EKSTRA
MENÜ

Temizlik

Temizlik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Temizlik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 37.026 Temizlik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Temizlik Haberleri

Bakan Kurumdan müsilaj ile mücadelede sevindiren açıklama

Bakan Kurum'dan müsilaj ile mücadelede sevindiren açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müsailaj ile mücadele edilen bir aylık süreçte güzel gelişmeler yaşandığını belirtirken, Marmara Denizi'nde topalanacak miktarda müsilaj olmaması nedeniyle 7 Temmuz'da temizlik çalışmalarının yapılmadığını ifade etti.

8.07.2021Ekonomi
Son dakika: Marmara Denizindeki müsilaj kâbusunda son durum İşte dikkat çeken detaylar...

Son dakika: Marmara Denizi'ndeki müsilaj kâbusunda son durum! İşte dikkat çeken detaylar...

Prof. Dr. Adnan Ayaz, deniz suyu sıcaklığının çok uzun süre 14-16 santigrat derecede sabit kalması nedeniyle Marmara Denizi’nin müsilajla kaplandığını söyledi. Son günlerde deniz suyu sıcaklıklarının 24 santigrat derecenin üzerine çıkmasıyla müsilaj üretiminin durduğunu belirten Ayaz, “Şu anda sular çok bulanmış durumda. Bu görüntü, müsilajın suda çözündüğünü, bakteriler tarafından parçalandığını gösteriyor" dedi. Öte yandan alınan son verilere göre, Marmara'nın güneyinde yer alan Bursa'da 166, Balıkesir'de 811, Çanakkale'de 919, Yalova'da 2 bin 118 bin olmak üzere 4 bin 14 metreküp müsilaj toplanarak denizin yüzeyi temizlendi.

8.07.2021Gündem
Geri gönderme merkezindeki 16 kaçak göçmen, kendilerine verilen sabunları yuttu

Geri gönderme merkezindeki 16 kaçak göçmen, kendilerine verilen sabunları yuttu

Kayseri'de Göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde kaldıkları sırada sınır dışı edilmemek için sabun yutarak rahatsızlanan Pakistan uyruklu 16 kişinin hastanedeki tedavisi devam ediyor.

7.07.2021Haber
Sınır dışı edilmemek için sabun yutmuşlar

Sınır dışı edilmemek için sabun yutmuşlar!

Kayseri'de Göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde kaldıkları sırada sınır dışı edilmemek için sabun yutarak rahatsızlanan Pakistan uyruklu 16 kişinin hastanedeki tedavisi devam ediyor.

7.07.2021Gündem
Orijinal kuzine üretimi ve satış sektöründe güvenilir adres Nurak Kuzine

Orijinal kuzine üretimi ve satış sektöründe güvenilir adres Nurak Kuzine!

Nurak Kuzine Soba, 1986 senesinden buyana profesyonel stratejiler ile üretimini gerçekleştirdiği şık ve zamansız kuzine soba modellerini Türkiye’nin beğenisine sunuyor.

7.07.2021Alışveriş
Tarihi Hamidiye Sütun Çeşmesi uçup gitmedi

Tarihi Hamidiye Sütun Çeşmesi uçup gitmedi

SON yıllarda giderek artan kültürel miras kayıpları karşısında sessiz kalmak istemeyen sanat tarihçisi Ayşe Müge Var, ‘Uçup Gitmesin’ adlı sosyal girişim projesini hayata geçirdi.

7.07.2021Gündem
İhram Nedir, Nasıl Giyilir İhram Kıyafeti Nerede Yapılır

İhram Nedir, Nasıl Giyilir? İhram Kıyafeti Nerede Yapılır?

İslam dininde yapılması gereken bazı ibadetler bulunuyor. Özellikle hac ibadeti yapılırken de uyulması gereken durumlar oluşabilir. İhram da hac görevinde giyilen ve merak edilen kıyafetlerdir. İhram nedir, nasıl giyilir? İhram Kıyafeti Nerede Yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

6.07.2021Araştırma
Hıfzıssıhha Nedir, Ne İşe Yapar Hıfzıssıhha Kurumu Ne Zaman Kuruldu

Hıfzıssıhha Nedir, Ne İşe Yapar? Hıfzıssıhha Kurumu Ne Zaman Kuruldu?

