EKSTRA
MENÜ

Taraf Gazetesi

Taraf Gazetesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Taraf Gazetesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.496 Taraf Gazetesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Taraf, "Düşünmek taraf olmaktır" sloganıyla 15 Kasım 2007'de Türkiye çapında yayın yaşamına başlayan ulusal günlük gazetedir. Merkezi İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki Kadıköy ilçesinde bulunmaktadır. Sahibi "Alkım Gazetecilik A.Ş."dir.

DEVAMI

Taraf Gazetesi Haberleri

Balyozda kumpas davasında flaş gelişme

Balyozda kumpas davasında flaş gelişme

Beraat kararıyla sonuçlanan "Balyoz Planı" davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf Gazetesi'nin eski çalışanı Mehmet Baransu hakkında 35 yıl 9 aydan 67 yıl 6 aya kadar hapis talep edildi.

2.06.2021Gündem
Son dakika... Hrant Dink davasında karar çıktı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dosyasının ayrılmasına karar verildi

Son dakika... Hrant Dink davasında karar çıktı! FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dosyasının ayrılmasına karar verildi

Son dakika haberine göre Hrant Dink davasında karar açıklandı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, Ekrem Dumanlı, Adem Yavuz Arslan'ın da bulunduğu 13 firari sanığın dosyasının ayrılmasına karar verildi. CNN Türk'te kararı yorumlayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, "Allah'ın adaleti geri geldi. Cinayete adı karışanlar ortaya çıktı" dedi.

26.03.2021Gündem
Mehmet Baransu’ya bir kumpas cezası daha

Mehmet Baransu’ya bir kumpas cezası daha

Kapatılan Taraf gazetesinin muhabiri Mehmet Baransu, 28 Kasım 2013 tarihli ‘Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’da alındı’ başlıklı manşet haberiyle ilgili 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çok sayıda davadan tutuklu olarak yargılanan Baransu, Mersin’de görülen FETÖ davasından da 19 yıl 6 ay hapis cezası almıştı.

24.11.2020Gündem
Son dakika... MGK belgelerini ifşa etme davasında karar Mehmet Baransuya 17 yıl hapis

Son dakika... MGK belgelerini ifşa etme davasında karar! Mehmet Baransu'ya 17 yıl hapis

Taraf Gazetesi'nin 28 Kasım 2013 tarihli sayısında yayınlanan "Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK'da alındı" manşetine konu haberi yapan Mehmet Baransu, 4 ayrı suçtan toplam 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

23.11.2020Gündem
Baransunun MGK belgelerini ifşa etme davası

Baransu'nun MGK belgelerini ifşa etme davası

Taraf Gazetesi'nin 28 Kasım 2013 tarihli sayısında yayınlanan "Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK'da alındı" manşetine konu haberle ilgili olarak, haberi yazan Mehmet Baransu ile gazetenin eski Sorumlu Yazıişleri Müdürü Murat Şevki Çoban hakkında açılan davaya devam edildi.

13.11.2020Gündem
Balyoz kumpasçısı hâkimlere dava

Balyoz kumpasçısı hâkimlere dava

2010 yılında başlayan ‘Balyoz kumpası’ sürecinde 520’den fazla muvazzaf subayın cezaevine gönderilmesine neden olan 50 hâkim ve savcı hakkında Yargıtay 9. Ceza Dairesi dava açtı. İddianame 1 yıldır Yargıtay’da bekliyordu.

30.09.2020Gündem
Kumpas Davasında Baransu gerginliği

'Kumpas Davası'nda' Baransu gerginliği!

Eski Taraf Muhabiri Mehmet Baransu, Koç ifadesini verdikten sonra karşı beyan vermek istedi. Mahkeme başkanı bunun kanunen mümkün olamayacağını söyledi. Buna rağmen Baransu ifade vermek için ısrar edince salondan çıkarıldı.

4.07.2020Futbol
Son dakika... Ahmet Altan gözaltına alındı

Son dakika... Ahmet Altan gözaltına alındı

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkındaki tahliye edilme kararını kaldırmasının ardından yakalama kararı çıkarılan Ahmet Altan gözaltına alındı.

12.11.2019Gündem
İkiz amiraller için Balyoz bitmedi: Yüzümüze bakamıyorlar

İkiz amiraller için Balyoz bitmedi: Yüzümüze bakamıyorlar

2010’da başlayan ‘Balyoz davası’ sürecinde Deniz Kuvvetleri’nin en parlak isimleri de kendilerini bir anda hapiste buldu. 2014’te tahliye olduklarında çoğu emekli edilmişti. Şimdi mağduriyetlerine karşı hukuk mücadelesi içindeler. Birlikte yargılanıp hapis yatan amiraller Hasan ve Hüseyin Hoşgit de “Bizi yargılayan hâkimlerin, Mehmet Baransu’nun duruşmalarına gittik, yüzümüze bakamıyorlar” diyor.

