EKSTRA
MENÜ

Tatli Bebekler

Tatli Bebekler haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tatli Bebekler hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 341 Tatli Bebekler haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tatli Bebekler Haberleri

Uzun saçlı şirin bebekler

Uzun saçlı şirin bebekler

Tatlılıkları ve aynı zamanda saçlarıyla ön plana çıkan bu bebeklere bayılacaksınız!

15.05.2017Saglik
En tatlı halleriyle bebeklerin kundaktaki fotoğrafları

En tatlı halleriyle bebeklerin kundaktaki fotoğrafları

En tatlı halleriyle kundakta 22 bebek fotoğrafı

16.01.2017Yenidogan
Birbirinden sevimli bebeklerin 10 komik hali

Birbirinden sevimli bebeklerin 10 komik hali

Bu sevimli varlıkların enteresan halleri sizi çok güldürecek.

Yanaklarından makas almalık 15 tombul bebek

Yanaklarından makas almalık 15 tombul bebek!

Poğaça gibi pufidik yanaklara sahip sevimli minikler...

Elf kılığına giren sevimli bebek

Elf kılığına giren sevimli bebek!

4 aylık oğlunu fantastik film karakterlerinden Elf kılığına girdirip fotoğraflayan baba Alan Lawrence, ilginç yılbaşı temalı fotoğraflar ortaya çıkardı. Minik bebeklerinin kıyafetini ise annesi dikti.

Masal dünyasında yaşayan bebeğin 12 fotoğrafı

Masal dünyasında yaşayan bebeğin 12 fotoğrafı

Adele Enersen'ın başlattığı bu akım, kısa sürede tüm Dünya'nın ilgi odağı oldu!

Emojilere benzeyen 10 sevimli bebek

Emojilere benzeyen 10 sevimli bebek

Bu ufaklıklar sizce de çok tatlı değil mi?

En tatlı bebekler

En tatlı bebekler

Minyatür bebekler görenleri şaşkına çeviriyor. Çünkü bildiğimiz bebeklerden çok farklı ve çok tatlılar.

9.04.2008Dünya
Güneş kremleri ne kadar korur Esmer tenliler şanslı mı | 13 SORU 13 YANIT

Güneş kremleri ne kadar korur? Esmer tenliler şanslı mı? | 13 SORU 13 YANIT

İngiltere’de yapılan bir araştırma, bazı güneş kremi markalarının üzerinde yazan koruma iddialarını karşılamadığını öne sürdü. Bu iddialardan yola çıkarak güneş kremleriyle ilgili merak edilen soruları uzmanlara yönelttik.

8.07.2021Gündem
Keçiboynuzunun faydaları nelerdir İşte keçiboynuzu faydaları

Keçiboynuzunun faydaları nelerdir? İşte keçiboynuzu faydaları

Diğer ismi harnup olan keçiboynuzunun tohumundan, özünden ve aynı zamanda tozundan da yararlanılıyor. Pek çok kişi tarafından sevilmese de keçiboynuzu besin değerleri bakımından mutlaka tüketilmesi gereken bir bitki. İşte doğal antioksidan keçiboynuzunun faydaları…

24.03.2021Sağlık
Allah Bağışlasın ne demek Allah Bağışlasın deyiminin anlamı ve cümle içinde örnek kullanımı (TDK)

Allah Bağışlasın ne demek? Allah Bağışlasın deyiminin anlamı ve cümle içinde örnek kullanımı (TDK)

Dinimizde ''bağışlamak'', ''merhamet göstermek'', ''korumak'' ve ''rahmet etmek'' anlamına gelir. Yeni doğan bir bebeğe uzun ömür dilemek için ''Allah Bağışlasın'' denir. Allah Bağışlasın ne demek? Merak edenler için deyimin anlamını örnek cümleler ile birlikte derledik.

Kate Hudson İlgi görmemek ve terk edilme hissi bana oldukça yakın duygular”

Kate Hudson "İlgi görmemek ve terk edilme hissi bana oldukça yakın duygular”

Dünyaca ünlü oyuncu Kate Hudson, Hollywood’un efsane ismi Goldie Hawn ile aktör-müzisyen Bill Hudson’ın kızı. Ancak babasından tamamen kopuk büyümüş. Oyuncu, röportajımızda bu konuyla ilgili “İlgi görmemek ve terk edilme hissi bana oldukça yakın duygular” dedi. Barbaros Tapan, son olarak popçu Sia’nın yazıp yönettiği müzikal film “Music”te rol alan güzel yıldızla görüntülü konuştu...

