EKSTRA
MENÜ

Temizlik Malzemesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.017 haberi bulunmuştur.

Temizlik Malzemesi Haberleri

İzmir Müze Müdürlüğü’nde yolsuzluk iddialarına inceleme Ot temizliği yapılmış

İzmir Müze Müdürlüğü’nde yolsuzluk iddialarına inceleme! 'Ot temizliği' yapılmış

İzmir Müze Müdürlüğü'nde aralarında yöneticilerin de yer aldığı 5 kişi hakkında arkeolojik kazılarda yolsuzluk yaptıkları yönündeki ihbar üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldı. Geçen yıl Foça Antik Kenti'nde mal alımı yapıldığı dönemde bilimsel kazı çalışmasının yapılmadığı, keşif bedellerinin çok üstünde fiyatlarla ödeneklerin heba edildiği ileri sürüldü. Söz konusu dönemde kazı alanlarında yalnızca ‘ot temizliği’ yapıldığı savunuldu. Yolsuzlukla suçlanan görevlilerinden H.K., yapılan işlerin kanunlara uygun gerçekleştiğini iddia etti.

24.06.2021Gündem
Kemalpaşa’dan 40 ülkeye turşu yolluyor

Kemalpaşa’dan 40 ülkeye turşu yolluyor

43 yıl önce Kemalpaşa’da kurulan Fersan bugün 40 ülkeye ihracat yapıyor. Kurulduğunda bin ton olan yıllık sirke üretimi 22 bin tona, 4 ton olan turşu üretimi 6 bin tona kadar yükseldi. Turşuların yüzde 95’ini ihraç ettiklerini belirten Fersan Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Güven, “Bugün Rusya’dan Japonya’ya kadar 40 ülkede fast food zincirlerinde tüketilen turşular İzmir Kemalpaşa’dan gidiyor” dedi.

21.06.2021Ekonomi
Meslek lisesinden pandemi döneminde 3 milyon TL ciro

Meslek lisesinden pandemi döneminde 3 milyon TL ciro

Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğrencileri tarafından salgın sürecinde üretilip, satışa sunulan temizlik malzemelerinden 16 ayda 3 milyon 114 TL ciro elde edildi.

15.06.2021Eğitim
Kostik nedir ve ne işe yarar Kostik nerelerde ve hangi alanlarda kullanılır

Kostik nedir ve ne işe yarar? Kostik nerelerde ve hangi alanlarda kullanılır

Kostik, kimyasal bir yapı olmasına rağmen temizlik konusunda da pek çok ürün içinde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Evlerde ve pek çok alanda günlük olarak kullanılan kimyasal bileşenlere kostik ismi verilir. Temizlik malzemesi ile karıştırılarak kullanılan bir ürün olan kostik ürününün kimyasal adı ise, hidroksit olarak bilinir ve formülü de ‘NaOH’ şeklinde ifade edilir. Kostik nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
4.2 milyon TL’lik fahiş fiyat cezası

4.2 milyon TL’lik fahiş fiyat cezası

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçen yıl koronavirüs salgını nedeniyle yaptığı denetimlerde 4 milyon 253 bin liralık özel usulsüzlük cezası kesti. 12 Mart tarihinden itibaren 1432 Gelir İdaresi personeli ile Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı müfettişleri ekipler halinde ülke genelinde 1170 adet mükellefe yönelik fiili sayım yaptı.

6.05.2021Ekonomi
Gelir İdaresinden 42 bin denetim 4653 işletmeye ceza kesildi

Gelir İdaresi'nden 42 bin denetim! 4653 işletmeye ceza kesildi

Salgın sürecinde gerçekleştirilen denetimlerde 42 bin 455 tutanak düzenlendi ve 4 bin 653 adet ceza kesildi. Hakkında spekülatif/fahiş fiyat artışına sebebiyet verdiği yönünde değerlendirme yapılan 6 bin 380 mükellef hakkında Ticaret il müdürlüklerine bildirimde bulunuldu.

5.05.2021Ekonomi
Limon Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Limon Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Limon Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Limon Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Limon yağı, aromaterapide çok sık kullanılan bir esansiyel yağ türüdür. Limon kabuğundan elde edilen limon yağı, uçucu yağlar arasında en güçlü anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir. İçinde bulunan vitamin ve minerallerle dikkat çeken limon yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Temizlik malzemesi alınacak

Temizlik malzemesi alınacak

Bakırköy Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce temizlik malzemesi satın alınacak.

