EKSTRA
MENÜ

Tavus Kuşu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 262 haberi bulunmuştur.

Tavus Kuşu Haberleri

Hobi için başladı Şimdi tavus kuşlarının tanesini 5 bin liraya satıyor

Hobi için başladı! Şimdi tavus kuşlarının tanesini 5 bin liraya satıyor

Mersin'de hobi olarak tavus kuşu yetiştiren Fevzi Arslan hobisini ticarete dönüştürme kararı aldı. Arslan tanesini 2 ile 5 bin lira arasında satmaya başladı.

8.05.2021Ekonomi
Hobi için tavus kuşu beslemeye başladı, şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Hobi için tavus kuşu beslemeye başladı, şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Mersin'de hobi olarak tavus kuşu yetiştiren Fevzi Arslan hobisini ticarete dönüştürme kararı aldı. Arslan tanesini 2 ile 5 bin lira arasında satmaya başladı.

8.05.2021Haber
Tavus kuşu çalanlar yakalandı

Tavus kuşu çalanlar yakalandı

Osmaniye'de Orman İşletme Müdürlüğünden tavus kuşu çalan 2 şüpheli gözaltına alındı.

6.05.2021Gündem
T Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

T Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

İsim - şehir oyunu birçok kişi tarafından bilinen bir oyundur. Herkes tarafından sevilen ve bulmaca gibi zihin geliştirici, düşünsel bir oyun çeşididir. Kağıt ve kalem ile isim, şehir, hayvan, bitki şeklinde sıralanan kategoriler belirlenen harf üzerine doldurulur. Oldukça eğlenceli olan bu oyun kalabalık ile daha zevkli geçmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.04.2021Sözlük
45 yıldır iğnesi elinden düşmedi

45 yıldır iğnesi elinden düşmedi

BURDUR'da yaklaşık 45 yıldır yorgancılık yapan Sadık Can (75), işlerinin azalmasına rağmen mesleğini yaşatmaya çalışıyor. Her gün dükkanına gelip çalışmalarını sürdüren Sadık Can, "Zor meslek ama hamdolsun yine iğneye ipliği gözlüksüz takıyorum, Allah'a çok şükür, ışık gözümü alıyor ben hiç ışıksız dikerim" dedi.

27.03.2021Gündem
Falda Tavus Kuşu görmek nedir Kahve falında tavus kuşu görmenin anlamı

Falda Tavus Kuşu görmek nedir? Kahve falında tavus kuşu görmenin anlamı

Falda tavus kuşu görmek nedir? Kahve falında tavus kuşu görmenin anlamı veya anlamları nelerdir? Falda görünen tavus kuşu neleri simgeler? Kahve falında görünen tavus kuşunun yorumlanmasından çıkan olumlu ve olumsuz anlamlar nelerdir? Bunun gibi daha birçok soruyu sizler için cevapladık.

20.11.2020Kahve Falı
Keçiören’deki Doğal Yaşam Parkına ailelerin ilgisi yoğun

Keçiören’deki 'Doğal Yaşam Parkı'na ailelerin ilgisi yoğun

Başkent’in en kalabalık ilçelerinden olan Keçiören’deki Doğal Yaşam Parkı vatandaşlar tarafından yoğun şekilde tercih edilen mekanlardan.

26.10.2020Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yaşanan elektrik kesintisi, BEDAŞ ve AYEDAŞ'ın kesinti programına yansıdı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bir çok semtte farklı saatler içerisinde kesintiler yaşanacak. 24 Ekim Cumartesi günü yaşanan elektrik kesintisinden etkilenen vatandaşlar, elektrikler ne zaman gelecek? sorusunun yanıtına odaklandı. İşte, BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı.

23.10.2020Gündem
Atık hurdalarla 2 yılda 35 ton ağırlığında heykeller yaptı

Atık hurdalarla 2 yılda 35 ton ağırlığında heykeller yaptı

HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ve hurda sanatçısı Mervan Altınorak, 2 yılda hurda parçalardan toplam 35 ton ağırlığında çeşitli heykeller yaptı.