31.01.2021Magazin
6 aylık bebek gelişimi - 6 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

6 aylık bebek gelişimi - 6 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Heyecanlı hazırlıklar ve bekleyişin ardından bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi? Minicik bir bebek, ağzı var dili yok, kaygıların ve soru işaretlerinin olduğu bir dönem sizin için… Gün geçtikçe de büyüyor ve 6 aylık oldu bile! Aklınızda pek çok soru olabilir: 6 aylık bebek ne kadar uyur, 6 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 6 aylık bebek kilosu, 6 aylık bebek bakımı, 6 aylık bebek aşısı, 6 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 6. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

1 aylık bebek gelişimi - 1 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

1 aylık bebek gelişimi - 1 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Heyecanlı hazırlıklar ve bekleyişin ardından bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi? Minicik bir bebek, ağzı var dili yok, kaygıların ve soru işaretlerinin olduğu bir dönem sizin için… Aklınızda pek çok soru olabilir: 1 aylık bebek ne kadar uyur, 1 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 1 aylık bebek kilosu, 1 aylık bebek bakımı, 1 aylık bebek aşısı, 1 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 1. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Yeni doğan bebeği yıkamak için en iyi 5 ipucu

Yeni doğan bebeği yıkamak için en iyi 5 ipucu

Yeni doğmuş bir bebeğe banyo yaptırmak zor olabilir çünkü onlar tahmin ettiğinizden daha hareketli olabilir. Bir de tüm süreç boyunca ağlama eğiliminde olurlar. İşte banyo zamanını başarılı kılmak için en iyi ipuçları…

22.01.2021Yenidoğan
İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır?

Çocuğum yemek yemiyor… Bu şikayet pediatri polikliniği başvurularının değişmeyen önemli sebeplerinden birini oluşturur. Ek gıda başlangıcından çocukluk ve ergenlik döneminde kadar iştahsızlık anne ve babaları üzen ve bu sebeple çocuk doktoruna başvurmalarına neden olan bir durumdur. Gelişimsel olarak sağlıklı olan çocuklarda yaklaşık yüzde 20-25 oranda yeme sorunu olduğu bildirilmiştir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Melis Bayram Şirinoğlu, iştahsız çocuklara yaklaşımın nasıl olması gerektiğini açıkladı.

Uzmanlar uyardı: Bebeklerde flaşlı fotoğraf çekimine dikkat

Uzmanlar uyardı: Bebeklerde flaşlı fotoğraf çekimine dikkat

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erol Yıldırım, bebeklerin fotoğrafları çektirilirken, flaş patlatılmaması gerektiğini belirterek, "Flaş yüksek ışık olduğu için özellikle gözün retina tabakasında, görme alanını etkileme riski vardır. Bebek albümleri için çekilen fotoğraflarda flaşsız fotoğraf makineleri kullanmak daha uygundur" dedi.

5-10 dolarla bir hayat kurtulur mu Evet, kurtuluyormuş

5-10 dolarla bir hayat kurtulur mu? Evet, kurtuluyormuş!

Aileleri, arkadaşları, hiç tanımadıkları insanlar, sanatçılar, sporcular, işinsanları... Japon kadınlardan Süveyş Kanalı’ndaki bir geminin mürettebatına varıncaya kadar binlerce insan... Hepsi, SMA hastası Nil bebeğe yardım eli uzattı. Bu sayede 2.4 milyon dolar gerektiren gen terapisi tedavisine ulaşabildi. Nil artık sağlıklı bir bebek. Ve hikâyesi, iyileşmeyi bekleyen diğer SMA hastası bebeklere de umut veriyor.

30.08.2020Hürriyet Pazar
Aman dikkat Güneşe çıkmadan önce hazırlıkları tamamlayın

Aman dikkat! Güneşe çıkmadan önce hazırlıkları tamamlayın

Uzun zamandır tenimize vuran güneşin hayalini kuruyorduk. Ama özlemimiz dikkatli davranmamıza engel olmasın. Güneşin zararlı ışınlarının etkisini unutmayın.

