EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Tarihi Eser Kaçakçılığı

Tarihi Eser Kaçakçılığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarihi Eser Kaçakçılığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 926 Tarihi Eser Kaçakçılığı haberi bulunmuştur.

Tarihi Eser Kaçakçılığı Haberleri

Çalınan Kabe örtüleri geri döndü

Çalınan Kabe örtüleri geri döndü

1739 yılında Nevşehir'de Kurşunlu Camii'ye hediye edilen Kabe örtüleri ile Bursa Yenişehir'deki Sinanpaşa Camii'nden çalınan çinilerin bulunduğu bildirildi.

10.03.2004Gündem
Başkan adayı heykelcikleri satamadı

Başkan adayı heykelcikleri satamadı

Genç Parti'nin Bursa'nın Görükle Belde Belediye Başkan adayı Yücel Canpolat (46), Helenistik dönemden kalma 4 bronz heykelciği müşteri sandığı jandarmaya 1 milyon dolara satmak isterken suçüstü yakalandı.

19.03.2004Gündem
Öcalanın başında 2 şişlik çıktı

Öcalan'ın başında 2 şişlik çıktı

İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın başında ceviz büyüklüğünde iki şişlik çıktı.

27.04.2004Gündem
2 imama kaçakçılıktan gözaltı

2 imama kaçakçılıktan gözaltı

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde biri emekli 2 imam, tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

12.05.2004Gündem
1 milyon dolarlık banknot operasyonu

1 milyon dolarlık banknot operasyonu

Erzurum'un Aşkale İlçesi'nde yapılan operasyonda 1 milyon dolarlık banknot ile birlikte çeşitli dönemlere ait tarihi eserler ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alındı.

12.05.2004Gündem
Vakıf mallarına talan

Vakıf mallarına talan

Vakıflar'ın sorumluluğundaki tarihi eserlerin, mevzuat ve uygulama aksaklığı nedeniyle adeta hırsızlara ve bu eserlerin yok olmasına davetiye çıkardığı bildirildi.

1.06.2004Gündem
Eski vekil Kubilay Uyguna gözaltı

Eski vekil Kubilay Uygun'a gözaltı

Çok sayıda parti değiştirmesi ile kamuoyunun yakından tanıdığı Afyon eski milletvekili Kubilay Uygun'un da aralarında bulunduğu 4 kişi, tarihi eser kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı. Uygun ve diğer 3 kişi, poliste ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

3.06.2004Gündem
Tarihi eserden mahkemelik oldular

Tarihi eserden mahkemelik oldular

Sık parti değiştirdiği için bir dönem adı ‘Fırıldak Kubi’ye çıkan Afyon eski milletvekili Kubilay Uygun, Ali Rıza Binboğa ile birlikte tarihi eser kaçakçılığı suçundan gözaltına alındı.

3.06.2004Gündem
Mafyanın cirosu 60 milyar dolar

Mafyanın cirosu 60 milyar dolar

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından hazırlanan 'Hayatımız Mafya' Raporu mayfa ile ilgili çarpıcı gerçekleri ortaya koydu. Türkiye'de yüze yakın faaliyet alanı bulunan mafya ekonomisinin büyüklüğü Türkiye'nin milli gelirinin dörtte birini buluyor. ATO Başkanı Aygün'e göre mafya Türkiye'de iç tehdit haline geldi.

6.06.2004Ekonomi
Tarihi eser kaçakçılığına 5 tutuklama

Tarihi eser kaçakçılığına 5 tutuklama

Balıkesir'in de aralarında olduğu 6 ili kapsayan operasyonda, yurtdışı bağlantılı tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 29 kişiden 5'i tutuklandı.

18.06.2004Gündem
Tarihi eser kaçakçılığına 5 tutuklama

Tarihi eser kaçakçılığına 5 tutuklama

Balıkesir'in de aralarında olduğu 6 ili kapsayan operasyonda, yurtdışı bağlantılı tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 29 kişiden 5'i tutuklandı.

18.06.2004Gündem
Baskına katılmış

Baskına katılmış

Eski Van Milletvekili Mustafa Bayram’ın, uyuşturucudan gözaltına alınan oğlunun karakoldan kaçırılması operasyonuna katıldığı ortaya çıktı. Bayram ve 7 adamı tutuklanırken, kaçak oğlu Hamit Bayram hálá aranıyor.

10.07.2004Gündem
Hakkında çıkan haberler 25 yıldır hiç değişmedi

Hakkında çıkan haberler 25 yıldır hiç değişmedi

Van’da, uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan oğlu Hamit Bayram’ın kaçırılmasına yardım ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Bayram hakkında çıkan haberler 25 yılda değişiklik göstermedi.

