EKSTRA
MENÜ

Tbmm Başkanvekili

Tbmm Başkanvekili haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tbmm Başkanvekili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.450 Tbmm Başkanvekili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tbmm Başkanvekili Haberleri

Son dakika... AK Partili Özlem Zengine hakaret eden şahıs gözaltında

Son dakika... AK Partili Özlem Zengin'e hakaret eden şahıs gözaltında

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in TBMM'deki konuşmasından sonra sosyal medyada Zengin'e hakaret eden şahıs gözaltına alındı.

27.06.2020Gündem
AK Partili Özlem Zengin kendisi hakkında atılan tweetleri paylaştı: Asıl acı veren bu

AK Partili Özlem Zengin kendisi hakkında atılan tweetleri paylaştı: Asıl acı veren bu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te kadın cinayetleri nedeniyle HDP'lilerin AK Parti'ye yönelik eleştirilerine yanıt verdiği sözlerin ardından özellikle sosyal medyadan gelen hakarete varan paylaşımlara tepki gösterdi.

25.06.2020Gündem
TBMM’deki siyasi partiler Yassıada yargılamalarını geçersiz kıldı, utancın son izi de oybirliğiyle silindi

TBMM’deki siyasi partiler Yassıada yargılamalarını geçersiz kıldı, utancın son izi de oybirliğiyle silindi

TBMM, eski Başbakan merhum Adnan Menderes ile çalışma arkadaşları Dışişleri Bakanı merhum Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı merhum Hasan Polatkan’ın idamlarıyla sonuçlanan Yassıada yargılamalarını geçersiz hale getiren yasayı Meclis’te oybirliğiyle kabul etti.

25.06.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Partiden yeni kanun teklifi Flaş düzenlemeler

Son dakika haberler... AK Parti'den yeni kanun teklifi! Flaş düzenlemeler

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, açıklamalarda bulundu. İzmir'e bayrak-para tartışmasına ilişkin "CHP'nin bu açıklaması çok talihsiz ve tehlikelidir." diyen Muş, hobi bahçelerine ilişkin de cezaların 3 kat artırılacağını söyledi. Muş, taklit ve tağşişli ürünlerle alakalı da "Para cezası 50 binden 500 bin liraya kadar çıkarılabilecek." dedi.

24.06.2020Gündem
İktidardan CHP’ye demokrasi iltifatları

İktidardan CHP’ye demokrasi iltifatları

Yassıada teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu’nda CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Bana ‘27 Mayıs nedir?’ diye sorulsa şöyle derim: İzmir’in işgalini saymazsak Türkiye Cumhuriyeti’nin en kara günüdür. 27 Mayıs darbelerin anasıdır. 27 Mayıs olmasa 12 Mart, 12 Eylül, 15 Temmuz olmazdı” deyince AK Partililerden teşekkür ve övgü aldı.

19.06.2020Gündem
Kılıçdaroğlu: Seçim barajını kaldıralım

Kılıçdaroğlu: Seçim barajını kaldıralım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yüzde 10 seçim barajını kaldıralım. Yüzde 1 oy alan siyasi partinin en azından genel başkanı Meclis’e gelsin” önerisinde bulundu. Kılıçdaroğlu, dün partisinin Meclis grup toplantısında özetle şunları söyledi:

17.06.2020Gündem
AK Parti kulislerinde TBMM Başkanlığı için yorumlar başladı

AK Parti kulislerinde TBMM Başkanlığı için yorumlar başladı

TBMM, 12 Temmuz’da tamamlanacak Meclis Başkanlığı seçimlerinin ardından 20 Temmuz’da tatile girecek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen haftalarda iki siyasetçiyle de ayrı ayrı yemekte bir araya geldiği öğrenildi.

14.06.2020Gündem
Son dakika haberler...AK Partiden flaş Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler...AK Parti'den flaş 'Ayasofya' açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Ayasofya'nın cami olarak tekrar kullanıma açılmasıyla ilgili "Danıştay'ın 2 Temmuz'da vereceği kararın ardından gerekli adımları atacağız" dedi.