Hıfzıssıhha kelimesinin kökeni Arapça kökenlidir. Dilimizde de bu kelime sıklıkla kullanılmaktadır. Türkçeye de sağlıklı yaşamak amacıyla kurulan bir kurum sayesinde girmiştir. Dolayısıyla kelime sağlık terimleri sözlüğünde yer almaktadır. Tıp bilimiyle paralel bir gelişme gösteren Hıfzıssıhha bir sağlık kurumunun ismidir. Sizler için Hıfzıssıhha nedir, ne iş yapar, Hıfzıssıhha sağlık kurumu ne zaman kurulmuştur detaylı olarak derledik.

6.07.2021Araştırma
Granit Nedir, Nerelerde Kullanılır Granit Nasıl Temizlenir Ve Parlatılır

Granit Nedir, Nerelerde Kullanılır? Granit Nasıl Temizlenir Ve Parlatılır?

Granit kelimesi Fransızca dilinden geçmiştir. Dilimizde de granit şeklinde kullanılmaktadır. Bu Fransızca sözcük İtalyanca granito kelimesinden alıntıdır. Bu kelime de taneli grenli anlamına gelmektedir. Kelime İtalyanca grono kelimesinden türetilerek granit halini almıştır. Tohum, zerre ve tane anlamlarını ifade etmektedir. İtalyanca bu kelime de Latince granum sözcüğünden evrilmiştir. Sizler için granit nedir, nerelerde kullanılır, granit nasıl temizlenir ve parlatılır tüm detayları ile derledik.

6.07.2021Araştırma
Necaseti Galize Ve Necaseti Hafife Nedir

Necaseti Galize Ve Necaseti Hafife Nedir?

İslam dini kişilerin ferdi ve sosyal hayatlarında temizliğe son derece titizlik gösterilmesini istemektedir. Bu anlamda karşımıza Necaseti galize ve necaseti hafife kavramları çıkmaktadır. Bu kavramlar İslam dininde sıklıkla araştırılan kavramlardan birisidir. Peki Necaseti Galize ve Necaseti Hafife nedir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hükmi Temizlik Nedir Ve Kaça Ayrılır Hükmi Temizlik Çeşitleri

Hükmi Temizlik Nedir Ve Kaça Ayrılır? Hükmi Temizlik Çeşitleri

Dinimizde pek çok ibadeti yerine getirmek için temizlik şartı aranıyor. İbadetleri yerine getirmeye engel olan kirliliğe ise, hades ismi veriliyor. Gusül ve abdest alınarak hadesten temizlenebilir. İbadet amacı ile yapılan bu temizlik çeşidine ise, hükmi temizlik adı verilir. Hükmi temizlik nedir ve kaça ayrılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Namaz Rehberi
Sümela Manastırında fresklere sızan suya önlem İğneyle kuyu kazar gibi...

Sümela Manastırı'nda fresklere sızan suya önlem! İğneyle kuyu kazar gibi...

Trabzon'un Maçka ilçesinde 5 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından ziyarete açılan Sümela Manastırı’nda sızan yüzey suları nedeniyle tahrip olan fresklerde çalışma sürdürülüyor. 14 restoratör ve kimyagerden oluşan grup, iğneyle kuyu kazar gibi analiz yapıyor, su yollarını değiştirerek, freskleri onarıyor. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Restorasyon Şube Müdürü Nermin Uzunali, ''Bu çok kısa sürecek bir çalışma değil'' dedi. Bu arada manastırın ilk bölümleri tarihinde ilk kez ziyarete açılmıştı.

6.07.2021Gündem
Antalyada Konyaaltında denizin dibi çöplüğe döndü

Antalya'da Konyaaltı'nda denizin dibi çöplüğe döndü

Turizm kenti Antalya'nın Konyaaltı sahilinde, su altı kameralarıyla kaydedilen görüntülerde deniz dibinin çöplüğe döndüğü görüldü. Su altında, tatilcileri içine taş koyup attığı pet şişelerle, ıslak mendil ve maskeler dikkat çekti. Prof. Dr. Gökoğlu, “Deniz dibi ıslak mendiller ve maskelerle doldu" dedi.

