatandaşlar, saatlerin ilerlemesi ile beraber iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden, il il iftar ve sahur bilgilerini yayınlamıştı. Peki, İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? İşte, Diyanet'in bilgileri doğrultusunda 7 Mayıs İzmir ve diğer iller için iftar saatleri ve imsakiye bilgileri.

7.05.2019Gündem
Bayram hangi tarihte Ramazan Bayramı tatili kaç gün

Bayram hangi tarihte? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazan, 5 Mayıs Pazar günü başladı. Mübarek ayın başlamasıyla birlikte, bayram tatilinin tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan bayramı tatili kaç gün?

7.05.2019Gündem
Binali Yıldırım YSKnın kararına ilişkin açıklamalarda bulundu

Binali Yıldırım YSK'nın kararına ilişkin açıklamalarda bulundu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da Hacı Bekir Yıldırım Camisi'nde teravih namazı kıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

6.05.2019Haber
İzmirde sahur saat kaçta İşte il il sahur saatleri

İzmir'de sahur saat kaçta? İşte il il sahur saatleri

2019 Ramazan ayının gelmesi ile beraber, İzmir'de ikamet eden vatandaşlar, sahur saatleri ve imsakiye bilgilerini öğrenmek için araştırma yapmaya başladı. Diyanet, internet sayfası üzerinden il il imsak vakitlerini vatandaşların bilgisine sunmuştu. Peki, İzmir'de sahur saat kaçta yapılacak? İşte, İzmir, sahur saati ve il il imsakiye bilgileri.

6.05.2019Gündem
İstanbul iftar saatleri.. İstanbulda iftar saat kaçta İşte 2019 İstanbul Ramazan İmsakiyesi

İstanbul iftar saatleri.. İstanbul'da iftar saat kaçta? İşte 2019 İstanbul Ramazan İmsakiyesi

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar İstanbul iftar saatleri ve İstanbul'da iftar saat kaçta sorusunun cevabını internette araştırıyor. Ramazan 2019 imsakiyesi Diyanet İşleri tarafından geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyuruldu. Peki İstanbul'da bu akşam iftar saat kaçta? İşte İstanbul iftar saatleri ve 2019 Ramazan İmsakiyesi

6.05.2019Gündem
2019 iftar saatleri.. İşte Ramazan ayının ilk iftarında kentlerdeki iftar saatleri

2019 iftar saatleri.. İşte Ramazan ayının ilk iftarında kentlerdeki iftar saatleri

Ramazan ayının bugün başlaması ile birlikte internette en çok aranan konular arasında iftar saatlerini yer alıyor. Kentlerindeki iftar saatlerini ve imsakiye bilgilerini araştıran vatandaşlar ilk oruçlarını bugün açacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29'uncu gününün akşamı görüleceği için bu yıl ramazan ayı 29 gün sürecek.

6.05.2019Gündem
Almanya’da ilk teravih namazı kılındı

Almanya’da ilk teravih namazı kılındı

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı camilerde ilk teravih namazı kılındı.

6.05.2019Avrupa
Oruç saat kaçta açılacak İl il ilk iftar saatleri

Oruç saat kaçta açılacak? İl il ilk iftar saatleri

Rahmet ve bereket ayı olarak bilinen, on bir ayın sultanı ramazan ayı, 6 Mayıs 2019 itibariyle başladı. 2019’un ilk sahurunu geride bırakan vatandaşlar, ikamet ettikleri şehirde iftarın vaktini merak ediyor. Ezan okunuş saatine göre, iftar vakti de illere göre farklılık gösteriyor. Peki, ilk iftar saat kaçta yapılacak, oruç ne zaman açılacak?

6.05.2019Gündem
Başkentte ramazanın ilk teravih namazı kılındı

Başkentte ramazanın ilk teravih namazı kılındı

Başkentte, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı kılındı.

5.05.2019Gündem
Batı Balkanlarda ilk teravih namazı kılındı

Batı Balkanlar'da ilk teravih namazı kılındı

Batı Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Hırvatistan, Kosova ve Arnavutluk'ta yaşayan Müslümanlar ilk teravih namazını kılarak ramazanı karşıladı.

5.05.2019Gündem
Selimiye Camisinde ilk teravih coşkusu

Selimiye Camisi'nde ilk teravih coşkusu

Türk-İslam mimarisinin zirve eseri Selimiye Camisi'nde ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı.

5.05.2019Gündem
İlk teravih namazında Çamlıca Camii’ne yoğun ilgi

İlk teravih namazında Çamlıca Camii’ne yoğun ilgi

RAMAZAN ayının ilk teravih namazı bu gece kılındı. İstanbulluların teravih namazı için Çamlıca Camii’ne akın etti.