9.06.2020Gündem
Son dakika… AK Partiden erken seçim açıklaması

Son dakika… AK Parti'den erken seçim açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yaptığı son dakika açıklamasında "Erken seçimle alakalı bizim gündemimizde herhangi bir şey bulunmamaktadır. Seçimler 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Öncesinde bizim seçim yapmak gibi bir gündemimiz bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Maskedeki  Atatürk tartışması

Maskedeki Atatürk tartışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği ve bazı vekiller tarafından takılan Atatürk imzalı ve Türk bayraklı maskeler CHP ile MHP’yi karşı karşıya getirdi. MHP’li Osmanağaoğlu “Bayrağımızın ve Atatürk’ün isminin çöplere atılmasına göz yumdular” derken, CHP’li Özkoç, “Ortaklarının kongrelerinde yerlerdeki bayrakları da gösterseydi” yanıtını verdi.

5.06.2020Gündem
‘CHP, MHP ile kavga istemiyor’

‘CHP, MHP ile kavga istemiyor’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Güvenlik kuvvetlerini teröristlerle bir tutan adidir, alçaktır. Polis, bekçi vatandaşa şüpheliye işkence ve kötü muamele yapamaz. Bunu söyledim” dedi. Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, şu mesajları verdi:

4.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
CHP’nin baro seçimi yorumu: ‘Değiştirmek neye çare olacak’

CHP’nin baro seçimi yorumu: ‘Değiştirmek neye çare olacak’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş’ın eşcinsellik ile ilgili sözlerini eleştirmesinin ardından iktidarın baro ve meslek odalarının seçim sisteminin değiştirilmesi için kanun teklifi hazırlamasını eleştirdi.

7.05.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına: ‘Gereksiz polemiğe girmeyelim insanların umuda ihtiyacı var’

Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına: ‘Gereksiz polemiğe girmeyelim insanların umuda ihtiyacı var’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son haftalarda iktidar ve MHP ile yaşanan sert tartışmalara müdahale ederek, kurmaylarını “Gereksiz yere polemiğe girmeyelim” diye uyardı.

6.05.2020Gündem
Sosyal medyada siyasi fırtına

Sosyal medyada siyasi fırtına

Ankara Barosu ile başlayıp büyüyen tartışma CHP’li Özel ile MHP’li Büyükataman arasında söz düellosuna dönüştü. Özel, bir basın toplantısı yaparak ‘Teslim olmayacağım’ derken Büyükataman da sert bir karşılık verdi. Tartışmaya AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter hesabından katıldı.

1.05.2020Gündem
AK Partili Özhasekiden CHPli Özele tepki

AK Parti'li Özhaseki'den CHP'li Özel'e tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözlerine tepki göstererek, "15 Temmuz'da aziz milletimiz bu gibi tehditlere pabuç bırakmadı, bundan sonra bırakmaz" dedi.

30.04.2020Gündem
CHP’li Özel: Test kriteri değişmeli

CHP’li Özel: Test kriteri değişmeli

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, koronavirüsle mücadelede daha çok test yapılmasını önerdi. Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

30.04.2020Gündem
HAVELSAN, çalışanlarının çocukları adına 1300 ağaç dikecek

HAVELSAN, çalışanlarının çocukları adına 1300 ağaç dikecek

HAVELSAN'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına, şirket bünyesinde çalışan personelin çocukları için 1300 meyve fidanı dikimi başlattığı bildirildi.

23.04.2020Ekonomi
100üncü yıla gururla ulaştık, nice asırlara.. Korkma Sönmez bu şafaklarda

100'üncü yıla gururla ulaştık, nice asırlara.. Korkma! Sönmez bu şafaklarda

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü yaşı, bu kez balkonlardan da olsa coşkuyla kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu evlere dolarken balkonlar ve pencereler kırmızı beyaza büründü. Bugün Gazi Meclis’te de tören var.