6.07.2021Haber
Ünlü yoga okulunda cinsel taciz ve tecavüz skandalı Rezalet yıllar sonra ortaya çıktı

Ünlü yoga okulunda cinsel taciz ve tecavüz skandalı! Rezalet yıllar sonra ortaya çıktı

Uzun zamandır hem öğretmenlik yaptığı hem de gönüllü olarak çalıştığı Şivananda yoga merkezleriyle ilgili gerçekleri seneler sonra öğrenen Ishleen Kaur isimli kadın adeta hayatının şokunu yaşadı. Kaur, cinsel istismar şikayetçisi kadınların başından geçenleri tek tek gün yüzüne çıkarıp tüm dünyanın öğrenmesini sağladı.

6.07.2021Dünya
Konyaaltında denizin dibi çöplüğe döndü

Konyaaltı'nda denizin dibi çöplüğe döndü

Turizm kenti Antalya'nın Konyaaltı sahilinde, su altı kameralarıyla kaydedilen görüntülerde deniz dibinin çöplüğe döndüğü görüldü. Su altında, tatilcileri içine taş koyup attığı pet şişelerle, ıslak mendil ve maskeler dikkat çekti. Prof. Dr. Gökoğlu, “Deniz dibi ıslak mendiller ve maskelerle doldu" dedi.

6.07.2021Gündem
İletişim Başkanı Altundan müsilaj temizliği açıklaması: Büyük değişim umut verici

İletişim Başkanı Altun'dan müsilaj temizliği açıklaması: 'Büyük değişim umut verici'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Marmara Denizi'ndeki sahillerin hızla temizlendiğini ve büyük değişimin umut verici olduğunu belirtti.

5.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Emeklilere müjde: Temmuz maaşı ve  bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı

Son dakika haberi... Emeklilere müjde: Temmuz maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı

Son dakika haberi... Corona virüsüne karşı aşılama seferberliğini tam gaz sürdüren Türkiye, 1 Temmuz'da normalleşme sürecine geçerken, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de bu kritik dönemeç sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, salgının seyri, aşılama çalışmaları, turizm sezonu masaya yatırıldı. Erdoğan, toplantının ardından düzenlediği Millete Sesleniş konuşmasında, temmuz ayı emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan önce yatırılacağını duyurdu.

5.07.2021Gündem
Son dakika: 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için seyirci kararı

Son dakika: 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için seyirci kararı!

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, er meydanına kapasitesinin 3'te 1'i oranında seyirci alınarak gerçekleştirilecek.

5.07.2021Futbol
İstanbulda tedirgin eden görüntü

İstanbul'da tedirgin eden görüntü

İstanbul Beykoz’da bulunan Riva Deresi'nde kirlilik devam ediyor. Riva Deresi kenarında bulunan Bozhane Köyü sakinleri sudan numune alıp inceleme yaptırdı. Analiz sonuçlarına göre dere şu an ‘kirlenmiş su’ statüsünde. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Samet Güner ve Yasin Kamaloğlu’nun özel haberinde.

5.07.2021Gündem
Riva Deresinde kirlilik devam ediyor

Riva Deresi'nde kirlilik devam ediyor

İstanbul Beykoz’da bulunan Riva Deresi'nde kirlilik devam ediyor. Riva Deresi kenarında bulunan Bozhane Köyü sakinleri sudan numune alıp inceleme yaptırdı. Analiz sonuçlarına göre dere şu an ‘kirlenmiş su’ statüsünde. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Samet Güner ve Yasin Kamaloğlu’nun özel haberinde.

5.07.2021Haber
Bakan Kurum: Marmaramızı eski haline getireceğimizi düşünüyorum

Bakan Kurum: Marmara'mızı eski haline getireceğimizi düşünüyorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara'daki müsilaj problemine ilişkin 3 senelik takvim belirlediklerini belirterek, "Ama ben inanıyorum ki önümüzdeki 1,5-2 yıl içinde bu takvim ile birlikte adımlarımızı atacağız, o azot ve fosfor seviyesinde, olması gereken seviyeyi yakalamak suretiyle Marmara'mızı eski haline getireceğimizi düşünüyorum." dedi.

