EKSTRA
MENÜ

Ted

Ted ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ted haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.200 Ted haberi bulunmuştur.

Ted Haberleri

Kevin Spacey ile diziden sonra görüşmedik

Kevin Spacey ile diziden sonra görüşmedik

“House of Cards”ın başrol oyuncusu Kevin Spacey hakkında çıkan taciz suçlamalarından sonra dizinin yapım ekibi yayını durdurma kararı almıştı. Spacey’nin kadrodan çıkarılmasının ardından dizinin yeni başrolü ve yapımcısı Robin Wright, yaşanan süreci anlattı. Barbaros Tapan ile Los Angeles’ta buluşan oyuncu, Spacey ile diziden sonra görüşmediklerini söyledi.

3.11.2018Magazin
Kenan Doğulu öğrenciler için sahne alacak

Kenan Doğulu öğrenciler için sahne alacak

TED tarafından 3 Kasım’da düzenlenecek Cumhuriyet Balosu’na Kenan Doğulu sahne performansı ve şarkılarıyla renk katacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı balodan elde edilecek tüm gelir, TED burs fonuna aktarılacak.

2.11.2018Eğitim
Cihangir İslam kimdir Cihangir İslamın biyografisi

Cihangir İslam kimdir? Cihangir İslam'ın biyografisi

27. Dönem Milletvekili Nazır Cihangir İslam'ın kim olduğu merak konusu oldu. Cihangir İslam'ın kim olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair bilgi bulmak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Cihangir İslam kimdir? İşte, TBMM'den alınan bilgiler ışığında Cihangir İslam'ın biyografisi...

2.11.2018Gündem
Müslüm Baba’yı rüyamda gördüm sımsıkı sarıldı bana

Müslüm Baba’yı rüyamda gördüm sımsıkı sarıldı bana

Bu hafta vizyona giren “Müslüm” filmini izleyen herkes Timuçin Esen’in Müslüm Baba’yı müthiş oynadığını söylüyor. Esen bu rol için Amerika’ya gidip daha önce de çalıştığı oyuncu koçundan özel dersler aldı. “Sonunda Greta Seacat de ‘Müslüm Baba’cı oldu” diyen Esen, Müslüm Gürses’le hiç tanışmamış. Ünlü oyuncu “Bu role ilk çalışmaya başladığımda rüyama girdi. Bir otel lobisinde karşılaşıp birbirimize sımsıkı sarıldık, ‘Timuçin seni çok severim’ dedi... Benim kafamda film o anda başladı. Bu yüzden ilk amacım Müslüm Baba ve Muhterem Nur’a mahcup olmamak” diyor...

27.10.2018Magazin
Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen kimdir

Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen kimdir?

Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen kimdir sorusunun yanıtı, binlerce izleyici tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Müslüm filminde Müslüm Gürses'in hayatını canlandıran Timuçin Esen'in hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Timuçin Esen kimdir? Kaç yaşındadır?

26.10.2018Televizyon
Çağla Büyükakçay adım adım finale

Çağla Büyükakçay adım adım finale

Milli raket Çağla Büyükakçay, Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nda adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

24.10.2018Tenis
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Temmuz ayında göreve geldiği günden bu yana en çok merak edilen isimlerden olan Ziya Selçuk, geçmişte Talim ve Terbiye Kurulu'nda başkanlık da yapan bir isim. Peki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir?

23.10.2018Gündem
Trumptan flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması: Beni tatmin etmedi...

Trump'tan flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması: Beni tatmin etmedi...

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili olarak Suudi Arabistan yetkilileri tarafından yapılan açıklamadan tatmin olmadığını söyledi.

23.10.2018Gündem
Endüstri 4.0a karşı Toplum 5.0i gelecekte neler bekliyor

Endüstri 4.0'a karşı Toplum 5.0'i gelecekte neler bekliyor?

İngiltere'de insansız hava araçları bir yıl boyunca bir hektarlık bir tarlaya buğday ekti, sürdü, ilaçladı ve geçtiğimiz günlerde de hasadını yaptı. Tüm bunları yaparken hiçbir yardım almadılar.

20.10.2018Teknoloji
TED’den Ankara’daki 400 öğrenciye burs

TED’den Ankara’daki 400 öğrenciye burs

TED, Ankara'da okuyan 400 öğrenciye sağladığı maddi destek bursu çerçevesinde oryantasyon programı düzenledi.

20.10.2018Eğitim
Hazer Şef kimdir MasterChef Hazer Amani hakkında bilgiler

Hazer Şef kimdir? MasterChef Hazer Amani hakkında bilgiler

Hazer Amani kimdir sorusunun yanıtı, MasterChef izleyicileri tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Tüm Türkiye'de adını duyurmuş olan Hazer Amani'nin hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Hazer Şef kimdir? İşte, MasterChef Hazer Amani hakkında bilgiler.

15.10.2018Televizyon
Mahkemeden üniversiteye dil dersi

Mahkemeden üniversiteye dil dersi!

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin açtığı akademik İngilizce sınavı mahkemelik oldu. Sınavın cevap anahtarının yanlışlarla dolu olduğuna hükmeden mahkeme, ders gibi bir karar verdi.

13.10.2018Gündem
Matematikciden aşkın formülü

Matematikciden aşkın formülü

Aşkın rastlantısal ve mantıktan bağımsız bir süreç olduğu düşünülse de, ABD’li matematikçi Ted Hill ‘yüzde 37’ kuralı sayesinde doğru aşkın bulunabileceğini iddia etti.