17.04.2021Ekonomi
Coca-Cola‘dan “Paylaşınca Biriz” temalı Ramazan kampanyası

Coca-Cola‘dan “Paylaşınca Biriz” temalı Ramazan kampanyası

Pandemi döneminde çeşitli alanlarda destek amaçlı birçok proje yürüten Coca-Cola Türkiye, Ramazan ayına özel olarak hayata geçirdiği kampanyayla ihtiyaç sahibi ailelere Temel İhtiyaç Derneği (“TİDER”) aracılığıyla temel gıda yardımında bulunuyor. Kampanya kapsamında, TİDER tarafından, 7 bölge ve 30 ilde, 145.250 haneye ulaşan gıda bankalarına temel gıda malzemesi ulaştırılacak. Coca-Cola, ihtiyaç sahiplerine toplam 1 milyon öğüne denk gelen temel gıda malzemesi desteğinde bulunurken, “1 Şişe=1 Bağış” yazılı Coca-Cola ürünlerini alan tüketiciler de ihtiyaç sahiblerine yapılan yardıma ortak olabilecek.

7.04.2021Ekonomi
Arkadaşının döktüğü temizlik malzemesi Yiğit Alinin yüzünü yaktı

Arkadaşının döktüğü temizlik malzemesi Yiğit Ali'nin yüzünü yaktı

Adana’da 11 yaşındaki Yiğit Ali Yılmaz’ın yüzü, oyun oynadığı arkadaşının döktüğü temizlik malzemesi ile yandı. Hastanedeki doktorların yüzünde iz kalacağını söylediği Yiğit Ali, arkadaşının cezasını çekmesini istediğini söyledi.

26.03.2021Haber
Arkadaşının döktüğü temizlik malzemesiyle hayatı karardı

Arkadaşının döktüğü temizlik malzemesiyle hayatı karardı

Adana’da 11 yaşındaki Yiğit Ali Yılmaz’ın yüzü, oyun oynadığı arkadaşının döktüğü temizlik malzemesi ile yandı. Hastanedeki doktorların yüzünde iz kalacağını söylediği Yiğit Ali, arkadaşının cezasını çekmesini istediğini söyledi.

26.03.2021Gündem
Bitlis’te, PKK’lı teröristlerin 9 odalı sığınağı imha edildi

Bitlis’te, PKK’lı teröristlerin 9 odalı sığınağı imha edildi

BİTLİS’te, terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda tespit edilen 9 odalı sığınak, güvenlik güçlerince imha edildi.

18.03.2021Gündem
Temizlik malzemesi satın alınacak

Temizlik malzemesi satın alınacak

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Temizlik sarf malzemesi satın alacak.

1.03.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: Okullarımızı peyderpey açma kararlılığımız devam ediyor

Bakan Selçuk: Okullarımızı peyderpey açma kararlılığımız devam ediyor

Bakan Selçuk, Edirne’de Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, böyle güzel bir günde bir araya gelmekten, yeni okullar açmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Selçuk, “Okul bir hayat sahnesidir. Yaşam alanıdır. Çocukların sosyalleşmesinde şahsiyetlerinin gelişmesinde etkisi asla yadsınamaz. Bu çerçevede sağlık anlamında herhangi bir riske girmeden, sadece bilimin verileriyle hareket ederek okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararlılığımız devam ediyor” dedi.

25.02.2021Eğitim
Sosyal medyadaki Sınavlar ertelensin talebine ilişkin Bakan Selçuktan açıklama

Sosyal medyadaki 'Sınavlar ertelensin' talebine ilişkin Bakan Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim, 8. ve 12. sınıflar için yapılan hazırlıklar ve sınavlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, sosyal medyada öğrencilerin sınavların ertelenmesi talebine ilişkin soruya da yanıt verdi.

25.02.2021Gündem
Öğretmenlere koronavirüs aşılaması başladı Bakan Ziya Selçuk koronavirüs aşısı oldu

Öğretmenlere koronavirüs aşılaması başladı! Bakan Ziya Selçuk koronavirüs aşısı oldu

Son dakika haberine göre öğretmenlere koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'da öğretmenlere aşı uygulaması programına katıldı ve Bakan Selçuk aşının ilk dozunu oldu. Bakan Selçuk, "Öğretmenlerimizle beraberiz, öğretmenlerimizle birlikle aşının ilk dozunu oldum. Öğretmenlerimiz tüm vatandaşlarımız gibi E-Nabız'la kendilerine sıra geldiğinde öğrenebilirler" dedi.

