EKSTRA
MENÜ

Tedas

Tedas ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tedas haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.952 Tedas haberi bulunmuştur.

15 Temmuz 1970 tarihinde çıkarılan kanunla yurdun ihtiyacı bulunan elektriğin üretim, iletim, dağıtım ve ticaretini yapmak amacıyla, kamu iktisadi kuruluşu statüsünde, Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kuruldu. 12 Ağustos 1993 tarihinde ise Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş. (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) adı altında iki ayrı iktisadi devlet teşekkülü olarak yeniden yapılandırıldı.

1994'te TEAŞ ve TEDAŞ tüzel kişiliklerini elde etmelerinin ardından üretim ve iletim hizmetleri; TEAŞ'a, dağıtım hizmetleri ise TEDAŞ'a verildi. Ayrıca 2001 yılının başlarında çıkarılan kanunla TEAŞ; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (TETAŞ) adı altında, üç ayrı iktisadi devlet teşekkülü şeklinde yeniden düzenlendi.

Devamı...

Tedas Haberleri

Genel aydınlatma sayaçlarında otomatik sisteme geçiş süresi uzatıldı

Genel aydınlatma sayaçlarında otomatik sisteme geçiş süresi uzatıldı

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) tarafından genel aydınlatma sayaçlarının Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri (OSOS) kapsamına alınması işleminin tamamlanması için verilen süre 2021 yılı sonuna kadar uzatıldı.

29.12.2020Ekonomi
TEDAŞtan tarımsal sulama borçlarına yeniden yapılandırma

TEDAŞ'tan tarımsal sulama borçlarına yeniden yapılandırma

ANKARA (AA) - Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında, 22 bin 15 abonesinin 493 milyon 316 bin 464 liralık borcunu yeniden yapılandırdı.

2.08.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneğinde süreç hızlanıyor

Kısa çalışma ödeneğinde süreç hızlanıyor

Koronavirüsün ekonomideki etkilerini azaltmak için hazırlanan torba teklif, dün TBMM’ye sunuldu.

15.04.2020Ekonomi
Çiftçi ve hayvancıya ödeme koruması

Çiftçi ve hayvancıya ödeme koruması

Çiftçi ve hayvancılık yapan üreticiye ödeme koruması geliyor.

10.04.2020Ekonomi
Temeli bugün atıldı... Türkiyede bir ilk olacak

Temeli bugün atıldı... Türkiye'de bir ilk olacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Dünya bor lideri Eti Maden ve yine savunma sanayi alanında faaliyette bulunan özel sektörün katılımıyla TRBOR Bor Teknolojileri A.Ş'yi kurduk. Söz konusu şirkete Eti Maden yüzde 33 pay ile iştirak etti. Tesis ilk etapta yılda bin ton kapasiteyle bor karbür üretimi gerçekleştirecek. Yatırım tutarı 70 milyon dolar olan tesisi 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planlıyoruz. Tesisimizde 250 kişiyi de istihdam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

25.10.2019Ekonomi
Exatlon Cup Türkiye yarışmacısı Okay Köksal kimdir, kaç yaşında

Exatlon Cup Türkiye yarışmacısı Okay Köksal kimdir, kaç yaşında?

İnternetten yayınlanacak olan Exatlon Cup Türkiye yarışmacısının, yarışmacılarının biyografileri merak ediliyor. Yarışmacıların bir çoğunun Survivor geçmişinin olması ve geçtiğimiz sezonda Survivor'da yarışmalarının ardından bu kez farklı bir platformda diğer ülkelerin yarışmacılarına karşı boy gösteriyorlar. Peki Exatlon Cup Türkiye takımının yarışmacısı olan Okay Köksal kimdir?

10.10.2019Televizyon
Süleyman Atlı kimdir kaç yaşında

Süleyman Atlı kimdir kaç yaşında?

Süleyman Atlı, katıldığı müsabakaların ardından araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Süleyman Atlı kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.09.2019Spor Arena
İBB’den Sayıştay raporu açıklaması

İBB’den Sayıştay raporu açıklaması

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan haberlere, yönelik açıklama yaptı.

19.05.2019Gündem
Survivor 2019 yarışmacısı Okay Köksal kimdir

Survivor 2019 yarışmacısı Okay Köksal kimdir?

