EKSTRA
MENÜ

Tbmm Başkanvekili

Tbmm Başkanvekili haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tbmm Başkanvekili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.450 Tbmm Başkanvekili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tbmm Başkanvekili Haberleri

HDPli Beştaşın yüzüne bakarak söyledi: Sözlerim sırtını PYDye dayayan alçaklara... Rahatsızlık duyduğunuz için çok mutlu oldum

HDP'li Beştaş'ın yüzüne bakarak söyledi: Sözlerim sırtını PYD'ye dayayan alçaklara... Rahatsızlık duyduğunuz için çok mutlu oldum

TBMM’de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından dikkat çeken anlar yaşandı. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın yaptığı konuşmayı ‘kabul edilemez’ bulduğunu ifade etti. Bunun üzerine Beştaş’a cevap veren TBMM Başkanvekili Adan ise ‘Konuşmam sırtını PYD’ye dayayan alçaklara bir cevaptır. Bundan rahatsızlık duyduğunuz için çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim ’ dedi. Adan'ın bu sözleri Meclis'te alkış aldı.

16.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Skandal toplantı ‘Bu salonda FETÖ’cünün ne işi var’

Son dakika haberi: Skandal toplantı! ‘Bu salonda FETÖ’cünün ne işi var’

TBMM Başkanvekili Levent Gök, Meclis heyetiyle gittiği Kazakistan’daki toplantıda Türkiye’nin iadesini istediği bir FETÖ’cü olduğunu öğrenince tepki gösterdi. Kazakistan Meclis Başkanı’na “Buna nasıl izin verdiniz” diye soran Gök, daha sonra da Twitter’dan “Kazakistan’dan FETÖ mensuplarının iadesini istedik” dedi. Gök bu mesajının ardından sosyal medyada FETÖ’nün saldırısına uğradı.

30.11.2019Gündem
Vekil araçları: Altı ayda 343 ceza  silindi

Vekil araçları: Altı ayda 343 ceza silindi

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, 31 Mart 2019 tarihinden sonra milletvekillerinin talepleri doğrultusunda trafik ceza muafiyetinden düşürülen/silinen araç sayısının 343, trafik ceza muafiyeti için yeni bildirilen araç sayısının ise 387 olduğunu kaydetti. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması üzere trafik cezalarıyla ilgili bir soru önergesi verdi.

4.10.2019Gündem
Son dakika: Figen Yüksekdağın milletvekilliği düştü

Son dakika: Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü

HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ'ın, milletvekilliği düştü. Bahçekapılı, Anayasanın 76. maddesi kapsamında milletvekili seçilmeye engel bir suça ilişkin olan ve Anayasanın 84. maddesi 2. fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı okunduğu için, Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düştüğünü duyurdu.

21.02.2017Gündem
Alman polisinden skandal Bahçekapılı açıklaması

Alman polisinden skandal 'Bahçekapılı' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da pasaportunu çaldıran, geçici pasaport çıkartan ancak uzun süre polis tarafından bekletilen TBMM Başkan Yardımcısı Ayşenur Bahçekapılı'nın uğradığı muameleye büyük tepki göstermesinin ardından Alman polisinden açıklama geldi. Alman polis yetkilisi, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın Köln-Bonn Havalimanı’nda Alman polisleri tarafından kötü muameleye maruz kalmadığını ve gözaltına alınmadığını iddia etti.

7.12.2016Dünya
Alman polisi tarafından alıkonulan Bahçekapılı o anlatı anlattı

Alman polisi tarafından alıkonulan Bahçekapılı o anlatı anlattı

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Almanya’da polis tarafından alıkonulmasına ilişkin "Türkiye kendi ayakları üstünde, kendi dinamizmiyle küresel dünyada yer alıyor ve küresel güçlere karşı milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Sanırım buna tepki gösteriyorlar" dedi.

7.12.2016Gündem
Türkiye Maarif Vakfı kuruluyor

Türkiye Maarif Vakfı kuruluyor

Türkiye Maarif Vakfı kurulmasına dair kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

16.06.2016Gündem
TBMM tezkere için toplandı

TBMM tezkere için toplandı

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Koray Aydın başkanlığında olağanüstü toplandı. Bağımsız bakanların yemin edeceği ve Suriye tezkeresinin görüşüleceği oturumun açılışında gergin anlar yaşandı. TBMM'de daha sonra bağımsız bakanların 'bağımsız' olmadıkları gerekçesiyle yemin etmemeleri oylandı. CHP, MHP ve HDP ilk kez aynı oyu kullandı ve 'hayır' dedi.TBMM Başkanvekili Aydın, birleşimi açtıktan sonra yaptığı kısa konuşmada, gündeme geçmeden önce, Türk milletinin egemenliğinin sembolü olan Yüce Meclis'i yöneteceği ilk gün, çok kısa duygu ve düşüncelerini ifade etmek istediğini belirtti. 

