EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Tataristan

Tataristan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tataristan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 989 Tataristan haberi bulunmuştur.

Tataristan Haberleri

Koç 2003te tavana vurdu Avrupada liderliğe soyundu

Koç 2003'te tavana vurdu Avrupa'da liderliğe soyundu

Geçen yıl cirosunu yüzde 82 artışla 17.8 milyar dolara çıkaran ve yüzde 320 artışla 1.1 milyar dolar kár elde eden Koç Topluluğu, Avrupa'da da gözünü liderliğe dikti. Koç Holding CEO'su Bülend Özaydınlı, ‘‘Attığımız adımlar meyvelerini veriyor. İddialı hedeflerle yolumuza devam ediyoruz’’ dedi.

27.02.2004Ekonomi
Tatneft olayında sular durulmuyor

Tatneft olayında sular durulmuyor

Tüpraş ihalesini kazanan konsorsiyumdaki Tatneft'in hissedarı olan ABD'li yatırım firması Imanagement Services Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Direktörü Stephen Lock, ''Tatneft'in böyle bir operasyona nasıl gücünün yettiğini anlayamıyoruz'' dedi.

31.03.2004Ekonomi
1.3 milyar dolarlık Tüpraş imzası 28 Mayıs’ta

1.3 milyar dolarlık Tüpraş imzası 28 Mayıs’ta

Bu yılın en önemli özelleştirmesi olarak kabul edilen Tüpraş’ın 1.3 milyar dolarlık satışına ilişkin devir sözleşmesinde imzanın 28 Mayıs’a kadar atılacağı açıklandı.

20.05.2004Ekonomi
Petrol-İş: Tüpraş ihalesi iptal edildi

Petrol-İş: Tüpraş ihalesi iptal edildi

Petrol İş Sendikası, Ankara 10.Bölge İdare Mahkemesi'nin, Tüpraş'ın satışına ilişkin ihale komisyonu kararını iptal ettiğini açıkladı.

3.06.2004Ekonomi
Tatneft: Tüpraş kararını üzüntüyle karşılıyoruz

Tatneft: Tüpraş kararını üzüntüyle karşılıyoruz

Tatneft, Efremov'un teklifinin ihale şartnamesine uygun olmadığı ve özelleştirmenin kamu yararına olmadığı gerekçeleriyle Tüpraş'ın özelleştirme sürecinin mahkemece askıya alınmış olmasını üzüntüyle karşıladığını bildirdi.

10.06.2004Ekonomi
Tüpraş parası günde 250 bin dolar zarar yazıyor

Tüpraş parası günde 250 bin dolar zarar yazıyor

Tatneft’in ortağı Tataristan Cumhuriyeti’nin Türkiye Temsilcisi Ramil Mavlyutov, mahkeme süreciyle Tüpraş’ın devrinin gecikmesiyle mağdur olduklarını söyledi. Mavlyutov, ‘1.3 milyar dolar bankada bekliyor. Günlük faiz zararı 250 bin doları buluyor’ dedi.

14.06.2004Ekonomi

Tüpraş’ta bir bardak suda fırtına koparıldı

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ‘Tüpraş satılırken paraları var mı, nasıl bir şirkete satıldı?’ diye bir bardak suda fırtına koparıldığını’ savundu. Unakıtan, ‘Nasıl bir şirkete satıldı?. Ya 650 milyon doları bankaya trink diye yatıran şirkete(Nasıl bir şirket) denilir mi?’ dedi.

16.06.2004Ekonomi
Karikatür Oscarında geri sayım başladı

Karikatür Oscar'ında geri sayım başladı

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 21. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Seçiciler Kurulu toplandı. Serbest konulu 21. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'na bu yıl 82 ülkeden 1052 sanatçı, 2 bin 642 çalışmayla katıldı. Antalya Falez Otel'de, Bulgar sanatçı Milko Dikov başkanlığında toplanan Seçiciler Kurulu, Önseçiciler Kurulu'nun seçtiği 49 ülkeden 249 sanatçının 267 çalışmasını değerlendirdi.

24.06.2004Gündem
Tarihi Galata Köprüsünde tiyatro festivali

Tarihi Galata Köprüsü'nde tiyatro festivali

Tarihi Galata Köprüsü, tiyatro sahnesi oluyor... İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın bu yıl ilk kez düzenlediği 'Uluslararası İstanbul-Mekan-Tiyatro Festivali', 1 Temmuz'da Tatar Devlet Tiyatrosu'nun sahneleyeceği Jiren ile Kara Saçlı Güzel adlı oyun ile başlıyor. Türkiye'nin yanısıra Tataristan, Makedonya, Bosna, Altay, Çuvaşistan, Almanya'dan da toplulukların katılacağı festival, 3 Ağustos tarihine kadar sürüyor.