13.07.2004Gündem
AKP’ye 451 kez sormuş..

AKP’ye 451 kez sormuş!..

CHP'den AKP'ye geçen Adana Milletvekili Atilla Başoğlu, 19 aylık milletvekiliği süresi içinde saflarına katıldığı AKP'yi 451 soru önergesi ile sorgulamış.

14.07.2004Kelebek
Emniyet Azınlık Haklarına çekince koydu

Emniyet 'Azınlık Hakları'na çekince koydu

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Danışma Kurulu'nun “azınlık hakları” konusunda hazırladığı rapora çekince koyduklarını söyledi.

22.10.2004Gündem
Alanyada tarihi eser operasyonu

Alanya'da tarihi eser operasyonu

Antalya ve Alanya jandarmasının ortak operasyonunda, tarihi eser kaçakçılığı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Operasyonlarda 488 parça tarihi eser ele geçirildi.

30.11.2004Gündem
CMK ABye yetişti

CMK AB'ye yetişti

AB Zirvesine yetiştirilmesi için hızlı bir yasama çalışmasından geçirilen 335 maddelik yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK), TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Tasarının 80, 105, 137. maddeleri Meclis'te yeniden görüşülüyor. Yeni yasada eskisinde olduğu gibi, kadın şüpheli ya da sanık, "isterse ve olanaklar elverirse" kadın doktor tarafından muayene edilecek. Yasa, 1 Nisan 2005'te uygulamaya girecek.

4.12.2004Gündem
Sezerden CMKya onay

Sezer'den CMK'ya onay

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, CMUK’un yerini alacak 335 maddelik Ceza Muhakemesi Kanunu’nu(CMK) onaylayarak, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi. CMK, "devlet sırrı"nı açıklığa kavuştururken, "adli kontrol", yargılamalarda duruşma salonuna ses ve görüntü kaydedici cihazlar sokulamaması ve kadın sanıkların istemi halinde, kadın hekim tarafından muayene edilmesi gibi uygulamalar getiriyor.

16.12.2004Gündem
Kaleiçindeki yangının sebebi garson

Kaleiçi'ndeki yangının sebebi garson

Antalya Kaleiçi'nde dün çıkan yangına, pansiyonda çalışan ve işten çıkarılan bir kişinin neden olduğu iddia edildi.

27.12.2004Gündem
Yunanistanda Papaz Yossakis tutuklandı

Yunanistan'da Papaz Yossakis tutuklandı

Yunanistan'da adı adliye görevlilerine rüşvet verme ve tarihi eser kaçakçılığı olaylarına karışan Papaz Yakovos Yossakis'in tutuklandığı bildirildi.

9.02.2005Dünya
Başpiskopos istifaya gidiyor

Başpiskopos istifaya gidiyor

Kilise’de, eşcinsellik, uyuşturucu ve tarihi eser kaçakçılığı skandalları zincirinin meydana geldiği, akıllara durgunluk veren Bizans entrikalarının döndüğü ortaya çıkınca, Yunan medyası tarihinde ilk kez, Başpiskopos Hristodulos’u istifaya çağırdı.

25.02.2005Dünya

Yazar Sonuçları

Göre Göre, Töre!..

‘ERKEKLERİN namus adına cinayet işlemelerini anlayışla karşılayabilirim!..’

Bu hazin cümle ve anlayış, ne yazık ki, halen TBMM’de bizi temsil eden bazı milletvekillerine ait.

12.07.2004

Eski milletvekili Mustafa Bayram

MASADA tabanca mı var?.. Ben sanmıyorum!.. Hayır, masada tabanca yok!..

13.07.2004

AKP’ye 451 kez sormuş!..

KUR’an Kursları, YÖK Yasası, Sırp asıllı şarkıcının demeci, bakan eşlerinin giydiği tişörtler, Türk dili, beyin göçü, domuz çiftlikleri, Reşat Nuri Güntekin’in romanlarında geçen ev ve ağacın durumu, Ermeni soykırım iddialarına karşı plan, TV’de terör eylemi sanığı ile röportaj, poliste intihar, adliyede rüşvet, Kerkük Türkmenleri, Bingöl depremi, mahkumları topluma kazandırma, tarihi eser kaçakçılığı, ABD üsleri, THY’nin rötarları...

14.07.2004

Yetmeyen havalimanına bakın!

GEÇTİĞİMİZ haftalarda Bodrum-Milas Havalimanı’na yap-işlet-devret modeliyle yeni bir dış hatlar terminali planlandığını, bunun yıllık 1.5 milyon yolcu garantisiyle ‘birilerine’ verileceğini yazmıştım.

28.11.2004