EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Tarayici

Tarayici ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarayici haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.609 Tarayici haberi bulunmuştur.

Tarayici Haberleri

Operadan sesli internet tarayıcısı

Opera'dan sesli internet tarayıcısı

Yazılım firması Opera, insanların bilgisayarlarıyla konuşarak 'anlaşmalarını' sağlayan yeni bir internet tarayıcısı geliştirdiğini duyurdu. IBM'in ViaVoice teknolojisini kullanan yeni tarayıcı sayesinde bilgisayar kullanıcıya ne istediğini soruyor ve taleplerine 'kulak' veriyor.

23.03.2004Gündem
Lokantalarda kirli eller yakalanacak

Lokantalarda kirli eller yakalanacak

ABD'de yeni bir teknoloji sayesinde lokanta ve hastanelerde kirli elle çalışanlar tespit edilebilecek. eMerge Interactive adlı teknoloji firmasının ürettiği tarayıcıların, çalışanlar arasında hijyeni artırması bekleniyor.

6.04.2004Seyahat
Sürücüleri uyutmayan teknoloji

Sürücüleri 'uyutmayan' teknoloji

Ford Motor'un sahibi olduğu Volvo otomobilleri, uykulu sürüş riskini ortadan kaldıran bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

8.04.2004Gündem
Tarayıcı tabanlı saldırılar artıyor

Tarayıcı tabanlı saldırılar artıyor

ABD’de yapılan bir araştırma, internet tarayıcısı (browser) tabanlı güvenlik tehditlerinin giderek arttığını ve bu tehditlerin gelecekte bilişim teknolojilerine yönelik en önemli risklerden biri olacağını gösterdi.

13.04.2004Gündem
Mercedesten dizel motor laboratuvarı

Mercedes'ten dizel motor laboratuvarı

Mercedes-Benz Türk A.Ş., bayi teşkilatına kalifiye teknik personel yetiştirmek amacıyla Şişli Endüstri Meslek Lisesi ile bir işbirliği başlattı. Okul Müdürlüğü ile geliştirilen proje, bir yandan Mercedes-Benz Türk'ün gerekli teknik olanakları sağlamasını ve öğretmenleri eğitmesini, diğer taraftan da başarılı öğrencilere özellikle dizel motorları konusunda uzmanlık eğitimi verilmesini öngörüyor.

13.04.2004Gündem
iPAQ avuçiçleri uzay istasyonunda

iPAQ avuçiçleri uzay istasyonunda

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan dokuzuncu ekipteki astronot ve kozmonotlar, NASA’nın zorlu uçuş testlerinden başarıyla geçen HP iPAQ avuçiçi bilgisayarları kullanmaya başladı.

13.05.2004Gündem
Googleın yeni hedefi masaüstü

Google'ın yeni hedefi masaüstü

İnternet arama pazarının lideri Google’ın bilgisayarlarda saklanan bilgileri daha kolay bulmak amacıyla dosya ve metin tabanlı yazılımlara yönelik özel bir arama motoru sunmaya hazırlandığı iddia edildi.

19.05.2004Gündem
Yahoodan tarayıcı için anti-spyware

Yahoo'dan tarayıcı için 'anti-spyware'

İnternet devi Yahoo, Web tarayıcılarında (browser) kullanılan araç çubuğuna casus yazılımları yok etme özelliği ekliyor. Henüz beta aşamasında olan “Anti-Spy” özelliği, kullanıcıların casus yazılımları yok etmesini kolaylaştırmayı hedefliyor.

27.05.2004Gündem
Bilgi çağı rekor çağı

Bilgi çağı rekor çağı

Teknolojinin gelişimini hepimiz yakından takip ediyoruz. Gordon Moore Intel şirketinin kurucularındadır. 19 Nisan 1965 yılında ‘Electronics’ dergisinde bir makalesi yayınlandı ve teknoloji tarihine ‘Moore Yasası’ olarak geçti: ‘Her iki yılda bir entegre devre üzerine yerleştirilebilecek bileşen sayısı iki katına çıkacaktır, maliyet ise aynı kalacaktır, hatta düşme eğilimi olacaktır.’

27.05.2004Gündem
Harabeden okul yapıp kaderlerini değiştirdiler

Harabeden okul yapıp kaderlerini değiştirdiler

Patnos’un Meydandağı Köyü İlköğretim Okulu’nun adı okuldu ama ne suyu vardı, ne tuvaleti... 5. sınıfa gelen öğrenciler bile okuma-yazma bilmiyordu.

