EKSTRA
MENÜ

Tehdit Mektubu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 976 haberi bulunmuştur.

Tehdit Mektubu Haberleri

Almanya’da Türk parti liderine Kabe resimli ırkçı tehdit mektubu

Almanya’da Türk parti liderine Kabe resimli ırkçı tehdit mektubu

BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, posta yoluyla İslamofobik ve ırkçı tehdit mektubu aldığını açıkladı. Yıldız, “Zarfta Kabe resmi vardı ve af edersiniz üzerine bir pislik konulmuştu. ‘Artık haddinizi aşıyorsunuz, bu ülkede Almanlar söz sahibidir ve haddinizi bilmezseniz biz yapacağımızı biliriz’ yazıyordu” dedi.

19.05.2019Avrupa
Almanyada Türk kökenli parti liderine tehdit mektubu

Almanya'da Türk kökenli parti liderine tehdit mektubu

Almanya Yenilik ve Adalet Birliği (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, kendisine posta yoluyla İslamofobik ve tehdit içerikli figürler ile tehdit içerikli bir mektup gönderildiğini açıkladı.

19.05.2019Dünya
Türk avukata tehdit soruşturmasında Alman polisin şüpheli ölümü

Türk avukata tehdit soruşturmasında Alman polisin şüpheli ölümü

Almanya'daki NSU davasının müdahil avukatlarından Türk kökenli Seda Başay Yıldız'a gönderilen tehdit mektuplarına ilişkin açılan soruşturmada açığa alınan polislerden biri trafik kazasında yaşamını yitirdi.

10.05.2019Dünya
‘NSU 2.0’dan açığa alınmıştı Ölümü şüpheli bulundu

‘NSU 2.0’dan açığa alınmıştı! Ölümü şüpheli bulundu

Almanya’da Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) davasının müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız’a gönderilen ‘NSU 2.0’ imzalı tehdit mektuplarına ilişkin açılan soruşturmada şüpheli polislerden birinin trafik kazasında öldüğü ortaya çıktı.

10.05.2019Avrupa
Türk avukata ırkçı tehditle ilgili 38 polis açığa alındı

Türk avukata ırkçı tehditle ilgili 38 polis açığa alındı

Almanya’da "NSU terör örgütü" imzasıyla ırkçı tehdit mektupları alan Türk kökenli avukat Seda Başay Yıldız, "Konuyla ilgili şu an Hessen eyaletinde 38 polis açığa alınmış, henüz araştırma devam ediyor." dedi.

6.04.2019Dünya
Almanya’da 6 kentte bomba alarmı Binalar boşaltıldı, trafik durdu, tramvaylar kapatıldı

Almanya’da 6 kentte bomba alarmı! Binalar boşaltıldı, trafik durdu, tramvaylar kapatıldı

Almanya’da 6 kent için gece yarısı bomba tehditli mailler atıldı. Augsburg, Göttingen, Rendensburg, Chemintz, Kaiserslautern ve Neunkirchen kentlerinde belediye binaları boşaltıldı, araç ve yaya trafiği durduruldu, binalara ulaşan tramvay hatları kapatıldı. Polis, dedektör köpeklerle binalarda bomba arıyor.

26.03.2019Avrupa
6 milyar dolarlık 5G ihalesi, ABD tehdidi gölgesinde başlıyor

6 milyar dolarlık 5G ihalesi, ABD tehdidi gölgesinde başlıyor

Almanya Federal Ağ İdaresi, 5G lisans ihalesinin 19 Mart’ta başlayacağını duyurdu. ABD’nin Çinli Huawei şirketi ile yapılacak bir işbirliği halinde bunun sonuçları olacağı ve istihbarat işbirliğinin sona ereceği tehdidi gölgesinde başlayacak ihaleye Başbakan Merkel, Çin’e veri aktarmayacağını garanti etmesi durumunda Huawei’nin de katılabileceğini açıklamıştı.

