EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Tarayici

Tarayici ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarayici haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.618 Tarayici haberi bulunmuştur.

Tarayici Haberleri

Microsoft Explorer 6.0ı çıkardı

Microsoft Explorer 6.0'ı çıkardı

İnternetin en popüler web tarayıcı programı Explorer'ın son versiyonu piyasada... İnternet Explorer 6.0, Microsoft'un web sitesinden ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Programın web sitelerinde yaygın olarak kullanılan iki programı desteklememesi kullanıcıların tepkisine yol açtı.

28.08.2001Gündem
Beyin, yalancıyı ele veriyor

Beyin, yalancıyı ele veriyor

Amerikalı bilim adamları, yalan söyleyen kişinin beyninin bazı bölgelerinde değişimler olduğunu ve bunun beyin tarayıcı araçlar tarafından tespit edilebildiğini açıkladı. Bu bilginin, şüphelileri sorgulamakta kullanılan yalan makinelerinde yeni bir çığır açabileceği belirtildi.

13.11.2001Gündem
Üçboyutlu röntgen

Üçboyutlu röntgen

İnsan vücudunu tüm yönlerden tarayarak üçboyutlu röntgenini çıkaran yeni bir araç, bilim adamlarınca tıpta devrim olarak nitelendi.

14.11.2001Gündem
Üçboyutlu röntgen

Üçboyutlu röntgen

İnsan vücudunu tüm yönlerden tarayarak üçboyutlu röntgenini çıkaran yeni bir araç, bilim adamlarınca tıpta devrim olarak nitelendi. Doktorlar, yeni yöntem sayesinde bilgisayar ekranında hastalarının tüm iç organlarını aynı anda görüp inceleyebilecek, böylece hastalıkları teşhis etmek büyük hız kazanacak, tedaviye çok daha çabuk başlanabilecek.

14.11.2001Gündem
Arenaya güvenlikten tam not

Arena'ya güvenlikten tam not

Arena Bilgisayar A.Ş'nin Online Satış sitesi "www.arena.com.tr" World Wide Web Consortium (W3C) tarafından Türkiye'nin ilk ve tek P3P (Platform for Privacy Preferences Project) uygulanan sitesi olarak tanındı ve dünyanın en son P3P standardını uygulayan 20 Sitesi arasında yeraldı.

16.11.2001Gündem
Hackerların 40 yıllık tarihi

Hacker'ların 40 yıllık tarihi

"Suçum merakımın bir parçası. ...Ben bir hacker'ım. Bize tek tek engel olabilirsiniz ama hepimizi durduramazsınız." Hacker Manifestosu'ndan alınan bu ifadeler, onları çok iyi tanımlıyor. Bilgisayar dünyasının haşarı çocuklarının tarihi 1960'lı yıllara kadar gidiyor. İşte ilk elektronik bilgisayarla birlikte ortaya çıkan hacker'lığın kilometre taşları:

16.11.2001Gündem
Xerox da fiyatları indirdi

Xerox da fiyatları indirdi

Xerox'un, Türkiye'de bu kapsamda ilk defa yapacağı ve sadece iki gün sürecek kampanyada, ürünlerini yüzde 65'lere varan indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu kampanya ile 35 USD'a Xerox yazıcı almak mümkün olacak.

7.12.2001Ekonomi
En küçük parmak izi tarayıcısı

En küçük parmak izi tarayıcısı

Dünyanın en küçük parmak izi tarayıcısı, İngiltere'de yapılacak uluslararası bir konferansta görücüye çıkıyor. Tırnak büyüklüğündeki tarayıcı bilgisayarlar, kablosuz cihazlar ve el bilgisayarları için üretildi.

18.12.2001Gündem
2001, virüslerin yılı oldu

2001, virüslerin yılı oldu

Ünlü anti-virüs firması MessageLabs'ın verilerine göre şirket bu yıl her 18 saniyede bir virüs yakaladı. Kurdukları tarayıcı sistemlerle virüs "avlayan" MessageLabs, 2001 yılı içinde 1.6 milyon virüsü durdurmayı başardı.

19.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları