EKSTRA
MENÜ

Teravih Namazı

Teravih Namazı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Teravih Namazı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.064 Teravih Namazı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Teravih Namazı Haberleri

Teravih namazı tek başına kılınır mı Diyanet bilgisi

Teravih namazı tek başına kılınır mı? Diyanet bilgisi

Teravih namazı tek başına kılınamayacak namazlar arasında yer almaktadır. İslam tarihi boyunca cemaatle kılınan teravih namazı, bu şekilde uygulanması vacip görülen namazlardan birisidir. İşte, teravih namazı tek başına kılınır mı sorusuna yönelik Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan önemli bilgiler

12.04.2021Gündem
Teravih namazı kılınacak mı, teravih namazı nasıl, kaç rekat kılınır İşte Teravih namazının kılınışı hakkında bilgiler

Teravih namazı kılınacak mı, teravih namazı nasıl, kaç rekat kılınır? İşte Teravih namazının kılınışı hakkında bilgiler

Teravih namazı ile ilgili araştırmalar ilk iftar gününe saatler kala en çok araştırılan konulardan biri oldu. Artan koronavirüs vakası nedeniyle teravih namazının evde kılınması kararlaştırıldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, teravih namazı kararını" Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik'' sözleriyle duyurdu. Peki, Teravih namazı nasıl kılınır, teravih namazı kaç rekat? İşte Teravih namazının kılınışı hakkında bilgiler...

12.04.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından Ramazan genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan 'Ramazan' genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Ramazan Ayı Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, iftar ve sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Öte yandan fırınlardaki özel sipariş de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak, iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek.

12.04.2021Gündem
Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte Vitir namazının kılınışı hakkında bilgiler

Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte Vitir namazının kılınışı hakkında bilgiler

Vitir namazının kılınış bilgileri Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bir kez daha merak konusu oldu. Müslümanlar, Teravih namazı sonrasında Vitir namazı kılacak. Peki, Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte Vitir namazının kılınışı hakkında bilgiler

12.04.2021Gündem
Bugün Bilim Kurulu yarın Kabine toplantısı... Bayramda da kısıtlama Hedef 10 bin

Bugün Bilim Kurulu yarın Kabine toplantısı... Bayramda da kısıtlama! Hedef 10 bin

Kademeli normalleşme uygulaması sonrasında vaka sayılarında yaşanan patlama, hükümeti yeni kararlar almaya zorladı. Yarın yapılacak kabine toplantısı sonrası açıklanacak yeni kararlarla sadece ramazan değil, bayramda da kısıtlamaların sürdürülmesi bekleniyor. Hedef vaka sayılarını 10 bin bandına indirmek. Öte yandan, toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çektiği şekilde tüm Türkiye’nin “dinlendirilmesi” formülü ele alınacak.

12.04.2021Gündem
İlk teravih namazı ne zaman kılınacak Teravih namazı camilerde serbest mi Diyanetten teravih namazı açıklaması

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak? Teravih namazı camilerde serbest mi? Diyanet'ten 'teravih namazı' açıklaması

Teravih namazı Ramazan ayının başlamasın kısa bir süre kala gündeme gelmişti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş teravih namazıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. 2021 Yılı Ramazan Ayı Bilgilendirme Toplantısı'na katılan Erbaş, teravih namazının camilerde kılınıp kılınamayacağı sorularını da yanıtsız bırakamadı. Peki, ilk teravih namazı ne zaman kılınacak? Teravih namazı camilerde serbest mi?

10.04.2021Gündem
İlk teravih namazı ne zaman kılınacak  İşte 2021 Ramazan ayı takvimi

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak ? İşte 2021 Ramazan ayı takvimi

2021 Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, teravih namazı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Bu yıl ilk teravih namazını ne zaman kılacaklarını merak eden çok sayıda vatandaş, bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Bilindiği üzere teravih, dini bir terim olarak Ramazan ayında, yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılınan nafile namaz demektir. Peki, ilk teravih namazı ne zaman?

8.04.2021Gündem
Teravih evde kılınacak

Teravih evde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, teravih namazlarının cami yerine evlerde kılınmasının uygun bulunduğunu açıkladı.