24.02.2021Gündem
Sahte içkiden ölüme neden olmaktan yargılanan aktar ve çalışanı tahliye edildi

Sahte içkiden ölüme neden olmaktan yargılanan aktar ve çalışanı tahliye edildi

Konya'da evinde yaptığı içki nedeniyle hayatını kaybeden Hakan Erdoğan'a (55), etil alkol yerine metil alkol sattığı iddiasıyla 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanan aktar Abdullah Aksoy(40) ve çalışanı Mahir Mutlu (23), adli kontrol ve yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi.

4.02.2021Gündem
Paket paket destek

Paket paket destek

Pandeminin yarattığı sorunlara çare olmak için pek çok kurum ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor. Hayırsever kurumlara yardım etmek de sizin elinizde.

Bentonit nedir

Bentonit nedir?

Alüminyum ve magnezyum bakımından zengin volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal ayrışması sonucu oluşmuş, ağırlıklı olarak montmorillonit içeren killer ‘bentonit’ olarak tanımlanır. Bentonit, sanayi, tarım, madencilik ve mühendislik jeolojisinde kullanılan çok yönlü bir kildir.

13.01.2021Gündem
Jandarmadan kaçak temizlik malzemesi operasyonu

Jandarma'dan kaçak temizlik malzemesi operasyonu

Kilis’te jandarma ekipleri, taklit temizlik maddesi üretimi yapıldığı iş yerine düzenlediği operasyonda, tonlarca kaçak temizlik malzemesi ele geçirildi.

10.12.2020Gündem
Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonunda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu'nda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

BİTLİS İl Jandarma Komutanlığı tarafından 2 bin 571 personelin katılımıyla başlatılan 'Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu'nda ağır silahlar, mühimmat, el yapımı patlayıcı ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçildi.

7.12.2020Gündem
PKKya yönelik operasyonda silah ve patlayıcı ele geçirildi

PKK'ya yönelik operasyonda silah ve patlayıcı ele geçirildi

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik "Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu"nda çok sayıda silah, patlayıcı, mühimmat ve çeşitli malzeme ele geçirildi.

7.12.2020Gündem
6 maddede koronavirüs yasakları ve cezaları

6 maddede koronavirüs yasakları ve cezaları

Yurt genelinde alınan koronavirüs önlemleri geçen hafta genişletildi. Farklı kişileri, farklı gün ve saatleri kapsayan yasaklara ve bu yasaklara uyulmaması durumunda kesilen idari ve adli cezalara baktık: Karantina yasağını delenlere para cezasının yanı sıra hapis cezası da verilebilecek.

Evde temizlik ürünlerini kullanırken nelere dikkat etmeliyiz

Evde temizlik ürünlerini kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Koronavirüs salgını tüm dünyayı derinden etkiliyor. Salgından korunmak adına vücut bağışıklığının güçlü tutulmasının yanı sıra hijyen kuralları da hayati önem taşıyor. Ancak ortamı temizlemede kullanılan hijyen ürünlerinin sağlık açısından birtakım riskleri de bulunabiliyor.

2.12.2020Kadın
24 Kasım BİM aktüel kataloğunda neler var İşte BİM aktüel kataloğu

24 Kasım BİM aktüel kataloğunda neler var? İşte BİM aktüel kataloğu

BİM markete her hafta yeni aktüel ürünler geliyor. Haftanın fırsat ürünleri salı ve cuma günleri raflara ekleniyor. Sınırlı sayıda gelen ürünleri almak isteyenler erken saatlerde şubelere gidiyor, ürünler tükenmeden almak istiyorlar. 24 Kasım BİM aktüel kataloğu içerisinde birçok temizlik malzemesi, pil çeşitleri de bulunuyor.

23.11.2020Ekonomi
Başbakan Kurz: ‘Kimseyle görüşmeyin’

Başbakan Kurz: ‘Kimseyle görüşmeyin’

Avusturya, artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle tamamen kapanma kararı aldı. Ülkede 17 Kasım’dan itibaren süpermarketler, bankalar, eczane ve temizlik malzemesi satan iş yerleri hariç her yer kapanacak. Kapanma salı gece yarısı başlayacak, 6 Aralık’a kadar sürecek.