Survivor 2019 yarışmasında birleşme partisine kalmayı başaran isimlerden biri de Okay Köksal oldu. Türkiye ekibinde yarışan Okay Köksal, ilk uluslararası şampiyonluğunu Fransa’nın Lyon şehrinde yapılan Yıldızlar Grand Prix Turnuvası’nda kazanmıştı. İşte, Okay Köksal'ın hayatına ilişkin bilgiler

21.04.2019Televizyon
Enerjide acele kamulaştırma kararı

Enerjide acele kamulaştırma kararı

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ), Mersin, Adana ve Gaziantep'teki bazı taşınmazları enerji nakil hatlarının yapımı kapsamında acele kamulaştıracak.

19.04.2019Ekonomi
İzmirde 6 saati aşan su kesintileri yaşanacak - İşte İZSU kesinti programı

İzmir'de 6 saati aşan su kesintileri yaşanacak - İşte İZSU kesinti programı

İzmir’den su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İZSU'nun sitesinde yer alan bilgilere göre, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle İzmir’in bazı ilçelerine su verilemeyecek. Peki, su kesintisi ne kadar sürecek, sular ne zaman gelecek? İşte İZSU kesinti programı

15.04.2019Gündem
Survivor Okay kimdir İşte Okay Köksalın hayatı

Survivor Okay kimdir? İşte Okay Köksal'ın hayatı

TV8 ekranlarında ilgiyle takip edilen Survivor 2019'da büyük final için geri sayım heyecanı başladı. Zorlu parkur oyunları ile her hafta yarışmacıların ter döktüğü ve keyifli anların yaşandığı Survivor'da yarışmacılar da izleyiciler tarafından sıkça merak ediliyor. Programın takipçileri, adından söz ettiren ve iddialı yarışmacılardan olan Survivor Okay'ın kim olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, Survivor Okay kimdir ve kaç yaşındadır?

2.04.2019Televizyon
Bakan Dönmez açıkladı: 3 yeni bölgede petrol üretmeye başladık

Bakan Dönmez açıkladı: 3 yeni bölgede petrol üretmeye başladık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Geçtiğimiz ay bir keşfimiz oldu Trakya'da, 300 bin hanenin 10 yıl süreyle doğal gazını temin edecek keşif yapıldı. Yine Güneydoğu'da Diyarbakır, Siirt'te 3 yeni petrol sahası keşfettik, geçtiğimiz hafta onları işletmeye aldık, günlük bin 650 varil ve ilk defa hidrolik çatlatma yöntemiyle de petrol üretmeye başladık" açıklamasında bulundu.

26.03.2019Ekonomi
Survivor 2019 yarışmacıları kimler İşte yenilenen Survivor kadrosu

Survivor 2019 yarışmacıları kimler? İşte yenilenen Survivor kadrosu

Survivor yarışması 2019 sezonuyla hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl Türkiye-Yunanistan formatıyla yayınlanan Survivor'da birbirinden iddialı isimler yarışıyor. Büyük yarışın sonunda yarışmacılardan biri 2019 sezonun birincisi unvanını kazanacak ve büyük ödülün sahibi olacak. Peki, Survivor 2019 yarışmacıları kimler? İşte, yarışmacılar ve hayat hikayeleri

17.03.2019Televizyon
Mağdur ev sahibi film gibi takiple olayı ortaya çıkardı

Mağdur ev sahibi film gibi takiple olayı ortaya çıkardı

İstanbul’dan Kastamonu’ya geldiğinde panodaki kabarık elektrik faturasını görerek film gibi takip başlatan ev sahibi, elektrik faturasını ödeyemeyen komşusunun kaçak hatla elektriğini kullandığını tespit etti.

9.03.2019Gündem
TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı yapacak Başvuru şartları neler

TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü 10 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Devlet Personel Dairesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre, söz konusu ilana başvuru yapabilmek için ÖSYM tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P-48 puan türünden 75 ve daha yüksek puan almak gerekli. Peki, TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

12.02.2019Gündem
Survivor 2019 yarışmacısı Okay Köksal kimdir Kaç yaşındadır Aslen nerelidir

Survivor 2019 yarışmacısı Okay Köksal kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen nerelidir?

Survivor 2019 Türkiye takımı yarışmacısı olan Okay Köksal kimdir sorusunun yanıtı, sevilen yarışma programının takipçileri tarafından merak edilmeye başladı. İlk oyunlarda gösterdiği performansla adından söz ettirmeye başlayan Okay Köksal'ın kişisel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Okay Köksal kimdir? Kaç yaşındadır?