15.03.2019Avrupa

Yeni NSU korkusu

Almanya’da 13 yıl boyunca şehir şehir dolaşarak, Türk avına çıkan neonazi terör örgütü NSU’nun şimdi yeni bir hücresi ‘NSU 2.0’ adıyla siyasetçilere, avuktlara, gazetecilere, sanatçılara tehdit mektupları yağdırıyor.

15.03.2019Avrupa
İsveçte Müslüman olan kadın kaleciye tehdit ve hakaret

İsveç'te Müslüman olan kadın kaleciye tehdit ve hakaret

İsveç U19 Kadın Milli Takımı’nın kalecisi Ronja Andersson (19), Müslüman olduktan sonra geçen 7 aylık sürede onlarca kez ağır tehdit ve hakarete maruz kaldığını söyledi.

6.02.2019Avrupa
Bakan Beuth’a ‘NSU 2.0’ baskısı

Bakan Beuth’a ‘NSU 2.0’ baskısı

Hessen’de aşırı sağla bağlantılı olan bir polis memurunun, bazı bilgileri ‘Aryas’ adlı neonazi örgütünün kadın üyesine verdiğini kamuoyundan gizlemekle suçlanan Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’un koltuğu tehlikeye girdi. Muhalefet, perşembe günü yapılacak olağanüstü toplantı öncesi Bakan Beuth’dan bilgi istedi.

15.01.2019Avrupa
NSU 2.0 İkinci tehdit mektubu

"NSU 2.0" İkinci tehdit mektubu

Almanya’da, NSU davasındaki müdahil avukatlardan Seda Başay Yıldız’a yine tehdit mektubu gönderildi.

14.01.2019Dünya
Türk avukata ikinci ‘NSU 2.0’ mektubu

Türk avukata ikinci ‘NSU 2.0’ mektubu

Almanya’da 5 yıl süren NSU davasının müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız’ın, ikinci kez tehdit mektubu aldığı ortaya çıktı. Yine faksla ve ‘NSU 2.0’ adıyla gönderilen mektupta ailesiyle birlikte ölümle tehdit edilen Yıldız, polisin kendisine silah ruhsatı teklif ettiğini söyledi.

14.01.2019Avrupa
Türk avukata ‘Wehrmacht’tan ikinci tehdit mektubu

Türk avukata ‘Wehrmacht’tan ikinci tehdit mektubu

Geçen hafta ‘NSU 2.0’ başlıklı tehdit mektubu alan Almanya’da Köln Barosu avukatlarından Mustafa Kaplan, ‘Wehrmacht’ adlı hesaptan ikinci kez ırkçılar tarafından tehdit edildi.

22.12.2018Avrupa
Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolunda ortaya çıkan neonazi ağıyla ilili soruşturma genişliyor. Neonazi polis ağının Hessen Eyaleti’ndeki Wiesbaden, Offenbach ve Fulda emniyet teşkilatlarında da bağları olduğu şüphesi ortaya çıktı.

19.12.2018Avrupa
Polis teşkilatında neonazi ağı büyüyor

Polis teşkilatında neonazi ağı büyüyor

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolu’nda ortaya çıkan neonazi ağının, buz dağının sadece görünen bir ucu olduğu düşünülüyor. Olayın yaşandığı Hessen Eyaleti Asayiş Şubesi (LKA), Frankfurt’taki neonazi ağıyla bağlantılı olduğu şüphesiyle Marburg-Biedenkopf Emniyetinde de arama yaptı.

18.12.2018Avrupa
Seda Başay Yıldız’ı kızıyla tehdit etmişlerdi 5 polise soruşturma

Seda Başay Yıldız’ı kızıyla tehdit etmişlerdi! 5 polise soruşturma

NSU davasında mağdur avukatlarından Seda Başay Yıldız, aldığı tehdit mektubu üzerine polise başvurunca büyük bir skandal ortaya çıktı. Yıldız’ı kızıyla tehdit edenlerin polis olduğu ortaya çıktı.

