EKSTRA
MENÜ

Tarım Zirvesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.199 haberi bulunmuştur.

Tarım Zirvesi Haberleri

Traktörlü eylem ses getirdi

Traktörlü eylem ses getirdi!

Almanya’da geçen hafta 5 bini Berlin’de 10 bini de ülke genelinde olmak üzere 15 bin çiftçi traktörlerle sokaklara döküldü. Hükümetin iklim ve çevre koruma için aldığı önlemleri protesto eden çiftçilerin, gübre ve ilaç kullanımına getirilen kısıtlamalara gösterdiği tepki ses getirdi. Başbakan Angela Merkel, kızgın çiftçilerin sorununa bizzat el attı.

2.12.2019Avrupa
Gençler tarım zirvesinde buluştu

Gençler tarım zirvesinde buluştu

100 genç, iki yılda bir düzenlenen ‘Gençlik Tarım Zirvesi’nde gıda güvenliğini tartıştı. Gençler, artan dünya nüfusunu beslemeye yardımcı olacak yenilikçi projeleriyle yarıştı. Brezilya’da yapılan zirvede Türkiye’yi; Uğur Gönül temsil etti.

16.11.2019Eğitim
Adanada dev tarım zirvesi

Adana'da dev tarım zirvesi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç: "2017 yılında toplam tarımsal hasılamız 190 milyar lira olmuştur. Bu alanda Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında birinci durumdadır, dünyanın 7. ülkesidir. Biz tarım arazisi varlığı itibarıyla dünyanın 17. ülkesiyiz ama tarımsal hasıla itibarıyla dünyanın 7. ülkesiyiz. Çiftçimizin bu konuda sahip olduğu kaynakları en iyi şekilde kullanma noktasında dünya çiftçisinden daha başarılı olduğunu söylemek istiyorum." açıklamalarında bulundu. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: "Türkiye, dünyanın lider tarım üreticilerinden biri olmayı hak ediyor." ifadelerinde bulundu.

18.12.2018Ekonomi
Tarımın geleceği lisanslı depoda

Tarımın geleceği lisanslı depoda

Konya’da düzenlenen ‘Tarım Zirvesi’ yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de katıldığı zirve’de öne çıkan konu başlıkları arasında lisanlı depoculuk yer aldı. DenizBank Orta Anadolu Bölge Müdürü Cem Turgut Gelgör, “Lisanslı depoculuk sistemi fiyat istikrarı gibi çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Tarımın geleceğini bu tür yenilikçi yaklaşımlarda görüyoruz” dedi.

5.12.2018Ekonomi
Havzaların başına yönetici atanacak

Havzaların başına yönetici atanacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, düzenlenen ‘Tarım Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, tarımın topyekün ciddiyetle ele alınması gerektiğini, bunun da bir ödev olduğunu söyledi.

5.12.2018Ekonomi
‘Üreticinin yanında olmaya devam edeceğiz’

‘Üreticinin yanında olmaya devam edeceğiz’

Hürriyet ve DenizBank işbirliği ile gerçekleşen Tarım Zirveleri’ni 7 bölgeden 7 şehirde düzenlemek hedefiyle yola çıktılarını belirten Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz, “Tarım, Türkiye’nin hem stratejik hem de en önemli sektörlerinden biri. Biz de Hürriyet olarak yaptığımız haberlerde hep sahada ve üreticinin yanında olmayı tercih ediyoruz. Denizbank gerçekleştirdiğimiz bu proje ile sahada çiftçilerin sorunlarını dinlemek için bir araya geliyoruz. Bu doğrultuda ülkemizin her bölgesinde tüm paydaşları bir araya getirip, bu konuları daha fazla sayfalarımıza taşımak istiyoruz” dedi.

5.12.2018Ekonomi
Konya ve Türk tarımı için umut projesi

Konya ve Türk tarımı için umut projesi

Türkiye ortalamasına göre yüzde 40 daha az yağış alan Konya’nın bereketli topraklara sahip olduğunu dile getiren DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Konya için sulama büyük önem taşıyor. Ancak bu noktada bize umut olan bir Konya Ovası Projesi var. Bu proje ile 8 il suya kavuşacak. Böylece 2 milyar TL’lik bir üretim değeri artışı olacak” dedi.