30.06.2004Gündem
Guantanamodaki tutsakların durumu 2 yıl sonra belli oluyor

Guantanamo'daki tutsakların durumu 2 yıl sonra belli oluyor

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Guantanamo'daki 595 tutsağın, yasadışı olarak tutulup tutulmadıklarını incelemek üzere askeri bir heyet oluşturacak ve tutsaklara hakları bildirilecek.

8.07.2004Dünya
“Büyük Öğrenci Projesi” meyvelerini topluyor

“Büyük Öğrenci Projesi” meyvelerini topluyor

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra 1992 yılında hayata geçirilen “Büyük Öğrenci Projesi” kapsamında Türkiye'de eğitim gören öğrencilerin ülkelerinde önemli birimlerde görev almaya başladığı bildirildi.

16.07.2004Gündem
Tatneft: Tüpraş olmasa bile Türkiyede kalırız

Tatneft: Tüpraş olmasa bile Türkiye'de kalırız

Cumhurbaşkanı Şaymiyev'in yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Putin'in de katılımıyla İzmir Fuarı'nda büyük bir tanıtıma hazırlanan Tataristan, Tüpraş dışında başka işbirliklerine de hazır olduğunu anlatacak. Tüpraş'a verdikleri özel önemi vurgulayan Tataristan Türkiye Temsilcisi Ramil Mavlyutov, "Yargı kararını bekliyoruz ama Tüpraş olsa da olmasa da Türkiye'de olacağız" diye konuştu.

26.08.2004Ekonomi
Özelleştirmeye laf edenin dili tutulsun

Özelleştirmeye laf edenin dili tutulsun

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bagfaş'ın yeni fabrikasının açılış töreninde özelleştirme karşıtlarına beddua etti. Unakıtan, "Devletten sanayici ve tüccar olmaz. Artık özelleştirme için laf edenin dili tutulsun. Kim ne derse dersin özelleştirmeye devam edeceğiz" dedi.

4.09.2004Ekonomi
Zorlu Tüpraş konusunda kırgın

Zorlu Tüpraş konusunda kırgın

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, TÜPRAŞ'ın özelleştirmesiyle ilgili olarak 30 milyon doların üzerinde zararlarının olduğunu belirterek, “Bu meydanlardan kaçmayacağız, güreşmeye devam edeceğiz” dedi.

30.11.2004Ekonomi
1.3 milyar dolarla bir yıl Tüpraş’ı bekledik

1.3 milyar dolarla bir yıl Tüpraş’ı bekledik

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, ‘Tüpraş ihalesinde en yüksek fiyatı vermekle mağdur olduk. 30 milyon dolarlık masrafımız oldu, kaynaklarımızı Tüpraş için 1 yıl beklettik. Ama biz yine de meydandayız güreşe devam’ dedi.

30.11.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Müceddit şahsiyetler

GEÇEN haftaki yazılarımda, tecdidin (yenilenme) gerekliliği, tecdidin mahiyeti ve alanı üzerinde durduk. Bu hafta ise tecdit faaliyetleri ile tarihe mal olmuş şahsiyetlerden örnekler sunacağım.

18.03.2004

TÜPRAŞ vakasına devam!

KOSKOCA TÜPRAŞ’ı, yenisini 5 milyar dolara kuramayacağımız bu altın yumurtlayan tavuğumuzu 1.3 milyar dolara satmaya yelteniyoruz! İnanılmaz bir şey. Mahkeme bu kararı hukuka ve kamu yararına aykırı olduğu gerekçesiyle durduruyor.

26.05.2004

TÜPRAŞ ayıbı

HÜKÜMET Türkiye’nin altın yumurtlayan tavuğu TÜPRAŞ’ı özelleştirme kararı aldı. Müşteri belli! Burada defalarca yazdım, TÜPRAŞ ölmüş eşek fiyatına gidiyor.

31.05.2004

600 milyon dolardan 1.3 milyar dolara çıkmışlar

TATARİSTAN Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi Ramil Mavlyutov, söze kendilerini eleştirerek giriyor: ‘Türk kamuoyuna kendimizi iyi anlatamadık.’

17.06.2004

TÜPRAŞ ihalesi ile ilgili bazı bilgiler

TATARİSTAN Cumhuriyeti Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı Hafız M. Salihov ve Türkiye Yetkili Temsilcisi Ramil Mavlyutov ile bir görüşme yaptım.

18.06.2004

Taftnet 95 milyon doları 8 aydır faizsiz tutuyor

TÜPRAŞ’ın satışı için açılan ihaleyi kazanıp, satış kararı mahkemeden dönen Tataristanlı Taftnet şirketi, Tüpraş’a sahip olmak adına, hala umudunu yitirmedi.

26.09.2004