23.04.2020Gündem
Devletin zirvesinden 23 Nisan mesajları.. En büyük emanetimiz

Devletin zirvesinden 23 Nisan mesajları.. 'En büyük emanetimiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

23.04.2020Gündem
23 Nisan tartışması sürüyor

23 Nisan tartışması sürüyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmayacağı 23 Nisan özel oturumuna siyasi parti liderlerinin katılmamasını önerdiği iddiaları dün siyasetin gündemindeydi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan sonra MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin de törene katılacağı açıklanırken, Şentop “Böyle bir öneri de bulunmadım. Böyle bir yetkim de yok” dedi.

22.04.2020Gündem
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler komisyonda görüşülüyor

Yükseköğretimde yeni düzenlemeler komisyonda görüşülüyor

TBMM Mili Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda görüşülen Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde milletvekilleri değerlendirmede bulundu.

10.04.2020Eğitim
Af yasasında son durum ne 2020 Af yasası Resmi Gazetede yayınlandı mı

Af yasasında son durum ne? 2020 Af yasası Resmi Gazete'de yayınlandı mı?

Kamuoyunda af yasası olarak bilinen infaz düzenlemesi Meclis'te görüşülmeye devam ediyor. AK Parti ve MHP'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı infaz düzenlemesinde yapılan görüşmeler neticesinde sona yaklaşılırken, gözler 'af yasası'nın Resmi Gazete'de yayınlanacağı tarihe çevrildi. Peki, Af yasasında son durum ne? 2020 Af yasası Resmi Gazete'de yayınlandı mı? İşte, infaz düzenlemesinde son gelişmeler ve af yasasıyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

9.04.2020Gündem
‘İnfaz’ böyle başladı

‘İnfaz’ böyle başladı

80 bine yakın mahkûmun tahliyesini öngören İnfaz Yasa Teklifi görüşmeleri TBMM’de başladı. Görüşmelere geçilmeden çok sıkı koronavirüs önlemleri alındı. Başkanvekili Gök, kürsüden milletvekillerinin maskelerini takmalarını ve mesafeli oturmalarını istedi, salonun havalandırılmasını sağladı. Her masaya da dezenfektanlar konuldu.

8.04.2020Gündem
TBMMde Corona Virüsü önlemi... Maskeli oturum

TBMM'de Corona Virüsü önlemi... Maskeli oturum

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu oturumuna milletvekilleri, maske ile katıldılar. TBMM Başkanvekili Levent Gök, "Sosyal mesafeyi koruyarak, maske takılmanın zorunlu olduğu bir sürecin içindeyiz. Bundan sonraki çalışmalarımızı maske takarak ve sosyal mesafeyi korumaya özen göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

7.04.2020Gündem
Ceza infaz indirimi ne zaman TBMMde görüşülecek Ceza infaz indirimi son durum

Ceza infaz indirimi ne zaman TBMM'de görüşülecek? Ceza infaz indirimi son durum

Uzun süredir kamuoyunun gündeminde yer alan ceza infaz indiriminde, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrası gözler TBMM'de yapılacak açıklamaya çevrildi. Mahkum ve mahkum yakınları ceza infaz indiriminde son durumu merak ediyor. Peki, Ceza infaz indirimi ne zaman TBMM'de görüşülecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar..

3.04.2020Gündem
90 bin kişiye hemen tahliye

90 bin kişiye hemen tahliye

Uzun süredir beklenen ve korona salgınıyla acil hale gelen infaz düzenlemesi, dün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Toplum vicdanını yaralayan 5 suçun kapsam dışı bırakıldığı düzenlemeye göre 45 bini açık cezaevlerinden olmak üzere 90 bin kişi tahliye edilecek.

1.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül: Cezaevi personeli bugünden itibaren evlerine gönderilmeyecek

Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül: Cezaevi personeli bugünden itibaren evlerine gönderilmeyecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bugünden itibaren ceza infaz kurumlarımızda aldığımız tedbirlere bir yenisini daha ekliyoruz. Kurumlarda görev yapan tüm personel kurum idarelerince belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyerek, izole edilen barınma yerlerinde kalacaklardır" dedi.

