EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Tarayici

Tarayici ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarayici haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.627 Tarayici haberi bulunmuştur.

Tarayici Haberleri

Deri altına pirinç kadar kimlik çipi

Deri altına pirinç kadar kimlik çipi

Amerika'nın Florida eyaletindeki bir teknoloji şirketi, ilk kez insan derisinin altına yerleştirilebilen kimlik çiplerinin pazarlanması için Gıda ve İlaç Dairesi FDA'den izin almaya hazırlanıyor.

27.02.2002Gündem
Deri altına pirinç kadar kimlik çipi

Deri altına pirinç kadar kimlik çipi

Amerika'nın Florida eyaletindeki bir teknoloji şirketi, ilk kez insan derisinin altına yerleştirilebilen pirinç büyüklüğündeki kimlik çiplerinin pazarlanması için Gıda ve İlaç Dairesi FDA'den izin almaya hazırlanıyor.

28.02.2002Gündem
AOLdan yeni web tarayıcı

AOL'dan yeni web tarayıcı

Dünyanın en büyük internet servis sağlayıcı şirketi AOL (American Online), test aşamasında olan yeni internet tarayıcısını yakında piyasaya süreceğini duyurdu. "Medya Devi" Time Warner'ın en önemli yatırımlarından AOL, Netscape teknolojisi ile yazılan yeni tarayıcısı ile Microsoft'un tarayıcısı Internet Explorer'a (IE) rakip olmayı planlıyor.

15.03.2002Gündem
Microsoftun yeni hedefi Ortadoğu

Microsoft'un yeni hedefi Ortadoğu

FORBES dergisi, Microsoft’un gözünü Ortadoğu’ya çevirdiğini yazdı. Fas’tan Umman’a, 300 milyon Arapça konuşan insan bulunduğunu, bunların sadece 5 milyonunun internet kullandığını ve kullanıcı oranının yüzde 2 olduğunu yazan dergi, Microsoft’un internet portalı MSN’in, Ekim'de açtığı MSN Arabia ile Arapça konuşan kitleyi kendine bağlamayı umduğunu savundu.

21.03.2002Gündem
Ümit harekatı

Ümit harekatı

Asbaşkan Yıldırım Demirören, ‘‘Ümit Davala'nın gelecek sezon Beşiktaş'a transferi konusunda Milan'dan olumlu yanıt aldık. Kongre sonrası Ümit'in transferini çözümleyeceğiz’’ dedi...

27.03.2002Spor
Adam olacak domates yeşilinden belli

Adam olacak domates yeşilinden belli

60 milyon ton domates çöpe gitmekten kurtuluyor. Bir cihaz domateslerin yeşilinden hangi domatesin ileride kızaracağını anlıyor.

1.04.2002Spor
ABD kalpazanlara savaş açtı

ABD kalpazanlara savaş açtı

ABD'de kalpazanlara karşı önlem alınıyor. Sahte ABD doları basımına karşı, ABD doları cinsinden banknotlara ince tonlarda yeni renkler eklenecek.

8.04.2002Ekonomi
Televizyonda internet keyfi

Televizyonda internet keyfi

Profilo hem televizyon, hem de internet keyfi yaşatan WEB BOX ile tüketicilerini teknoloji ve keyifle buluşturuyor.

22.04.2002Ekonomi
Samba harekatı

Samba harekatı

Siyah-beyazlı takımın menajeri Sinan Engin, iki hafta sonra gideceği Brezilya'da F.Bahçe'nin de listesinde yer alan Washington'u izleyecek. Daha sonra Arjantin'e geçip, Ortega'nın transferi için girişimlerde bulunacak...

22.04.2002Spor
İşte derilerinin altında mikroçip taşıyan aile

İşte derilerinin altında mikroçip taşıyan aile

ABD'de ilk defa bilgisayar tarafından okunabilen deri altı kimlik çipleri, Floridalı bir aileye takıldı. ‘‘VeriChip’’ adı verilen pirinç tanesi büyüklüğündeki çipler, Jeff ve Lesie Jacobs ile 14 yaşındaki oğulları Derek'in kollarına küçük bir cerrahi müdaheleyle yerleştirildi.

12.05.2002Gündem
TVde internet keyfi:Web Box

TV'de internet keyfi:Web Box

Profilo hem televizyon, hem de internet keyfi yaşatan Web Box ile tüketicilerini teknoloji ve keyifle buluşturuyor. Web Box, Bilgisayara gerek kalmadan internette sörf yapma imkanı veriyor.

24.05.2002Ekonomi
AOL 8.0 sürümünü deniyor

AOL 8.0 sürümünü deniyor

Dünyanın internet hizmeti veren en büyük kuruluşu olan AOL (America on Line), yeni sürümü olan AOL 8.0’in beta versiyonunu test etmeleri için kullanıcılara yolladı. Yeni sürüm sonbahara kadar denenecek ve sürüme son şekli verildikten sonra tüm AOL abonelerinin hizmetine sunulacak. AOL 8.0’in eski sürümlere oranla kullanıcıya çok daha fazla görünümü değiştirme ve hizmeti kişiselleştirme imkanı tanıdığı belirtildi.