7.04.2021Gündem
Evde teravih namazı nasıl kılınır Evde teravih namazı kaç rekat İşte adım adım kılınışı

Evde teravih namazı nasıl kılınır? Evde teravih namazı kaç rekat? İşte adım adım kılınışı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, ramazanda teravih namazının camilerde değil evlerde kılınmasının uygun olduğuna karar verildiğini bildirdi. Bu gelişme ile birlikte, evde teravih namazı kılınışı araştırma konusu oldu. Diyanet bilgisine göre, evde teravih namazı kılacak olanlar, teravih namazında okunacak duaları ve teravih namazının kılınış anlatımını öğrenmek istiyor. Peki, evde teravih namazı nasıl kılınır?

6.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan teravih namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'teravih namazı' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş teravih namazıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik." dedi. Erbaş, "Oruçlu iken aşı olmakta sakınca yoktur. Bu durum orucu bozmaz." açıklamasında bulundu.

6.04.2021Haber
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan teravih namazı açıklaması

Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'teravih namazı' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş teravih namazıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik." dedi. Erbaş, "Oruçlu iken aşı olmakta sakınca yoktur. Bu durum orucu bozmaz." açıklamasında bulundu.

6.04.2021Gündem
İlk teravih namazı ne zaman İşte 2021 Ramazan ayı takvimi

İlk teravih namazı ne zaman? İşte 2021 Ramazan ayı takvimi

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için kısa süre sonra sahura kalkılacak. 11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazının ne zaman kılınacağı merak konusu oldu. Peki, ilk teravih namazı ne zaman?

4.04.2021Gündem
Mutant virüs oranı yüzde 75

Mutant virüs oranı yüzde 75

‘Mutasyon her geçen gün artıyor” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonun Türkiye’deki oranının yüzde 75’lere ulaştığını söyledi. Koca, teravih namazlarından BioNTech aşısına kadar birçok konuda da önemli açıklamalarda bulundu...

31.03.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Kocadan mutasyonlu koronavirüs açıklaması: Oran yüzde 75lere ulaştı

Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan mutasyonlu koronavirüs açıklaması: Oran yüzde 75'lere ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Koca, teravih namazlarının kapalı olmayacağını belirterek şu anda 2.8 milyon BionTech aşısının olduğunu söyledi. Bakan Koca, mutasyonun Türkiye'deki oranının yüzde 75’lere ulaştığı ifade etti.

30.03.2021Gündem
Suudi Arabistan, ramazanda teravih namazlarının Mescid-i Nebevide kılınabileceğini açıkladı

Suudi Arabistan, ramazanda teravih namazlarının Mescid-i Nebevi'de kılınabileceğini açıkladı

Suudi Arabistan yönetimi, ramazan ayında teravih namazlarının Medine'deki Mescid-i Nebevi'de kılınabileceğini bildirdi.

19.03.2021Dünya
Ramazan 2021 ne zaman başlıyor Diyanet, ramazan ayı tarihini açıkladı

Ramazan 2021 ne zaman başlıyor? Diyanet, ramazan ayı tarihini açıkladı

Ramazan ayının ne zaman idrak edileceği belli oldu. On bir ayın sultanı ramazan ayı 2021 yılında 13 Nisan Salı günü başlayacak. Müslümanlar bu tarihten itibaren farz olan oruç ibadetini yerine getirmeye başlayacaklar. Teravih namazı da ramazan ayı boyunca kılınacak.

17.02.2021Gündem
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Namazın Önemi konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Namazın Önemi konu anlatımı

İslam'ın beş şartı Kelime-i Şehadet getirmek, Oruç Tutmak, Zekat Vermek, Hacca Gitmek ve Namaz Kılmaktır. Beş ibadet de buluğ çağına giren her Müslümana farzdır.5. sınıflar için ''Namazın Önemi'' konusunu ayet ve hadislerle birlikte anlattık.