3.09.2015Haber
Meral Akşenerden AYM kararına tepki: Birden fazla kadınla evlenmenin önü açılır

Meral Akşener'den AYM kararına tepki: Birden fazla kadınla evlenmenin önü açılır

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul milletvekili adayı Meral Akşener, Anayasa Mahkemesinin "imam nikahı" kararına ilişkin, "Nikah akittir, birincisi, çocuğun nesebini sağlam tutmak içindir, ikincisi de kadının yarınını, geleceğini garanti altına almak içindir. Dolayısıyla belediye nikahlarının karşılığı imam nikahı değildir" dedi.

3.06.2015Gündem
Beşiktaşın tur atlaması TBMM Genel Kurulunda kutlandı

Beşiktaş'ın tur atlaması TBMM Genel Kurulu'nda kutlandı

TBMM Genel Kurulu'da Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Liverpool'u yenmesi TBMM Genel Kurulu'nda kutlandı.TBMMBaşkanvekili Sadık Yakut başta olmak üzere Mecliste grubu bulunanpartilerin Grup Başkanvekilleri, tek tek söz alarak Beşiktaş'ıbaşarısından dolayı kutladı. HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani iseBeşiktaş'ı kutlayarak "Umarım iktidar Çarşı Grubunu darbeci görmektenvazgeçer." ifadelerini kullandı. Cihan

27.02.2015Haber

Tapu ve Kadastro kanun tasarısı kabul edildi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

25.11.2010Gündem
Sayıştay Kanununun 11 maddesi daha tamam

Sayıştay Kanunu'nun 11 maddesi daha tamam

TBMM Genel Kurulunda Sayıştay Kanunu Teklifi'nin 11 maddesi daha kabul edildi.

27.10.2010Gündem
New York’un rengi kırmızı-beyaz

New York’un rengi kırmızı-beyaz

ABD’nin New York Eyaleti’nde düzenlenen 29’uncu Türk Günü’nde, A Milli Futbol Takımı’nın ABD kampı nedeniyle yürüyüş yapılamadı ama renkli bir festival yaşandı.

24.05.2010Dünya
Birileri kulağını çekmeli

Birileri kulağını çekmeli

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hürriyet’e; Arınç’ın, Mumcu’ya odasına girerek tehdit ve hakaret ettiğini belirtip şöyle dedi:

3.02.2010Gündem
Karabağlar’da çok özel açılış

Karabağlar’da çok özel açılış

İzmir’in en büyük ilçesi Karabağlar, yeni yapılan Belediye hizmet binasını düzenlediği muhteşem törenle hizmete açarken, adeta şölen havası yaşattı.

2.08.2009Ege
Oyunu kardeşlikle bozalım

Oyunu kardeşlikle bozalım

Meclis’in yeni yasama yılındaki ilk gün mesaisinde Aktütün Sınır Karakolu’na yönelik terör saldırısını kınayan mesajlar öne çıktı.

7.10.2008Gündem
CHPden turizm kanununun iptali için AYMye başvuru

CHP'den turizm kanununun iptali için AYM'ye başvuru

CHP '7334 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 15 maddesinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu.

14.09.2021Gündem
Meclis ne zaman açılacak 2021-2022 yasama döneminde TBMM ne zaman açılıyor

Meclis ne zaman açılacak? 2021-2022 yasama döneminde TBMM ne zaman açılıyor?

Meclis ne zaman açılıyor sorusu, yeni yasama döneminde gündeme gelmesi beklenen hususlar dolayısıyla araştırılmaya başlandı. TBMM'nin gündemine sunulacak olan yasaların değerlendirileceği yeni yasama dönemi, son birleşimde belirlenen tarihte açılacak. Peki, Meclis ne zaman açılıyor? TBMM ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.09.2021Gündem
AK Partili Turan: HDP kimi isterse Millet İttifakının adayı o olacaktır

AK Parti'li Turan: HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin, "Görülen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır. Millet İttifakı'nın adayı, aynı zamanda HDP’nin dile getirdiği 'özgürlük ittifakı'nın da adayı olacaktır" dedi.