10.10.2018Dünya
İngilizce öğrenmek için 10 kural

İngilizce öğrenmek için 10 kural

Yapılan araştırmalar, ilkokuldan üniversiteye kadar İngilizce öğrenmede Türkiye’nin yetersiz kaldığını gösteriyor. Uluslararası bir dil eğitim şirketi tarafından hazırlanan İngilizce Yeterlilik Endeksi’ne göre Türkiye, 80 ülke arasından 62’nci sırada yer aldı. Peki İngilizceyi iyi öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

9.10.2018Eğitim
MasterChef Türkiye jürileri kimdir İşte MasterChef’in jürilerine dair bilinmeyenler

MasterChef Türkiye jürileri kimdir? İşte MasterChef’in jürilerine dair bilinmeyenler

MasterChef Türkiye yarışmacıları ve jüri üyeleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Dünyaya açılan üç ödüllü şef, MasterChef yarışmacılarına yol gösteriyor. Peki, MasterChef Türkiye’nin jüri üyeleri kimler?

8.10.2018Televizyon
Dünya Bankası Ekonomisti TEDMEM seminerinde

Dünya Bankası Ekonomisti TEDMEM seminerinde

Dünya Bankası Ekonomisti Roy Van der Weide, ‘Dünyada Kuşaklar Arası Ekonomik Hareketlilik Ne Kadar Adil?’ başlıklı raporu değerlendirmek ve raporun Türkiye verilerini analiz etmek için 4 Ekim’de Ankara’daki toplantıya katıldı.

5.10.2018Eğitim
Kenan Doğulu öğrenciler için sahne alacak

Kenan Doğulu öğrenciler için sahne alacak

TED tarafından 3 Kasım’da düzenlenecek Cumhuriyet Balosu’na Kenan Doğulu sahne performansı ve şarkılarıyla renk katacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı balodan elde edilecek tüm gelir, TED burs fonuna aktarılacak.

2.10.2018Eğitim
Bilim seferberliği Hatay’dan başladı

Bilim seferberliği Hatay’dan başladı

Young Guru Academy’nin vicdanlı ve donanımlı rol model gençler yetiştirmek için hayata geçirdiği ‘Anadolu’ya Bilim Seferberliği’ Hatay’dan başladı. Bilim setleriyle buluşan çocuklar yaratıcılıklarını geliştiriyor.

1.10.2018Ekonomi
TED, burslu öğrencileri Ankarada ağırladı

TED, burslu öğrencileri Ankara'da ağırladı

TED’in ‘10 Bin Genç Meşale’ projesi kapsamında, 186 tam eğitim burslu öğrenci Ankara'da bir araya geldi. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, "Siz bizlerin gururu, Türkiye'nin geleceğisiniz. Vatan, millet, bayrak aşkıyla hayallerinizin peşinden koşabilmeniz için her daim yanınızdayız" dedi.

1.10.2018Eğitim
Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen kimdir

Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen kimdir?

Oyunculuk performansıyla göz dolduran Timuçin Esen, Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filmiyle gündemde. Timuçin Esen’in 'İtirazım Var' şarkısını seslendirdiği görülüyor. Peki, Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen kimdir?

27.09.2018Televizyon
MasterChef Türkiye jürileri kimdir İşte MasterChef jüri üyeleri hakkında bilgiler

MasterChef Türkiye jürileri kimdir? İşte MasterChef jüri üyeleri hakkında bilgiler

MasterChef Türkiye jürileri kimdir sorusunun yanıtı sevilen yarışma programının takipçileri tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 3 yetenekli şefin yarışmacılara verdiği eğitim ve yapılan yarışmalar heyecan yaratmaya devam ediyor. Peki, MasterChef Türkiye jürileri kimdir? İşte MasterChef jüri üyeleri hakkında bilgiler.

22.09.2018Televizyon
Rifat Hisarcıklıoğlu kimdir

Rifat Hisarcıklıoğlu kimdir?

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimler açıklandı. Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre bu isimlerden biri de Rifat Hisarcıklıoğlu oldu. Bu önemli gelişmenin ardından, Rifat Hisarcıklıoğlu'nun kim olduğu ve kariyeri merak edilmeye başlandı. Peki, Rifat Hisarcıklıoğlu kimdir?

12.09.2018Gündem
Arel Üniversitesi Büyükçekmecede transfer

Arel Üniversitesi Büyükçekmece'de transfer

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Arel Üniversitesi Büyükçekmece, Uğur Hortum ile anlaştı.

10.09.2018Basketbol

Yazar Sonuçları

En İzmirli 8 ses

Çeşme, Alaçatı, Kordon hafızaya atıldı. Yemesi, içmesi, gezmesi tam tekmil yapıldı. Şehrin vitrini tamam, peki ya sesleri? Çalışmadığınız yerden sorarlarsa diye işte rehberiniz...

2.11.2018

Kınalı Eller’den milli ve yerli hareket

Güzel Adana’mız memleketin en hareketli, en dinamik, en coşkulu kentlerinden malumunuz üzere.

20.09.2018

ABD’de harikalar yaratan Türk şirketi

NEDEN teknoloji, neden katma değerli işler dediğimi anlatan güzel bir örnek...

20.09.2018

Senin gibi kardeş yerin dibine batsın ulan

ESAD’ın ordusu askerimizden iki adım ötede konuşlanmış.

15.09.2018

Sportif balıkçılık Alaçatı’da gelişiyor

TÜRKİYE’nin ilk sportif balıkçılık turnuvası olan Alaçatı Big Fish Turnuvası bu yıl 12’nci kez düzenleniyor. Geçen yıl başlatılan ‘Trofe Balık Programı’ ile Türkiye’de bir ilke imza atan Alaçatı Big Fish, Yakala – Bırak – Yaşat ile de gelecek nesillere bilinç aktarmayı hedefliyor. Sadece balıkçılık değil, birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapacak olan ve 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvanın düzenleyicilerinden İlknur İçingir ile sohbet ettik.

11.09.2018