Sleepy’nin reklam yüzü Anıl Altan ile Babalar Günü sohbeti

Sleepy’nin reklam yüzü Anıl Altan ile Babalar Günü sohbeti

Bugün Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinin evlerine konuk oluyoruz. Eminim sizler de benim kadar bu güzel çiftin ve sevimli bebeklerinin ev yaşantılarını merak ediyorsunuz. Hamilelik döneminden ikizlerin doğumuna, karantina sürecini nasıl geçirdiklerinden yeni reklam filmlerine kadar pek çok konuda çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Sedef Batı

Doğa Rutkay bir gününü nasıl geçiyor İşte saat saat ev hali…

Doğa Rutkay bir gününü nasıl geçiyor? İşte saat saat ev hali…

Oyuncu Doğa Rutkay corona virüsü salgını sebebiyle #evdekal uyarılarını dikkate alan sanatçılar arasında bulunuyor. Hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu ile video konferans yapan Rutkay, evde bir gününü nasıl geçirdiğini saat saat anlattı. Oldukça programlı olduğunu belirten sanatçı, haberleri de sık sık takip ettiğini söyleyerek, “Sağlık Bakanımız gel, bana bilgi ver dese o kadar hakimim” dedi.

22.03.2020Magazin
Yeni doğan bebek için en iyi 10 hediye hangisi

Yeni doğan bebek için en iyi 10 hediye hangisi?

Yeni doğan bebekler ve onların yakınları için en tatlı hediye sizce hangisi?

17.03.2020Yaşam
Kuzey’in başkenti: Kiev

Kuzey’in başkenti: Kiev

İçinden Dinyeper Nehri’nin geçtiği Kiev, Ukrayna’nın en büyük şehri. Tarihi boyunca göç yolları ortasında konumlandığından çok sayıda uygarlığın hâkimiyetine girmiş ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmış. Bölgedeki kiliseler, müzeler, meydanlar ve parklar turistler için son derece cazip. Üstelik, seyahat için vize almak da gerekmiyor.

1.03.2020Seyahat
Hangi Bitki Çayı Ne Kadar Tüketilmeli

Hangi Bitki Çayı Ne Kadar Tüketilmeli?

Fitoterapi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran “Bitkisel çaylar şifalı olduğu kadar zararlı da olabilir. Örneğin adaçayı fazlası çarpıntı ve krampa yol açabilirken, papatya çayının da fazla tüketilmesi alerjik reaksiyonlara neden olabilir” dedi.

Neden Akdeniz Diyeti Yapmalıyız

Neden Akdeniz Diyeti Yapmalıyız?

Uzmanlar, Akdeniz diyetinin faydalarını saymakla bitiremiyor. Dr. Atilla Bektaş ve Dr. Metin Özata‘, Akdeniz diyetinin hayatımızda neden olması gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi.

10.10.2019Diyet Rehberi
Uçakta nezaketin 20 altın kuralı

Uçakta nezaketin 20 altın kuralı

Uçağa binerken strese girer misiniz yoksa oturur oturmaz başını koyup uyuyanlardan mısınız? Orta koltukta mısınız, kollarınızı nereye koyacaksınız? Kabin memuru sizi oradan kaldırmak istiyor, kabul edecek misiniz? Hadi kemerlerinizi bağlayın ve uçuşta konforunuzu artıracak ipuçlarına bir göz atın.

25.08.2019Hürriyet Pazar
Anne babalar öğrenmeli: Bebeklere sebzeyi sevdirmenin 5 yolu

Anne babalar öğrenmeli: Bebeklere sebzeyi sevdirmenin 5 yolu

Ek gıdaya geçiş sürecinde bebeğinizin sebzelerle ilişkisi istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. Öncelikle yalnız olmadığınızı bilmelisiniz.

Keçiboynuzu nedir, keçiboynuzu faydaları neler

Keçiboynuzu nedir, keçiboynuzu faydaları neler?

Akdeniz bölgesinde yetişen fakat kıymeti pek bilinmeyen keçiboynuzu, birçok sağlık problemine karşı fayda sağlamaktadır. Hasadı özellikle ağustos ve eylül aylarına denk gelen keçiboynuzunun pekmezi yapılmaktadır. Peki, keçiboynuzu nedir, keçiboynuzu faydaları neler?

23.07.2019Sağlık
Bebeklerde büyüme atakları neden görülür

Bebeklerde büyüme atakları neden görülür?