5.12.2018Ekonomi
Buzdolabı boşsa bir anlamı yok

Buzdolabı boşsa bir anlamı yok!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Konya’da Hürriyet ve DenizBank işbirliği ile altıncısı düzenlenen ‘Tarım Zirvesi’nde konuştu. Gıda üretiminin yüzde 50 arttırılması gerektiğini belirten Pakdemirli, “Gıda ve tarım savunma sanayinden çok daha önemli. Uçağınız ve füzeniz olabilir ama buzdolabı boşsa bunun bir anlamı yok” dedi.

1.12.2018Ekonomi
Ziraat fakültesini seçecek öğrencilere Bakandan müjde

Ziraat fakültesini seçecek öğrencilere Bakan'dan müjde

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Bakanlık olarak özellikle ziraat fakültesini seçecek arkadaşlarımıza, kardeşlerimize ve özellikle üniversitenin ilk 15 bininde olan, 20 bininde olan arkadaşlarımıza bir burs programı üzerinde çalışmaya başladık, yakın zamanda açıklayacağız." Bakan Pakdemirli, önümüzdeki 6 ay ile 1 yıl daha et ithalatına gerek görmediklerini kaydetti.

30.11.2018Ekonomi
CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

CANLI: Konya Tarım Zirvesi yoğun ilgi ile başladı

Aydın, Kars, Antalya, Edirne ve Diyarbakır’dan sonra Hürriyet ve DenizBank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvelerinin’ altıncısı Konya’da düzenlendi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleştirilen zirveye çiftçiler ve Konyalılar yoğun bir katılım gösterdi.

30.11.2018Ekonomi
DenizBanktan 1,7 milyar TL net kâr

DenizBank'tan 1,7 milyar TL net kâr

DenizBank, bu yılın 9 ayında 1 milyar 708 milyon lira net dönem karı elde etti.

2.11.2018Ekonomi
Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

5.1 milyar TL’lik tarımsal gelire sahip olan Diyarbakır’da, yapımı devam eden Silvan Projesi ile 235 bin dekarlık alan suya kavuşacak. Böylece Diyarbakır’da tarımsal gelirde artış yaşanacağına dikkat çeken DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “Örneğin söz konusu alanda sulama yapılmadan buğdaydan elde edilen gelir 88 milyon TL olacakken, sulama sonrası 137 milyon TL’ye çıkabilir. Eğer 235 bin dekarlık bu alanda pamuk ekilirse elde edilecek gelir ise 480 milyon TL’ye ulaşır” ifadelerini kullandı.

11.10.2018Ekonomi
Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

DenizBank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan, “Bankamız nezdinde, mobil satış, mobil uygulamalar, internet bankacılığı, ATM gibi alternatif dağıtım kanalları kullanımı en yüksek olan bölgeyiz. Çiftçilere tarlalarında bankacılık hizmeti veriyoruz. Deniz’den Toprağa uygulamamız sayesinde de her üreticimizin cebine bir zirai danışman koyduk” dedi.

11.10.2018Ekonomi
‘Başarı çiftçimizle birlikte geldi’

‘Başarı çiftçimizle birlikte geldi’

DENİZBANK’ın tarım bankacılığı konusunda yakaladığı başarının ‘birlikte’ hareket etmekten kaynaklandığını ifade eden DenizBank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, “Başarı, sorunları birlikte konuşup, çözümleri birlikte üretmekle yakalandı. Sadece bankacılık yapıyor gibi duruyoruz ancak biz çiftçiyle beraber yağmur duasına bile çıkıyoruz. Burada en önemli nokta çiftçiyle birlikte hareket etmek” diye konuştu.

29.04.2018Ekonomi
Marka için yatırım yapılmalı

Marka için yatırım yapılmalı

AYDIN ve Kars’tan sonra üçüncüsü Antalya’da düzenlenen ‘Tarım Zirvesi’ yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Tarım yatırımları başta olmak üzere, üreticilerin karşılaştığı sorun ve çözüm önerilerini masaya yatırıldığı toplantıda Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş de bir konuşma yaptı.

5.04.2018Ekonomi
‘Mutfağımızı ihraç etmeliyiz’

‘Mutfağımızı ihraç etmeliyiz’

Türkiye’nin yetiştirdiği ürünleri direkt ihraç ettiğini, bu ürünlere katma değer katılması gerektiğinin altını çizen DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “İspanya’da yiyecek-içecek sektörünün cirosu 107 milyar dolar, ülkemizde ise 15 milyar dolar. İspanya deniz, kum, güneş üçlemesine gastronomiyi de katmayı başardı. Artık kelimenin tam anlamıyla mutfak ihraç ediyorlar. Biz de aynı yoldan gitmeliyiz” diye konuştu.

