EKSTRA
MENÜ

Tehdit Mektubu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 976 haberi bulunmuştur.

Tehdit Mektubu Haberleri

Bahçeli: Fırat evladımız göz göre göre ölüme terk edildi

Bahçeli: Fırat evladımız göz göre göre ölüme terk edildi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.

24.02.2015Gündem
Twitter, Özgecanın ardından tartışıyor: Hadım mı, idam mı

Twitter, Özgecan'ın ardından tartışıyor: Hadım mı, idam mı?

Twitter'ın gündeminde idam mı, hadım mı yer alıyor? İşte son iki gün içerisinde paylaşılan tweet'lerin analizi...

16.02.2015Keyif
Yeterli delil var itiraz edeceğim

Yeterli delil var itiraz edeceğim

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, kendisinin ve eşinin, selefi Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül tarafından tehdit edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada alınan takipsizlik kararına itirazda bulunacağını açıkladı.

6.02.2015Gündem
Başbakan Davutoğluna grev mektubu

Başbakan Davutoğlu'na 'grev' mektubu

Bakanlar Kurulu kararı ile Birleşik Metal-İş Sendikası’nın aldığı grev kararının ertelenmesi yurtdışında da yankı buldu. Dünya genelinde 50 milyonu aşkin işçiyi temsil eden IndustriALL Küresel Sendikası, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hitaben bir mektup kaleme aldı.

3.02.2015Ekonomi
Merak etme gelen dolandırmayacak

'Merak etme gelen dolandırmayacak'

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Samsun Bölge Müdürü Harun Çiçek, resmi istatistik programları kapsamında anketörler vasıtasıyla yapılan veri toplama çalışmalarında, vatandaşların görevlilere ’dolandırıcı’ endişesiyle bilgi vermeyebildiğini söyledi. Çiçek, bunu önlemek için adreslere görevliler gelmeden önce bilgi mektubu gönderdiklerini dile getirdi.

28.01.2015Ekonomi
Obama: Müslüman tek tipleştirilmesini reddediyoruz

Obama: Müslüman tek tipleştirilmesini reddediyoruz

ABD Başkanı Obama, ABD Kongresi’ndeki Birliğin Durumu konuşmasında terörizmle savaşa vurgu yaptı. Amerikalıların tehdit altındayken bile insan onuruna saygı duyduklarını söyleyerek, “O yüzden ezici çoğunluğu bizim gibi barışa bağlı Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddediyoruz” dedi.

21.01.2015Dünya
Avusturyada Müslüman öğrencilere potansiyel tehdit muamelesi iddiası

Avusturya'da Müslüman öğrencilere "potansiyel tehdit" muamelesi iddiası

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki bir okulda, Müslüman öğrencilerin, "zarar verebilecekleri" gerekçesiyle kilise gezisinin iptal edildiği öne sürüldü.

7.01.2015Avrupa
Almanyada Euro karşıtı partide tek adam krizi

Almanya'da Euro karşıtı partide 'tek adam' krizi

Almanya İçin Alternatif (AfD) Genel Başkanı Bernd Lucke’nin partide tek adam olma isteği üst seviyedeki yöneticiler tarafından reddediliyor.

6.01.2015Avrupa
Neonaziler Berlin’de gazetecileri tehdit ediyor

Neonaziler Berlin’de gazetecileri tehdit ediyor

Almanya'nın başkenti Berlin'de Neonaziler, bir fotomuhabiri ile Sosyal Demokrat Partili (SPD) yerel politikacının araçlarını ateşe verdi. Adını açıklamak istemeyen gazeteci, iki ay kadar önce de otomobilinin yakılmak istendiğini söyledi. Bilgiyi Berlin Polisi de onayladı. Neonazilerin gazetecilerin otomobillerinin plakalarının sıralandığı bir liste hazırladıkları ve Neonazi çevrelerde bu listenin dağıtıldığı iddia edildi.