3.02.2019Televizyon
Şişlide aydınlatma direği otomobilin üstüne devrildi

Şişli'de aydınlatma direği otomobilin üstüne devrildi

İSTANBUL'da beklenen kar yağışı ve fırtına akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı.

16.01.2019Gündem
Anamur’u hortum ve fırtına vurdu, milyonlarca liralık hasar var

Anamur’u hortum ve fırtına vurdu, milyonlarca liralık hasar var

Mersin'in Anamur ilçesinde fırtına ve ortaya çıkan hortum, seraları yerle bir ederken milyonlarca liralık hasar oluşturdu.

11.12.2018Gündem
Trabzonda korku dolu anlar…

Trabzon'da korku dolu anlar…

Trabzon'un Ortahisar ilçesi Bahçecik mahallesinde yokuş aşağıya inerken freni boşalan TEDAŞ'a ait bir vinç yola devrildi. Ucuz atlatılan kazada vincin sürücüsü yaralandı.

20.10.2018Gündem
Abdullah Tancan kimdir Abdullah Tancan nerelidir

Abdullah Tancan kimdir? Abdullah Tancan nerelidir?

Abdullah Tancan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından birçok vatandaşın araştırdığı isim oldu. Aslen Gaziantepli olan ve İzmir 9 Eylül Üniversitesi'nden mezun olan Abdullah Tancan, kamudaki ilk görevini Gaziantep PTT Başmüdürlüğünde Mühendis olarak gerçekleştirmiştir. Peki, Abdullah Tancan kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı hakkında bazı bilgile

24.07.2018Gündem
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı belli oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı belli oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan oldu.

17.07.2018Ekonomi
Elektrik arıza telefon numaraları

Elektrik arıza telefon numaraları

Avrupa yakası için hangi telefon numarasından kesinti ve arıza bilgilerini öğrenebilirim? İstanbul Avrupa Yakası için elektrik kesintisi ve arıza bilgilerine 0212 386 22 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

15.07.2018Teknoloji
Herkes isyanda: Bilseydik burayı asla almazdık

Herkes isyanda: Bilseydik burayı asla almazdık

ADANA'nın Çukurova ilçesindeki 11 katlı binada yaşayan vatandaşlar isyanda... Binanın ilk 5 katındakiler uyuyamıyor. 20 yıl önce binanın zemin katına yapılan trafo çalışmaya başladığı zaman ise duvarlar sallanmaya başlıyor.

28.05.2018Gündem
Elektrik arızasına giden ekibin aracının üzerine çığ düştü

Elektrik arızasına giden ekibin aracının üzerine çığ düştü

ARTVİN’de elektrik arızasını gidermek için yola çıkan Çoruh TEDAŞ İl Müdürlüğü ekiplerinin içerisinde bulunduğu kamyonetin üzerine çığ düştü. Şans eseri 3 kişilik ekibin yara almadığı olayda, kamyonette hasar meydana geldi.

8.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yangının nedeni trafo mu yoksa PKK hainliği mi?

Hatay’da içimizi yakan yangın neden çıktı?

12.10.2020

AKP ne yapıyor?

KONDA Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Ağırdır, güncel konular üzerinde senaryo ve analizler yaparken, “Türkiye’de her 4 kişiden 3’ünün kaygılı olduğunu” söyledi. Ayşenur Arslan’ın ‘Medya Mahallesi’ programında aldığımız küçük notlar şöyle:

9.10.2020

Yıldızları seyretmeye devam mı UEDAŞ!

Hürriyet okuru abonemiz Erman Becerikli: “Sn. Kösle. Yıllardır mücadelesini verdiğimiz hizmet hakkı arayışımızı 06 Ağustos 2016 da köşenizde, komşumuz olan, Öğretmen Ayşegül Fidan’ın imzasıyla da yayımlamıştınız. (‘Yıldızları Seyredelim diye mi!’ başlıklı yazı) Ancak gelin görün ki Bursa’nın en pahalı dairelerine ev sahipliği yapan RESMİ sokaklarımızda aydınlatma direkleri yok.

5.04.2018

Büyükşehirden Bandırma’ya yine koca bir hiç…

Hafta başında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bir tanıtım toplantısı yaparak projelerini tanıttı. Proje sayısını Karesi Beyliğinin Osmanlı’ya tabi olduğu yıl olan 1361 yılından esinlenerek, 1361 adet olarak açıklayan Kafaoğlu, matematiksel zekâsını da ortaya koydu.

2.03.2018