MENÜ

Tbmm Başkanlığı

Tbmm Başkanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tbmm Başkanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.626 Tbmm Başkanlığı haberi bulunmuştur.

Tbmm Başkanlığı Haberleri

Mecliste virüs önlemi

Meclis'te 'virüs' önlemi

TBMM Başkanlığı, virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla Meclis'te dezenfeksiyon çalışması başlattı. TBMM yerleşkesinde 284 noktaya alkol bazlı sıvı el dezenfekte aparatı yerleştirildi. Meclis'te uygun alanlara, enfeksiyonla mücadelede el hijyenine önem verilmesi için hazırlanan uyarı afişleri asıldı.

2.03.2020Gündem
TBMM Başkanlığından Cibuti seyahati açıklaması

TBMM Başkanlığı'ndan 'Cibuti seyahati' açıklaması

TBMM Başkanlığı, "TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un Cibuti seyahati için uçak kiralanması söz konusu değildir. Dolayısıyla anılan seyahat için uçak kiralandığına dair haberler, yalan haberdir" açıklaması yaptı.

2.12.2019Gündem
29. başkan adayları

29. başkan adayları

Binali Yıldırım’ın İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığı nedeniyle istifa etmesiyle boşalan TBMM Başkanlığı için yarın yapılacak seçimde dört partinin adayı yarışacak.

23.02.2019Gündem
HDPnin Meclis başkan adayı belli oldu

HDP'nin Meclis başkan adayı belli oldu

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Meclis Başkanı adayı oldu.

22.02.2019Gündem
AK Partide TBMM Başkan adayı için temayül yoklaması

AK Parti'de TBMM Başkan adayı için temayül yoklaması

AK Parti Meclis Grubu, TBMM Başkan adayı için temayül yoklaması yaptı.

21.02.2019Gündem
Konkordato sistemi için kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

Konkordato sistemi için kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu

AKP Grubu, İcra ve İflas Kanunu'nun konkordatoya ilişkin bazı hükümlerinde son sekiz aylık uygulamada ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

13.11.2018Ekonomi
Bakanlık: Hazineden, Bulgaristana ödeme yapılmayacak

Bakanlık: 'Hazineden, Bulgaristan'a ödeme yapılmayacak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından İstanbul yeni havalimanından gerçekleşecek uçuşlar için Hazineden Bulgaristan'a ödeme yapılmayacağı bildirildi. Açıklamada "Herhangi bir iç hat uçuşunun Bulgaristan, Romanya veya bir başka ülke hava sahasını kullanması ve bunun karşılığında hazineden para ödenmesi iddiası tamamen gerçek dışıdır" denildi.

30.08.2018Ekonomi
İYİ Partinin TBMM Başkan adayı belirlendi

İYİ Parti'nin TBMM Başkan adayı belirlendi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, Meclis Başkanlığı için aday oldu.

11.07.2018Gündem
HDPnin Meclis Başkanı adayı Meral Danış Beştaş oldu

HDP'nin Meclis Başkanı adayı Meral Danış Beştaş oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis Başkanı adayı Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş oldu.

11.07.2018Gündem
CHPnin TBMM Başkan adayı belli oldu

CHP'nin TBMM Başkan adayı belli oldu

CHP'nin TBMM Başkan Adayı Erdoğan Toprak ve CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç ile Engin Altay, başkanlık adaylığı için TBMM Genel Sekreterliğine başvuru dilekçesini verdi.

11.07.2018Gündem
TBMM Başkanı Kahraman, Meclis Başkanlığı görevini devretti

TBMM Başkanı Kahraman, Meclis Başkanlığı görevini devretti

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Meclis Başkanlığı makamında en yaşlı üye sıfatıyla İYİ Parti Ankara milletvekili Durmuş Yılmaz’a teslim etti.

7.07.2018Haber
TBMM 40 stenograf yardımcısı alacak

TBMM 40 stenograf yardımcısı alacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM) sınavla 40 stenograf yardımcısı alacak. TBMM tarafından azami bir yıl süreli ücretsiz olarak verilecek kurs süresince kursiyerlere net asgari ücret tutarında aylık ödeme yapılacak

19.01.2018Gündem
Öğretmenlere 24 Kasımda ikramiye ödenmesi için kanun teklifi

Öğretmenlere 24 Kasım'da ikramiye ödenmesi için kanun teklifi

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, öğretmenlere ‘Öğretmenler Günü’nde ikramiye ödenmesi için kanun teklifi verdi.