25.01.2019Gündem
Eski savcılar Bayraktar ve Sarıkaya hakkında flaş gelişme

Eski savcılar Bayraktar ve Sarıkaya hakkında flaş gelişme

BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı, meslekten ihraç edilen eski savcılar Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya hakkında yürüttüğü "FETÖ" soruşturmasını tamamladı.

3.01.2019Gündem
Son dakika... Balyoz kumpasçısı polislere operasyon

Son dakika... Balyoz kumpasçısı polislere operasyon

Balyoz kumpası ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında terör örgütü FETÖ mensubu oldukları ileri sürülen 4 eski polis gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 1 eski polisin ise halen arandığı kaydedildi.

8.02.2018Gündem
Rasim Ozan Kütahyalı kimdir, kaç yaşında

Rasim Ozan Kütahyalı kimdir, kaç yaşında?

Spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı’nın özel yaşamı merak konusu oldu. Kendine has üslubu ve yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Rasim Ozan Kütahyalı, Takvim ve Sabah gazetesinin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır . Peki Rasim Ozan Kütahyalı kimdir, kaç yaşında?

21.11.2017Televizyon
TMSF satışa çıkarttı...

TMSF satışa çıkarttı...

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 12 medya kuruluşunun varlıklarını 1 milyon 146 bin 417 lira toplam muhammen bedelle satışa çıkardı. Satışa çıkarılanlar arasında Taraf gazetesi ve bir dönem FETÖ lideri Gülen'in vaazlarını yayınlayan Herkül FM de var.

27.10.2017Ekonomi
İhraç edilen emniyet müdüründen İlker Başbuğ itirafı

İhraç edilen emniyet müdüründen İlker Başbuğ itirafı

Ergenekon, Balyoz operasyonları döneminde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Erzurum’da gözaltına alınan ve OHAL kapsamında hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Yunus Dolar’ın şüpheli sıfatıyla verdiği ifadelere Hürriyet ulaştı.

4.07.2017Gündem
Son dakika... TMSF 8 basın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı

Son dakika... TMSF 8 basın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı.

23.06.2017Ekonomi
Ergenekonun varlığına inanıyorum

'Ergenekon'un varlığına inanıyorum'

FETÖ/PDY örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davada gazeteci yazar Ahmet Altan savunma yaptı.

22.06.2017Gündem
Ahmet Altan savunma yaptı

Ahmet Altan savunma yaptı

FETÖ/PDY örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davada savunmasını yapan gazeteci yazar Ahmet Altan, “Eğer benim yayımladığım Balyoz haberlerinin benzerlerini daha önce yayımlama cesaretini göstermiş olsalardı bu ülke böyle bir darbe çöplüğüne dönmezdi. Ergenekon’un varlığına kesinkes inanıyorum. Ergenekon dediğimiz devletin içine yerleşmiş suç çeteleri. Ne yazık ki bizim iddianameyi yazan savcının 15 Temmuz soruşturmasını sulandırıp ana mecrasından saptırması gibi birileri de Ergenekon soruşturmasını sulandırıp çarpıttı” dedi.

22.06.2017Gündem
Kumpastan sonra vatan nöbeti

Kumpastan sonra vatan nöbeti

Balyoz davasında darbeci olarak yargılanan en genç subaydı. Mahkeme 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. İki yıl Hasdal Askeri Cezaevi’nde yattı. Kumpas çökünce beraat etti ve göreve döndü. Yarbay Özgür Ecevit Taşcı tahliye olur olmaz Kosova’da görevlendirildi. Şimdi ise Bingöl dağlarında terörist peşinde...

13.04.2017Gündem
Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları için iddianame tamamlandı

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları için iddianame tamamlandı

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturma yaklaşık 5 ay sonra tamamlandı. Gazetenin yöneticisi ve yazarı olan aralarında Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Hikmet Çetinkaya’nın da aralarında olduğu 19 isim “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme” ve  “silahlı terör örgütüne üye olma” ile suçlandı, hapis cezası talep edildi.

4.04.2017Gündem
SPKdan Ekrem Dumanlı için suç duyurusu

SPK'dan Ekrem Dumanlı için suç duyurusu

Sermaye Piyasası Kurulu, kapatılan Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

11.03.2017Ekonomi
Murat Belge için beraat kararı çıktı

Murat Belge için beraat kararı çıktı

Yazar Murat Belge, Taraf Gazetesi'nde yayınlanan bir yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti.

2.03.2017Gündem
Kapatılan Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan FETÖden yakalama kararı

Kapatılan Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan FETÖ'den yakalama kararı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ancak tüm aramalara rağmen bulunamayan kapatılan Taraf Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla yakalama kararı çıkarıldı.