16.10.2020Gündem
Dolmabahçe Camii Nerede Dolmabahçe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Dolmabahçe Camii Nerede? Dolmabahçe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Dolmabahçe Camii, yapıldığı dönemi yansıtması bakımından önemli bir yere sahiptir. İstanbul’da birçok cami Mimar Sinan ve öğrencileri tarafından yapılmışken bu cami yabancı bir mimar tarafından yapılmıştır. Dolmabahçe Camii hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

14.09.2020Seyahat
Kayseri Hayvanat Bahçesi Nerede Kayseri Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Kayseri Hayvanat Bahçesi Nerede? Kayseri Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

160 civarı tür ve iki bin civarında hayvana doğal yaşam desteği vermek üzere kurulan kayseri hayvanat bahçesi barınak ve fiziki şartlarının yeterliliği ve sunulan veterinerlik hizmetleri ile oldukça sağlıklı koşullarda hayvanlara barınma imkanı tanımaktadır. Hayvan severlerin merakını gidermek adına ve gezip görmek isteyenlere bir fikir olması açısından Kayseri hayvanat bahçesi nerede? Kayseri hayvanat bahçesi hayvanları ve listesi, kayseri hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Kayseri hayvanat bahçesi çalışma saatleri kaçtır? Kayseri hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? Sorularının cevabını sizler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
İstanbul Hayvanat Bahçesi Nerede İstanbul Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

İstanbul Hayvanat Bahçesi Nerede? İstanbul Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

İstanbul Hayvanat Bahçesi pek çok türü bünyesinde barındırmaktadır. Buraya pek çok ziyaretçi farklı hayvanları görmek için gelmektedir. İstanbul Hayvanat bahçesi nerededir, hayvanları, giriş ücretleri ve çalışma saatleri ile ilgili bilgileri derledik.

10.09.2020Seyahat
Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Nerede Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Nerede? Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Elli farklı tür ve 200’ e yakın hayvanın bulunduğu Çekmeköy hayvanat bahçesi İstanbul’da park of İstanbul’un içerisinde yer almaktadır. Çok sayıda sevimli hayvanın bulunduğu Çekmeköy hayvanat bahçesi nerede? Çekmeköy hayvanat bahçesi hayvanları ve listesi, Çekmeköy hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Çekmeköy hayvanat bahçesi çalışma saatleri nedir? Çekmeköy hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? Sorularının cevabını siz doğaseverler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede Antalya Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede? Antalya Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Hayvanların doğal ortamda hissetmesini sağlamak ve bu özelliğe dikkat edilerek inşa edilen Antalya Hayvanat Bahçesi, pek çok hayvana ev sahipliği yapıyor. Antalya Hayvanat Bahçesinin tam olarak nerede olduğu, içinde hangi hayvanların olduğu listesi, iletişim ve giriş ücreti gibi temel bilgileri sizler için derledik.

10.09.2020Seyahat
Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Nerede Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Nerede? Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Özellikle de çocukların hayvan sevgisini artırmaya yönelik duyguların gelişmesinde önemli bir yer tutan hayvanat bahçeleri tüm şehirlerde merak konusu olmaya devam ediyor. Hayvanlara rehabilitasyon imkanı da veren Ankara hayvanat bahçeleri adı altında adından son günlerde söz ettiren Ankara Sincan hayvanat bahçesi nerede? Ankara Sincan hayvanat bahçesi hayvanları ve listesi, Ankara Sincan hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Ankara Sincan hayvanat bahçesi çalışma saatleri nedir? Ankara Sincan hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? Sorularının cevabını siz hayvan severler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
Son dakika... Hepsi İstanbuldaki operasyonda ele geçirildi Puma, yabani kedi, deve kuşu...

Son dakika... Hepsi İstanbul'daki operasyonda ele geçirildi! Puma, yabani kedi, deve kuşu...