30.12.2014Avrupa
Serbest bırakılan Dumanlıdan önemli açıklamalar

Serbest bırakılan Dumanlı'dan önemli açıklamalar

14 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve az önce serbest bırakılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı konuştu. Dumanlı "Bana terör örgütü üyesi diyenler aynıyla iade ediyorum. Teröristlere altın yaldızlar dağıtıldığı Türkiye’de Türkiye’nin evlatlarını terörist ilan edenlere söylüyorum, aynıyla size yapıştırıyoruz" dedi.

19.12.2014Gündem
Bir soru sordu, hayatı altüst oldu

Bir soru sordu, hayatı altüst oldu

GEÇEN mayıs ayında, araştırmacı olarak çalıştığı Harvard Üniversitesi’ne bir konuşma yapmaya gelen dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelttiği ‘Gezi’ sorusuyla gündeme gelen Dr. Emrah Altındiş, o tarihten sonra ilginç olaylar yaşadı ve zor günler geçirdi.

10.11.2014Dünya
Bir soru sordu, hayatı altüst oldu

Bir soru sordu, hayatı altüst oldu

GEÇEN mayıs ayında, araştırmacı olarak çalıştığı Harvard Üniversitesi’ne bir konuşma yapmaya gelen dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelttiği ‘Gezi’ sorusuyla gündeme gelen Dr. Emrah Altındiş, o tarihten sonra ilginç olaylar yaşadı ve zor günler geçirdi.

9.11.2014Dünya
Koltuğunuz gidiyordu biz toparladık

Koltuğunuz gidiyordu biz toparladık

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında konuştu.

16.10.2014Gündem
Kapı altından tehdite ceza

Kapı altından tehdite ceza

Resmi nikahlı eşinin sevgilisinin evine giderek tehdit ve hakaret içerikli mektup yazıp kapının altından atan kadına 740 lira adli para cezası verildi. Verilen ceza, ertelendi.

10.10.2014Gündem
Google çıplak fotoğrafları uçurdu

Google çıplak fotoğrafları 'uçurdu'

Google ünlülerden çalınıp, çevrimiçi yayınlanan "on binlerce" çıplak resmi kaldırdı.

9.10.2014Teknoloji
Suikast ihbarına soruşturma

Suikast ihbarına soruşturma

Cumhuriyet gazetesi ve T24 internet sitesinin yazarı Aydın Engin ile Taraf gazetesinde yazan Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Murat Belge’ye yönelik suikast ihbarı üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

1.10.2014Gündem
Cuma tehdit pazartesi cinayet

Cuma tehdit pazartesi cinayet

Ankara Ticaret Odası’nda temizlik görevlisi olarak çalışan Ömer Sarı (40), dün sabah saatlerinde TOBB Üniversitesi’nde aynı işi yapan eşi Yazgülü Sarı’nın (28) yanına aracıyla geldi.

29.09.2014Gündem
Aşkta Tutku Olmalı Mı

Aşkta Tutku Olmalı Mı?

Aşk kutsal bir duygu olabilir ama ya tutkulu aşk? Aşık olana da olunana da felaket getirecek bu aşkta tutku olmalı mı?

4.07.2014Aşk
Graham Fuller: Türkiye, Suriye politikasında hata yaptı

Graham Fuller: Türkiye, Suriye politikasında hata yaptı

Ortadoğu ve Kuzey Afrika coğrafyasındaki isyan dalgası, bölgenin siyasi ve toplumsal dokusunda büyük değişiklikler yarattı. Kimi ülkelerde, yıllarca bastırılan oluşumları yeniden canlandırdı, kimi ülkelerde de yeni siyasi akımlar başlattı.

20.06.2014Dünya
Nişanyan: Yan koğuşa Somadan komşu geldi

Nişanyan: Yan koğuşa Soma'dan komşu geldi

YAZAR, dilbilimci Sevan Nişanyan, Aliağa Şakran Cezaevi'ndeki yan koğuşuna Soma madeninin tutuklu yöneticilerinin geldiğini, kendileriyle temasa geçmeye çalıştığını Twitter hesabından duyurdu.