4.07.2021Gündem
16 ay sonra AB vatandaşlarına açıldı

16 ay sonra AB vatandaşlarına açıldı

Yunanistan, 1 Mart 2020’den itibaren kapattığı Kastanies Sınır Kapısı’nı 16 ay sonra açtı.

4.07.2021Avrupa
Nefes darlığı neden olur, nasıl geçer Psikolojik nefes darlığına iyi gelen evde bitkisel doğal çözüm önerileri ve kurtulmanın yolları

Nefes darlığı neden olur, nasıl geçer? Psikolojik nefes darlığına iyi gelen evde bitkisel doğal çözüm önerileri ve kurtulmanın yolları

Nefes darlığı, ileri boyutlara taşındığında öksürük, baş ağrısı gibi can sıkıcı belirtiler gösterebilir. Psikolojik gibi çeşitli durumların ağır bastığı nefes darlığı rahatsızlığına bazı yöntemler çözüm olabilmektedir. Nefes darlığı, evde doğal bitkiler ve bazı besinlerin tüketilmesi ile de çözüme kavuşturulabilmektedir. Peki, konuşurken yorulma, nefes darlığı neden olur ve nefes darlığına ne iyi gelir, nasıl geçer? İşte, nefes darlığına iyi gelen evde bitkisel kesin çözüm önerileri

3.07.2021Sağlık
Küçükçekmece Gölünde çevre felaketi Sahil ölü balık doldu... Korkutan görüntü

Küçükçekmece Gölü'nde çevre felaketi! Sahil ölü balık doldu... Korkutan görüntü

Küçükçekmece Gölü'nden iki gün yayılan koku ardından sahile vuran binlerce ölü balık bölgede endişeye neden oldu. Gölün sahilden 100 metreye yakın bölümünün kahverengi, ilerisinin ise mavi renkte olduğu görüldü.

3.07.2021Gündem
İngiltere’de ‘Eğitimin Oskarı’nı Faik öğretmen aldı

İngiltere’de ‘Eğitimin Oskarı’nı Faik öğretmen aldı

İngiltere’nin Manchester şehrinde ilkokul müdürü olarak görev yapan Kıbrıslı Türk öğretmen Faik Kordemir ‘Eğitimin Oskarları’ olarak anılan ‘The Pearson National Teaching Awards’ ödülüne layık görüldü. Kordemir ‘En İyi İlkokul Müdürü’ kategorisinde yüksek takdir ödülü kazandı.

2.07.2021Avrupa
A Erkek Milli Basketbol Takımımıza iki yeni sponsorluk

A Erkek Milli Basketbol Takımımıza iki yeni sponsorluk

“Kazanmak Kafada Başlar” mottosuyla Türk basketboluna yıllardır desteğini sürdüren Head&Shoulders, Basketbol A Erkek Milli Takımımızın “özgüven sponsoru” olmaya iki yıl daha devam edecek. Head&Shoulders yeni inovasyonu “Kepeğe Karşı Etkili Duş Jeli ve Şampuan” ürün serisi ile Milli Takımımızın duş jeli ve şampuan sponsorluğunu da üstlendi.

1.07.2021Basketbol
Son dakika: Diyanet 15 Temmuz genelgesi yayımlandı

Son dakika: Diyanet 15 Temmuz genelgesi yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”yle ilgili yayımladığı genelgeye göre, tüm camilerde saat 00.13'te sela okunacak, şehitler için tüm camilerde hatim okunacak, cami bahçelerine 251 şehit için 251 fidan dikilecek.

1.07.2021Gündem
Normalleşme resmen başladı İşte yeni dönemin detayları

'Normalleşme' resmen başladı! İşte yeni dönemin detayları

Kovid-19 ile mücadele kapsamında belirlenen bazı tedbirlerin uygulanması, kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının saat 05.00 itibarıyla başlamasıyla sona erdi.

