EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Taziye

Taziye ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taziye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.071 Taziye haberi bulunmuştur.

Taziye Haberleri

İtalyan karakoluna saldırı: 25 ölü

İtalyan karakoluna saldırı: 25 ölü

Irak'ın Nasıriye kentinde, İtalyan polis karakoluna bombalı saldırı düzenlendi. 17'si İtalyan 25 kişi öldü.

12.11.2003Gündem
Dünyadan başsağlığı ve kınama

Dünyadan başsağlığı ve kınama

İstanbul'daki patlamaların ardından çeşitli ülkelerden başsağlığı ve kınama mesajları geliyor.

15.11.2003Dünya
Şaron: Terör sınır tanımıyor

Şaron: Terör sınır tanımıyor

İsrail Başbakanı Ariel Şaron, İstanbul'da dün düzenlenen bombalı saldırıların, terörün sınır tanımadığını gösterdiğini bildirdi. Filistin yönetimi de saldırıyı kınarken, İsveç'in İstanbul Konsolosu Ingmar Karlsson, bombalı saldırıların dış bağlantılı olduğunu belirtti. Dünya'nın dört bir yanından kınama mesajları yağmaya devam ediyor.

16.11.2003Gündem
Erdoğandan Hahambaşına ziyaret

Erdoğan'dan Hahambaşına ziyaret

Başbakan Tayyip Erdoğan Hahambaşı İzak Haleva'yı ziyaret ederek başsağlığı diledi. Erdoğan taziye ziyaretinde 'huzuru tekrar sağlama' sözü verdi.

16.11.2003Gündem
Çiçek:  Terör yarın himaye edeni vuracak

Çiçek: Terör yarın himaye edeni vuracak

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, tüm ülkeleri terör ve terörist tanımı üzerinde anlaşmaya ve teröre karşı işbirliğine çağırarak, ''Aksi halde bugün Türkiye'yi vuran terör yarın bunlara himaye gösteren ülkeleri de vuracaktır'' dedi.

16.11.2003Gündem
Bushtan Erdoğana taziye ve yardım önerisi

Bush'tan Erdoğan'a taziye ve yardım önerisi

ABD Başkanı George Bush, İstanbul'daki bombalı saldırılarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda konuşarak taziyelerini ilettiğini ve saldırıların faillerinin adalet önüne çıkarılmasında ABD'nin yardımını önerdiğini söyledi.

17.11.2003Gündem
Cemaat liderlerinden Hahambaşılığa ziyaret

Cemaat liderlerinden Hahambaşılığa ziyaret

Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, Şişli ve Beyoğlu'nda iki sinagoga yönelik bombalı saldırılar dolayısıyla Türkiye Hahambaşılığı'nı ziyaret etti.

17.11.2003Gündem
Bazı ülkeler timsah gözyaşı döküyor

Bazı ülkeler timsah gözyaşı döküyor

Hükümet, İstanbul'da yaşanan terör saldırısının ardından bazı terör örgütlerini yıllardır destekleyen bazı Avrupa ülkelerine sert bir sitemde bulundu.

17.11.2003Gündem
Hahambaşılığa taziye akını

Hahambaşılığa taziye akını

Cumartesi günü iki sinagoga düzenlenen kanlı saldırıların ardından Türkiye Hahambaşılığı taziye akınına uğradı. Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, dün Hahambaşı İsak Haleva'yı ziyaret ederek ‘‘geçmiş olsun’’ dileklerini iletti.

18.11.2003Gündem
Dünya liderleri kınadı

Dünya liderleri kınadı

Altı gün aradan sonra İstanbul'da düzenlenen çifte bombalı saldırılar dünyayı ayağa kaldırdı. Çok sayıda batılı ülke liderinden taziye ve kınama mesajları geldi. Dünya liderleri olayı sert bir şekilde kınayarak İngiltere ve Türkiye'nin bu kötü kaderi paylaşmasından duydukları üzüntüyü bildirdiler.

20.11.2003Gündem
Aksu: Cumartesi günkü olaylarla büyük benzerlik var

Aksu: Cumartesi günkü olaylarla büyük benzerlik var

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Levent ve Beyoğlu'nda bugün meydana gelen patlamalar ile geçen cumartesi günü yine İstanbul'da gerçekleşen patlamaların büyük benzerlik gösterdiğini belirterek "Her ikisinde de kullanılan araç, bomba tipi hemen hemen aynı" dedi.