5.04.2018Ekonomi
Tarımda devrim zamanı

Tarımda devrim zamanı

Aydın ve Kars’tan sonra ‘Tarım Zirvesi’nin son durağı Antalya oldu. DenizBank ve Hürriyet işbirliği ile gerçekleştiren zirveye Antalya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Zirvede düzenlene panelde ise tarımdaki sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, tarımda başarının yakalanabilmesi için ‘tarımda devrim yapılması gerektiğine’ dikkat çekti.

5.04.2018Ekonomi
Çarpıcı öneri: Bağkur ödemelerini devlet karşılasın

Çarpıcı öneri: Bağkur ödemelerini devlet karşılasın

Son yıllarda azalan hayvan varlığı ve et üretiminin düşmesiyle ithalatın artması büyük tartışma konusu oldu. Bu durumun önüne geçilmesi için ise DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak’tan bir öneri geldi. Koçak, “Kadın ve genç çiftçilerin BağKur ödemeleri devlet tarafından karşılanırsa, köyden kente göç engellenebilir. Bazen üreticilerimiz sadece sigorta için bile şehre göç edebiliyor” dedi.

20.02.2018Ekonomi
Yerli Whatsapp geliyor, kimse konuşmaları izleyemeyecek

Yerli Whatsapp geliyor, kimse konuşmaları izleyemeyecek

Son dönemin gözde ulaşım aracı Doğu Ekspresi’nde seyahat ettiğimiz Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, yerli WhatsApp’a isim aradıklarını dile getirerek, yerli mesajlaşma uygulamasının bilgilerinin kesinlikle izlenemeyeceğini ve depolanmayacağını ileri sürdü.

15.02.2018Teknoloji
Yerli Whatsappı kimse izleyemez

Yerli Whatsapp'ı kimse izleyemez!

Son dönemin gözde ulaşım aracı Doğu Ekspresi’nde seyahat ettiğimiz Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, yerli WhatsApp’a isim aradıklarını dile getirerek, yerli mesajlaşma uygulamasının bilgilerinin kesinlikle izlenemeyeceğini ve depolanmayacağını ileri sürdü.

14.02.2018Ekonomi
‘Tarım Zirvesi’ne yoğun ilgi

‘Tarım Zirvesi’ne yoğun ilgi

HÜRRİYET ve Denizbank işbirliği ile düzenlenen ‘Tarım Zirveleri’nin ikincisi Aydın’dan sonra Kars’ta düzenlendi.

13.02.2018Ekonomi
Köye dönene değil köydekine

Köye dönene değil köydekine!

Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ‘300 koyun’ projesinin ayrıntılarını Hürriyet ve Denizbank işbirliğiyle düzenlenen Kars’taki ‘Tarım Zirvesi’nde açıkladı. Bakan Fakıbaba, “Bir yanlış anlaşılma oldu. ‘Şehirden köye dönenlere verilecek’ şeklinde anlaşıldı. Ancak öncelik köydeki üreticimizde ve merası olan yerlerde. Proje kapsamında ilk yıl 500 bin anaç koyun dağıtacağız” dedi.

13.02.2018Ekonomi
Modaya Ulaştırma Bakanı da uydu

Modaya Ulaştırma Bakanı da uydu

Bilet bulunamadığı için gündem olan ve ek vagonlar eklenen Doğu Ekspresi'ne Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da bindi. Kars Garı'ndan hareket eden terene binerek Sarıkımış ilçesine kadar giden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yolcularla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

13.02.2018Gündem
Üreticilere dağıtılacak 300 koyun projesinin ayrıntıları belli oldu

Üreticilere dağıtılacak 300 koyun projesinin ayrıntıları belli oldu

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Hürriyet ve Denizbank işbirliği ile düzenlenen ‘Tarım Zirvesi’nde ‘300 koyun projesinin’ ayrıntılarını paylaştı.