1.07.2021Gündem
Müsilajlı denizde yüzülebilir mi Dr. Oğuzhan Onultandan CNN Türk canlı yayınında çarpıcı açıklamalar...

Müsilajlı denizde yüzülebilir mi? Dr. Oğuzhan Onultan'dan CNN Türk canlı yayınında çarpıcı açıklamalar...

Müsilaj olarak da bilinen deniz salyası Marmara'nın kâbusu oldu. Seferberlik başlatıldı, temizlik çalışmaları sürüyor. Peki yaz aylarında herkesin merak ettiği soru şu: Müsilajlı denizde yüzülebilir mi? Deniz salyasının olduğu denizde yüzmek sağlığa zararlı mı? Nöroloji uzmanı Dr. Oğuzhan Onultan, CNN Türk canlı yayınında önemli bilgiler verdi. Onultan, ''Müsilajın olduğu yerde denize girmek ve müsilajın olduğu yeden herhangi bir şekilde deniz ürünü temin etmek sağlığa çok yüksek ağır metal içerme riski bulunduğu için zararlı'' dedi.

30.06.2021Gündem
Marmarada yüzmek tehlikeli mi Canlı yayında önemli bilgiler

Marmara'da yüzmek tehlikeli mi? Canlı yayında önemli bilgiler

Müsilaj olarak da bilinen deniz salyası Marmara'nın kâbusu oldu. Seferberlik başlatıldı, temizlik çalışmaları sürüyor. Peki yaz aylarında herkesin merak ettiği soru şu: Müsilajlı denizde yüzülebilir mi? Deniz salyasının olduğu denizde yüzmek sağlığa zararlı mı? Nöroloji uzmanı Dr. Oğuzhan Onultan, CNN Türk canlı yayınında önemli bilgiler verdi. Onultan, ''Müsilajın olduğu yerde denize girmek ve müsilajın olduğu yeden herhangi bir şekilde deniz ürünü temin etmek sağlığa çok yüksek ağır metal içerme riski bulunduğu için zararlı'' dedi.

30.06.2021Haber
Merakla bekleniyordu Ankarada normalleşme kararları belli oldu

Merakla bekleniyordu! Ankara'da normalleşme kararları belli oldu

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1 Temmuz 2021’den itibaren başkentte uygulanacak kademeli normalleşme kurallarını belirledi. Bu tarihten itibaren kıraathanelerde oyun yasağı olmayacak, nargile salonlarına ilişkin kısıtlama ise devam edecek. Düğün, nişan gibi etkinlikler kimi koşullar çerçevesinde serbest olacak. Toplu ulaşımdaki kısıtlamalar kaldırılırken, mevcut mesai uygulaması eski düzene geri dönecek.

29.06.2021Gündem
Sinema salonları misafirlerini ağırlamaya hazır

Sinema salonları misafirlerini ağırlamaya hazır

İçişleri Bakanlığın'ın genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda sinema salonları 1 Temmuz itibarıyla yeniden misafirlerine kapılarını açacak.

29.06.2021Keyif
Bakan Kurum temizlenen müsilaj miktarını açıkladı

Bakan Kurum temizlenen müsilaj miktarını açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde temizlik seferberliğinin 21'inci gününde, toplam 8 bin 405 metreküp müsilajı temizleyerek, bertaraf ettiklerini duyurdu.

29.06.2021Ekonomi
Dondurmadaki hilelere dikkat Üzerinde görürseniz sakın almayın

Dondurmadaki hilelere dikkat! 'Üzerinde görürseniz sakın almayın!'

Yaz gelince akla ilk o geliyor, 7’den 70’e herkes severek yiyor ama gıda sahtekarları dondurmaya da hile bulaştırıyor. Merdiven altı firmalar dondurmaya daha ucuza mâl olsun diye öyle malzemeler katıyorlar ki insan sağlığını hiçe sayıyorlar. Dondurma ile birlikte neler yiyoruz neler...

28.06.2021Gündem
Yeni normalleşme perşembe başlıyor

Yeni normalleşme perşembe başlıyor

İçişleri Bakanlığı, 1 Temmuz Perşembe günü başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı. 81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalar sona erecek, faaliyetlerine ara veren tüm işyerleri ile 1 Temmuz’dan itibaren açılacak.