İstanbul'da yasa dışı silah ticareti yapılan 2 eve polis operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı. Silivri'deki bir eve düzenlenen operasyonda nesli tükenme tehlikesi altında olan aralarında puma, iguana, kedi ve kuşların da bulunduğu çok sayıda hayvan ele geçirildi.

21.08.2020Gündem
Reges, A Luxury Collection Resort & SPA, Çeşme’de Marriott farkı

Reges, A Luxury Collection Resort & SPA, Çeşme’de Marriott farkı

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme Marriott International otel grubunun lüks otel kategorisindeki Luxury Collection markasının Türkiye’deki üçüncü oteli olarak 2019 yılının Haziran ayında Çeşme’de hizmete girdi.

9.06.2020Ekonomi
Çocuklar hayvanat bahçesine akın etti

Çocuklar hayvanat bahçesine akın etti

DENİZLİ'de, sokağa çıkma izni verilen 0-14 yaş arası çocuklar, hayvanat bahçesine akın etti. Bir hafta sonra yeniden dışarı çıkmanın sevincini yaşayan çocuklar, hayvanları besleyip onlarla yakından ilgilendi.

20.05.2020Gündem
Fanlı eziyet

Fanlı eziyet

YUNAN sınır birlikleri mültecilere attıkları gazın Türkiye tarafında daha ileri noktalara ulaşması için dev fanlar kullanmaya başladı.

13.03.2020Gündem
Yunan güvenlik güçlerinin gaz bombalarından etkilenen tavus kuşlarına koruma

Yunan güvenlik güçlerinin gaz bombalarından etkilenen tavus kuşlarına koruma

EDİRNE'de, Pazarkule Sınır Kapısı'nın simgesi 4 tavus kuşu, Yunan güvenlik güçlerinin göçmenlere sıktığı gazlardan etkilenince 2'nci Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi bahçesinde korumaya alındı.

12.03.2020Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: İdlib’de 300 bini aşkın insan yerinden edildi

İçişleri Bakanı Soylu: İdlib’de 300 bini aşkın insan yerinden edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İdib'den 300 bini aşkın insan son 1 ayda yerinden edildi. Bombalarla, varil bombalarıyla... Şu anda AFAD'ımızdan ve Kızılayımıza, tüm yardım derneklerimizden devletimizin tüm anlayışlarına ve belediyelerimize kadar herkes orada o insanların ve çocukların çıplak ayaklarının ayakkabıyla, çorapla buluşması ve rahat bir yerde kafalarını yastığa koyabilmeleri için çaba sarf ediyor. Biz Avrupa ve batı değiliz” dedi.

7.01.2020Gündem
Bu kuşların çifti 5 bin lira

Bu kuşların çifti 5 bin lira!

Eskişehir’de üretimi yapılan tavus kuşlarının fiyatları büyükbaş hayvanlarla yarışıyor. Tavus kuşları 5 bin liraya kadar alıcı bulurken yumurtası ise 75 liradan satılıyor.

21.12.2019Ekonomi
Plastik ve metal atıklarla 200 kiloluk balık heykeli yaptı

Plastik ve metal atıklarla 200 kiloluk balık heykeli yaptı

HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ve hurda sanatçısı Mervan Altınorak (50), denizden topladığı plastik ile hurdacılardan aldığı metal atıkları ile 200 kilo ağırlığında balık heykeli yaptı.

10.12.2019Gündem
Flamingo satarken yakalandı, paylaşımı pes artık dedirtti

Flamingo satarken yakalandı, paylaşımı 'pes artık' dedirtti

KONYA'nın Ereğli ilçesinde Seyit D.’nin (47) satmak için evinde bulundurduğu 20 flamingo, Doğa Koruma Mili Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarılıp, doğaya salındı. 16 bin 760 lira para cezası kesilen Seyit D.'nin sosyal medya hesabından yaptığı, “Amma abarttınız. Alt tarafı 20 flamingo. 20 adet gitti, devamı duruyor, no problem” paylaşımı dikkat çekti.

