EKSTRA
MENÜ

Tarım Işçileri

Tarım Işçileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarım Işçileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.230 Tarım Işçileri haberi bulunmuştur.

Tarım Işçileri Haberleri

Kilis tarımdaki gücünü ticaretle taçlandıracak

Kilis tarımdaki gücünü ticaretle taçlandıracak

Suriye'de yaşanan gelişmelerden en çok etkilenen şehirlerin başında gelen Kilis, sınırdaki olayların etkisinden sıyrılıp ticari faaliyetlerle anılmak istiyor.

15.07.2017Ekonomi
Tarladaki yabancıya itiraz

Tarladaki yabancıya itiraz

Yabancıların tarım işçisi olarak kayıt altında çalışmasını sağlayacak ‘Ulusal İstihdam Eylem Planı’ tartışma yarattı. Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, “Daha bizim tarım işçilerimizin sorunları çözülmedi. Yabancının çalışmasıyla ücretler yarı yarıya düştü” diye konuştu.

14.07.2017Ekonomi
Yeni bir adım

'Yeni bir adım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe’de yüz binlerce kişinin katıldığı mitingdeki konuşmasında “Kimse bu yürüyüşün son olduğunu düşünmesin. Korku duvarlarını yıkacağız. Bu yürüyüş bizim ilk adımımız” dedi. Sözleri sık sık ‘Hak, hukuk adalet’ sloganlarıyla kesilen Kılıçdaroğlu, meydandakileri ‘adalet arayıcıları’ diye selamladı ve konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

9.07.2017Gündem
Afrika sıcakları buz talebini arttırdı

"Afrika sıcakları" buz talebini arttırdı

Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Adana'da, Kuzey Afrika sıcaklarının da etkisini hissettirmesiyle buz satışları büyük oranda arttı. Adana'da hizmet veren buz fabrikası, üretimini iki katına çıkararak talebe yetişmeye çalışıyor

2.07.2017Ekonomi
Tarım işçisi taşıyan kamyonet TIR’a çarptı: 3 ölü, 5 yaralı

Tarım işçisi taşıyan kamyonet TIR’a çarptı: 3 ölü, 5 yaralı

Mersin’de tarım işçilerinin taşındığı kamyonetin park halindeki TIR’a çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 işçi hayatını kaybetti, 5 işçi yaralandı.

21.06.2017Gündem
Adana’da tarım işçilerinin çadırlarına operasyon

Adana’da tarım işçilerinin çadırlarına operasyon

EMNİYET Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde yurt çapında düzenlenen operasyonlar kapsamında Adana’da 500 polis ile Suriyeli ve Türk tarım işçilerinin kaldığı 1000 çadırda arama yapıldı.

13.06.2017Gündem
Firik ve sarımsak 20 bin mevsimlik işçiye iş imkanı sağlıyor

Firik ve sarımsak 20 bin mevsimlik işçiye iş imkanı sağlıyor

Gaziantep'in Araban ilçesinde devam eden sarımsak hasadı ve geleneksel firik yapımında yaklaşık 20 bin tarım işçisi çalışıyor.

4.06.2017Ekonomi
20 bin mevsimlik işçiye iş imkanı

20 bin mevsimlik işçiye iş imkanı

Gaziantep'in Araban ilçesinde, hasadı devam eden sarımsakta ve firik yapımında yaklaşık 20 bin mevsimlik işçi iş imkanı buluyor.

3.06.2017Ekonomi
Dünyada suçun işlenmediği ve işsizliğin olmadığı tek köy

Dünyada suçun işlenmediği ve işsizliğin olmadığı tek köy

İspanya'da bir köy, ne ekonomik krizle ne de bunun gibi birçok etkenlerle boğuşuyor. Burası her şeyin komün ilkeleriyle idare edildiği Marinaleda köyü... 3 binden az nüfusa sahip Marinaleda köyünde işsiz kimse yok hatta suç olmadığı için polis bile yok… İşte ilginç köy Marinaleda…

2.06.2017Seyahat
Prof.Dr. Ortaylı: Birlikte kahvaltı edemeyecekseniz çocuk doğurmayın

Prof.Dr. Ortaylı: 'Birlikte kahvaltı edemeyecekseniz çocuk doğurmayın'

İzmir Kitap Fuarı’nda okuyucuları ile buluşan tarihçi Prof.Dr. İlber Ortaylı, çocukların sorunlarına değindi. Türkiye’de ve dünyada çocukların çeşitli eşitsizliklerle karşılaştığını ancak bunu kendilerinin yaratmadığını belirten Prof.Dr. Ortaylı, öğrencilerine eğer çocuklarıyla kahvaltı edemeyecek, iyi geceler diyemeyeceklerse çocuk doğurmamalarını öğütlediğini söyledi.