14.01.2017Gündem
Son dakika haberi: Cumhuriyet Gazetesi operasyonunda 9 gazeteci tutuklandı

Son dakika haberi: Cumhuriyet Gazetesi operasyonunda 9 gazeteci tutuklandı

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ iddiasıyla gözaltına alınan isimlerden 9’u için savcılık tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Gelen son dakika bilgisine göre, 9 ismin hepsi "silahlı terör örgütüne üye olmamakla beraber örgüt adına faaliyette bulunmak" suçlamasıyla tutuklandı. Tutuklanan Cumhuriyet yazar ve çalışanları Silivri Cezaevi'ne götürüldü.

4.11.2016Gündem
31 yıl istendi

31 yıl istendi

GAZETECİ Mehmet Baransu’nun, 28 Kasım 2013 tarihli Taraf gazetesinde yayınlanan, ‘Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’da alındı’ haberiyle ilgili yargılandığı davada mütalaasını veren savcı, Baransu ve gazetenin eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Şevki Çoban’ın, 16 yıldan 31 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

22.09.2016Gündem
Gazeteci Ahmet Altan tekrar gözaltına alındı

Gazeteci Ahmet Altan tekrar gözaltına alındı

15 Temmuz darbe girişimi öncesi 'subliminal mesaj' vererek darbeye iştirak ettikleri iddiasıyla 12 gün önce gözaltına alınan ve hâkimlikteki sorgunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ahmet Altan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Altan, gece saatlerinde gözaltına alındı.

22.09.2016Gündem
İşte Mehmet Altanın ilk ifadesi

İşte Mehmet Altan'ın ilk ifadesi

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Gazeteci-Yazar Ahmet Altan serbest bırakılırken kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan ise "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" ve "Terör örgütüne üye olmak" suçlarından tutuklandı.

22.09.2016Gündem
Serbest kalan Ahmet Altandan ilk açıklama

Serbest kalan Ahmet Altan'dan ilk açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 10 Eylül’de gözaltına alınan Taraf Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ile Prof. Dr. Mehmet Altan Emniyet’teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Altan kardeşler savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Gazeteci-Yazar Ahmet Altan serbest bırakılırken kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan ise tutuklandı.Serbest kalan Ahmet Altan,  tutuklanan kardeşi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

22.09.2016Haber
‘Abilik durumu var mı’ dediler, bavulu sordular

‘Abilik durumu var mı’ dediler, bavulu sordular

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 10 Eylül’de gözaltına alınan Taraf Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ile Prof. Dr. Mehmet Altan Emniyet’teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Altan kardeşler savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Gazeteci-Yazar Ahmet Altan serbest bırakılırken kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan ise tutuklandı.

21.09.2016Gündem
Kumpas’ta ilk duruşma

Kumpas’ta ilk duruşma

BALYOZ davasında kumpas iddiaları ile ilgili davada ‘Örgüt propagandası’, ‘Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme’, ‘Devletin güvenliğine ve siyasal yararına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama’, ‘Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme, amacı dışında kullanma ve hile ile çalma’ gibi suçlardan 51.5 yıl ile 74 yıl arasında hapisleri istenen kapatılan Taraf Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar, Yazıişleri Müdürü Yıldıray Oğur ve muhabiri Mehmet Baransu dün ilk kez hâkim karşısına çıktı.

2.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Washington’dayım...

Bu satırları yazmayı bitirir bitirmez... Alabildiğim akreditasyonla Beyaz Saray kapısına dayanmış olacağım.

14.11.2019

Twitter’ı susturmakta da –maalesef- birinciyiz

Dünyada hapiste en fazla gazeteci ve yazar tutan ülke olmak nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Türkiye’nin sosyal medya platformu Twitter’da içerik yasaklama talepleri alanında da dünya birincisi olduğu maalesef ortaya çıktı.

20.09.2017

Gazetecilik, hamamböceği gibidir her koşulda yaşar!

Mirgün Cabas… Yıllardır basının içinde. Güvenilir, saygın bir gazeteci. Ve televizyon habercisi. Çeşitli haber programları yaptı; Banu Güven’le, Ruşen Çakır’la, Hakkı Devrim’le, Can Kozanoğlu’yla…

9.06.2017

Hayırcılardan cevap geldi

“HAYIR Partisi” diye parti kuran, YDH’de yer alan, dünyaca ünlü çocuk cerrahı Prof. Melih Bulut, benim “Hayırcıların 6 açmazı” yazıma cevap verdi.

26.01.2017

Batıdaki ‘Gülenist’ tereddüt

Yalnızca hükümet değil, muhalefet ve savcılar da 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ardında Fethullah Gülen ve gizli örgütünü görüyor.

5.12.2016

Siz 'Çanakkale geçilmez'i çok yanlış anlamışsınız Binali Bey

BUNCA debelenmenin, bunca zor şartların, bunca mücadelenin tam ortasında...

26.10.2016

‘Devlet Bey’in sarkacı’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin durduk yerde neden başkanlık sistemi için referandum konusunu gündeme getirdiği sırrını koruyor.

13.10.2016

On adımda Gülen’in yükselişi ve düşüşü

Aslında bu on adımı tam olarak yükselişi olarak adlandırmak doğru değil.

25.09.2016