30.03.2020Gündem
3. yargı paketi ne zaman çıkacak Ceza infaz indiriminde son durum ne

3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

Corona virüsü salgını nedeni ile cezaevlerini rahatlatmak için taslağı hazırlanan infaz paketi ile terör, uyuşturucu, cinsel suçlar, örgütlü suçlar ve mükerrer suçlar hariç olmak üzere kalan cezaların infazı 2/3 yerine yarı oranında uygulanacak. Uygulamanın 3. yargı paketiyle TBMM gündemine gelmesi ve yüürürlüğe girmesi bekleniyor. Peki, 3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

23.03.2020Gündem
Mecliste kritik görüşme AK Parti ve MHP...

Meclis'te kritik görüşme! AK Parti ve MHP...

AK Parti ve MHP yetkilileri infaz düzenlemesini görüşmek üzere bir araya geldi.

20.03.2020Gündem
Kadın hassasiyeti Levent Gök çıtayı yükseltti

Kadın hassasiyeti Levent Gök çıtayı yükseltti

8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle art arda yapılan jestler, genellikle o günün sonunda biter. TBMM’de bu kez bir hafta süren bir öncelik ve incelik yaşandı. Bu hafta Genel Kurul nöbetçisi olan TBMM Başkanvekili CHP Milletvekili Levent Gök, farklı bir kutlama yaptı. Bir hafta boyunca Genel Kurul’daki tüm faaliyetlerde kadınlara öncelik verdi.Bununla da kalmadı. Kadın milletvekillerine odasında mini bir resepsiyon verdi.

15.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül duyurdu Engin Özkoçun fezlekesi Meclise gönderildi...

Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül duyurdu! Engin Özkoç'un fezlekesi Meclis'e gönderildi...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP'li Engin Özkoç hakkındaki fezleke ile ilgili ''Fezleke bakanlığımızca imzalanarak Meclis'e gönderilmiştir, konu Meclisin takdirindedir" dedi.

5.03.2020Gündem
Özkoç konuştu, Meclis karıştı CHPli Engin Özkoça Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma

Özkoç konuştu, Meclis karıştı! CHP'li Engin Özkoç'a Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma

Meclis’te dün CHP’li Engin Özkoç’un konuşması sırasında AK Parti ve CHP’li vekiller arasında yumruklu, tekmeli kavga çıktı. Son yılların en büyük kavgasında yaralananlar oldu.

5.03.2020Gündem
Meclis Başkanı Mustafa Şentopdan ilk açıklama: Hakaret ifade özgürlüğü değildir

Meclis Başkanı Mustafa Şentop'dan ilk açıklama: Hakaret ifade özgürlüğü değildir

TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç'un Meclis'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sarfettiği hakaretlerle ilgili ilk açıklama geldi. Şentop, 'Hakaret ifade özgürlüğü değildir' ifadelerini kullanırken, AK Parti'nin önde gelen isimleri de Özkoç'un sözlerine sert tepki gösterdi.

4.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Mecliste yumruklu kavga CHPli Özkoça Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma

Son dakika haberler... Meclis'te yumruklu kavga! CHP'li Özkoç'a Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma

CHP'li Engin Özkoç'un Genel Kurul öncesinde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmesi sonrası Meclis'teki konuşması, AK Partili vekillerin tepkisine neden oldu. AK Parti ve CHP'li vekiller arasında başlayan tartışma yumruklu kavgaya dönüştü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı.

4.03.2020Gündem
‘Şehitler tepesi boş kalacak’

‘Şehitler tepesi boş kalacak’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelsin istemiyorum” diye konuştu.

1.03.2020Gündem
Yasadışı bahise jet engel

Yasadışı bahise jet engel

Yasadışı bahis ve kumarla mücadele için alınan önlemler artıyor. TBMM’ye sunulan torba teklifin içinde yer alan kanuna göre, yasadışı bahis ve kumar siteleri re’sen engellenebilecek. Böylece mevcut durumda kolayca erişilebilen yasadışı bahis ve kumar siteleriyle etkin bir şekilde mücadele edilecek.