30.10.2019Gündem
Gurbetçi, en büyük hayali çiftliği memleketinde kurdu

Gurbetçi, en büyük hayali çiftliği memleketinde kurdu

71 yaşındaki Burhanettin Çağlayan 36 yıl sonra memleketi Balıkesir’in Bigadiç ilçesine döndü. En büyük hayali olan 10 dönüm arazi üzerine çiftliği kurdu. Şimdi çiftlikte birbirinden farklı hayvan besleyen Çağlayan emekliliğin tadını çıkarıyor. Kendisi gibi emekli olanlara da bahçeli evlerde oturmasını tavsiye ediyor.

12.05.2019Avrupa
İran’da sele neden olduğuna inanılan tavus kuşu heykeli ateşe verildi

İran’da sele neden olduğuna inanılan tavus kuşu heykeli ateşe verildi

İran’ın Şiraz kentinde 23 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sel sonrasında, uğursuzluk getirdiğine ve sele neden olduğuna inanılan tavus kuşu heykeli bilinmeyen bir grup tarafından ateşe verildi.

5.04.2019Dünya
Üç yeni örümcek türü keşfedildi

Üç yeni örümcek türü keşfedildi

Canlıları sınıflandırma konusunda uzman bilim adamı Schubert, Avustralya'da üç yeni "tavus kuşu örümceği" türü bulunduğunu kaydetti.

11.03.2019Teknoloji
Bir Zamanlar Çukurovada uykular kaçıyor 17. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Bir Zamanlar Çukurova'da uykular kaçıyor! 17. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Bir Zamanlar Çukurova, 24 Ocak Perşembe akşamı 17. bölümüyle izleyici karşısına çıkacak, sevilen dizi son olarak 27 Aralık 2018'de ekranlara gelmişti. Dizinin bu haftaki yeni bölümünde, Hünkar ile Fekeli, olaylı gecenin ardından, yıllar sonra ilk defa karşılıklı konuşacak. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölümünde neler olacak? 17. bölüm fragmanında neler var?

23.01.2019Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova 17. bölüm fragmanı yayınlandı Yeni bölümde neler olacak

Bir Zamanlar Çukurova 17. bölüm fragmanı yayınlandı! Yeni bölümde neler olacak?

Dizilerin yılbaşı nedeniyle yayınlarına ara vermesi sebebiyle bir süredir yeni bölümüyle izleyicileriyle buluşamayan Bir Zamanlar Çukurova'nın bu hafta yayınlanacak 17. bölümüne ait fragman diziseverlerle paylaşıldı. Yayınlanan fragman, yeni bölümün oldukça heyecan dolu geçeceğinin sinyallerini verdi. Peki, Bir Zamanlar Çukurova 17. bölüm fragmanında neler var? Yeni bölümde neler olacak?

21.01.2019Televizyon
17. Bölüm tarihi belli oldu Bir Zamanlar Çukurovanın yeni bölüm ne zaman

17. Bölüm tarihi belli oldu! Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölüm ne zaman?

Vahide Perçin, Uğur Güneş, Murat Ünalmış ve Hilal Altınbilek'in başrollerinde yer aldığı Bir Zamanlar Çukurova'nın 17. bölüm tarihi belli oldu.Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın 17. yeni bölümü ne zaman?

16.01.2019Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova dizisi bu akşam yayınlanacak mı Yeni bölüm ne zaman

Bir Zamanlar Çukurova dizisi bu akşam yayınlanacak mı? Yeni bölüm ne zaman?

Perşembe akşamları Atv'de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova'nın bu hafta yeni bölümüyle ekranlara gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Son olarak 27 Aralık 2018'de 16. bölümüyle diziseverlerle buluşan dizi, yılbaşı nedeniyle yayın hayatına kısa bir ara vermişti. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölümü ne zaman? Bir Zamanlar Çukurova bu hafta var mı?

