EKSTRA
MENÜ

Tataristan

Tataristan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tataristan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 989 Tataristan haberi bulunmuştur.

Tataristan Haberleri

Kızılay, kurban fiyatını 735 TL olarak açıkladı

Kızılay, kurban fiyatını 735 TL olarak açıkladı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, "Bu sene Kızılay olarak öngördüğümüz kurban hisse sayısı 100 bin. Bunun yaklaşık 35 binini yurt içinde, geri kalan kısmını da dünyanın 31 ülkesinde keserek ihtiyaç sahiplerinin sofralarını şenlendireceğiz." dedi.

3.08.2017Ekonomi
THY uçağına yıldırım isabet etti

THY uçağına yıldırım isabet etti

TÜRK Hava Yolları'nın (THY) Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan uçağı, yıldırım isabet etmesi üzerine acil iniş yaptı.

20.06.2017Gündem
Olmaz böyle şey yoksa rüya mı

Olmaz böyle şey yoksa rüya mı?

Tam artık, “Popüler müziğimizin geçmişinden CD filan zor, olsa olsa dijital şarkı/albüm çıkar” demekteydik ki Ossi Müzik bir sürpriz daha yaptı ve ‘En İyileriyle’ dizisine eşsiz bir halka daha ekledi: Yeşim.

12.05.2017Keyif
Canlı yayın yaparken öldü

Canlı yayın yaparken öldü

Rusya’da otomobil kullanırken telefonundan canlı yayın yapan genç bir kadın, bu sırada geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da meydana gelen kazada yaşamı yitiren genç kadının adının Sitora B. olduğu açıklandı. Olay sırasında Sitora, Rus sosyal medya platformu VK’da görüntülü canlı yayın yapıyordu. Görüntülerde müzik eşliğinde şarkı söylediği görülen 22 yaşındaki Sitora'nın kullandığı araç, bu esnada bir yolcu otobüsüyle çarpıştı. Genç kadın kaza yerinde hayatını kaybederken, otobüsteki dört yolcu da yaralandı. Yaralılardan birinin bebek olduğu bildirildi.

26.03.2017Haber
Ölüme böyle gitti

Ölüme böyle gitti

Rusya’da otomobil kullanırken telefonundan canlı yayın yapan genç bir kadın, bu sırada geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

26.03.2017Dünya
Canlı yayın yaparken öldü, izleyenler şoke oldu...

Canlı yayın yaparken öldü, izleyenler şoke oldu...

Tataristan’da otomobil kullanırken telefonundan canlı yayın yapan genç bir kadın, bu sırada geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

26.03.2017Dünya
Son dakika.. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: YPG çekilmezse vuracağız

Son dakika!.. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: YPG çekilmezse vuracağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "El Bab bittikten sonra Münbiç'e gideceğiz. YPG çekilmezse vuracağız" dedi.

2.03.2017Gündem
Sberbank İslami faaliyetlerini büyütmek istiyor

Sberbank "İslami faaliyetlerini" büyütmek istiyor

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oleg Ganeyev, Rusya’nın bazı bölgeleri de dahil olmak üzere, Türkiye ve Kazakistan’da İslami bankacılığa yönelik yeni projeleri değerlendirdiklerini söyledi.

21.02.2017Ekonomi
Eski Moskova Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent: Rusya ile doğru olan yapıldı

Eski Moskova Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent: Rusya ile doğru olan yapıldı

Emekli Büyükelçi Kurtuluş Taşkent, 6 sene ile Rusya’da en uzun süre görev yapan Türk büyükelçi. 2002-2008 arasında hem Rusya’nın Putin’in iktidara gelmesiyle yaşadığı hem de Türkiye’nin dış politikada AK Parti’nin iktidara gelmesiyle yaşadığı değişimlerin bizzat ortasında yaşamış deneyimli bir diplomat. Geçen hafta Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un Ankara’nın kalbinde uğradığı suikastı ve hemen ertesi gün Türkiye-Rusya-İran’ın imzaladığı Suriye mutabakatını analiz edecek en yetkin isimlerin başında geliyor. Taşkent, gelişmeler Türkiye’yi Rusya’nın yörüngesine mi itiyor tartışmasını anlamsız buluyor. Türk dış politikasının geleneksel hattına dönebileceğine dönük emarelerden memnun.

25.12.2016Gündem
Havalimanına otomobille giren sarhoş sürücünün inanılmaz anları

Havalimanına otomobille giren sarhoş sürücünün inanılmaz anları

Rusya'nın Özerk Cumhuriyeti Tataristan'ın başkenti Kazan'da yaşanan bu sıra dışı olayda, ortalığı birbirine katan sarhoş bir sürücüyü görüyoruz. Narkotik polislerinden kaçmaya çalışan sürücünün otomobilinde uyuşturucu olduğu belirtiliyor. Bir hayli sarhoş olan sürücü Kazan Uluslararası Havalimanı terminaline aracıyla dalıyor. Bir anda kalabalığın içinde otomobiliyle kaçan sürücü herkesi şoke etti. Herkesin şaşkın gözlerle izlediği bu anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