13.06.2002Gündem
İnternette Explorer hakimiyeti

İnternette Explorer hakimiyeti

İnternette en çok kullanılan tarayıcının Microsoft’un geliştirdiği “İnternet Explorer”(İE) olduğu bildirildi. OneStat adlı web araştırma kurumunca tutulan istatistiklere göre, internete girenlerin yüzde 95.3’ü İE’nin çeşitli sürümlerini kullanıyor. İE’nin ardından yüzde 3.4’lük payıyla Nestcape tarayıcısı geliyor.

25.06.2002Gündem
Kraliyet Ailesinin konuşmaları internette

Kraliyet Ailesi'nin konuşmaları internette

İngiltere'de telsiz sevdalısı Paul Wey, kraliyet ailesi ile Başbakan Tony Blair'in korumalarının telsiz konuşmalarını yakalamayı başararak, bu konuşmaların içeriklerini ya da frekanslarını internette bir sitede yayınladı.

25.06.2002Gündem
İnternet yerine önerilen örütbağ tutmadı

'İnternet' yerine önerilen 'örütbağ' tutmadı

Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Şükrü Haluk Akalın, kurumun bazı teknoloji terimleri için bulduğu Türkçe karşılıkların halk tarafından benimsenmediğine dikkat çekerek, internet yerine kullanılması önerilen "örütbağ" kelimesinin bunlardan biri olduğunu ifade etti.

28.06.2002Gündem
Nokia ile görüntüyü yakalayın

Nokia ile görüntüyü yakalayın

Nokia, MMS sistemini destekleyen yeni Mobile Internet Toolkit’i kullanıcıların hizmetine sundu. Nokia, Mobile Internet Toolkit 3.1’i ile açık standartlar ve uyumluluğa dayalı MMS servislerinin oluşturulması konusunda ilk adımı attı.

20.08.2002Ekonomi
Netscapein pazar payı küçülüyor

Netscape'in pazar payı küçülüyor

Microsoft’un geliştirdiği Internet Explorer tarayıcısıyla giriştiği mücadeleyi kaybeden Nestcape’in pazar payının giderek küçüldüğü bildirildi. İnternet tarayıcılarının pazar paylarını inceleyen StatMarket adlı kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre, Netscape’in payı son hafta içinde yüzde 3,4’e kadar geriledi.

29.08.2002Gündem
Yeni tarayıcı Netscape 7.0

Yeni tarayıcı Netscape 7.0

Dünyanın ikinci en çok kullanılan tarayıcı yazılımı Netscape'in yeni sürümü Netscape7.0 piyasaya çıktı. Yeni internet tarayıcısının bugüne kadar çıkan diğer tüm Netscape tarayıcılardan daha hızlı olarak internette gezme imkanı tanıdığı belirtiliyor.

4.09.2002Gündem

IBM Türk'ten yeni bir şirket

IBM Türk, birlikte çalıştığı şirketlerin sadece hizmet verilen alanlarda odaklanarak verimliliğinin artırılması amacıyla Seri Bilgi Teknolojileri adlı yeni bir şirket kurdu.

10.09.2002Ekonomi
IBM, ‘Seri’ ile hizmete odaklanıyor

IBM, ‘Seri’ ile hizmete odaklanıyor

IBM Türk, birlikte çalıştığı şirketlerin sadece hizmet verilen alanlarda odaklanarak verimliliğinin artırılması amacıyla yeni bir şirket kurdu.

10.09.2002Ekonomi
Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi

Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi

Türkiye'nin ilk bilişim Hiperstore'u Vatan Computer mağazalarından Worldcard'ınız ile yapacağınız alışverişlerde hem 2 kat puan kazanıp, hem de 12 aya kadar cazip taksit seçeneklerinden yararlanabilecek, ayrıca alışverişleriniz sonunda ücretsiz bilgisayar eğitimi de alabileceksiniz.

13.09.2002Gündem
Japonlardan dev fotokopi makinası

Japonlardan dev fotokopi makinası

Bir Japon firması, fotoğraf makinasından çok daha net ve ayrıntılı şekilde görüntü sağlayan dev bir fotokopi cihazı üretti. Dainippon Screen firmasının 11 milyon yenden (yaklaşık 150 milyar TL) piyasaya sürdüğü Aero Originator fotokopi cihazı, tarayıcı ekranıyla 115x81 cm boyutlarında görüntü elde edilmesini sağlıyor.

18.10.2002Gündem

Yazar Sonuçları

‘G’ noktası ve salak düğmesi

Son üç haftadır yayınlanan yazılarıma, okurlardan yoğun bir ilgi geldi.

17.03.2002

Fakat Muvaffak bu fakülte çok ufak

Bu yazıyı yazmaya başlamadan hemen önce bir jüri toplantısındaydım. Aydın Doğan Vakfı 14. Genç İletişimciler Yarışması'nın İnternet Yayıncılığı dalındaki adayları değerlendiriyorduk.

12.10.2002