9.06.2014Gündem
Bahçeli: Haince tezgah kuruyorlar

Bahçeli: Haince tezgah kuruyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca düzenlenen "3 Mayıs Milliyetçiler Günü 2. Türk Gençlik Kurultayı"nda konuşuyor. Başbakan Erdoğan’ın 1915 olaylarına ilişkin yaptığı açıklamayı eleştiren Bahçeli, "Bizi bölmek istiyorlar. Küsüp ayrılmazı için haince tuzak kuruyorlar. Bir avuç eşkıya askerlerimizi karışıp psikolojik üstünlüğe geçmeye çalışıyor. Milliyetçiliği suçluyorlar. Türklüğe suikast düzenliyorlar. Milli güvenliğimize fitne saçıyorlar. Ermeni diasporasına, yüzbinlerce, Müslüman Türk’ü vahşice katleden şerefsizlere taziyede bulunuyorlar. Özür diliyorlar. İkaz ediyorum: Coğrafyamız tartışılırsa, milletimiz, milletimiz tartışılırsa devletimiz, devletimiz tartışılırsa, bayrağımız, bayrağımız tartışılırsa, varlığımız ve bağımsızlığımızı ateşle atılacaktır. Bunalar ne fantezi ne de paranoyadır" diye konuştu.

3.05.2014Gündem
Kuzey Kore Londradaki kuaför için resmi şikayette bulundu

Kuzey Kore Londra'daki kuaför için resmi şikayette bulundu

Londra’nın South Ealing semtindeki bir kuaför salonu Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un bir fotoğrafını “kötü saç kesimi örneği” olarak vitrinine asınca, Kuzey Kore elçiliği çalışanları tarafından tehdit edilmişti. Dün basına yansıyan bu haberin ardından bugün, Kuzey Kore makamlarının olayla ilgili olarak İngiltere Dışişleri Bakanlığı’na resmi şikayet mektubu gönderdiği öğrenildi.

17.04.2014Dünya
Kılıçdaroğlu: Adayda uzlaşırsak cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin işbirliği olabilir

Kılıçdaroğlu: Adayda uzlaşırsak cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin işbirliği olabilir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu The Wall Street Journal Türkiye'ye konuştu ve Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin tek bir adayı desteklemesine yeşil ışıl yaktığını ifade etti.

2.04.2014Dünya
Nişanyanın sürgünü devam ediyor

Nişanyan'ın sürgünü devam ediyor

İZMİR'in Selçuk İlçesi'ne bağlı Şirince Köyü'nde kaçak inşaat yaptırdığı gerekçesiyle hakkındaki 2 yıllık hapis cezasını çekmek için geçen 2 Ocak'ta Torbalı Açık Cezaevi'ne giren yazar Sevan Nişanyan, cezaevinde yaşadıklarını yazınca hakkında soruşturma açıldı.

7.03.2014Ege
Obamanın uyarısının nedeni bu mektup mu

Obama'nın uyarısının nedeni bu mektup mu?

ABD Başkanı Barack Obama, uzun bir aradan sonra dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bir telefon konuşması yaptı.

20.02.2014Dünya
CHPden uluslararası kuruluşlara mektup

CHP'den uluslararası kuruluşlara mektup

CHP Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu imzasıyla gönderilen mektupta iktidardaki AKP Hükümeti’nin internet özgürlüklerini hedef alan bu girişiminin Türk vatandaşlarının temel hak ve özgürlüklerine karşı yapılan bütünlüklü ve ısrarlı taarruzun yalnızca bir parçası olduğuna dikkat çekildi.