18.02.2020Ekonomi
Mehmet Muş: Bugün Meclis Başkanlığına 39 maddeden oluşan bir kanun teklifi vereceğiz

Mehmet Muş: "Bugün Meclis Başkanlığına 39 maddeden oluşan bir kanun teklifi vereceğiz"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

17.02.2020Haber
Son dakika haberi... AK Partiden yeni kanun teklifi: İllegal bahis ve şans oyunlarını katalog suçuna alıyoruz

Son dakika haberi... AK Parti'den yeni kanun teklifi: İllegal bahis ve şans oyunlarını katalog suçuna alıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, yeni kanun düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Muş, "İllegal bahis ve şans oyunlarını katalog suçuna alıyoruz ve BTK’ya kapatma yetkisi vermiş olacağız." ifadelerini kullandı. Muş, "Ateşli silahlarla ilgili satın alma belgesi olmayanlara satış yapanlara yönelik 1 yıldan 3 yıla hapis cezası getirmiş olacağız." dedi.

17.02.2020Gündem
Eski milletvekili Türkoğlu için TBMMde cenaze töreni düzenlendi

Eski milletvekili Türkoğlu için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski MHP Osmaniye Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Hasan Hüseyin Türkoğlu (52) için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı.

12.02.2020Gündem
Suç duyurusuna tepki: MHP’nin tarihsel çelişkisi

'Suç duyurusu'na tepki: MHP’nin tarihsel çelişkisi

MHP’nin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmasına CHP’liler sert tepki gösterdi. CHP’lilerin tepkileri şöyle:

7.02.2020Gündem
Yapay fiyat oluşturan bankaya ceza

Yapay fiyat oluşturan bankaya ceza

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan yeni bankacılık yasa teklifine ‘finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlemler’ başlığı altında yeni bir madde ekleniyor. Ayrıca bankaların aldığı komisyonların belirlenmesi yetkisi de Merkez Bankası’na veriliyor.

7.02.2020Ekonomi
Tek taraflı plana tepki çığ gibi

Tek taraflı plana tepki çığ gibi

ABD Başkanı Trump’ın İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ planına Filistinliler çok sert tepki gösterdi. Planı protesto eden gösteriler düzenlendi. Arap Birliği gelecek cumartesi olağanüstü toplantı kararı aldı.

30.01.2020Dünya
Son dakika... TBMMde ortak Kudüs bildirisi: Yok sayıyoruz

Son dakika... TBMM'de ortak Kudüs bildirisi: Yok sayıyoruz

TBMM'de grubu bulunan siyasi partiler ortak bildiriyle ABD'nin sözde Orta Doğu barış planını kınadı.

29.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kabine değişikliği heyecanı

Ben de şaşırdım. Ancak ne zaman ki Meclis’te iktidar kulisini dolaştım, kulağıma kabine söylentileri çalındı...

11.06.2020

Sevgi göstermek yetmez, yasa nerede?

Parlamentoda görev yapan gazetecilerin tamamı, son on yıl içerisinde en az bir kez, “Hayvan hakları yasası hazırlanıyor” haberi yaptı. Hayvanseverleri temsil eden dernek temsilcileri, onlarca kez Meclis’e gelerek önerilerini dile getirdi.

30.05.2020

İnfaz Yasası’nda gözler Anayasa Mahkemesi’nde

Adı ister ‘infaz düzenlemesi’ olsun, ister ‘dolaylı’ ya da ‘doğrudan af’, bütün yollar sonunda Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) çıkıyor.

9.05.2020

Meclis’in tarihi binası sınavı geçti - Virüssavar odalar, nefes aldıran bahçe

TBMM’nin bir asrı dolduracağı 23 Nisan 2020 için kimsenin planları elbette böyle değildi.

18.04.2020

Sarmısaktan bile önemli: ‘Hadin gari’cilerin kadın hentbolcuları

KASTAMONU’da 44 yıl önce başlayan hentbol merakının, bir kentin en büyük gurur kaynağına nasıl dönüştüğünün hikayesi bu.

22.03.2020