22.09.20206. SINIF
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Namaz Çeşitleri konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Namaz Çeşitleri konu anlatımı

Namaz kılmak, İslam'ın beş şartından biridir. Her Müslümanın günlük olarak kıldığı namazlara ''Beş Vakit Namaz'' denir. Beş vakit namaz, iman ve akıl sahibi herkes için farz olan bir ibadettir. 6. sınıflar için namaz çeşitlerini ve özelliklerini tüm detaylarıyla anlattık.

22.09.20206. SINIF
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ramazan Ayı Ve Oruçla İlgili Kavramlar konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ramazan Ayı Ve Oruçla İlgili Kavramlar konu anlatımı

Müslüman alemi için Ramazan ayı kutsaldır. Ramazan ayının 27. gecesine denk gelen Kadir Gecesi ise bin aydan daha hayırlıdır. 5. sınıflar için Ramazan Ayı ve oruç ile ilgili kavramları anlattık.

13.09.20205. SINIF
Şevval ayı ne zaman başlıyor

Şevval ayı ne zaman başlıyor?

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın son günleri idrak ediliyor. Teravih namazı, mukabele, fıtır sadakası ve itikaf gibi ibadetlerin ifa edildiği bu aydan sonraki kameri ay olan Şevval'in ne zaman başlayacağı, pek çok vatandaşın araştırma konusu oldu. Peki, Şevval ayı ne zaman başlıyor?

23.05.2020Gündem
Arefe günü (bu akşam) teravih kılınır mı Son teravih namazı ne zaman kılınacak

Arefe günü (bu akşam) teravih kılınır mı? Son teravih namazı ne zaman kılınacak?

Müslümanlar teravih namazını bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verilmesinin ardından evlerinde kılıyorlar. Son teravih namazı ne zaman kılınacak sorusu merak edilen konular arasında yerini aldı. Bayrama az bir zaman kala vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdılar. Peki arefe günü teravih namazı kılınır mı?

23.05.2020Gündem
Almanya’da bu yılki ramazanın ilk teravih namazı kılındı

Almanya’da bu yılki ramazanın ilk teravih namazı kılındı

Almanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle ibadete bir süre ara verilen camilerin bazılarında, belirli kurallar çerçevesinde bu yılın ilk teravih namazı kılındı.

21.05.2020Avrupa
Evde teravih namazı nasıl kılınır Teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır

Evde teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?

Teravih namazı her yıl ramazan ayı içerisinde kılınıyor. Müslümanlar bu yıl ilk teravih namazını 23 Nisan’da kıldılar. Yatsı namazından sonra kılınan bu namaz araştırılan konular arasında yerini aldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında cemaatle namaz kılmaya ara verilmesinin ardından Müslümanlar namazlarını evlerinde kılmaya başladılar. Peki Evde teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?

19.05.2020Gündem
Danimarka’da camiler yeniden ibadete açıldı

Danimarka’da camiler yeniden ibadete açıldı

Danimarka’da, koronavirüs tedbirleri nedeniyle 13 Mart’tan bu yana kapalı tutulan camiler yeniden ibadete açıldı.

19.05.2020Avrupa
Evde teravih namazı nasıl kılınır ve kıldırılır Teravih namazında hangi dualar okunur

Evde teravih namazı nasıl kılınır ve kıldırılır? Teravih namazında hangi dualar okunur?

Teravih namazı nasıl kılınır, evde teravih namazı nasıl kıldırılır? soruları, Ramazan ayı devam ederken, evlerinde teravih namazını idrak etmek isteyen çok sayıda vatandaş tarafından araştırılıyor. Diyanet bilgisine göre, evde teravih namazı kılacak olanlar, teravih namazında okunacak duaları ve teravih namazının kılınış anlatımını öğrenmek istiyor. Peki, Teravih namazında hangi dualar okunur ve kaç rekat? İşte, teravih namazı kılınışıyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

5.05.2020Gündem
Teravih namazı evde nasıl kılınır Teravih namazı kaç rekattır

Teravih namazı evde nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekattır

Teravih namazı, Ramazan ayı boyunca yatsı namazından sonra kılınan nafile bir namazdır. Ramazan gecelerini ibadetle ihya için sünnet-i müekkede olarak meşru kılınmıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.s) ile dört halife döneminden itibaren günümüze kadar camilerde veya evlerde cemaatle ya da ferdî olarak eda edilegelmiştir. Teravih, orucun değil Ramazan ayının sünneti olduğu için oruç tutamayan kimselerin de teravih namazını kılmaları sünnettir.Ülke genelinde camilere ilişkin alınan Kovid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlar, teravih namazlarını evlerinde tek başına veya ailesiyle eda ediyor. Peki, evde teravih namazı nasıl kılınır, kıldırılır? Teravih namazı kaç rekat?