10.02.2014Gündem
İki kez boşanmasam hayatım bu kadar ilginç olmazdı

İki kez boşanmasam hayatım bu kadar ilginç olmazdı

Geçen yılın en çok kazanan yazarı Ayşe Kulin yeni kitabı ‘Hayal’de kamera arkasından PR’cılığa renkli iş hayatını yazdı. Asil Nadir’den Turgut Özal’a pek çok isimle anılarını karikatürlerle anlattı. Onunla kitabı için evinde buluştuk. Sohbete siyasetle başlayıp evliliklerinden çıktık.

2.02.2014Kelebek
Muğla İztuzuna otel projesine büyük tepki

Muğla İztuzu'na otel projesine büyük tepki

Muğla’nın Ortaca İlçesi, Dalyan Beldesi’nin dünyaca ünlü İztuzu Plajı’na yapılması planan ceratta caretta hastanesinin bölgedeki doğal dengeyi bozup, yapılaşmaya neden olacağı gerekçesiyle tepkiler sürerken toplanan 17 bin imzalı dilekçe, Çevre ve Şehircilik, Orman ve Su İşleri ile Kültür ve Turizm Bakanlıkları ile Pamukkale Üniversitesi ve Denizkaplumbağaları Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) Müdürü Yakup Kaska’ya gönderildi.

24.01.2014Gündem
Türk gazetecilere İsrailde çirkin muamele

Türk gazetecilere İsrail'de çirkin muamele

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün gece yabancı gazeteciler onuruna Convention Center'da verdiği resepsiyona davet edilen AA muhabirleri, maruz kaldıkları ayrımcılık nedeniyle toplantıyı terk etti.

17.01.2014Dünya
Tankların yürüdüğünden bir gün sonra haberim oldu

'Tankların yürüdüğünden bir gün sonra haberim oldu'

28 Şubat davasında ilk kez savunma veren dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, ''Dini siyasete alet ettiler. 28 Şubat bu esaslara ters düşen uygulamaların ortaya çıktığı tablodur. Huzursuzluktur. Ancak bunun kaynağı silahlı kuvvetler olmamıştır'' dedi. Sincan'da tankların yürütülmesinden haberinin olmadığını söyleyen Karadayı, ''Bir gün sonra haberim oldu, arkadaşlarıma sorduğumda tankların tatbikata gitmek için buradan geçtiğini söylediler'' ifadelerini kullandı.

12.12.2013Gündem
Vali Coştan AK Partili vekil de şikayetçiymiş

Vali Coş'tan AK Partili vekil de şikayetçiymiş

Adana'da 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerinde kendisini protesto eden vatandaşa "gavat" diyerek hakaret eden Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, iktidar ya da muhalefet, tüm siyasi partilere mensup milletvekillerinin de boy hedefi.

11.11.2013Gündem
CPJden Obamaya kötü not

CPJ'den Obama'ya 'kötü not'

Basın özgürlüğü ve gazetecilerin haklarının korunması konusunda, dünyadaki en etkin kurumlardan birisi olan Gazetecileri Koruma Komitesi (Committee to Protect Journalists), basın özgürlüğü konusunda ABD Başkanı Barack Obama'ya 'kötü not' verdi.

10.10.2013Gündem
Basın Enstitüsü: Eskişehir Valisine müeyyide uygulanmalı

Basın Enstitüsü: Eskişehir Valisi'ne müeyyide uygulanmalı

Basın Enstitüsü Derneği, Radikal gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a tehdit ve hakaret içeren bir e-posta gönderen Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı kınadı ve “gerekli müeyyidenin” uygulanmasını istedi. Gazetecileri Koruma Komitesi eski Direktörü de Tuna’nın açıklamalarını “tehdit” olarak nitelendirdi.

4.10.2013Gündem
Karlov: Allah’a çok şükür Suriye’de değil Türkiye’de büyükelçiyim

Karlov: Allah’a çok şükür Suriye’de değil Türkiye’de büyükelçiyim

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Suriye krizinin ancak "siyasi yöntemlerle" çözülebileceğini belirtirken, "Allah’a çok şükür Suriye’de değil, Türkiye’de Rusya Büyükelçisiyim" dedi. Karlov, Türkiye’nin Çin’le birlikte yapmayı düşündüğü uzun menzilli füze savunma sistemine ilişkin de, "Bizim silah sistemimiz dünyanın en iyi silah sistemidir" diye konuştu.