13.02.2018Ekonomi
‘Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

‘Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

Aydın’da Hürriyet ve Denizbank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvesi’nde Türkiye tarımının sorunları masaya yatırıldı. Denizbank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Büyük işletmelerin dışında küçük işletmelerin de köyünde kalmasını sağlayacak, rekabet güçlerini arttıracak çalışmaların ön plana çıktığını söyledi. Orhan, “Kırsal kalkınma sağlanarak çiftçinin yerinde tutulması gerekiyor” dedi.

15.01.2018Ekonomi
Brüksel’de gençler dünyanın geleceğini tartıştı

Brüksel’de gençler dünyanın geleceğini tartıştı

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 49 ülkeden toplamda 100 genç ‘Gençlik Tarım Zirvesi’ için 9-13 Ekim’de Brüksel’de buluştu. 2015’ten beri düzenlenen küresel tarım sorunlarının ele alındığı zirveye katılan 18-25 yaş grubundaki gençler, yazdıkları makalelerdeki orijinal fikirleri dikkate alınarak seçildi. Boğaziçi, İstanbul Teknik ve Anadolu üniversitelerinden 3 Türk öğrenci Türkiye’yi temsil etti.

14.10.2017Eğitim
12 liraya satıyorlar da biz mi engelliyoruz

12 liraya satıyorlar da biz mi engelliyoruz

Fındık üreticilerinden gelen eleştirilere Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba kapıları kapattı. Belirledikleri 10 liralık fiyatın üreticilerin lehine olduğunu savunan Fakıbaba "12 liraya satıyorlar da biz mi bunu engelliyoruz?" dedi.

20.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü belediyeler unuttu

Öncelikle toplumsal sorunlara değindiğiniz için çok teşekkür ederim. Yazılarınızı keyifle takip ediyorum. Gebze Belediyesi ile ilgili köşe yazınızı okuduğumda size yazma gereği hissettim. Gebze’ye çok yakın bölgede Darıca’da ikamet etmekteyiz.

20.05.2021

140 milyon Euro’luk anahtar teslim fabrikada ‘tesellüm’ tartışması çıktı

BAGFAŞ (Bandırma Gübre Fabrikaları) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gençer, 3 Mart 2013’te Bandırma’da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temelini attığı 165 milyon Euro’luk fabrika için Alman Tyssen Krupp’la anahtar teslim anlaşma imzalarken dil ve mahkeme uyarısı yaptı:

20.10.2018

Kâhta, bademde 311 milyon dolarlık ithalata kafa tutuyor

MEHMET Sena Yıldırım öncülüğündeki 16 kişi, 2013 yılı başlarından itibaren kolları sıvayıp plan yaptı:

13.10.2018

WeWalk, Edison Ödülü aldı, ABD’li fonla dünyadaki görme engelliye ulaşacak

YOUNG Guru Academy (YGA) kurucusu Sinan Yaman, 2015 yılında tanıştığı Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu’ya görme engelli Kürşat Ceylan’ı emanet etti:

14.04.2018

Kıyısal dönüşüm

EKONOMİ Zirvesi, Tarım Zirvesi, Gelişen Bölgeler Zirvesi ve Hürriyet ile Keşfet...

13.04.2018

Nefes kredisini beğenmeyenlere iki çift lafım var

DİKKAT ediyorum da bazı kesimler, nefes kredisi ile ilgili, ‘üç otuz para veriyorlar, yatırım yapsan yapamazsın, KOBİ’nin hangi derdine çare olacakmış?’ diye eleştiriyor. Hemen cevabını vereyim; o beğenmediğiniz, küçümsediğiniz 200 bin lira, çok şeye çare olur.

5.04.2018

İhtiyatlı iyimserlik

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Ankara’ya yaptığı ziyaretten sonra ortaya çıkan siyasi havayı “ihtiyatlı iyimserlik” olarak tanımlayabiliriz.

18.02.2018

O adama 12 bin sığırı nasıl verdiniz

HÜRRİYET Gazetesi’nin Denizbank’la birlikte düzenlediği “Tarım Zirvesi” için Kars Kültür Merkezi’ndeyiz... Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’ten sonra kürsüye çıkan Kars Valisi Rahmi Doğan, şu izlenimini paylaştı:

15.02.2018

Gümüşdağ’ın ders gibi açıklaması

DÜN Arda Turan’ın imza töreni vardı.

15.01.2018

Aydın’dan Kars’a neden ‘Tarım Zirvesi’

EKONOMİDE son dönemde tartıştığımız konulara bir bakın...

15.01.2018