2.05.2020Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır Evde teravih namazı nasıl kılınır

Teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Evde teravih namazı nasıl kılınır?

Ramazan ayının gelmesi ile beraber Müslümanlar teravih namazını kılmaya başladılar. Bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaat ile namaz kılınmadığından dolayı evlerinde teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar, “Teravih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?” sorularının yanıtını öğrenmek istiyorlar. İşte yatsı namazından sonra kılınan teravih namazının kılınışı…

1.05.2020Gündem
Hz. Ömer (R.a) Kimdir Hz. Ömerin Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Sözleri

Hz. Ömer (R.a) Kimdir? Hz. Ömer'in Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Sözleri

Dört halifeden biri olan Hz. Ömer kimdir? Adaletli oluşu ve cesurluğu ile bilinen Hz. Ömer (r.a.) hayatı nasıl geçmiştir? İşte Hz. Ömer (r.a.) halifelik dönemi, hayatı, çocukluğu, kim olduğu ile ilgili bilgiler ve kendisinin söylemiş olduğu sözleri sizler için derledik.

30.04.2020Ramazan Özel
Teravih namazı saat kaçta kılınacak İstanbul Ankara İzmir il il 29 Nisan teravih namazı saatleri

Teravih namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul Ankara İzmir il il 29 Nisan teravih namazı saatleri

Teravih namazı saatleri 29 Nisan teravih namazı ibadetini idrak edecek olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ramazan'ın en önemli ibadetlerinden biri olan teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar, iftar sonrası teravih namazının saat kaçta olduğunu sorguluyor. 'Teravih namazı saat kaçta başlayacak?' ve 'teravih namazı saat kaçta kılınacak?' gibi sorularına yanıt arayan vatandaşlar, Diyanet'in açıkladığı teravih namazı saatlerini araştırıyor. İşte, Diyanet bilgisine göre İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Konya ve tüm illerin il il teravih namazı saatleri...

29.04.2020Gündem
2020 Trabzon Ramazan imsakiyesi: Trabzon iftar saat kaçta Trabzon iftar ve sahur vakitleri gün gün imsakiye takvimi

2020 Trabzon Ramazan imsakiyesi: Trabzon iftar saat kaçta? Trabzon iftar ve sahur vakitleri gün gün imsakiye takvimi

Trabzon’da yaşayan vatandaşlar kentlerinde iftar ve sahur vakitlerini araştırıyor. Oruç ibadetlerini gerçekleştirmek için niyet eden Trabzonlular, akşam ezanının ne zaman okunacağını ve Trabzon’da bu akşam iftarın saat kaçta olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Trabzon’da iftar saat kaçta açılacak? Trabzon’da akşam ezanı ne zaman okunacak?

28.04.2020Gündem
Teravih namazı saatleri 2020: Teravih namazı saat kaçta kılınacak İllere göre teravih namazı vakitleri

Teravih namazı saatleri 2020: Teravih namazı saat kaçta kılınacak? İllere göre teravih namazı vakitleri

Teravih namazı saat kaçta? sorusunun yanıtı, iftarlarını yaptıktan sonra teravih namazını idrak edecek olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 namaz saatleri bilgisinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Adana, Konya dahil tüm illerin teravih namazı saatleri yer alıyor. İllere göre teravih namazı vakitleri ve saatleri Diyanet namaz saatleri ekranından öğrenilecek. Peki, teravih namazı saat kaçta kılınacak? Teravih namazı bu akşam kaçta kılınacak? İşte, illere göre teravih namazı vakitleri...