3.10.2013Gündem
Gülden helikopter açıklaması

Gül'den "helikopter" açıklaması

Türk jetleri tarafından sınırda düşürülen Suriye helikopteri ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Sınırı geçtiği için kurallar gereği gereken yapılmış oldu. Zaten karşı taraf da sınırı geçtiğini itiraf ediyor" dedi.

18.09.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Tehlikenin farkında mısınız?

HER an patlamaya hazır bir barut fıçısının üzerinde oturuyor gibi yaşıyoruz.

10.03.2015

Suç Hayri’nin değil suç koltuğun

ŞİŞLİ Belediye Başkanı Hayri İnönü ile aranızda büyük bir sorun var. Konu adliyeye taşındı. Sizin açınızdan durum nedir?

3.03.2015

Pervane ışığa kavuştu

“DEMİR olsam çürürdüm, toprak oldum dayandım. Toprak, toprak, toprak oldum da dayandım” der Yaşar Kemal, kendisini üne kavuşturan ‘İnce Memed’ romanının bir yerinde.

28.02.2015

Yeni doğmuş bebeklere kadar herkesin fişlenmesi normal mi?

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı aralık ayı sonunda 10 polis memuru hakkında bir dava açtı.

13.01.2015

Dışarıda da: ‘Hukuku iplemem’

“ÖDE şu tazminatı, hukuka uymuyorsun, yükümlülüğünü yerine getirmiyorsun.”

20.12.2014

Kritik süreçte göz göre göre yapılan hatalar

PİYASALARDAKİ tedirginliğin büyüdüğü, dış kaynaklı risklerin arttığı bir dönemden geçiyoruz.

28.09.2014

Her yanı travma

Sokak köpeği sorununa yönelik bir süredir devam ettirdiğimiz haber ve yazılar, her kesimde farklı yankılar buldu.

20.08.2014

Tacizcilere kötü haber

Adam kadına tam 110 sayfa cinsel taciz mektubu yazdı. Komşularına da postaladı.

15.07.2014

Paralel hezeyanlar

ŞU sıra çok rastladığım üç zırvalık var ki hangisi daha zırva karar veremedim.

2.06.2014

Selanik’te ev, Halep’te türbe

ENFLASYON yükseliyor, iktidardaki Demokrat Parti muhalefeti susturmaya çalışıyor, başta toplantı ve gösteri yürüyüşleri olmak üzere, temel hak ve özgürlükleri kısıtlıyor.

25.03.2014

Nevruz’a selam Twitter’a devam

ŞİZOFRENİK bir gündü, Türkiye aynı anda hem olgun bir demokrasi hem de Twitter’ı yasaklayan bir ülke fotoğrafı verdi.

22.03.2014

Hukukun ruhuna Fatiha okundu

TBMM’den geçen ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan HSYK kanunu ile millet iradesi yok sayılmış, hukuk devletinin ve demokrasinin temel dayanağı olan kuvvetler ayrılığı ilkesi, kuvvetler birliğine dönüştürülmüş ve devlet mekanizmasının tüm kontrol ve denge mekanizmaları iktidarın ellerine teslim edilmiştir.

21.02.2014

Amerika operasyonun neresinde?

Türkiye’de dönen komplo teorilerine göre, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun arkasında ABD var. Peki iddialar ne kadar gerçek?

28.12.2013

Davutoğlu’nun Washington bilançosu

Ahmet Davutoğlu, Washington’da tek güne sığdırdığı programından en azından görüntü olarak istediğini aldı. Türk-Amerikan ikili ilişkilerindeki soğukluk yerine herkes sıcak mesajlar verdi. Nasıl mı oldu?

21.11.2013