EKSTRA
MENÜ

Tatil Önerileri

Tatil Önerileri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tatil Önerileri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 555 Tatil Önerileri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tatil Önerileri Haberleri

Tatil bavulunuzda bu kitaplara yer açın

Tatil bavulunuzda bu kitaplara yer açın!

Okullar kapandı, pandemi kısıtlamaları kalktı, normalleşme dönemi geldi çattı... Yaz tatilinin, plaj keyfinin zamanı asıl şimdi başlıyor. Peki dalgalar usul usul ayaklarınızı serinletirken ya da yeşillikler arasında dinlenirken, gözlerinizin ucundan hangi maceralar, hikâyeler, şiirler, anılar, söyleşiler akacak? Hürriyet Kitap Sanat yazarlarına sizin için sorduk, 10 yazarımız 10 kategoriden kitap önerileri yaptı. ‘Mutfak ekibi’ olarak bizim de tavsiyelerimiz var. Şimdiden iyi tatiller!

2.07.2021Kitap Sanat
Öğrencilerden akranlarına ara tatil önerileri

Öğrencilerden akranlarına ara tatil önerileri

Öğrencileri yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmek isteyen akranlarına etkinlikler hazırladı. Bu etkinlikler arasında sanattan bilime edebiyattan müziğe çeşitli öneriler bulunuyor.

29.01.2021Eğitim
Öğrencilere ve ailelere tatil önerileri

Öğrencilere ve ailelere tatil önerileri

Eskiden tatili iple çeken öğrenciler şimdi üç haftanın ardından artık okulların yeniden açılmasını diliyor. Ama önlerinde üç hafta sürecek uzun bir kış tatili var. 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin hangi koşullarda başlayacağı ise henüz net değil. Peki bu üç hafta çocuklar için nasıl verimli hale getirilebilir? Çocukların yaşadığı boşluğu onları eğlendirerek nasıl doldurabiliriz? İşte uzmanlardan altın gibi tavsiyeler.

23.01.2021Eğitim
Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Yarıyıl tatili bu yıl üç hafta. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi tıpkı bir yıl öncenin ikinci döneminde olduğu gibi ağırlıklı olarak uzaktan eğitimle devam etti. Salgının hafiflemesi ve okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat’tan itibaren başlaması artık herkesin ortak dileği. Ama görülen o ki önümüzdeki haftalarda yani tatil döneminde yine evlerdeyiz. Zaten evlerdeydik ama dersler vardı, şimdi derslere üç haftalığına ara veriyoruz. Peki bu arayı en iyi şekilde değerlendirmek için neler yapabiliriz. Bunun için ebeveynlerin, çocukların ve gençlerin evlerde yapabileceği pek çok etkinlik var. Yani tatil günlerini hem eğlenerek hem de en verimli şekilde geçirmek mümkün. Peki bunun için ebeveynler ve öğrenciler ne yapmalı?  Bugünlerde pek çok eğitim öğretim kurumu bu soruya farklı yanıtlar veriyor. İşte kurumlardan ve uzmanlardan bir birinden değerli ara tatil önerileri:

20.01.2021Eğitim
Para Harcamaya Değer 9 Şey

Para Harcamaya Değer 9 Şey!

Ekonominin herkesi zorladığı bu dönemde, kuruşların bile ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Kazandıklarınızı yastık altında saklamak ya da zor günler için bankada hesap açmak mantıklı gibi görünse de, harcamaya değer gördüğünüz bazı şeylere bütçe ayırmanızın kimseye bir zararı olmaz.

24.08.2020Kültür Sanat
Denizde de sosyal mesafe

Denizde de sosyal mesafe

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, normalleşme sürecinde tatil için hazırlık yapanları uyardı: “Yüzerken de sosyal mesafeyi koruyun.” Prof. Dr. Ceyhan’ın tatil önerileri şöyle:

28.05.2020Gündem
Uzmanlardan ara tatil önerileri: Zihninizi de dinlendirin

Uzmanlardan ara tatil önerileri: Zihninizi de dinlendirin

İlk ara tatil başladı, öğrenci ve öğretmenler 25 Kasım’da tekrar sınıflarda olacak. MEB, öğrencilerin öğrenmeleri ve keyifli vakit geçirmeleri için 81 ilde yerel yönetimler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle etkinlik programı hazırladı. Uzmanlar Prof. Dr. Ali Ekber Şahin ile Doç. Dr. Aslı Bugay Sökmez’in de öğrenci ve velilere önerileri var.