26.04.2020Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır Teravih kaç rekat Diyanetten evde teravih namazının kılınışıyla ilgili bilgiler

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih kaç rekat? Diyanet'ten evde teravih namazının kılınışıyla ilgili bilgiler

Teravih saati için geri sayımını sürdüren vatandaşlar bir yandan da 'teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat?' sorularına yanıt arıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Tahir Tural, 'Koronavirüs salgını nedeniyle camilerde cemaatle namaz kılmak yasak olduğu için teravih namazını evlerde cemaatle veya tek başına kılmak caizdir.' açıklamasıyla teravih namazıyla ilgili asılsız iddialara açıklık getirmişti. Peki, teravih namazı nasıl kılınır? Evde teravih namazı nasıl kıldırılır? Teravih kaç rekat? İşte Diyanet'in evde teravih namazının kılınışıyla ilgili verdiği bilgiler

26.04.2020Gündem
Teravih namazı saat kaçta kılınacak İstanbul Ankara İzmir il il 25 Nisan teravih saatleri

Teravih namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul Ankara İzmir il il 25 Nisan teravih saatleri

2020 Ramazan ayının üçüncü teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar, teravih namazı saati araştırmalarına şimdiden başladı. Oruçlarını açtıktan sonra evlerinde yatsı ezanıyla birlikte teravih namazını eda etmek isteyen vatandaşlar başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok şehrin teravih vakitlerini sorguluyor. Peki, teravih namazı saat kaçta kılınacak? Teravih namazı bu akşam saat kaçta?

25.04.2020Gündem
Teravih namazı nasıl kıldırılır ve kılınır Teravih namazı evde kılınır mı Teravih namazı kılınış anlatımı (Diyanet bilgisi)

Teravih namazı nasıl kıldırılır ve kılınır? Teravih namazı evde kılınır mı? Teravih namazı kılınış anlatımı (Diyanet bilgisi)

Mübarek Ramazan ayı sağlık önlemleri çerçevesinde camilerin kapalı olduğu ülkemizde 24 Nisan'da başladı. Koronavirüs nedeniyle camilerin kapalı olduğu Ramazan ayında, teravih namazı ibadetlerini evlerinde idrak edecek olan Müslümanlar, evde teravih namazının kılınıp kılınmayacağını öğrenmek istiyor. Evde teravih namazı kılınışıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı açıklama yaptı. Peki, Teravih namazı nasıl kıldırılır? Teravih namazı evde kılınır mı nasıl kılınır? İşte, Diyanet bilgisine göre, evde teravih namazı kılınış anlatımı ve konuyla ilgili bilgiler.

24.04.2020Gündem
Elazığda ilk iftar saat kaçta açılacak 2020 Elazığ Ramazan imsakiyesi

Elazığ'da ilk iftar saat kaçta açılacak? 2020 Elazığ Ramazan imsakiyesi

2020 Ramazan ayı 23 Nisan akşamı kılınan teravih namazı ile başladı. Elazığ'da ikamet eden vatandaşlar da şehirlerinde iftar ve sahurun saat kaçta yapılacağını ve 2020 Ramazan imsakiyesini sorguluyor. İlk oruçları için niyetlenen Elazığlılar akşam saatleri ile birlikte, saat araştırmalarına hız verdi. Peki, Elazığ'da iftar saat kaçta? Bu gece sahura saat kaçta kalkılacak?

24.04.2020Gündem
Hatayda ilk iftar saat kaçta açılacak 2020 Hatay Ramazan imsakiyesi

Hatay'da ilk iftar saat kaçta açılacak? 2020 Hatay Ramazan imsakiyesi

2020 Ramazan ayı 23 Nisan akşamı kılınan teravih namazı ile başladı. Hatay'da ikamet eden vatandaşlar da şehirlerinde iftar ve sahurun saat kaçta yapılacağını ve 2020 Ramazan imsakiyesini sorguluyor. İlk oruçları için niyetlenen Hataylılar akşam saatleri ile birlikte, saat araştırmalarına hız verdi. Peki, Hatay'da iftar saat kaçta? Bu gece sahura saat kaçta kalkılacak?