16.12.2018Avrupa
Bursada milyonluk şantaj operasyonu

Bursa'da milyonluk şantaj operasyonu

Bursa’da İş adamına şantaj yaparak para sızdırmak isteyen müdürü ve onun arkadaşı drone kamerasıyla yapılan takip sonucu nefes kesen bir operasyonla yakalandı, o anlar da kameraya yansıdı.

10.12.2018Gündem
Türkiye kökenli politikacıya tehdit mektubu

Türkiye kökenli politikacıya tehdit mektubu

İsveç’te Liberal Sağ Merkez Partisi milletvekili adayı Mikail Yüksel’e, içinde ırkçı hakaret ve tehdit ifadelerinin yer aldığı bir mektup gönderildi. Mektubun Göteborg’da bulunan parti merkezine gönderildiğini belirten Yüksel, “Demirden korksam trene binmezdim” dedi.

19.04.2018Avrupa
Almanyada flaş gelişme: Tehdit mektubu ve mermi

Almanya'da flaş gelişme: Tehdit mektubu ve mermi!

Almanya'da Baden-Württemberg Eyalet Meclisinde Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünü araştıran komisyon başkanı Wolfgang Drexler’e tehdit mektubu gönderildiği ve komisyonda dinlenecek bir tanığın evindeki posta kutusunun üzerine de mermi konulduğu belirtildi.

19.02.2018Dünya
Asit kurbanı genç kadının çilesi bitmiyor

Asit kurbanı genç kadının çilesi bitmiyor

Almanya’nın Hannover kentinde yaşayan 29 yaşındaki Vanessa Münstermann iki yıl önce eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğradı. Yüzünün bir tarafı yanan genç kadının tedavisi sürerken saldırı nedeniyle hapiste olan Daniel F.’nin tehditlerinin sürdüğü ortaya çıktı.

12.02.2018Dünya
Kiliseye mühür, papaza sınırdışı

Kiliseye mühür, papaza sınırdışı

Protestan Kiliseleri Derneği, 2017 yılı Hak İhlalleri İzleme Raporu’nu açıkladı. Rapora göre geçen yıl Hristiyan içerikli Radyo Shema ve Balıkesir’deki Protestan kilisesine ölüm tehdidinde bulunuldu, İzmir’deki bir kilisenin önünde İncil yakıldı.

2.02.2018Gündem
Mamalara zehir koyup 10 milyon euro istedi

Mamalara zehir koyup 10 milyon euro istedi

Almanya’da kimliği belirsiz bir kişinin, ülkenin önde gelen market zincirlerine mektup yazıp, bebek mamalarına zehir kattığını, 10 milyon euro vermedikleri taktirde eylemlerine devam edeceğini söylediği ortaya çıktı. Marketlerin raflarından toplanan mamalarda zehre rastlandı.

28.09.2017Dünya
Aşırı sağcılar hedef mi saptırıyor

Aşırı sağcılar hedef mi saptırıyor?

Almanya’da pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde çeşitli partilere mensup siyasetçilere, içinde beyaz toz bulunan mektuplar gönderildi. Tehdit edilenlerden biri olan Yeşiller Milletvekili Ströbele, mektuptan çıkan arapça yazıya rağmen aşırı sağcılardan şüphelendiğini söyledi.

22.09.2017Dünya
İsveç’te iki bakana ‘zehirli’ tehdit mektubu gönderdiler

İsveç’te iki bakana ‘zehirli’ tehdit mektubu gönderdiler

İsveç’te bazı bakanlara zehirli biber tozu ve tehdit içeren ifadeler bulunan mektuplar gönderildi.