14.09.2021Gündem
Sosyal medya devleri de yalan haberden sorumlu olacak

Sosyal medya devleri de yalan haberden sorumlu olacak

Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili süreci hızlandıran AK Parti, cezai yaptırımlar için ifade özgürlüğüyle çelişmeyecek formül arayışında. Yalan haberlerde sadece paylaşımı yapan değil sosyal medya platformları da sorumlu tutulacak.

3.09.2021Gündem
Meclis ne zaman açılıyor TBMM ne zaman açılacak

Meclis ne zaman açılıyor? TBMM ne zaman açılacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ne zaman açılıyor sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Özellikle 3600 ek gösterge detaylarının yeni yasama döneminde ele alınacağının açıklanmasının ardından gündeme gelen TBMM'nin açılış tarihi, herhangi bir değişiklik olmaması halinde Temmuz ayında belirlenen tarihlerde gerçekleşecek. Peki, meclis ne zaman açılıyor? TBMM ne zaman açılacak? İşte, o detaylar

2.09.2021Gündem
Meclis ne zaman açılıyor TBMM ne zaman açılacak

Meclis ne zaman açılıyor? TBMM ne zaman açılacak?

Meclis ne zaman açılıyor sorusu, yeni yasama döneminde gündeme gelmesi beklenen hususlar dolayısıyla araştırılmaya başlandı. TBMM'nin gündemine sunulacak olan yasaların değerlendirileceği yeni yasama dönemi, son birleşimde belirlenen tarihte açılacak. Peki, Meclis ne zaman açılıyor? TBMM ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.08.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentopdan CHPye 10 bin dolar alan siyasetçi mektubu

TBMM Başkanı Şentop'dan CHP'ye '10 bin dolar alan siyasetçi' mektubu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP'nin kendisine sorduğu '10 bin dolar alan siyasetçi kim?' sorusuna mektupla yanıt verdi. Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından TBMM Başkanlığı'na gönderilen yazıda bahse konu eylem ile ilgili olduğu değerlendirilen siyasetçinin Gazi Meclis çatısı altında bir milletvekili olmadığının belirtildiğini hatırlattı. Şentop, "Konuyla ilgili yargı sürecinin tamamlanmasını beklemek dışında gerek TBMM gerekse TBMM Başkanlığı tarafından yapılabilecek resmi bir işlem bulunmadığı malumlarınızdır" dedi.

5.07.2021Gündem
Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Hangi kamuoyu anketini getirirseniz getirin, bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir. Bu anlamda da kendisini iktidara namzet görenlerin bu anketlerin geride nal topladıkları, çok daha geriden geldikleri açıktır, ortadadır" dedi.

2.07.2021Haber
Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Hangi kamuoyu anketini getirirseniz getirin, bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir. Bu anlamda da kendisini iktidara namzet görenlerin bu anketlerin geride nal topladıkları, çok daha geriden geldikleri açıktır, ortadadır" dedi.

2.07.2021Gündem
Son dakika: AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünaldan Hayvanları Koruma Kanunu açıklaması

Son dakika: AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'dan Hayvanları Koruma Kanunu açıklaması

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Hayvan Hakları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünal, 'Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Hayvanları Koruma Kanun teklifimizi bugün TBMM Başkanlığına sunuyoruz. Hayvanlar mal statüsünden çıkarılarak, canlı statüsüne getiriliyor. Hayvanların refahını sağlamak, hayvanların sahiplerinin borcu yüzünden icralık olması ve mal statüsünde olması çıkarılıyor.' ifadelerini kullandı.

1.07.2021Gündem
Son dakika Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna ilişkin yasa teklifi Meclisten geçti

Son dakika! Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na ilişkin yasa teklifi Meclis'ten geçti

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKE) anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

30.06.2021Gündem
CHP’den Kanal İstanbul yanıtı: Yönetimde olanlara rücu ederiz

CHP’den Kanal İstanbul yanıtı: Yönetimde olanlara rücu ederiz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul’la ilgili, “Söke söke bu parayı uluslararası tahkim yoluyla sizden alırlar” sözlerine ilişkin, “Tahkim nedir gayet iyi biliriz. Ucunu Londra’ya bağladığınız o mahkemelerde, davaların hepsini kazanırız. Ha olur da kazanamazsak... Devleti, milleti bu zarara sokanlara, bu projeler imzalanırken, yönetimde olanlara rücu ederiz. Bu paraları yedi göbek sülalelerinden, söke söke alırız” dedi.