“Anne karnındaki bebek; sıcak, güvenli, steril ama monoton bir ortamdan, rengarenk cıvıl cıvıl bir dünyaya gözlerini açacaktır. Ancak bebekler, doğum süreci başladığında strese girerler. Zira daha önce deneyimlemediği şeyleri yaşamaya, ortamını değiştirmeye rutinine veda etmeye başlamıştır” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu, bebeklerde görülen büyüme ataklarını anlattı.

Bebekler için tam buğday unlu ekmek yapımı

Bebekler için tam buğday unlu ekmek yapımı

Bebeğiniz ek gıdaya geçtikten sonra ona yemeklerin yanında bir parça ekmek verebilirsiniz. Ancak ona yedirdiğiniz ekmeğin gerçekten sağlıklı ve katkı maddesi içermediğinden emin olmalısınız. Ona gönül rahatlığı ile ekmek yedirmek istiyorsanız evde kendiniz sağlıklı ekmek yapabilirsiniz.

Bebekler için muhallebi tarifleri

Bebekler için muhallebi tarifleri

Bebeklerin ek gıdaya geçiş döneminde en çok sevdiği gıdaların başında muhallebi gelir. Peki, bebeğiniz için hangi muhallebi çeşidini yapmak istiyorsunuz. Birbirinden lezzetli bebek muhallebi tariflerini sizin için derledik!

Bebekler gece neden sık uyanır

Bebekler gece neden sık uyanır?

Bebekler mışıl mışıl uyurken neden gebeleri sık sık uyanır? Bebeklerin geceleri o tatlı uykudan uyandıran ağlamalarının nedenini, bebeklerdeki durumun yetişkinlerden neden farklı olduğunu, gece sık sık uyanan bebeklerin nasıl tekrar uyuması gerektiğini Uyku Danışmanı Esra Şimşek cevapladı.

Yazar Sonuçları

Oyuncu derken şaka yapmıyoruz

Kedilerin aksine köpekler araştırmacılarla daha barışık sanırım.

25.09.2021

Uyusun Diye Çocuk Ağlatılır mı?

Son zamanlarda annelerin neredeyse bebek doğduğundan itibaren belli metotlarda uyku eğitimi vermek gibi bir zorunluluğu hatta kızacaksınız ama bence takıntısı var.

23.03.2021

Bebek beslenmesinde ek gıdaya geçiş

Ek gıda diğer adı ile “tamamlayıcı gıda” bebeğin almakta olduğu anne sütü ya da gerekli durumlarda başlanan formül mamaya ek olarak alması gereken gıdalara genel olarak verilen addır.

19.03.2021

Bir eylül efsanesi

"Islık çalabilir misin hiç ağlamaklı olunca? O da çalamamış o yağışlı eylül günü İstanbul’dan ayrılırken. İstanbul bir daha güzelmiş yağmur altında. Eylül bu...”

2.02.2021

“MusIc” bir rüyaydı

Dünyaca ünlü oyuncu Kate Hudson, Hollywood’un efsane ismi Goldie Hawn ile aktör-müzisyen Bill Hudson’ın kızı. Ancak babasından tamamen kopuk büyümüş. Oyuncu, röportajımızda bu konuyla ilgili “İlgi görmemek ve terk edilme hissi bana oldukça yakın duygular” dedi. Barbaros Tapan, son olarak popçu Sia’nın yazıp yönettiği müzikal film “Music”te rol alan güzel yıldızla görüntülü konuştu...

31.01.2021

Büyükler de çok sevecek! Ufaklıklar için Süleymaniye çorbası

Çocuğunuza değişik çorba tarifi arıyorsanız bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

11.01.2021

Doğal bakım

Doğal malzemelerle hazırlayacağınız özel karışımlarla çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

27.09.2020

Misss gibi elma kokusu...

Eskiler "Günde bir elma yiyin hastalıklardan korunun" derdi. Üstelik cildi güzelleştirdiği de bilinir. Elmada iki çeşit lif vardır. Çözünen ve çözünmeyen lifler dolayısıyla bağırsak hareketlerini düzenler. Tatlı bir meyve olduğu için bebekler genelde çok sever.

16.09.2020

Şükrün ve hüznün ayı: Muharrem

Hicri takvime göre muharrem ayının ilk günü, yeni yılın da ilk günüdür.