20.11.2003Gündem
Patlamalar dünyayı ayağa kaldırdı

Patlamalar dünyayı ayağa kaldırdı

İstanbul'da bugün İngiliz Başkonsolosluğu ve HSBC bankası genel müdürlüğü binası önünde düzenlenen bombalı saldırılar, çok sayıda ülke tarafından kınandı ve bu ülkelerden teröre karşı dayanışma mesajları gönderildi.

20.11.2003Gündem
Bushdan Erdoğana taziye ve işbirliği önerisi

Bush'dan Erdoğan'a taziye ve işbirliği önerisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a İstanbul'daki patlamaların ardından bazı ülkelerden taziye mesajları geldi.

21.11.2003Gündem
Konsolos eşi, patlamayı köşedeki kafeden izledi

Konsolos eşi, patlamayı köşedeki kafeden izledi

İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Roger Short'un öldüğü saldırıyı o sırada köşedeki kafede olan eşi Victoria'nın dehşet içinde seyrettiği ortaya çıktı. Saldırı, tam Victoria Short, kahve için süt almak üzere köşedeki kafeye gittiği sırada meydana geldi.

21.11.2003Gündem
İslami terör demek sakıncalar yaratır

İslami terör demek sakıncalar yaratır

Başbakan Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında, "Bizim için terörün tek bir tarifi vardır ve o tarife uyan her eylemi, her düşünceyi, her niyeti lanetliyoruz" dedi.

24.11.2003Gündem
İslami terör demek sakıncalar yaratır

İslami terör demek sakıncalar yaratır

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasının tamamını İstanbul'daki törer eylemlerine ayırdı. Türk halkına birlik, beraberlik ve yaşama sevinci çağrısında bulunan Erdoğan, terör kelimesinin önüne İslam kelimesinin gelmesini değerlendirirken de, ‘‘Terörü, bir inancın, bir kültürün, bir kimliğin çağrışımları ile anmak, gerek o inancın yandaşları üzerinde, gerekse karşıtları üzerinde hiç hesap etmediğiniz reaksiyonları tetikleyebilir’’ dedi.

25.11.2003Gündem
Shortun cenazesi ülkesinde

Short'un cenazesi ülkesinde

İstanbul'da İngiltere Başkonsolosluğu'na yönelik bombalı saldırıda yaşamlarını yitiren Başkonsolos Roger Short ve konsolosluk görevlisi Lise Havorthin'in cenazeleri Londra'ya getirildi.

27.11.2003Gündem
Bağdat’ta İspanyol konvoyuna saldırı: 7 ölü

Bağdat’ta İspanyol konvoyuna saldırı: 7 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün bir konvoya düzenlenen saldırıda yedi İspanyol istihbarat görevlisi öldürüldü, biri yaralandı.

29.11.2003Gündem
Başsağlığı ziyareti

Başsağlığı ziyareti

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini imzaladı.

3.12.2003Gündem
Haydar Aliyev öldü

Haydar Aliyev öldü

Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev hayatını kaybetti. Bir süre Türkiye'de Gülhane Tıp Akademisi'nde tedavi gördükten sonra ABD'ye götürülen Aliyev'in ölüm haberi, Azerbaycan'ın Washington Büyükelçiliği yetkililerince doğrulandı.

12.12.2003Dünya
İstikbalin babasını 6 bin kişi uğurladı

İstikbal'in babasını 6 bin kişi uğurladı

Türkiye'nin ev tekstili ve mobilya sektörünün önde gelen kuruluşlarından Boydak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak'ın önceki gün 67 yaşında ölen babası Sami Boydak'ın cenaze törenine yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

14.12.2003Ekonomi
Filipinlerde toprak kaydı: 236 ölü

Filipinler'de toprak kaydı: 236 ölü

Filipinler'de bir haftayı aşkındır süren aşırı yağışların yol açtığı toprak kaymalarında 236 kişinin öldüğü sanılıyor. Ulusal Afet Koordinasyon Konseyi, ülkenin güneyindeki Leyte bölgesinde 106 kişinin öldüğünü, 103 kişinin de kaybolduğunu, Mindanaoadasının kuzeyinde de 27 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

23.12.2003Gündem
Cem Karaca için web sitesi

Cem Karaca için web sitesi

Sanatçı Cem Karaca'nın ölümünün ardından, sevenleri Karaca için bir web sitesi hazırlamaya başladı. Sitede Karaca'nın hayatı, ailesi, aldığı ödüller yer alacak.

15.02.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Timsah gözyaşları

ADALET Bakanı Cemil Çiçek son terör olayı konusunda açıklama yaparken doğruları dile getirip şöyle diyor:

18.11.2003