MENÜ

Teknloji

Teknloji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teknloji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Teknloji haberi bulunmuştur.

Teknloji Haberleri

Koronavirüs ile mücadelede bilgisayar temizliği de önemli

Koronavirüs ile mücadelede bilgisayar temizliği de önemli

Dizüstü bilgisayar ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet gösteren teknoloji markası Monster Notebook, Corona (Covid-19) virüse karşı alınması gereken önlemler arasında cep telefonu, bilgisayar, klavye ve mouse gibi çok fazla temasta bulunulan cihazların sık sık dezenfekte edilmesinin önemine dikkat çekti ve açıklamalarda bulundu.

12.03.2020Teknoloji
Koronavirüs teknoloji üretimine darbe vurdu

Koronavirüs teknoloji üretimine darbe vurdu

Çok uluslu teknoloji firmaları LG, Samsung ve Apple, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bazı fabrikalarında üretimi geçici olarak durdurmak zorunda kaldı.

4.03.2020Teknoloji
Meslek yüksekokulunda ev tipi katı atık ayrıştırma cihazının prototipi üretildi

Meslek yüksekokulunda "ev tipi" katı atık ayrıştırma cihazının prototipi üretildi

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki meslek yüksekokulunda, bir proje kapsamında yazılım kodlaması yapılarak plastik, cam ve metal atıkların ev ve iş yerlerinde 3 ayrı kutuya otomatik yönlendirildiği katı atık ayrıştırma cihazının prototipi geliştirildi.

2.03.2020Teknoloji
Nakit paraların üzerinde 26 bin farklı bakteri yaşıyor

Nakit paraların üzerinde 26 bin farklı bakteri yaşıyor

Yılbaşından bu yana tüm dünyayı endişelendiren salgın hastalıkların yayılmasında, elden ele dolaşan nakit paranın da etkisi olduğu ve nakit paraların temizlik işlemine tabi tutulması gündemde. Mastercard öncülüğünde, Oxford Üniversitesi bilim adamları tarafından, Avrupa çapında 15 ülkenin para birimine yönelik olarak gerçekleştirilen araştırma, banknotların üzerinde barındırdığı bakterileri ortaya koydu. Bilimsel testler, banknotların üzerinde 26 bini aşkın bakteri bulunduğunu kanıtladı. Bu bakteriler arasında, solunum ve idrar yolunda enfeksiyona neden olan bakteri bile bulunuyor.

18.02.2020Teknoloji
Yerli sürücüsüz elektrikli araç gün yüzüne çıktı

Yerli sürücüsüz elektrikli araç gün yüzüne çıktı

Teknoloji geliştirme şirketleri FEV Türkiye ve Kodeco'nun iş birliğiyle geliştirilen yerli sürücüsüz (otonom) ve elektrikli taşıt Otomod'un ilk görselleri ve animasyonu yayınlandı.

29.10.2018Teknoloji
Esen Plastik, 40 yılı doldurma yolunda

Esen Plastik, 40 yılı doldurma yolunda

PLASTİK sektörünün İzmirli firması Esen Plastik, genişleyen ürün yelpazesi, gelişen teknolojisi ile 40'ıncı yılını doldurmaya hazırlanıyor.

22.07.2015Ege
Teknolojiyi kim verdi

Teknolojiyi kim verdi

PKK, TSK'nın uzaktan kumandalı mayınları etkisiz hale getiren frekans karıştırıcı cihazları aşabilen bir teknloji kullanmaya başladı. İstihbarat birimleri teknolojiyi hangi ülkenin verdiğini araştırıyor.

29.06.2006Gündem
Editörden

Editörden

22.02.2002Spor