5.05.2019Gündem
İlk iftarı saat kaçta yapacağız İşte il il iftar vakitleri

İlk iftarı saat kaçta yapacağız? İşte il il iftar vakitleri

6 Mayıs 2019 günü ilk sahurunu yapan vatandaşlar şimdi iftar saatini merak ediyor. Müslümanlar tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen ramazanda orucu en erken Hakkarililer açacak. Peki, ilk iftarı saat kaçta yapacağız? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığının illere göre hazırladığı imsakiyelere göre il il iftar vakitleri

5.05.2019Gündem
Avustralyada ilk teravih kılındı

Avustralya'da ilk teravih kılındı

Avustralya’daki yarım milyondan fazla Müslüman, ramazan ayının ilk teravih namazını eda etmek için ülke genelindeki cami ve mescitlere akın etti.

5.05.2019Dünya
Teravih namazı ne zaman, nasıl, saat kaçta kılınacak

Teravih namazı ne zaman, nasıl, saat kaçta kılınacak?

Manevi güzelliklerle dolu rahmet ayı mübarek ramazan ayının gelmesi ile beraber, vatandaşlar da teravih namazı saatlerini merak etmeye başladı. Özellikle ilk kez teravih namazı kılacak olanların kafasında birçok soru işareti var: Teravih namazı nasıl, saat kaçta kılınacak? Teravih namazı kaç rekat? İşte, il il teravih namazı saat bilgileri ile ilgili detaylar.

5.05.2019Gündem
Samsunda ilk sahur ne zaman Samsunda ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Samsun'da ilk sahur ne zaman? Samsun'da ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Samsun'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Samsun'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Kayseride ilk sahur ne zaman Kayseride ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Kayseri'de ilk sahur ne zaman? Kayseri'de ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Kayseri'de ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Kayseri'de ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Adanada ilk sahur ne zaman Adana ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Adana'da ilk sahur ne zaman? Adana ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Adana'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Adana'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem

Bursa'da ilk sahur ne zaman? Bursa ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Bursa'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Bursa'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
İzmirde ilk sahur ne zaman İzmir ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

İzmir'de ilk sahur ne zaman? İzmir ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. İzmir'de ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, İzmir'de ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Ankarada ilk sahur ne zaman Ankara ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Ankara'da ilk sahur ne zaman? Ankara ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Ankara'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve açacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Ankara'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
İstanbulda ilk sahur ne zaman İstanbul ilk iftar saati

İstanbul'da ilk sahur ne zaman? İstanbul ilk iftar saati

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. İstanbul'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve açacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, İstanbul'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
İlk sahur saat kaçta yapılacak İl il sahur ve iftar (imsakiye) saatleri

İlk sahur saat kaçta yapılacak? İl il sahur ve iftar (imsakiye) saatleri

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı 5 Mayıs Pazar günü kılınacak. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazan ayının ilk orucu için 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece sahura kalkılacak. Peki, ilk sahur ve iftar saat kaçta yapılacak? İmsakiye sayfamızdan il il iftar saati, namaz vakitleri ve sahur vaktini gösteren 2019 Ramazan imsakiyesine ulaşabilirsiniz.

4.05.2019Gündem
Ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman

Ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman?

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazının kılınacağı tarih, pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Mübarek ramazan ayının ilk teravih namazı için tarih araştırması yapan vatandaşlar, konuya dair Diyanet'in açıklamalarını sorguluyor. Peki, ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman?

3.05.2019Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır, evde kılınır mı

Teravih namazı nasıl kılınır, evde kılınır mı?

Ramazan ayına kısa bir süre kala merak edilen konulardan biri de teravih namazı oldu. Peki, teravih namazı nasıl kılınır, evde kılınır mı? Ramazan'a özel bir namaz olan ve camilerde cemaatle birlikte kılınan teravih namazının kılınışına dair detayları derledik.

1.05.2019Gündem
Ramazan bu yıl kaç gün sürecek

Ramazan bu yıl kaç gün sürecek?

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı 5 Mayıs Pazar günü kılınacak. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazan ayının ilk orucu için 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece sahura kalkılacak. Peki, Ramazan bu yıl kaç gün sürecek?

1.05.2019Gündem
Ramazan ayı bu yıl 29 gün sürecek

Ramazan ayı bu yıl 29 gün sürecek

Bu yıl ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29'uncu gününün akşamı görüleceği için 29 gün sürecek.

1.05.2019Gündem
İlk teravih namazı ne zaman kılınacak

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak?

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, teravih namazı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Bu yıl ilk teravih namazını ne zaman kılacaklarını merak eden çok sayıda vatandaş, bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Bilindiği üzere teravih, dini bir terim olarak Ramazan ayında, yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılınan nafile namaz demektir. Peki, 2019'da ilk teravih namazı ne zaman kılınacak?

1.05.2019Gündem
Ramazan ayına kaç gün kaldı İlk oruç ne zaman tutulacak

Ramazan ayına kaç gün kaldı? İlk oruç ne zaman tutulacak?