21.08.2020

Yaz aylarında çocukların sıvı ihtiyacı

Yaz ayları çocukların değişen fiziksel aktiviteleri ve artan hava sıcaklıkları nedeniyle besin öğesi ihtiyaçlarında da değişiklik ortaya çıkarıyor. Bu dönemde en çok değişen ihtiyaç şüphesiz sıvı ihtiyacıdır. Ek gıda dönemi itibariyle (+ 6 ay) su içmek için susamayı beklemeden belirli aralıklarla içmesini öğretmek gerekiyor. Özellikle açık havada hareketli olduğu zamanlarda 15-20 dakikada bir, birkaç yudum bile olsa su içmeye teşvik etmek ve bunu alışkanlık edinmesini sağlamak oldukça önemli.

19.06.2020
İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı Uzmanından öneriler…

İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı? Uzmanından öneriler…

İştahsızlık ve yeme probleminin çocuklarda en sık görülen sorunlar arasında yer aldığına vurgu yapan Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, iştahsız çocuklara yaklaşımın nasıl olması gerektiğini detaylarıyla anlattı.

3.02.2020

Dikkat, inek sütü bebeklerin böbreklerini yoruyor

Uzm. Dr Candan Ferai Öztürk, “İnek sütü yüksek miktarda vitamin ve mineral içerdiğinden bebeğin henüz olgunlaşmamış böbreklerine aşırı yük bindirir, bu durum böbrekleri zorlar” uyarısında bulundu.

7.11.2019

Anne ile bebeğin mucizevi teması; Emzirme ile ilgili merak edilenler

Dünya Emzirme Haftası, anne sütünün ve emzirmenin önemini ve bu konudaki farkındalığı artırmak için her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanır. Annelerin bebekleriyle özel bir iletişim kurduğu emzirme dönemi her kadın için özeldir. İlk defa çocuk sahibi olan ebeveynlerin emzirme ile ilgili akıllarına pek çok soru gelebilir. İşte bu merak edilenleri ve emzirme ile ilgili bilinmesi gerekenleri uzmanlardan öğrendik.

30.09.2019
Bebekler için en sağlıklı yaz besinleri

Bebekler için en sağlıklı yaz besinleri

1 yaşa uygun bu besleyici tarifleri deneyin!

16.07.2019

Ek gıdaya geçiş dönemi için tarifler

Ek gıda dönemi, 6. Ay itibariyle çocuk doktorunuzun muayenesi sonucu uygun görmesiyle birlikte başlaması gereken adı üstünde anne sütüne ek olarak bebeğe uygun gıdalarla tanışma dönemidir. Bu dönemden itibaren 12. Aya kadar bebeğin ana öğünü ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan esas gıda yine anne sütüdür.

17.06.2019

Bebekler neden ağlar? Ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir?

Bebekler doğduklarında tamamen size bağımlıdırlar. Henüz dil gelişimlerini tamamlamadıkları için ağlamak, onların iletişim kurmak, ‘acıktım’, ‘bezim pislendi’, ‘sıkıldım’, ‘burada rahat değilim’ diyebilmek için kullanabildikleri tek yoldur Bazen bebeğinizin hangi ihtiyacı için ağladığını anlamak zordur. Ama büyüdükçe sizinle iletişim kurmak için göz kontağı, sesler çıkarma, gülümseme gibi yeni yollar öğrenecektir.

11.02.2019

Ek gıda dönemindeki bebekler için 7 kahvaltılık önerisi

6. ay dolduğunda, doktorunuzun da onayı ile artık ek gıdaya hazır olan bebeğinize uygun besinleri 3 gün kuralı ile verebilirsiniz. Her bir besini ayrı ayrı denedikten sonra eğer herhangi bir reaksiyon söz konusu değilse, bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak farklı tarifler yapabilirsiniz.

5.02.2019

Farklı bir Noel deneyimi: Amsterdam

Amsterdam’da yılbaşı mutluğunu yaşamak için her şey hazır; hem de hepsi en orijinal ve antik reçeteleriyle hazırlanmış... İlk tarifleri Germen haklarına kadar dayanan ve ‘romantik duygularla’ süslenmiş lezzetli kurabiyeler ve çörekler, karanlığa izin vermeyen, umutları ve dilekleri canlı tutan rengârenk ışıklar, isteyenleri bir anda Amsterdam’ın asırlar öncesine ait gündelik hayatına götüren ilginç kadrajlı tablolar... Bu ay Amsterdam, herkesi mutlu eden, adeta fantastik, başka bir dünyanın kurgusuna dönüşüyor! İşte Amsterdam’da sizi bekleyenler...

12.12.2018