22.11.2017Eğitim
İsmail Kahramandan teşekkür konuşması

İsmail Kahraman'dan teşekkür konuşması

İsmail Kahraman oyların açıklanmasının ardından kürsüde teşekkür konuşması yaptı. Kahraman şunları söyledi: Başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyetimizin kurucularını ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Allah milletimize devletimize zeval vermesin. 15 temmuz hadisesi ibret alınması hatırlatılması unutulmaması gereken bir olaydır. Be devlet ve millet düşmanlarından hesap sorulmaktadır. Siyasi partileri bir elin parmaklarına benzetirim. Hepsi farklıdır ama aynı bileğe bağlıdırlar. Kavgacı değil müzakereci, meseleleri konuşarak çözen insanlar olmalıyız. Fikirden korkanlar konuşmaktan kaçarlar. Dostluğumuz ve kardeşliğimi toplu önünde sergilemeliyiz. Hürriyetler hiçbir hukuk devletinde sınırsız değildir. Sınırsız hürriyet anarşi demektir. Gayemiz cumhuriyeti ilelebet yaşatmak olmalıdır.

20.11.2017Haber
TBMM memur alımı sonuçları o sayfadan duyuruluyor

TBMM memur alımı sonuçları o sayfadan duyuruluyor!

TBMM personel alımı başvuru sonuçları için adayların araştırması devam ediyor. Genel itibariyle büyük bir kısmı Ankara'da çok az bir kadronun ise farklı illerde görevlendirileceği TBMM personel alımı başvuru sonuçları, Türkiye Büyük Millet Meclisi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, TBMM 192 memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

13.11.2017Gündem
AK Partide gündem Burhan Kuzu: İkna çabası

AK Parti'de gündem Burhan Kuzu: İkna çabası

Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanlığı için aday olacağını açıklayan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’yu bu kararından vazgeçirmek için AK Parti yetkililerinin devreye girdiği öğrenildi.

11.11.2017Gündem
TBMM memur alımı sonuçları açıklandı mı

TBMM memur alımı sonuçları açıklandı mı?

TBMM personel alımı sonuçları için adayların beklentisi devam ediyor. Meclis bünyesinde istihdam etmek üzere toplam 192 personel alımı gerçekleştirmeye hazırlanan TBMM, memur alımı başvuru sonuçları hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Peki, başvurun adayların merakla beklediği TBMM personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen konunun detayları

11.11.2017Gündem
TBMM personel alımı sonuçları için duyuru yapıldı mı

TBMM personel alımı sonuçları için duyuru yapıldı mı?

TBMM personel alımı sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Toplam 192 kişinin istihdam edileceği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yapacağı duyuruyu bekleyen adaylar, konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyor. TBMM personel alımı sonuçları sonrasında yazılı ve sözlü sınav aşamasına geçecek olan adaylar, son değerlendirmeyi bekleyecek. İşte, TBMM personel alımı sonuçları hakkında bazı detaylar

7.11.2017Gündem
Burhan Kuzu, Meclis Başkanlığı adaylığında kararlı

Burhan Kuzu, Meclis Başkanlığı adaylığında kararlı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı seçimleri yaklaşırken, kulislerde konuşulan adaylar arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu da var. Burhan Kuzu’nun, adaylık konusunda kararlı olduğu ve bu durumu parti yetkilileriyle paylaştığı öğrenildi.

4.11.2017Gündem
Baykal: Seçilseydim koalisyon kurulmuştu

Baykal: Seçilseydim koalisyon kurulmuştu

Eski CHP genel başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal ilginç değerlendirmelerde bulundu. Baykal, “Meclis Başkanı olsaydım bugün bir koalisyon hükümeti mutlaka kurulmuştu. Erdoğan seçim değil, koalisyondan yanaydı” dedi.

24.08.2015Gündem
Deniz Baykalın açıklaması Ankarayı hareketlendirdi

Deniz Baykal'ın açıklaması Ankara'yı hareketlendirdi

TBMM Başkanlığı'na CHP adayı olarak giren Deniz Baykal, seçim sürecinde kulislerde neler yaşandığını açıkladı, Ankara kulisleri karıştı.

7.07.2015Gündem
Tekin: Baykalın tereddütü yoktu

Tekin: Baykal'ın tereddütü yoktu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 'Sayın Baykal, ‘ben adaylık konusunda kararlıyım’ gibi bir mesaj iletti mi size?” sorusuna, 'Hayır, Sayın Baykal’ın öyle bir talebi yok. Çekilme konusunda da en ufak bir tereddütü yoktu' yanıtını verdi.

6.07.2015Gündem
Baykal: Yarın oturumu yöneteceğim ama oy kullanmayacağım

Baykal: Yarın oturumu yöneteceğim ama oy kullanmayacağım

CHP’nin TBMM Başkan adayı deniz Baykal, Antalya gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarına açıklama yaptı. Baykal, geçici başkanın TBMM Başkanlık seçimiyle ilgili tartışmaları hukukçulara incelettiğini ve herhangi bir sorun görülmediği için yarınki oturumu yöneteceğini açıkladı. Baykal ayrıca hukuki bir engel olmamasına rağmen 'zihinlerde bir tereddüt oluşmaması için' oy kullanmayacağını söyledi.