15.11.2020Avrupa
Silivri’den İzmir’e: Kardeşlerimizin yanındayız

Silivri’den İzmir’e: Kardeşlerimizin yanındayız

Silivri Belediyesi, İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle bölgede yaşayan depremzedelere ulaştırılmak üzere bir TIR dolusu yardım gönderdi. Başkan Yılmaz, “İzmirli kardeşlerimizin yaralarını el birliğiyle sararak bu zorlu günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

6.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Süt fabrikasında şok eden görüntüler İş yeri kapatıldı, iki kişi gözaltına alındı

Son dakika haberleri... Süt fabrikasında şok eden görüntüler! İş yeri kapatıldı, iki kişi gözaltına alındı

Son dakika haberi.. Konya'daki bir süt fabrikasındaki skandal görüntülere tepki yağdı. Süt fabrikası çalışanı bir kişi, süt kazanının içine girip banyo yaptı. Görüntüler bir sosyal medya platformunda yayınlandı. İnfial yaratan görüntülerle ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı ve görüntülerin çekildiği firma açıklama yaptı. İş yeri Tarım ve Orman Bakanlığı'nın talimatı üzerine kapatıldı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, süt tesisindeki görüntülere dair soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında banyo yapan Emre S. ile görüntüleri çekip paylaşan Uğur Turgut polis tarafından gözaltına alındı.

5.11.2020Gündem
Dikilide bir gün arayla toplam 38 kaçak göçmen kurtarıldı

Dikili'de bir gün arayla toplam 38 kaçak göçmen kurtarıldı

İZMİR'in Dikili ilçesinde, birer gün arayla biri motoru arıza yapan diğeri ise Yunan askerleri tarafından Türk karasularına itildiği belirlenen iki ayrı lastik bottaki toplam 38 kaçak göçmen Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

5.11.2020Gündem
Taraftarlar İzmir için birleşti

Taraftarlar İzmir için birleşti

İzmir'de 30 Ekim Cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem felaketi kentteki ezeli rakip spor kulübü taraftarlarının yanı sıra tüm Türkiye'deki taraftarları da depremzedelere yardım için birleştirdi.

3.11.2020Futbol
Buz pisti yardımlarla doldu, taştı

Buz pisti yardımlarla doldu, taştı

İZMİR’de depremin ardından toplama merkezine dönüştürülen Bornova’daki buz pisti, Türkiye'nin dört bir yanından gelen yardımlarla doldu, taştı.

2.11.2020Gündem
Peş peşe kötü haberler geliyor... Koronavirüs Avrupayı sallıyor

Peş peşe kötü haberler geliyor... Koronavirüs Avrupa'yı sallıyor

83 milyon nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık ülkesi Almanya’da önceki gün 11 bin 287 vaka ile günlük vaka rekoru kırıldı. İspanya, vakaların 1 milyonu aştığı ilk Avrupa ülkesi olurken, Çekya ikinci kez karantina ilan etti.

23.10.2020Dünya
AB, Kovid-19 vakalarının arttığı Çekyaya solunum cihazı gönderiyor

AB, Kovid-19 vakalarının arttığı Çekya'ya solunum cihazı gönderiyor

Avrupa Birliği (AB), Kovid-19 salgınından Avrupa'da en fazla etkilenen ülkelerden Çekya'nın talebi üzerine bu ülkeye suni solunum cihazları gönderiyor.

22.10.2020Dünya
Çekya’da Kovid-19’la mücadele kapsamında yeniden karantina ilan edildi

Çekya’da Kovid-19’la mücadele kapsamında yeniden karantina ilan edildi

Çekya’da 11 binin üzerine çıkan günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle ülkede ikinci kez karantina ilan edildi.

21.10.2020Dünya
Köy okuluna ilk gün ziyareti

Köy okuluna ilk gün ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlarken Çankırı’daki Tüney köyündeydi. Köy okulunu ziyaret eden Selçuk, “Tabletlerin dağıtımına bugün başlıyoruz” dedi.

13.10.2020Eğitim
Bakan Selçuk’tan tablet müjdesi

Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının ilk sabahında Çankırı’daki Tüney Köyü’ndeydi. Şehit Mehmet Demir ilkokulunu ziyaret eden Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Tabletlerin dağıtımına bugün itibarıyla başlıyoruz” dedi. Ziya Selçuk daha sonra Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

12.10.2020Eğitim
Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu hafta başlıyor

Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu hafta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Çankırı Tüney Şehit Mehmet Demir İlkokulu'nu ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu.

12.10.2020Gündem
Covid-19 testi için beklerken hastaneden kaçan kişi: Yaptığım hataydı

Covid-19 testi için beklerken hastaneden kaçan kişi: Yaptığım hataydı

BURDUR Devlet Hastanesi'nde Covid-19 testi yaptırmak için beklerken açık camdan atlayarak, kaçan Şahin Korkmaz (60), 1'er gün arayla yapılan son 2 testinin negatif çıktığını söyledi. Korkmaz, "'Hava almak için dışarı çıkayım' dedim hemşire hanımlara, izin vermediler, ben de camdan kaçtım. Evet, yaptığım hataydı" dedi.