24.12.2016Eğlence
Erdoğan: Putin’le anlayış birliği içindeyiz

Erdoğan: Putin’le anlayış birliği içindeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Büyükelçi Andrey Karlov’un öldürülmesi nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i telefonla arayıp başsağlığı dilediğini belirterek “Suriye başta olmak üzere Rusya ile giderek genişleyen işbirliği alanlarımızın bu saldırıdan etkilenmeyeceği konusunda Sayın Putin ile anlayış birliği içindeyiz” dedi. Erdoğan, Avrasya Tüneli açılışında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

20.12.2016Gündem
Erdoğandan son dakika Rus büyükelçi açıklaması

Erdoğan'dan son dakika Rus büyükelçi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli'nin açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı: "Dün Ankara’daalçakça bir saldırıda hayatını kaybeden Karlov’un ölümünden duyduğumüzüntüyü bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Bir diplomat olarak takdirettiğim bir arkadaştı. 1 hafta kadar önce Tataristan Cumhurbaşkanınıyanıma getirmişti. Birlikte bazı değerlendirmeler yapmıştık. Sıcaksempatik bir insandı. Dün akşamuğradığı suikast girişimi ve neticesi gerçekten üzüntü vericiydi.Şahsım ve milletim adına şiddetle telin ediyorum, lanetliyorum. SayınPutin’in şahsında tüm dost Rus halkına başsağlığı diliyorum. Dün akşam olayın hemen ardından Sayın Putin’i arayarak olaydanduyduğumuz derin üzüntüyü ilettim. Kendisiyle bu kalleş saldırının Türk-Rus ilişkilerine karşı açık bir provokasyon olduğu konusunda hemfikiriz. Rusya ile ortak bir soruşturma komisyonu kurarak çalışmalara başladık. Heyetimiz çalışıyor" dedi.

20.12.2016Haber
Erdoğandan son dakika Rus büyükelçi açıklaması

Erdoğan'dan son dakika Rus büyükelçi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli'nin açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler 15 Temmuz’da tankların üzerine imanınızla yürüdünüz. İşte dün akşamki alçak gibi alçaklar tanklarla toplarla insanlarımıza saldırdılar. O namussuzlar da tanklarla, uçaklarla vurmaya kalktılar. İşte dün akşamki kalleş de Rusya’nın ülkemizdeki temsilcisi olan, bir yerde bize emanet olan elçiyi sırtından vurdu. Sırtından vurmak kalleşlerin işidir. Dün akşamki tabii bedelini anında ödedi. Bağlantıları inceleniyor, araştırılıyor. Zaten bağlantılar çıkmaya başladı" dedi. Erdoğan ayrıca, Avrasya tünelinden geçişlerin yılbaşına kadar 15 TL olacağını ve toplanan gelirin şehitlerin aileleri için açılan hesaba aktarılacağını duyurdu.

20.12.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika suikast açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika suikast açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Büyükelçisinin uğradığı suikastin ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının bir provokasyon olduğunu belirtti. Erdoğan, "Bu bir provokasyondur. Ama bu provokasyona gelmeyecek kadar Rusya ve Türkiye irade sahibidir. Bundan sonraki sürece yönelik dayanışmamızın çok daha güçlü olması konusunda mutabık kaldık" diye konuştu. Erdoğan "Rusya ile ilişkilerimiz bizler için çok çok önemli, bölge için çok çok önemli. Bu ilişkileri bozma gayreti içerisinde olanlara sesleniyorum; bütün bu beklentileriniz bilesiniz ki hiçbir zaman ulaşacağınız bir netice olmayacaktır. Boşa bekliyorsunuz, boşa bekleyeceksiniz. Bizler kararlı bir şekilde bu akşam da o mutabakatımızı ortaya koyduk, bunu aynı kararlılıkla sürdüreceğiz" diye konuştu.

19.12.2016Gündem
AB geleceği için iyi düşünmeli

AB geleceği için iyi düşünmeli

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya ziyaretinde Avrupa Birliği’ne mesaj verirken, “AB’ye üyelik başvurumuzun geri çekilmesi yönünde bir karar alınmadı. AB’nin, bizim için değil ama kendi geleceği için, attığı adımlar üzerinde iyice düşünmesi gerekiyor. Zira Avrupa’nın geleceği ve güvenliği, Türkiye olmadan mümkün değil. Bu yüzden karar alırken sonuçlarının neler olacağını çok iyi düşünmeleri gerek” dedi.  

7.12.2016Dünya
Merkez bankalarına  ‘TL-ruble’ talimatı

Merkez bankalarına ‘TL-ruble’ talimatı

RUSYA ile Türkiye arasında milli para birimleri ile ticaretin önünün açılması için her iki ülkenin de merkez bankaları çalışmaya başladı.

7.12.2016Ekonomi
Binali Yıldırımdan kalpak sürprizi

Binali Yıldırım'dan kalpak sürprizi

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya'ya gerçekleştirdiği resmi ziyaretler kapsamında geldiği Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da uçaktan başında kalpakla çıkarak sürpriz yaptı.

7.12.2016Gündem
Binali Yıldırım: Anayasa değişiklik teklifi bu hafta bitmeden Meclise sunulacak

Binali Yıldırım: Anayasa değişiklik teklifi bu hafta bitmeden Meclis'e sunulacak

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifine ilişkin, "İnşallah Rusya dönüşü, büyük bir mani olmazsa, bu hafta bitmeden teklifimizi gazi Meclisimize sunmuş olacağız." dedi.

5.12.2016Gündem