19.11.2019Eğitim
Her Şey Dahil Tatilde Hastalık Riskine Dikkat

'Her Şey Dahil' Tatilde Hastalık Riskine Dikkat!

Tatillerde açık büfelere karşı koymanın oldukça zor olduğunun altını çizen Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Demirci, tatile çıkacaklara beslenme önerilerinde bulundu. Demirci, "Tüm yiyecekleri aynı anda almayın, önce hafif bir şeyler yiyin. Tatlı için acele etmeyin" dedi.

Havlu sermeden yatmayın Kumsallar parazitlere ev sahipliği yapıyor

Havlu sermeden yatmayın! Kumsallar parazitlere ev sahipliği yapıyor

Tatil denince hayalinizde deniz, güneş, kum, orman beliriyorsa, dikkat! Hangisini seçerseniz seçin, dikkat etmediğinizde tadını doya doya çıkarmak istediğiniz tatil, zehre dönüşebilir.

25.06.2019Saglik
Çocuklu ailelere özel tatil önerileri

Çocuklu ailelere özel tatil önerileri

Yaz mevsimi çocuklar için enerjilerini boşaltabilecekleri bambaşka bir heyecan… Ancak bu heyecan kendine has bazı riskleri de beraberinde getirdiğinden çocuğunuzun sağlığını riske atmadan keyifli bir yaz geçirebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı çok önemli kriterler var.

Anne adaylarına sağlıklı tatil önerileri

Anne adaylarına sağlıklı tatil önerileri

Hamilelik döneminde tatil, anne adaylarının en çok endişe ettiği konular arasındadır.

Hangi ayda nereyi gezmeli İşte 12 ay gezi önerileri...

Hangi ayda nereyi gezmeli? İşte 12 ay gezi önerileri...

Tatil fotoğraflarınızla bir adım öne çıkmak ve herkesten farklı vakit geçirmek elinizde. İşte 12 ay boyunca ister kısa bir hafta sonu tatili, isterseniz birkaç haftalık kaçamaklar için en iyi tatil önerileri...

6.11.2018Seyahat
Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal 5 Yer

Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal 5 Yer

Düğün mevsimi deyince aklımıza genelde yaz ayları gelse de Eylül ayı hem yaz mevsimini aratmayan havası hem de farklı tatil olanaklarıyla balayı için ideal zamanlardan biri olarak kabul ediliyor. Bazı insanlar Eylül’de yaz sezonunu kapatma eğilimi gösterse de siz onlara aldanmayın! Eylül ayında balayına çıkarak yaza en güzel şekilde veda ederken unutulmaz bir balayı yaşayabilirsiniz. Eylül’de neresi sıcak olur nereyi tercih etmek gerekir diyenlere online seyahat markası biletall.com son blog yazısında ‘Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal Yerleri” derledi.

Ailece iyi bir yaz tatili planlamanın 5 yolu

Ailece iyi bir yaz tatili planlamanın 5 yolu

Bütün sene beklenen an geldi, çattı. Yaz tatili planlarını çok önceden yaptıysanız ve daha önce ailenizle tatil tecrübesi yaşadıysanız, sizin için her şey daha kolay olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki çocukların mutluluğu tüm ailenin mutluluğu demektir. O zaman tatil planlarının en önemli kısmı çocuklarla ilgili olan kısmıdır. Zor görünen ama aslında iyi planlandığında ailenin tüm fertleri için inanılmaz keyifli olabilecek bir tatili nasıl planlarız? İşte, sizin için bazı ipuçları...