Mayıs ayının gelmesiyle beraber, Müslümanlar için mübarek olan onbir ayın sultanı Ramazan ayında da kısa bir zaman kaldı. Ramazan ayı hazırlıkları yurt genelinde devam ederken, vatandaşların da dua ve oruç ibadeti ile idrak edilecek olan ramazan ayının başlangıç tarihi ile ilgili araştırmaları da hız kazandı. Peki, Ramazan ayına kaç gün kaldı? İlk oruç ne zaman tutulacak? İşte Ramazan ayı ile ilgili merak edilenler.

30.04.2019Gündem
Ramazanda yapılması gerekenler nelerdir

Ramazanda yapılması gerekenler nelerdir?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda yapılması gerekenlerin neler olduğunu merak eden vatandaşlar, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı kaynaklardan bilgi almak istiyor. Peki, Ramazanda yapılması gerekenler nelerdir?

30.04.2019Gündem
İlk oruç ne zaman Ramazanın başlangıcı hangi gün

İlk oruç ne zaman? Ramazan'ın başlangıcı hangi gün?

Mayıs'ın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de Ramazan ayının ne zaman başlayacağı ve ilk orucun ne zaman tutulacağı oldu. 2019 Ramazan ayında ilk kez sahura ne zaman kalkacaklarını merak eden Müslümanlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, ilk oruç ne zaman? Ramazan'ın başlangıcı hangi gün?

28.04.2019Gündem
İlk oruç ne zaman 2019 Oruca ne zaman kalkılacak

İlk oruç ne zaman 2019? Oruca ne zaman kalkılacak?

İlk oruca ne zaman kalkılacak sorusu, Ramazan ayında ibadetlerini yerine getirmek isteyen binlerce Müslüman'ın merakla araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre ilk oruca ne zaman kalkılacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller için ilk oruca kalkılacak olan sahur vaktini öğrenmek istiyor. Peki, ilk oruç ne zaman tutulacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Sahura ne zaman kalkılacak İlk oruç ne zaman

Sahura ne zaman kalkılacak? İlk oruç ne zaman?

Takvimlerin mayıs ayına doğru ilerlemesiyle beraber, Müslümanlar için mübarek olan onbir ayın sultanı Ramazan ayına da kısa bir zaman kaldı. Ramazan ayının yaklaşması ile vatandaşlar da ilk oruç için sahura ne zaman kalkılacak sorusuna internet üzerinden yanıt aramaya başladı. Peki Ramazan ayı ile sahura ne zaman kalkılacak? İlk oruç ne zaman? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi dini takvime göre merak edilenler.

23.04.2019Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak Ramazan Bayramı tatili kaç gün

Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Müslümanlar için mübarek olan on bir ayın sultanı Ramazan ayına kısa zaman kala, milyonlarca vatandaş son zamanlarda Ramazanın ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı. Üç ayların en son ayı olan Ramazan ayı ile Müslümanlar oruç ibadetini idrak edecek. Ramazan Bayramı takviminin açıklanması ile tatil süresi uzatıldı. Peki, bu yıl Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte, o konu ile ilgili bazı detaylar.

21.04.2019Gündem
Ramazanda yapılması gereken ibadetler nelerdir

Ramazanda yapılması gereken ibadetler nelerdir?

Ramazanda yapılması gereken ibadetler, mübarek günlerde kulluk görevlerini doğru bir şekilde yerine getirmek isteyen Müslümanların sorguladığı konular arasında yer alıyor. Peki, Ramazan ayında yapılması gereken ibadetler neler olacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiler ışığında bazı detaylar

17.04.2019Gündem
Ramazan ayına kaç gün kaldı 2019 Ramazan Bayramı başlangıç tarihi

Ramazan ayına kaç gün kaldı? 2019 Ramazan Bayramı başlangıç tarihi

Üç ayların gelmesi ve Nisan ayına girmemizle birlikte, milyonlarca Müslüman'ın oruç ibadetini idrak edeceği Ramazan ayına kısa bir süre kaldı. Bununla beraber, vatandaşlar da Ramazan ayının ne zaman başlayacağını internet üzerinden sorgulamaya başladı. Diyanet'in takvimine göre, Ramazan ayı bu sene Mayıs ayında başlayacak. Peki, Ramazan ayına kaç gün kaldı? Ramazan Bayramı ne zaman? İşte, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ile ilgili merak edilenler...

3.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ramazan gecelerinin ihya edeni: Teravih

Namazın amacı yalnızca bireyi ayakta tutmak değil, bireylerden oluşan toplumu da canlı tutmaktır. Ramazan ayı, bu anlamda yalnızca gönüllerimizi değil, bizleri bir araya getirerek camilerimizi de ihya ediyor. Camilerimizdeki teravih namazı kalabalığı ramazan dışındaki vakitler için de umudumuzu yeşertiyor.

9.05.2019