23.09.2020Gündem
Bakan Selçuk velilere seslendi: Çocukların okuma yazma öğrenmesi rahatlıkla halledebileceğimiz bir konu

Bakan Selçuk velilere seslendi: Çocukların okuma yazma öğrenmesi rahatlıkla halledebileceğimiz bir konu

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul birinci sınıf velilerinin, öğrencilerin okuma yazma öğrenimi endişelerine ilişkin, "Bütün dünya için zor bir zaman. Bundan dolayı da zor zamanda bu tür bir işin üstesinden gelmek, her işte olduğu gibi avantajı ve dezavantajı, fırsatı ve krizi içinde barındırır. Emin olun çocukların okuma yazma öğrenmesi şu veya bu şekilde bizim rahatlıkla halledebileceğimiz bir konu" dedi.

20.09.2020Gündem
Sürücü kurslarına ait römorkları çalan şüpheli tutuklandı

Sürücü kurslarına ait römorkları çalan şüpheli tutuklandı

MERSİN'de sürücü kurslarına ait 2 TIR römorkunun çalınması olayıyla ilgili aranan H.H.A., yakalanıp, tutuklandı.

12.09.2020Gündem
Mersin’de zabıtalar maske denetiminde

Mersin’de zabıtalar maske denetiminde

MERSİN’de, Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, koronavirüs salgınıyla başlatılan ulusal mücadele kapsamında ilçe sınırlarında denetime çıktı. Ekipler, maske takmayan vatandaşlar ve esnafı uyardı.

11.09.2020Gündem
2 milyon liralık ürünü teslim etmeyen nakliyeciler yakalandı

2 milyon liralık ürünü teslim etmeyen nakliyeciler yakalandı

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinden İzmir’e gitmesi gereken temizlik malzemelerini kamyona yükleyerek kayıplara karışan 2 kişi, Kocaeli polisinin İstanbul Pendik’te gerçekleştirdiği operasyon ile saklandıkları otelde yakalandı.

30.08.2020Gündem
65 yaş üstü, maske takmayan gençleri kaymakama şikayet etti

65 yaş üstü, maske takmayan gençleri kaymakama şikayet etti

TEKİRDAĞ’ın Çorlu ilçesinde koronavirüs denetimlerinde 65 yaş ve üstü vatandaşlar, maske takmayan gençleri Kaymakam Cafer Sarılı’ya şikayet etti. Gerekenin yapıldığını söyleyen Sarılı, "Bazı genç arkadaşlarımızın kurallara uymadığını gördük, onlara da gerekli uyarıları yaptık” dedi.

19.08.2020Gündem
Apartmanda panik yaratan koku

Apartmanda panik yaratan koku

Sivas'ta 7 katlı bir apartmanda temizlik yapan bir kadının kullandığı temizlik malzemesi paniğe neden oldu. Koku şikayeti üzerine binada inceleme yapan AFAD ekipleri, herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı.

10.08.2020Gündem
Apartmanda panik yaratan koku

Apartmanda panik yaratan koku

Sivas’ta bir kişi ev temizliğini abartınca karıştırdığı kimyasal temizleyicilerden çıkan koku apartmanda paniğe neden oldu.

10.08.2020Haber
Gelenler şaşkına döndü Bu mahalleye giriş parayla...

Gelenler şaşkına döndü! Bu mahalleye giriş parayla...

YALOVA’da Kaytazdere beldesindeki Saralkent Mahallesi’nin girişinde vatandaşlardan ücret talep edilmeye başlandı. Belediye yetkilisi, plaja gitmek isteyenleri mecburen geçtiği mahallenin girişinde alınan ücretlerin hijyen malzemeleri ve sahil temizliğinde kullanılacağını açıkladı.

12.07.2020Gündem
Üç senaryo var, hepsine hazırız

'Üç senaryo var, hepsine hazırız'

Okulların 31 Ağustos’ta açılacağı açıklanınca ‘Pandemi bitmezse çocuklar nasıl korunacak’ eleştirileri gelmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Gerek yüz yüze, gerek uzaktan, gerekse karma olacak tüm eğitim modelleri için hazırız. Öğrenci ve öğretmen sağlığı birinci önceliğimiz” dedi.

10.07.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Merkel’in ilginç Ankara kadrosu

Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in, inişli çıkışlı Türkiye-AB ilişkilerinde kopma yaşanmaması için çaba gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Hele son dönemde Doğu Akdeniz’de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaşanan gerginlik dikkate alındığında, Merkel’in AB içinde Türkiye açısından önemi daha da belirgin hale geldi.

3.10.2020