13.08.2018Etkinlikler
Uzmanlardan ailelere: Notlara odaklanmayın

Uzmanlardan ailelere: Notlara odaklanmayın

Yaklaşık 18 milyon öğrenci için karne günü geldi. Öğrenciler 8 Haziran Cuma günü karne alarak yaz tatiline çıkacak. Uzmanlar ise ailelere, karnelerin çocukların kendilerini hangi alanda geliştirmesi gerektiği bir kaynak olduğunu belirterek, “notlara odaklanmayın” diyor. Ayrıca, tatilde çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak etkinlikler planlamalarını öneriyor.

7.06.2018Eğitim
İlkbaharda gidilecek yerler: Bahar tatili için 10 farklı öneri…

İlkbaharda gidilecek yerler: Bahar tatili için 10 farklı öneri…

Sıcaklar bastırmadan yeni yerler keşfetmek istiyorsanız Nisan ve Mayıs ayları tatile çıkmak için en doğru zaman. Bahar tatili için karar verdiyseniz İlkbaharda gezilecek yerleri ve yapılan aktiviteleri öğrenebileceğimiz haberimize göz atabilirsiniz.

25.04.2018Seyahat
Teknolojiden uzak tatil için en güzel 8 yer

Teknolojiden uzak tatil için en güzel 8 yer!

Teknoloji çağımızın tartışmasız en faydalı ve bir o kadar da stres oluşturan kaynaklarından. Hayatımıza getirdiği kolaylıklarla birlikte yoğun bir tempoya da bizleri hazırladı. Vazgeçmenin artık mümkün olmadığı ise aşikar... O zaman en azından bir kaç günlüğüne fişi çekmenin vakti geldi. İşte ruhunuzu dinlendireceğiniz 8 tatil durağı...

1.09.2017Seyahat
Ekolojik tatilin en gözde rotaları

Ekolojik tatilin en gözde rotaları

Tüm dünyada doğayla iç içe tatil yapma planları gitgide popülerleşiyor. Şehir hayatının keşmekeşinden bunalanlar için dünyadan ve Türkiye'den ekolojik tatil önerileri...

25.08.2017Seyahat
Tatilde oradan oraya

Tatilde oradan oraya

Finaller, en yoğun zamanlar, sınavlar, dersler bitiyor. Artık şu yoğun sezonu bir kenara bırakıp tatil günlerini düşünmeye başlamak lazım.

25.05.2017Hayat
Sevgili tipine göre tatil önerileri

Sevgili tipine göre tatil önerileri

Sevgililer Günü'nde tatil en güzel hediye! Bu yıl bir değişiklik yapın, sevgilinize Sevgililer Günü'nde klasik bir hediye almak yerine bir otel ya da tur rezervasyonu yapın, ya da bir uçak bileti satın alın. Sevgiliniz bu hediyeyi gördüğünde havalara uçacak! 'Peki ama nereye rezervasyon yapmalı' dediğinizi duyar gibiyiz. Sizin için sevgili tiplerine göre tatil fikirlerini derledik.

14.02.2017Seyahat
2015’in en çok tercih edilen 10 ülkesi

2015’in en çok tercih edilen 10 ülkesi

BM 2015 yılında turistlerin en çok ziyaret ettiği 10 ülkeyi açıkladı. Listede ilk sırayı yaşadığı terör saldırılarıyla sarsılmasına rağmen 85.5 milyon turisti ağırlayan Fransa aldı. Bakın BM'ye göre Türkiye kaçıncı sırada?

7.10.2016Seyahat
Türkiyeden ve dünyadan en sıra dışı tatil önerileri

Türkiye'den ve dünyadan en sıra dışı tatil önerileri

Kurban bayramına sayılı günler kala sosyal medyada paylaşılan en ilginç, en sıra dışı tatil fotoğrafları...

30.09.2016Seyahat
Kurban bayramını İstanbulda geçirecekler için tatil önerileri

Kurban bayramını İstanbul'da geçirecekler için tatil önerileri

Kurban bayramı tatilinde İstanbul'da kalanlar için kaçış noktası, nefes alma yerleri değerini koruyor. Tatile gidemeyen İstanbullular Şile, Ağva ve Polonezköy gibi yeşilin mavinin buluştuğu yerlere akın ediyor. İşte Kurban bayramını İstanbul'da geçirecekler için altın öneriler!