9.08.2017Dünya
Katil polise şok

Katil polise şok

Bursa’da nikah yapılacağı gün, nişanlısı 42 yaşındaki Sevda Uysal ile annesi 75 yaşındaki Ayşe Şahin’i tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan polis memuru 42 yaşındaki Abbas Usta’nın yargılanması tamamlandı. Mahkeme heyeti Abbas Usta’ya, Sevda Uysal ve annesini öldürdüğü için 25’erden 50 yıl, duruşmada Ayşe Şahin’i öldürmekle suçladığı Tamer U.’ya iftira attığı gerekçesiyle de 10 ay olmak üzere toplam 50 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

26.01.2017Gündem
Cami istemeyen sağcı parti, meclis üyelerini tehdit etti

Cami istemeyen sağcı parti, meclis üyelerini tehdit etti

Almanya’nın Rheinland-Pfalz Eyaletinde başlayan cami inşaatı tartışması, tehlikeli boyutlara ulaştı. Sağcı parti Üçüncü Yol, belediye meclis üyelerine tehdit mektubu gönderdi.

7.12.2016Dünya
İslam’ı seçen Peggy’nin annesi tehdit mektubu almış

İslam’ı seçen Peggy’nin annesi tehdit mektubu almış

Almanya’da 9 yaşında kaçırılıp öldürülen Peggy’nin neonazi cinayetine kurban gitmiş olabileceği şüphesi giderek güçleniyor. Peggy’nin, İslam’ı benimseyen annesine o zaman neonaziler tarafından tehdit mektubu gönderildiği ortaya çıktı.

17.10.2016Dünya
DİTİB: Almanya’daki saldırılar bizi korkutuyor

DİTİB: Almanya’daki saldırılar bizi korkutuyor

Almanya’da Müslümanların en büyük çatı kuruluşu olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), son zamanlarda artan saldırılarla ilgili bir açıklama yaptı. Ülkede yaşayan Müslümanlardaki korku ve endişelere yer verilen açıklamada, şöyle denildi:

7.10.2016Dünya
Tehdit mektubu taşıyan güvercin tutuklandı

Tehdit mektubu taşıyan güvercin tutuklandı

Hindistan başbakanına tehdit mektubu taşıyan güvercin tutuklandı.

3.10.2016Dünya
Saldırı iddiası: Kökü paralel yapı

Saldırı iddiası: Kökü paralel yapı

STAR Medya Grup Başkanı Murat Sancak, 20 Ağustos 2015’te uğradığı silahlı saldırıyla ilgili davada, “Bu işin arkasında FETÖ olduğunu daha önce de söyledik. Net bir mesaj verilmek istendi. Fatih Üniversitesi’nin önünde yapıldı olay. Biz FETÖ’yle en çok uğraşan medyayız” dedi.

26.09.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem 17. bölüm fragmanı Hümaşah Sultan sarayda - izle

Muhteşem Yüzyıl Kösem 17. bölüm fragmanı Hümaşah Sultan sarayda! - izle

Muhteşem Yüzyıl Kösem 17. bölüm fragmanı yayınlandı. Bu akşam ekranlara gelecek olan dizide neler yaşanacak? Yeni bölümde Halime, haremde ortalığı birbirine katıyor. Kösem’in yeni rakibi kim? Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni bölüm fragmanı ve yaşanacak gelişmeler haberimizde…

10.03.2016Kelebek
Tehdit mektubu

Tehdit mektubu

İZMİR’de Ege Üniversitesi’nde daire müdürü olarak görev yapan ve polise tehdit edildiği yönünde başvuruda bulunan kadın akademisyen Doç. Dr. H.Ö.’nün, aynı kurumda çalışan iki kadın tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı. Çalışanlar üzerinde baskı oluşturduğu ileri sürülen Doç.Dr. H.Ö.’yü tehdit eden iki kadın çalışan, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

8.02.2016Ege
Camide şarbon paniği

Camide şarbon paniği

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki bir camiye mektup içinde gönderilen beyaz toz nedeniyle şarbon paniği yaşandı.

27.11.2015Avrupa
Belçikada terör tehdidi seviyesi değişmedi

Belçika'da terör tehdidi seviyesi değişmedi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de en üst terör tehdidi alarmı olan 4 seviyesinin yarın da geçerli olacağı, metro ve okulların çarşamba gününe kadar açılmayacağı bildirildi. Bugünkü baskınlarla beraber son 24 saat içinde gözaltına alınan 21 kişiden 17'si serbest bırakıldı, biri Paris saldırları bağlantılı olmakla suçlandı. Paris saldırıları ile bağlantılı olmakla suçlanan şüpheli sayısı 4'e çıktı.