10.01.2019Televizyon

Yazar Sonuçları

Ünlülere hayalet restoran

Dünyada 5 binden fazla oteli bünyesinde barından Accor’un Dubai’de yaşayan Global Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin ile Swissotel the Bosphorus’ta bir araya geldik. Turizm trendlerini konuştuk. İşte Harvard’lı Türk Sezgin’in gözünden turizm dünyasındaki son durum...

12.04.2021

Kediler isyanda... Bizi biraz rahat bırakın!

Bu hafta Türkiye gündeminde güzel bir haber vardı: Independent Türkçe’den Uğur Yıldız’ın çeşitli kaynaklardan derlediği haber, COVID-19’un insan-hayvan ilişkilerine etkilerini ele alıyordu.

30.01.2021

Şiddetsiz yarınlar için “Bin turna” katlıyor

Kâğıt sanatçısı Gürat Öztürk, turna katlayarak başladığı origami sanatında Türkiye’deki ilk kişisel sergiyi açarak hobisini profesyonelliğe taşımayı başardı. Katladığı her kâğıda sınırsız hayaller sığdıran sanatçı, dilek ağacının dallarına “bin turna” asarak başlattığı sosyal sorumluluk projeleriyle de farkındalık yaratıyor.

14.01.2021

Pavones’in öyküsü

Bir varmış bir yokmuş… Zamanın birinde kainatın en büyük ormanında, birbirinden farklı hayvanlar yaşarmış. Kükreyen aslanlar, sürünen yılanlar, şakıyan kuşlar ve daha niceleri.

11.01.2021

Selam vermeye kalkınca...

Cemiyetin ünlü ismi Taha Tatlıcı, uzun yıllar birlikte olduğu mimar Melkan Gürsel’den ayrıldıktan hemen sonra Rezzan Benardete’yle flört etmeye başlamıştı. Bu üçlü geçtiğimiz günlerde Maça Kızı’nda karşı karşıya geldi!

17.08.2020

Mabel Matiz’in Yeni İncisi: Gözlerine

2018 senesinde yayınlanan Maya’nın coşkun enerjisi Mabel’i olduğu kadar bizleri de çıktığı günden beri etkisi altına almaya devam ediyor. Albümdeki her şarkıya çektiği kliple daha da büyüyen Mabel Matiz hem yaratıcılık anlamında bir başka seviyede, hem de her seferinde daha da ileriye adım atacak kadar cesur ve kararlı.

31.10.2019

Mabel Matiz’in Yeni İncisi: Gözlerine

2018 senesinde yayınlanan Maya’nın coşkun enerjisi Mabel’i olduğu kadar bizleri de çıktığı günden beri etkisi altına almaya devam ediyor. Albümdeki her şarkıya çektiği kliple daha da büyüyen Mabel Matiz hem yaratıcılık anlamında bir başka seviyede, hem de her seferinde daha da ileriye adım atacak kadar cesur ve kararlı.

31.10.2019

Mardin’in yeni yüzü

Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bölgenin terör ve hendeklerle değil kültür, spor ve sanatla anılıp gelişmesini istiyoruz” dedi. Mardin ekim ayında uluslararası katılımcıların da bilgisayar başına geçeceği ‘hackathon’a hazırlanıyor.

16.09.2019

Gıcık ünlü şefler gibi değildi

Michelin yıldızlı şeflerin yemeklerine dair şöyle genelleme vardır:

2.06.2019

Emirgan’ın “Kadın” dizisinden çektiği

Cihangir’de zamanında çok çekmiştik bu dizi setlerinden, herhalde bizim semtin fiyatları yükselmiş olmalı ki yapımcıların gözdesi başka semtler oldu artık...

22.05.2019

Çare Keçi Lincoln Bey!

GÜNDEMİNDE yerel seçim bulunan tek memleket biz değiliz sevgili okur...

12.03.2019

Orta halli bir Türk erkeği lüks giyebilir mi

‘Lüks, Allah’ın sadece zengin kulları için yarattığı bir hoşluk mudur...’

13.01.2019