29.06.2021Gündem
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Türkkanın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Türkkan'ın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Grup Başkanvekili Lütfü Türkan'ın sahip olduğu çiftlikle ilgili iddialara ilişkin, "Sayın Türkkan'ın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz. Kim, nerede, ne yapmışsa takipçisi olmazsam, hepsini rezil etmezsem namerdim. Yıkıldı mı kardeşim hepsi. Yıkıldı tamam" dedi.

23.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Soma davasıyla ilgili flaş gelişme

Son dakika haberi: Soma davasıyla ilgili flaş gelişme

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasına ilişkin Yargıtay'ın bozma kararının ardından 4 sanığın yargılanmasına Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Maden faciasında karar 16 Haziran Çarşamba günü açıklanacak.

14.06.2021Gündem
Marmara müsilaj belasıyla cebelleşirken İmamoğluna temel atmama tepkisi

Marmara müsilaj belasıyla cebelleşirken İmamoğlu'na 'temel atmama' tepkisi

Marmara Denizi'nde yaşanan müsilaj (deniz salyası) sorunu Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi haline gelmiş durumda... Müsilajın en büyük nedeninin atıkların arıtılmadan Marmara'ya deşarj edilmesi olarak gösterilirken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım 2019'da Silahtarağa İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin yapımını durdurmuştu. Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, İmamoğlu'nun arıtma tesisini iptal konuşmasını alıntılayarak, "CHP'nin belediyeciliğinin iş yapmayacağını zaten biliyorduk. Şimdi bu yenilenmiş sürümlerinde yapılanları bozmak, yapılacakları durdurmak ve bunları da büyük bir işmiş gibi anlatmak da var maalesef" yazdı.

7.06.2021Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa çözüm üretilmesi, oluşan kirliliğin önlenmesine yönelik, "Marmara Denizi’ndeki Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu" kurulmasına dair hazırlanan önergenin, yarın tüm partilerle değerlendirip Meclis'e verilmesini, Perşembe günü de görüşmenin yapılmasını hedeflediklerini açıkladı. Turan ayrıca, 'Biz, bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hatalarımız varsa temizleriz, gereğini yaparız. Kaldı ki mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır." değerlendirmesinde bulundu.

7.06.2021Gündem
‘Tarafsız bir yerdesin, polemik niye’

‘Tarafsız bir yerdesin, polemik niye?’

TBMM’de ‘10 bin dolar alan siyasetçi’ polemiği sürerken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a “Tarafsız olman gereken bir yerdesin. Polemik yapman neyine, hakaret etmek neyine, iftira neyine. Cesaretin varsa gel yönet oturumu, çağır Süleyman Soylu’yu” tepkisini gösterdi.

3.06.2021Gündem
Su zammıyla ilgili flaş açıklama

Su zammıyla ilgili flaş açıklama

İSKİ'nin bugün gerçekleştirilecek genel kurulu öncesinde suya yüzde 50'ye yakın zam yapılması için kendilerine teklif geldiğini söyleyen İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Göksu yaptığı açıklamada, "Zam maddesini kasım ayında görüşmek üzere erteliyoruz. Bu ay İstanbulluları yapılacak zamdan kurtarıyoruz" ifadelerini kullanırken, İSKİ tarafından su fiyatlarına zam teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde reddedildi.

31.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeni anayasanın başlangıç bölümünü kaptan yazdı

Hiç şüphesiz yangınlar, sel felaketleri, CovId-19 kâbusları ile geçen bu yazın belki de tek umut verici haberi sporcularımızdan geldi.

7.09.2021

Dizilerdeki kadın şifreleri

Daha önce yapılan araştırmalar, TV dizilerindeki kadın profilleri konusunda pek de iç açıcı sonuçlar vermedi.

25.07.2021

15 Temmuz’un beşinci yıldönümünde bir ayrışma tablosu

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü’nden “ASLAN 5” çağrı koduyla havalanan F-16 uçağının pilotu Kurmay Yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı, Ankara semalarında uçarken kalkışmanın karargâhı olan Akıncı’dan verilecek koordinatları beklemekteydi.

20.07.2021

Yanlış yapan varsa nasıl ayıklanacak?

Bir organize suç örgütü liderinin birbiri ardına paylaştığı görüntülü kayıtlar Türkiye’nin gündemine önemli ölçüde yerleşmiş bulunuyor.

9.06.2021