23.11.2015Dünya
Papaza kızan köylüler İslama geçecek

Papaza kızan köylüler İslam'a geçecek

Sırbistan'da 150 yıllık kilise fırtınada zarar gördüğü için papaz tarafından yıkılmak istendiği için Papaza kızan köylüler İslam'a geçecekleri tehdidinde bulundu.

8.10.2015Avrupa
Papaza kızan köylüler isyan ettiler ve...

Papaza kızan köylüler isyan ettiler ve...

Sırbistan'da 150 yıllık kilise fırtınada zarar gördüğü için papaz tarafından yıkılmak istendiği için Papaza kızan köylüler İslam'a geçecekleri tehdidinde bulundu.

8.10.2015Avrupa
Hollanda’da Türk camisine tehdit mektubu

Hollanda’da Türk camisine tehdit mektubu

Hollanda’nın Roermond kentinde Hollanda Diyanet Vakfı’na ait Fatih Camisi'ne gönderilen mektupla saldırı tehdidinde bulunulduğu bildirildi.

23.06.2015Avrupa
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Cumhuriyet bizi tehdit ediyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Cumhuriyet bizi tehdit ediyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet’e, “Üç parti bir araya geliyor. Onlara bir üç daha eklendi. Pensilvanya, Kandil, MİT TIR’larını ifşa eden, casusluk yapan, kendini Atatürk’ün gazetesi olarak niteleyen gazete. Şimdi Kandil’le röportaj yapmış. Bizi tehdit ediyor” diye yüklendi.

1.06.2015Gündem
Davutoğlu: Bu sabah gazetelere bakın...

Davutoğlu: Bu sabah gazetelere bakın...

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Kırıkkale mitinginde konuştu.

1.06.2015Gündem
Terör örgütüne 1,2 milyarlık darbe

Terör örgütüne 1,2 milyarlık darbe

Kaçakçılıkla mücadeleyi artıran güvenlik güçleri, sigara kaçakçılığından yıllık 1,2 milyar lira kazanç elde eden bölücü terör örgütüne büyük darbe vurdu. İki paket sigarayı yaklaşık bir dolara satın alan kaçakçılar, yasa dışı yollarla yurda soktukları sigaraların paketini ortalama 4 liraya satıyor. Böylece kaçakçılar sadece bir katırdan 9 bin lira kar elde ediyor. Bölücü terör örgütü katır başına ortalama 100 dolar alıyor. Geçiş haracı olarak 50 milyon liralık finans elde eden terör örgütünün sigara kaçakçılığından geliri yıllık 1,2 milyar liraya ulaşıyor.

10.05.2015Gündem
Milletvekiline ırkçı tehdit mektubu gönderildi

Milletvekiline ırkçı tehdit mektubu gönderildi

Almanya'da Yeşiller Partisi Hamburg Eyalet Milletvekili Nebahat Güçlü, can güvenliğini tehdit eden ırkçı içerikli mektup aldığını açıkladı.

26.03.2015Avrupa
Hollandalı Türklere ölüm tehdidi

Hollandalı Türklere ölüm tehdidi

Hollanda'da Türklere ait "Yunus Emre Öğrenci Kültür Merkezi"ne kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce tehdit mektubu gönderildiği bildirildi.

20.01.2015Avrupa
Avrupadaki Türkler 4 yılda 313 ırkçı saldırıya uğradı

Avrupa'daki Türkler 4 yılda 313 ırkçı saldırıya uğradı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, "Son 4 yılda Avrupa'daki Türklere 56'sı kundaklama, 106'sı fiziki ve 46'sı tehdit mektubu olmak üzere 313 ırkçı saldırı düzenlendi" dedi.

31.12.2014Avrupa