24.04.2020Gündem
Rahmet ve bereket evlerimize misafir olacak

Rahmet ve bereket evlerimize misafir olacak

İnsanlığın büyük bir sınavdan geçtiği, dünyada korku ve endişenin hâkim olduğu şu günlerde, Müslümanlar ve bütün insanlık için, içinde nice manevî güzellikleri barındıran yeni bir Ramazan ayına ulaşmış bulunuyoruz. Bizleri bu yıl da bu mübarek arınma ve yenilenme mevsimine ulaştıran Yüce Rabbimiz’e sonsuz hamd, sevgili Peygamberimiz’e ve ashabına binlerce salât-u selam olsun.

24.04.2020Avrupa
İTO Başkanı Şekib Avdagiçten ramazan mesajı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç'ten ramazan mesajı

İTO Başkanı Avdagiç "Bu Ramazan, Kovid-19 yüzünden alamadığımız hizmeti, sanki satın almış gibi ödemek, yardım elini uzatmak zamanıdır.” dedi.

24.04.2020Ekonomi
Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksada ilk teravih namazı kılındı

Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa'da ilk teravih namazı kılındı

Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa'da ilk teravih namazı Covid-19 salgını önlemleri nedeniyle tedbirler alınarak kılındı

24.04.2020Dünya
Konya Ramazan imsakiyesi 2020: Konyada saat kaçta 2020 Ramazan Konya sahur ve iftar saatleri

Konya Ramazan imsakiyesi 2020: Konya'da saat kaçta? 2020 Ramazan Konya sahur ve iftar saatleri

Konya'da sahur ne zaman ve saat kaçta soru, Ramazan ayının gelmesiyle oruç ibadetini idrak etmeye hazırlanan Müslümanların yanıt aradığı konulardan oldu. Ramazan imsakiyesine göre oruç tutacak olan vatandaşlar, Konya imsak vakitleri ve Konya sahur saatlerine Diyanet'in 2020 imsak vakitleri bilgisinden ulaşacaklar. Peki, Konya'da saat kaçta? İlk sahura Konya'da kaçta kalkılacak? İşte, 2020 Konya Ramazan imsakiyesi ve Konya sahur ve iftar saatleri hakkında ayrıntılar..

23.04.2020Gündem
Tunceli İmsakiye 2020: Tunceli sahur, imsak ve iftar vakti kaçta

Tunceli İmsakiye 2020: Tunceli sahur, imsak ve iftar vakti kaçta?

Tunceli sahur ve iftar vakti 2020 yılında da araştırılan konular arasında bulunuyor. Ramazan İmsakiyesi içerisinde imsak, iftar ve teravih namazı saatleri yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan imsakiyeye göre Müslümanlar oruçlarına başlayacaklar ve daha sonra iftarlarını yapacaklar. Peki Tunceli iftar ve sahur saati kaçta?

23.04.2020Gündem
Kayseri sahur ve imsak vakti: Kayseri sahur ve iftar vakti kaçta 2020 Kayseri İmsakiye

Kayseri sahur ve imsak vakti: Kayseri sahur ve iftar vakti kaçta? 2020 Kayseri İmsakiye

Kayseri İmsakiyesi 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. Kayseri'de ilk sahur saat kaçta? Ramazan ayı 2020 yılında da büyük bir coşku ile bekleniyor. Müslümanlar bu ay içerisinde farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. Oruç, imsak ve iftar arasında yeme içme gibi orucu bozan ibadetlerden kaçınarak tutuluyor. Kayseri’de yaşayan vatandaşlar iftar ve sahur saatlerini öğrenmek istiyorlar.Kayseri’de ilk sahur 04:11'de, ilk iftar 19:30'da olacak. İşte tüm sahur ve iftar vakitleri...

23.04.2020Gündem
Çamlıca Camiinde Ramazanın ilk teravih namazı için ezan okundu

Çamlıca Camii'nde Ramazan'ın ilk teravih namazı için ezan okundu

Ramazan nedeniyle Çamlıca Cami'nde ilk teravih namazı için ezan okundu.