5 tatilci tipi için 5 konaklama önerisi

5 tatilci tipi için 5 konaklama önerisi

Kişiliğinize uygun en ideal tatil hangisi?

1.07.2016Etkinlikler
Kış Ayları İçin Sıcak Tatil Önerileri

Kış Ayları İçin Sıcak Tatil Önerileri

Kış aylarında kış tatili yapmak yerine, yazın sıcaklığını yeniden yaşamak isteyenler için de birçok seçenek mevcut. İşte soğuk kış ayları için sıcak tatil önerilerimiz...

26.11.2015İyi Yaşam
İlişkinizi Canlandıracak Tatil Önerileri

İlişkinizi Canlandıracak Tatil Önerileri

Başbaşa çıkacağınız bir tatile ne dersiniz? Size keyifli bir tatil planı sunuyoruz...

1.07.2015İyi Yaşam
2015 Yazı İçin Alternatif Öneriler

2015 Yazı İçin Alternatif Öneriler

Tatilin ilk günü kapısından girip son günü yeni kilolarınız ile çıktığınız dev tatil kulüplerinden farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, işte bu yaz için sizi bekleyen öneriler...

Hangi burç nerede tatil yapmalı İşte burcunuza göre tatil önerileri...

Hangi burç nerede tatil yapmalı? İşte burcunuza göre tatil önerileri...

Sıcaklar iyiden iyiye yüzünü gösterdi. Hatta şimdiden Kurban Bayram'nın ne zaman olduğu araştılrılmaya başlandı bile. Yıllık izinlerin de zamanı geldi. Bu kadar çok seçenek varken nereye tatile gitmeliyim diye düşünmenize gerek yok. Bu işi Astroloji sizin yerinize hallediyor.

28.05.2015Kelebek
48 saatte Alaçatı  Onu hiç böyle görmediniz

48 saatte Alaçatı Onu hiç böyle görmediniz

Yakmayan güneş, klimaya ihtiyaç duyulmayan geceler ve gereksiz kalabalıkların el ayak çektiği sahil kasabaları... Ege ve Akdeniz’in en güzel günleri sonbahara saklanmıştır. Renk şenliği içindeki Alaçatı eylül ayında gidilecek en güzel yerlerden biri.

5.09.2014Seyahat
48 saatte Dubrovnik  Surların içindeki sürpriz

48 saatte Dubrovnik Surların içindeki sürpriz

George Bernard Shaw “Dünyada cenneti arayanlar Dubrovnik’e gelmeli” demiş, ne de iyi etmiş. ‘Adriyatik’in İncisi Dubrovnik’ 1942 metre uzunluğunda surlarla çevrili, içine girdiğinizde dış dünyadan izole oluyorsunuz. Tarihi Dubrovnik’in (Stari Grad) sokaklarında dolaşmak, barok ve Rönesans mimarilerinin muhteşem eserleri arasında yürümek, geçmişin görkeminde kaybolmak gibi.

5.09.2014Seyahat

Yazar Sonuçları

En güzel kış tatili önerileri

 ŞİMDİ kara kara düşünmeye başlamışsındır sen. Şu önümüzde sere serpe uzanan okul tatilinde çoluk, çocuk ne yapacağız diye.

23.01.2020

Beyaz yakalılara tatil önerileri

‘Dolar olmuş bilmem kaç lira, sen bayram için tatil önerisi mi yazıyorsun?’ demeyin. Her şeyin farkındayım, zaten önerilerimi de ekonomik gerçeklerin üstüne yazıyorum sevgili dostlar. Bayram öncesi işler zaten kırık, çalışanlarda pek moral yok. İstanbul’da kalsan, daha merdivenden inerken bozdurduğun para bitiyor. O yüzden ne yapacağız? İzinleri ayarlayın, tam zamanı, tatile çıkacağız!

14.08.2018