5.06.2004Gündem
Harabeden okul yapıp kaderlerini değiştirdiler

Harabeden okul yapıp kaderlerini değiştirdiler

Patnos’un Meydandağı Köyü İlköğretim Okulu’nun adı okuldu ama ne suyu vardı, ne tuvaleti... 5. sınıfa gelen öğrenciler bile okuma-yazma bilmiyordu. Ta ki, Zonguldaklı öğretmen Ayhan Arık, okula atanana kadar... Sonrası bir mucizeler zinciri...

5.06.2004Gündem
Dr. Yanıt

Dr. Yanıt

11.06.2004Spor
Webin babası: İnternet emekleme safhasında

Web'in babası: İnternet emekleme safhasında

İlk defa verilen Milenyum Teknoloji Ödülü'nü kazanan World Wide Web'in mucidi ünlü İngiliz bilim adamı Tim Berners-Lee, bugün düzenlenen törenle ödülünü aldı. Törende konuşan Berners-Lee, internetin hala emekleme safhasında olduğunu ve yeni teknolojilerin internete çok daha fazla özellik kazandıracağını söyledi.

15.06.2004Gündem
IEdeki açığı kullanan Rus sitesine darbe

IE'deki açığı kullanan Rus sitesine darbe

Microsoft, hafta sonunda ortaya çıkan zararlı kodun kaynağı olan Rus sitesinin kapatıldığını ve Internet Explorer (IE) kullanıcılarının artık tehlike altında olmadığını duyurdu. 'Download.Ject' ya da 'Scob' olarak adlandırılan kod, etkilediği sistemin kontrolünün bilgisayar korsanlarının eline geçmesini sağlıyor.

28.06.2004Gündem
IE kan kaybediyor, Mozilla çıkışta

IE kan kaybediyor, Mozilla çıkışta

Microsoft'un Internet Explorer Web tarayıcısı (browser) uzun zaman sonra ilk defa pazar kaybederken, IE'ı kullanmaktan vazgeçenlerin önemli bir kısmı açık kaynak kodlu Mozilla ve Firefox'a yöneliyor. Opera ve Safari az da olsa pazar payını artıran diğer tarayıcılar. IE kan kaybetse de yüzde 93.7 ile tarayıcı pazarının devi olmayı sürürüyor.

17.09.2004Gündem
Google web tarayıcısı çıkaracak iddiası

Google web tarayıcısı çıkaracak iddiası

İnternet arama moturu pazarının lideri Google'ın yakın zamanda gerçekleştirdiği halka arzdan elde ettiği gelirin bir kısmını web tarayıcısı geliştirmeye ayırdığı iddia edildi. New York Post gazetesine haberine göre Google, Internet Explorer'a rakip olabilmek için Microsoft ve Sun'un 'dahi' yazılımcılarını transfer etti bile.

21.09.2004Gündem
E.postalar, Blackberry ile anında ceptelinizde

E.postalar, Blackberry ile anında ceptelinizde

Blackberry böğürtlen anlamına geliyor ama profesyoneller için o, telefon ve e.posta özelliği olan bir cep bilgisayarı. Diğer akıllı telefonlardan ve telefon özelliği olan avuçiçi bilgisayarlardan farklı olarak, telefon ve e.posta özelliklerinden yararlanabilmek için bir GSM operatörü tarafından destekleniyor olması gerekiyor.

23.09.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Zaman makinesiyle 2012’yi gezdim

Microsoft’un Seattle’daki merkezinde kurduğu akıllı evi bu aslında üçüncü ziyaretimdi. Microsoft Evi’nin amacı teknolojinin, sekiz yıl sonrasının ev yaşantısını nasıl değiştireceğini çalışır örneklerle, canlı olarak göstermek.

1.05.2004

İstanbul’dan VIP filosu geçti

NATO Zirvesi sırasında İstanbul’a 60’ın üzerinde özel başkanlık uçağı geldi. Boeing 747’den geliştirilen VC-25A’dan, pervaneli P180 Avanti’ye kadar farklı VIP (Very Important Person-Çok Önemli Kişi) uçakları adeta geçit töreni yaptı.

3.07.2004

Hızlandırın o trenleri, devirelim bu hayalleri

Size bir soru soracağım ama elinizi vicdanınıza koyup, tüm dürüstlüğünüzle yanıtlamanızı isteyeceğim. Bir şirketiniz olsa ya da varsa, şirketinizin başına Tayyip Erdoğan’ı ya da onunla aynı yönetim zihniyetindeki birini getirir miydiniz?

31.07.2004

Bebek Kahve’nin kablosuz bebekleri

Kafelere, ‘cafe’lere inat kahve tamlamasıyla tanınan Bebek Kahve, dünyanın en ünlü kahve zinciri Starbucks’ı bile atlatarak Türkiye’nin kablosuz İnternet’li ilk kahvehanelerinden biri oldu.

18.09.2004