23.04.2020Gündem
Diyanet 2020 Ramazan imsakiyesini yayınlandı İşte il il iftar ve sahur vakitleri

Diyanet 2020 Ramazan imsakiyesini yayınlandı! İşte il il iftar ve sahur vakitleri

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan Ramazan ayının ilk orucu için bu gece sahura kalkılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Ramazan imsakiyesini açıkladı. Oruç tutacak vatandaşlar kentlerindeki ilk sahurun saat kaçta olacağını merak ediyor. İşte il il iftar ve sahur saatleri

23.04.2020Gündem
İmsakiye 2020: Bitlis sahur, imsak ve iftar vakti saat kaçta İşte Bitlis sahur ve sabah ezanı saati

İmsakiye 2020: Bitlis sahur, imsak ve iftar vakti saat kaçta? İşte Bitlis sahur ve sabah ezanı saati

Bitlis sahur ve iftar vakti 2020 yılında da araştırılan konular arasında bulunuyor. Ramazan İmsakiyesi içerisinde imsak, iftar ve teravih namazı saatleri yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan imsakiyeye göre Müslümanlar oruçlarına başlayacaklar ve daha sonra iftarlarını yapacaklar. Peki Bitlis iftar ve sahur saati kaçta?

23.04.2020Gündem
Adana sahur vakti, sabah ezanı saat kaçta 2020 Adana Diyanet İmsakiyesi

Adana sahur vakti, sabah ezanı saat kaçta? 2020 Adana Diyanet İmsakiyesi

Adana sahur, imsak ve sabah ezanı vakti araştırılıyor. Adana’da ilk sahur saat kaçta? sorusu Diyanet Ramazan İmsakiyesi ile yanıt buldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre farz olan oruç ibadetinin yerine getirileceği ramazan ayı nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Müslümanlar ilk teravih namazının kılınmasının ardından heyecanla sahur vaktini beklemeye başladılar. İşte 2020 Diyanet İmsakiyesine göre Adana iftar ve sahur vakitleri...

23.04.2020Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır kıldırılır ve kaç rekat 4 rekat teravih namazının evde kılınışıyla ilgili bilgiler

Teravih namazı nasıl kılınır kıldırılır ve kaç rekat? 4 rekat teravih namazının evde kılınışıyla ilgili bilgiler

Teravih namazı nasıl kılınır? İlk teravih ne zaman kılınacak? soruları Ramazan ayının gelmesiyle araştırılan konulardan oldu. Özellikle bu yıl koronavirüs nedeniyle evlerinde ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşlar, Diyanet'in bilgisine göre eksiksiz ve doğru olarak teravih namazının nasıl kılınacağını merak ediyor. Peki, Teravih namazı evde nasıl kıldırılır? İşte, 4 rekat teravih namazının evde kılınışıyla ilgili bilgiler

23.04.2020Gündem
Artvin sahur vakti, sabah ezanı ve iftar vakti saat kaçta 2020 Artvin Diyanet İmsakiyesi

Artvin sahur vakti, sabah ezanı ve iftar vakti saat kaçta? 2020 Artvin Diyanet İmsakiyesi

Artvin sahur, imsak vakti araştırılan konular arasında yerini aldı. Artvin’de ilk sahur saat kaçta? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre farz olan oruç ibadetinin yerine getirileceği ramazan ayı nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Müslümanlar ilk teravih namazının kılınmasının ardından heyecanla sahur vaktini beklemeye başladılar. İşte 2020 Diyanet İmsakiyesine göre Artvin iftar ve sahur vakitleri...

23.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Aydın ihaneti!

Dünyanın hiçbir yerinde bizdeki aydın tipinin örneğini göremezsiniz.

5.04.2021

Torunlar, ‘Çanakkale Madalyası’ bekliyor

Ben, 33. Alay Komutanı, Çanakkale şehidi Binbaşı Ali Faik Bey’in tek oğlu merhum Albay Ahmet Naci Kabatepe’nin tek oğluyum. Soyadımız büyükbabamın şehit düştüğü tepeden gelmektedir. Ailemiz, Çanakkale Savaşı’nda iki kardeş subayı birden şehit veren tek ailedir.

12.03.2021