EKSTRA
MENÜ

Temsa

Temsa haberleri sayfasında güncel ve son dakika Temsa hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 938 Temsa haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Temsa Haberleri

Fikret Orman: Yine kupa kaldıracağız

Fikret Orman: Yine kupa kaldıracağız

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbolda iyi bir kadro kurduklarını belirterek, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon da şampiyonluğa ulaşacaklarına inandığını söyledi.

1.10.2016Futbol
Biz bu filmi 2004te gördük

Biz bu filmi 2004'te gördük

Fikret Orman, Beşiktaş’ın nisanda şampiyonluğunu ilan edeceği yorumlarına katılmadığını belirterek, 100. yıldaki şampiyonluğun ertesi sene (2004) biz bu filmi çok gördük. Bizi devre arasında şampiyon yaptılar” dedi.

19.09.2016Futbol
Fikret Ormandan Galatasaray ve Fenerbahçe açıklaması

Fikret Orman'dan Galatasaray ve Fenerbahçe açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray ile oynanacak derbi maçı öncesinden önemli açıklamalarda bulundu.

19.09.2016Futbol
TEMSA ve STM akıllı araçlar için yeni teknolojiler geliştirecek

TEMSA ve STM akıllı araçlar için yeni teknolojiler geliştirecek

Akıllı araç üretimiyle yeni bir dönemin startını 2015 yılında veren TEMSA, büyüyen hedefler doğrultusunda sahip olduğu yenilikçi kimliğini yeni iş birlikleri ile genişletiyor. TEMSA, “siber güvenlik ve büyük veri” konusunda Türkiye’nin lider şirketi Savunma Teknolojileri ve Mühendislik (STM) ile "Akıllı Araçlarda Teknoloji Geliştirme" konusunda iş birliği gerçekleştirdi.

6.09.2016Teknoloji
Otobüsü hackleyen kazanıyor

Otobüsü hackleyen kazanıyor!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde üreten ve tasarlayan genç bir kitleye, çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi alanlarda eğitim ve workshoplar sunan ve kapanış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yapacağı (27 Ağustos) Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break, inovatif fikirlerle dolu yoğun bir hafta yaşattı. Türkiye’nin dört bir yanından Hack’n Break’e katılan girişimci ve geliştiriciler, mentor ve yatırımcılardan aldıkları eğitim ve workshoplarla deneyim kazandı.

26.08.2016Teknoloji
Girişimciler ve mentorlar bir araya geliyor

Girişimciler ve mentorlar bir araya geliyor!

Hürriyet'in de sponsoru olduğu Hack'n Break, gelecek vaadeden girişimcileri 20-27 Ağustos tarihleri arasında İzmir'de bir araya getiriyor. Etkinlikte konuşmacılar arasında Hürriyet Dünyası Bilgi Teknolojileri Direktörü Umut Gökbayrak da bulunuyor.

10.08.2016Teknoloji
Lokomotif ödülleri dağıtıldı

Lokomotif ödülleri dağıtıldı

ADANA’da yayınlanan Refleks Gazetesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği ’Refleks Lokomotif Ödülleri’ sahiplerini buldu.

31.05.2016Çukurova
En ‘ticari’ şov

En ‘ticari’ şov

‘COMVEX İstanbul Ticari Araçlar, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı’nın 5’incisi 21-24 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 50’yi aşkın ülkeden 30 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması beklenen fuar gerek insan gerekse yük nakliyesi alanında faaliyet gösteren ticari araç, treyler ve üstyapı üreticileri ile bunların tedarikçilerini aynı çatı altında buluşturacak.

19.05.2016Ekonomi
Yeniden sanayi diyor

Yeniden sanayi diyor

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul “Orta ve uzun vadede baktığımızda Türkiye’de sanayi daha iyi performans gösterecek. Bizim önceliğimiz de bu yönde. Portföy dağılımında bankanın payını 3-4 puan azaltabiliriz. Bunu da sanayiye kaydırmayı düşünüyoruz. Sanayide büyüyeceğiz” dedi.

10.05.2016Ekonomi
Yılların markası Ulusoyun 24 otobüsü daha bugün icradan satılıyor

Yılların markası Ulusoy'un 24 otobüsü daha bugün icradan satılıyor

Geçtiğimiz günlerde 26 otobüsü icra ihalesi ile satışa konulan Ulusoy’a ait 24 otobüs için de bugün icra ihalesi düzenleniyor. Söz konusu otobüsler için belirlenen toplam değer 12,2 milyon TL. Otobüsler icradan satıldığı için, belirlenen muhammen bedelin yüzde 50’sine alıcı bulabilecek.