29.06.2015Gündem
AK Partinin TBMM Başkan adayı 12:30da açıklanacak

AK Parti'nin TBMM Başkan adayı 12:30'da açıklanacak

AK Parti'nin Meclis Başkan adayı, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 12.30'da açıklanacak. İddialara göre Ak Parti'nin adayı İsmet Yılmaz olacak.

26.06.2015Gündem
MHPnin Meclis Başkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu oldu

MHP'nin Meclis Başkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu oldu

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Meclis Başkanı adayı MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu oldu.

24.06.2015Gündem
TBMM Başkanlığı seçimi Salı günü yapılacak

TBMM Başkanlığı seçimi Salı günü yapılacak

TBMM Danışma Kurulu, Meclis Başkanlığı seçimi için takvimi belirledi. Buna göre başkanlık seçiminin ilk iki turu Salı günü yapılacak. İki turda da başkan belli olmazsa üçüncü tur oylama ise Çarşamba günü olacak.

23.06.2015Gündem
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM Başkanlığı adayını açıkladı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM Başkanlığı adayını açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan adayının, Mersin milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat olmasına karar verdiklerini bildirdi.

22.06.2015Gündem
Seçim sonrası TBMM takvimi

Seçim sonrası TBMM takvimi

7 Haziran seçimlerinin ardından Meclis takvimi nasıl işleyecek? Önce TBMM Genel Kurulu, milletvekili yemin töreni için 23 ya da 24 Haziran günü toplanacak. 27 ya da 28 Haziran günleri TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı için adaylık başvuruları yapılacak. TBMM Başkanı da 29 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında seçilecek. İşte tarihi takvimin detayları:

10.06.2015Gündem
Maliyedeki atamalar Meclis gündeminde

Maliye'deki atamalar Meclis gündeminde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Maliye Bakanlığı’ndaki atama ve görevden almaları Meclis’e taşıdı. Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e "Maliye’deki atama ve görevden almalar rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun örtmek için mi? Talimatı Başbakan mı verdi?" sorularını yöneltti.

8.01.2014Ekonomi
O dolarları kim aldı

O dolarları kim aldı

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın "17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu bazı kişilere önceden sızdırılarak para kazanmaları sağlandı" sözlerini Meclis gündemine taşıdı. Mehmet Şeker’in İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sundu.

8.01.2014Ekonomi
Şükünün istifası AK Partiye üye kaybettirdi

Şükün'ün istifası AK Parti'ye üye kaybettirdi

İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün AK Parti'den istifası, iki komisyonda AK Parti'ye üye kaybettirdi. TBMM Başkanlığı, istifayla birlikte TBMM'de sandalye dağılımının değişmesi üzerine AK Parti'nin İnsan Haklarını İnceleme ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği komisyonlarındaki birer üyeliğini çekmesini istedi.

24.12.2013Gündem
Oturan Savcı Meclis gündeminde

'Oturan Savcı' Meclis gündeminde

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Ergin'e Edirne Kırkpınar Güreşleri sırasında yaşanan tartışmayı anımsatan Vural, Bergama’daki 30 Ağustos törenlerine, ilçeye yeni Hasan Yüksel’in bayrak geçişi sırasında ayağa kalkmaması üzerine, "Savcı, sizin 'Bayrağa değil sancağa ayağa kalkılır' sözlerinizden mi cesaret aldı?" sorusunu yöneltti.

3.09.2013Gündem
CHP’den YİBO önergesi

CHP’den YİBO önergesi

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) hakkında Meclis araştırması açılmasını istedi.

2.04.2010Gündem
Likya’nın antik parlamentosu meclis başkanlarını ağırlayacak

Likya’nın antik parlamentosu meclis başkanlarını ağırlayacak

Tarihin ilk demokratik parlamentosu olarak bilinen Patara’daki Likya Birliği Parlamentosu, 2300 yıl sonra dünyanın önde gelen ülkelerinin meclis başkanlarını ağırlayacak.

2.08.2009Gündem
Cindorukun hedefi merkez sağı toparlamak

Cindoruk'un hedefi merkez sağı toparlamak

Hüsamettin Cindoruk, Demokrat Parti’nin 16 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongresinde DP Genel başkanlığına aday oluyor.

5.05.2009Gündem
Dokunma fezlekesi hazır

Dokunma fezlekesi hazır

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, 21 Ekim’de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Konukevi’nin önünde yaptığı basın açıklamasındaki sözleri nedeniyle DTP Genel Başkanı Ahmet Türk hakkında başlattığı incelemeyi tamamladı.

12.11.2008Gündem