EKSTRA
MENÜ

Teravih Namazı

Teravih Namazı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Teravih Namazı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.064 Teravih Namazı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Teravih Namazı Haberleri

Herkes Yandexte iftara ne kadar kaldığını arıyor

Herkes Yandex'te iftara ne kadar kaldığını arıyor!

Ramazanın başladığı 6 Haziran haftası ile bir önceki hafta yapılan aramaları kıyaslayan Yandex ilginç sonuçlarla karşılaştı. Bir önceki haftaya göre en çok artan arama “İftara ne kadar kaldı” olurken, yemek tarifleri ve Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili aramalar da önemli oranda artış gösterdi.

17.06.2016Teknoloji
Müftüden Türkiye-İspanya maçı için uyarı

Müftüden Türkiye-İspanya maçı için uyarı

Manisa Müftüsü Cihan: Biz milli takımın başarılı olmasını canı gönülden arzu ederiz. Maç gecesi de teravih namazı aynı özellikte kılınmalı

14.06.2016Gündem
Müftüden milli maç uyarısı

Müftüden milli maç uyarısı

MANİSA İl Müftüsü Sinan Cihan, EURO 2016’da mücadele eden milli takımın teravih namazı saatinde başlayacak İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçı nedeniyle namazı hızlı kıldırmayı düşünen imamları uyardı.

14.06.2016Gündem
Cübbeli Hoca: Kafamı bozarsan 34e çıkarırım

Cübbeli Hoca: Kafamı bozarsan 34'e çıkarırım

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ahmet Mahmut Ünlü, Ramazan'da kılınan Teravihnamazının 8 rekat olarak kılınabileceğini söyleyenlere tepki göstererek"Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım" dedi.Ahmet Mahmut Ünlü, bu sefer de Teravih namazı ile ilgili konuştu. Ünlü yayınladığı videoda şöyle dedi:"8rekat diye bir şey yok. Uyduran, kaydıranlara bakmayın. Kuvvetlirivayetler 20 rekattır. Hatta Mekke'dekiler her iki rekat arasında birtavaf yaparlarmış. Onun için Medine'deki sahabeler demişler ki madem bizMekke'de değiliz, tavaf yapamıyoruz, o tavafların da yerine 34'eçıkarmışlar. Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım.Medine ehli 34'e çıkarmış. Onun için sen 20'yi kıl, öp başına koy.Sekize, mekize kaytarma."

14.06.2016Haber
Cübbeli Hoca: Kafamı bozarsan 34e çıkarırım

Cübbeli Hoca: Kafamı bozarsan 34'e çıkarırım

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ahmet Mahmut Ünlü, Ramazan'da kılınan Teravih namazının 8 rekat olarak kılınabileceğini söyleyenlere tepki göstererek "Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım" dedi.

14.06.2016Gündem
Basketbol sahasında teravih namazı

Basketbol sahasında teravih namazı

Aydın’ın Çine İlçesi Soğancılar Mahallesi’nde yaşayanlar, yakınlarında cami bulunmadığı için 5 yıldır çocuk parkının içerisinde bulunan basketbol sahasında teravih namazı kılıyor. Cemaate ise Çine İmam Hatip Lisesi mezunu 19 yaşındaki Furkan Sezer gönüllü olarak imamlık yapıyor.

13.06.2016Gündem
Hırka-i Şerif için yalı teklifini reddetti

Hırka-i Şerif için yalı teklifini reddetti

Hazreti Muhammed'in Veysel Karani'ye hediye bıraktığı Hırka-i Şerif'in muhafazasını üstlenen 59. kuşaktan torunu Samir, "Hırka-i Şerif için dedeme boğazda yalı teklif edildi. Dedem ise 'Ben sahip değilim, sadece muhafızıyım' yanıtını verdi" dedi.

11.06.2016Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır İstanbul, Ankara teravih namazı saatleri...

Teravih namazı nasıl kılınır? İstanbul, Ankara teravih namazı saatleri...

Ramazan gecelerinde camilerde yapılan vaaz ve irşad faaliyetleri de ayrı bir anlam ve öneme sahiptir. Teravih namazı, Ramazan ayında kılınır ve yirmi rek'attır. Hastalık veya yolculuk sebebiyle oruç tutamayan kimselerin de teravih namazını kılmaları sünnettir. Teravih namazının câmide cemaatle kılınması sünnettir ve sevabı çoktur. Peki Teravih namazı nasıl kılınır?.. İşte İstanbul, Ankara teravih namazı saatleri...

6.06.2016Gündem
İlk sahur bu gece

İlk sahur bu gece

Bu akşam kılınacak teravih namazı ve ardından sahurla birlikte ramazan ayı başlıyor.

4.06.2016Gündem
Kayseri’de ramazan coşkusu

Kayseri’de ramazan coşkusu

Ramazan ayında her gün farklı etkinlikler Kayseri halkının hizmetine sunulacak.

1.06.2016Etkinlikler
Trabzon ramazan etkinlikleri İpekyolu Fuar Alanında

Trabzon ramazan etkinlikleri İpekyolu Fuar Alanı'nda!

Meddah gösterileri, ney dinletileri, yarışmalar, tiyatro oyunları ve dahası...

1.06.2016Etkinlikler

Ramazan Bayramı ne zaman?

İlk oruç 6 Haziran Pazartesi günü tutulacak.

1.06.2016Etkinlikler

Yazar Sonuçları

Oruç neden ve nasıl iyileştirir?

Oruç tutmak, aslında hem ruhu hem bedeni hafifletir, ikisine de keyif ve huzur verir. Aslında oruç, bir iç doktor, ruhu ve bedeni iyileştiren bir ilaç gibidir. Nasıl mı? Yanıtı bugün burada, yarından itibaren Kelebek’te...

5.06.2016