14.04.2016Ekonomi
Adana elektriği ile ABD’ye gidecek

Adana elektriği ile ABD’ye gidecek

Sabancı Grubu’nun bünyesindeki Türkiye’nin önde gelen otobüs ve midibüs üreticilerinden Temsa Global, yeni elektrikli otobüsü ‘MD9 electriCITY’yi geçtiğimiz hafta Adana’daki fabrikasında tanıttı.

11.04.2016Ekonomi
TEMSA, yeni elektrikli otobüsünü tanıttı

TEMSA, yeni elektrikli otobüsünü tanıttı

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, yeni elektrikli şehir içi otobüsü MD9 elektriCITY'nin tam şarjla 250 kilometre yol gidebildiğini söyledi.

7.04.2016Ekonomi
Yerli elektrikli otobüsün yarısı tamam

Yerli elektrikli otobüsün yarısı tamam

TEMSA Global, elektrikli otobüsü 'MD9 electriCITY'yi Adana'daki fabrikasında tanıttı. Toplam 63 yolcu kapasiteli, bir şarjla 230 kilometre yol alabilen yüzde 50 oranında yerli ilk elektrikli otobüs, Adana Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edildi.

6.04.2016Ekonomi
Kadının istihdamı nasıl arttırılır

Kadının istihdamı nasıl arttırılır?

Son 10 yılda şirketler kadın kotaları koyarak, işe alımlarda ve terfilerde kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak kadın erkek eşitliğinde önemli yol kat ettiler. Esnek çalışmanın artması, doğum yapan kadınlara verilen ekstra izinler, rol model olan kadın liderler şirketlerde kadın istihdamını arttırdı. Bu konuda emek harcayan şirketlerin tepe yöneticileri ile görüştük.

5 milyar liralık atak

5 milyar liralık atak

2015’te net satışlarını yüzde 9 artışla 47.9 milyar TL’ye çıkaran ve 2.2 milyar TL net kâr elde eden Sabancı Holding 2016’da 5 milyar TL yatırımla büyüme atağına geçti. Yatırımda aslan payı enerjinin olacak.

29.02.2016Ekonomi
‘Georgia’da bir Adanalı

‘Georgia’da bir Adanalı

2010 yılında girdiği ABD otobüs pazarında yüzde 10’luk paya ulaşan Adana merkezli Temsa hedef büyüttü.

7.02.2016Ekonomi
Mersin’e 10 körüklü otobüs

Mersin’e 10 körüklü otobüs

MERSİN Büyükşehir Belediyesi’nce satın alınan 11 adet ’Engelsiz körüklü’ toplu taşıma aracının devir teslim töreni yapıldı.

19.01.2016Çukurova
Güler Sabancıdan yeni yıl mesajı

Güler Sabancı'dan yeni yıl mesajı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Eylem Planı'nı son derece önemli bulduklarını, ayrıntılı, ciddi, demokrasiyi ve ekonomik büyümeyi açık bir şekilde öngören bir program olarak değerlendirdiklerini ve hükümetin bu kapsamlı reform sürecine kendini bağlamasını çok memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

28.12.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sabancı, Toyota  gibi Mitsubishi’yi de bırakabilir mi?

SABANCI Holding, 2009 yılı sonunda Japon Toyota’yla Türkiye’deki 19 yıllık ortaklığını üretimden sonra perakende alanında da sona erdirdi.

10.10.2016

Yaşanan sıkıntılar Türkiye’de bizim adımlarımızı durdurmaz

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret AŞ CEO’su Tuncay Bekiroğlu, Hamburg’dan ağır ticari araçların tanıtıldığı IAA Fuarı için Hannover’e giderken, Türkiye pazarındaki son durumu özetledi:

25.09.2016

“Bağışçının şartı bizim için talimattır…”

“Milletten aldığımızı milletimizle paylaşmamız gerekiyordu ve paylaştık…”

21.09.2016

Biz daha yerli otomobil için babayiğit aramaya devam edelim...

BİR otomobil düşünün, daha üretimine bile başlanmamış, en erken bir yıl sonra teslim alabileceksiniz.

7.04.2016

4. Sanayi Devrimi’nde treni yakalar mıyız?

DÜNYA Ekonomik Forumu’nun bu yılki teması Dördüncü Sanayi Devrimi’ydi.

17.03.2016