28.06.2021Gündem
Besicinin kilogram hesabı

Besicinin kilogram hesabı

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için Bursa’da bir büyükbaş hayvan çiftliğinde çalıştım. Balya taşıyıp, yem kardım. Hayvanların bulunduğu alanları temizledim. Bu faaliyetin sürdürülebilmesi için hayvanların günde yaklaşık 1.8 kilogram alması gerekiyor. Ancak girdi maliyetleri ve yem fiyatları hemen her gün artıyor. Bu dengeyi iyi sağlamak ise cambazlık istiyor. Eğer yemi kendi topraklarında yetiştiremiyorsan kâr etmek cidden zor. Yaz aylarında sıcaklar hem hayvanları hem çalışanları zorluyor. Çoğu meslekte olduğu gibi burada da uzun dönemli işçi sıkıntısı var. Bu sorun Afgan işçilerle çözülüyor.

28.06.2021Ekonomi
Wax Nedir Ve Ne İşe Yarar Arabada Wax Nasıl Kullanılır Ve Faydaları Nelerdir

Wax Nedir Ve Ne İşe Yarar? Arabada Wax Nasıl Kullanılır Ve Faydaları Nelerdir

Arabası olan kişiler için temizlik konusu son derece önemlidir. Çünkü arabanın temiz olması ve parlak görünmesi daha huzurlu olmanıza yardımcı olacaktır. Wax nedir ve ne işe yarar? Arabada Wax nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

27.06.2021Araştırma
Son dakika haberi...İçişleri Bakanlığından normalleşme genelgesi Tüm hayatı ilgilendiriyor... İşte tüm detaylar

Son dakika haberi...İçişleri Bakanlığı'ndan normalleşme genelgesi! Tüm hayatı ilgilendiriyor... İşte tüm detaylar

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı. Genelgeye göre, faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz'dan itibaren tekrar açılacak. Nikah/düğün merasimlerinde, kapalı yerler için uygulanan Kovid-19 önlemleri dışında, katılımcı sınırlamasına gidilmeyecek, yiyecek içecek ikramı yapılabilecek. Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere, belirlenen esaslara uyulması kaydıyla 1 Temmuz'dan itibaren izin verilecek.

27.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sertab haklı mı haksız mı?

Bodrum’da bir çevre etkinliğine katılan Sertab Erener’in, “Artık çocuk doğurmamamız gerekiyor. Biraz duralım gerçekten, çoğalmamamız gerekiyor. Fareden beter olduk, onlar bizden az ürüyor olabilirler” açıklaması tartışılıyor.

9.07.2021

Başkanlarımız duysun: Oyun alanları istiyoruz

İZMİR’e Dair TV’de, program yapımcısı Nurhan Ertuğrul, on yıllık Güzelyalı Muhtarı Nedim Altan’la söyleşti. Muhtarlık tanımından başlayarak, söyleşiden özetler aktarıyorum:

1.07.2021

Börek, ekmek ve sos fabrikalarını inceledim

Bu hafta sizler için 3 fabrikayı ziyaret ettim. Son dönemde tatlarını beğendiğim, her zaman ilk tercihim olan ürünlerin nerede ve hangi şartlarda yapıldığına şahit olmak beni mutlu etti. Bunlardan birincisi, her geçen gün büyüyen, pandemiye rağmen 15 günde bir şube açma başarısı gösteren Chef Börek. Bir diğeri soslarıyla dünya markalarına kafa tutan, bildiğimiz, ithal sosları market raflarından indirmeyi başaran Let’s Sos. Bir diğeri ise bir çoğumuzun sofrasında yerini alan, Türkiye pazarında kısa sürede 2’ncilik koltuğuna oturmayı başaran Unabella. Gelin size bu üç markayı anlatayım.

28.06.2021

O proje bu zamana kadar imzalanmalıydı!

Bursa’nın en güzel ilçelerinden biri Nilüfer’dir...Bu ilçemiz, gerçekten çok özel…

27.06.2021