23.04.2017Gündem
Engelli çalıştıran bakkala teşvik

Engelli çalıştıran bakkala teşvik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, engellilerin daha yaygın istihdam edilmesi için mahallelerde yer alan bakkaldan eczaneye kadar esnafın da kullanılabileceğini belirterek, “Bu esnaf yanında iki kişi çalıştırıyorsa belki bir de özürlü arkadaşımızı alacak. Biz de bunun karşılığında ne destek verebiliriz. Ona bakacağız” dedi.

21.04.2017Ekonomi
Başbakanlıktan mevsimlik tarım işçileri genelgesi

Başbakanlıktan 'mevsimlik tarım işçileri' genelgesi

Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla bulundukları illerden başka illere giden vatandaşların ve ailelerinin bu süreçte yaşadığı sorunların giderilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

19.04.2017Gündem
Brezilyada emeklilik yaşı protestoları

Brezilya'da emeklilik yaşı protestoları

Brezilya'da Devlet Başkanı Michel Temer hükümetinin önerdiği yeni sosyal güvenlik reformuna karşı ülke genelinde protesto gösterileri düzenlendi.

15.03.2017Dünya
Günlük ücreti yüzde 13,4 arttı

Günlük ücreti yüzde 13,4 arttı

Tarımsal işletmelerde mevsimlik tarım işçilerinin ortalama günlük ücretleri, 2016'da bir önceki yıla göre yüzde 13,4 artışla 59 lira, sürekli tarım işçilerinin aylık ücretleri ise yüzde 9,5 artışla bin 677 lira olarak gerçekleşti.

9.03.2017Ekonomi
İşçi servisi, çöp kamyonuna çarptı: 15 yaralı

İşçi servisi, çöp kamyonuna çarptı: 15 yaralı

ADANA’da tarım işçilerini taşıyan midibüsün Seyhan Belediyesi’ne ait çöp kamyonuna yandan çarpması sonucu 2’si ağır, 15 kişi yaralandı.

16.01.2017Gündem
İlkokullara yetiştirme kursu

İlkokullara yetiştirme kursu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul öğrencileri için yetiştirme kursu başlatıyor. Özellikle Türkçe ve matematikteki yetersizliklerin giderilmesi amacıyla uygulanacak kurslara göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrenciler de katılacak. Programla devamsızlıkların önüne geçilmesi de planlanıyor.

2.01.2017Eğitim
Tarım işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 21 yaralı

Tarım işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 21 yaralı

Salihli ilçesinde tarım işçilerini taşıyan minibüs ile midibüs ve kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 21 kişi yaralandı.

6.12.2016Gündem
Turp diyarında hasat zamanı

Turp diyarında hasat zamanı

Türkiye'nin turp ihtiyacının büyük bölümünün karşılandığı Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde hasada başlandı.

5.12.2016Ekonomi
Bakanlık’tan okullara uyarı

Bakanlık’tan okullara uyarı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği yazıyla çeşitli hatırlatmalarda bulundu. Bakanlık öğrencilerin kayıtlarının kontrol edilmesi, bilgi güvenliği, okuma ve kitapların seçimi, sosyal etkinliler, devamsızlık gibi alanlarda uyarılarda bulunarak gerekli işlemlerin titizlikle yapılmasını istedi.

29.09.2016Eğitim
Kuduzdan ölen genç toprağa verildi

Kuduzdan ölen genç toprağa verildi

Adana'da kuduz hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren kişinin cenazesi, memleketi Osmaniye'de defnedildi. Aydın'ın yakınları, defin esnasında kendilerine dağıtılan eldiven ve maskelerle çalışma yaptı.

28.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Memurlar caymadı

Kamuda çalışanların bireysel emekliliğe otomatik katılımı 1 Nisan’da başladı.

25.04.2017

Meclis yasama evraklarının dağıtımını artık elektronik ortamda yapıyor

En çevreci hareketlerden biri TBMM'den geldi. Devamını bekliyoruz... İstanbul Esenler'de belediye "Dede-torun yaşam merkezi açtı. Tabii nineler de gidebiliyor... Zonguldak Alaplı'da yaşlı ve ihtiyaç sahipleri için ücretsiz baston yapıyor... Hatay, Türkiye'nin maydanozunun yüzde 40'ını üretiyor...

30.10.2016