EKSTRA
MENÜ

Tapu

Tapu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tapu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.101 Tapu haberi bulunmuştur.

Tapu Haberleri

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan Galata Kulesi açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan 'Galata Kulesi' açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

15.05.2020Haber
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’dan Galata Kulesi açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’dan 'Galata Kulesi' açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

15.05.2020Gündem
Kira desteği başvurusu nasıl yapılır

Kira desteği başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvuruları yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar başvurularını nasıl ve nereden yapacaklarını öğrenmek istiyorlar. Kira yardımı başvurusu, evleri kentsel dönüşümde bulunan ve bu nedenle kirada oturmak zorunda kalan vatandaşlar bu imkandan faydalanabiliyor. Peki, kira yardımı nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

14.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı... “Kesin korunacak hassas alan ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı... “Kesin korunacak hassas alan" ilan edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’un Yeşilpınar Köyü’nde bulunan “Gölyanı Yaylası”nı, kesin korunacak hassas alan olarak tescillenmesi kararını onayladı. Karar bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı.

13.05.2020Gündem
Firari Can Dündarın villasının 188 metrekarelik kısmı hazine arazisinde çıktı

Firari Can Dündar'ın villasının 188 metrekarelik kısmı hazine arazisinde çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'den sonra firari gazeteci Can Dündar'ın da villasının kaçak olduğu ortaya çıktı. 376 metrekarelik villanın 188 metrekarelik kısmının hazine arazisi içinde kaldığı, bahçe duvarının 27 metrekarelik kısmının ise orman alanını işgal ettiği belirlendi.

13.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Can Dündarın da villası kaçak çıktı

Son dakika haberi: Can Dündar'ın da villası kaçak çıktı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’den sonra, firari Can Dündar’ın villasının da kaçak olduğu ortaya çıktı. Tespitlere göre Dündar, bahçe duvarı yaptırırken 27 metre orman alanını işgal etti...

13.05.2020Gündem
Can Dündar Bodrumdaki villasını satmaya çalışmış

Can Dündar Bodrum'daki villasını satmaya çalışmış!

MİT TIR’ları davası kapsamında hakkında kırmızı bültenle aranma kararı çıkarılan gazeteci-yazar Can Dündar’ın Muğla’nın Bodrum ilçesindeki villasını satıp parasını yurtdışına kaçırmak istediği ortaya çıktı.

11.05.2020Gündem
Ayasofya ne zaman müze oldu İşte açılacağı iddialarıyla gündeme gelen Ayasofyanın tarihi

Ayasofya ne zaman müze oldu? İşte açılacağı iddialarıyla gündeme gelen Ayasofya'nın tarihi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Ayasofya paylaşımı ardından bazı iddialar gündeme geldi'Özledik! Ama az daha sabır. Birlikte başaracağız…' notunu düşen Altun'un bu sözleri 'Ayasofya'nın ibadete açılacağının mesajı' olarak yorumlandı. Bu paylaşım ardından Ayasofya'nın tarihi ile ilgili araştırmalar arttı. Peki, Ayasofya ne zaman müze oldu? İşte açılacağı iddialarıyla gündeme gelen Ayasofya'nın tarihi...

11.05.2020Gündem
Emlak vergisi 2020 ne zaman ödenecek Emlak vergisi ödeme ve sorgulama ekranı

Emlak vergisi 2020 ne zaman ödenecek? Emlak vergisi ödeme ve sorgulama ekranı

Emlak vergisi ödeme işlemleri her yıl iki taksit şeklinde yapılıyor. Emlak vergisi ödeme ve sorgulama nasıl yapılır? Emlak vergisi borcu olup olmadığını sorgulamak ve teyit etmek isteyen vatandaşlar bu işlemleri belediyelerden veya internet üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapabiliyorlar. Bu yıl ilk taksitin mayıs ayı içerisinde ödenmesi gerekiyor.

6.05.2020Ekonomi
e-Devlet içinde yapılan işlem sayısı 4 milyarı aştı

e-Devlet içinde yapılan işlem sayısı 4 milyarı aştı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "‪46 milyonu aşan kullanıcı, yeni eklenenlerle birlikte Dijital Türkiye Portalı'ndaki 5 bini aşkın hizmete evinden tek tıkla ulaşmaya devam ediyor." dedi.

4.05.2020Teknoloji
Berlin’den Konya’ya telekonferansla gayrimenkul satışı

Berlin’den Konya’ya telekonferansla gayrimenkul satışı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün temsilcilikleri aracılığıyla, yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle Almanya’nın başkenti Berlin’den ayrılamayan kişinin Konya’daki gayrimenkulünün satışı, alıcıyla telekonferans yöntemiyle görüşmesiyle gerçekleştirildi.

24.04.2020Avrupa
Kendi evini yapacaklara iyi haber Teminat alınmayacak

Kendi evini yapacaklara iyi haber! Teminat alınmayacak

Riskli alanlarda 6306 sayılı kanun kapsamında inşaat alanı 500 m2'yi geçmeyen yapılarda yüzde 10 teminat alınmayacak.

24.04.2020Ekonomi
Çocuklar için macera, merak, eğlence dolu 10 kitap

Çocuklar için macera, merak, eğlence dolu 10 kitap

Kuşlara âşık bir kız çocuğu, paranın ‘sırrını’ çözmeye çalışan bir diğeri, ‘kaşınan’ bir dağ, hayat dolu zombi ailesi, sihir dolu bir dükkân... Hepsi çocukların zihnini heyecan dolu anlarla doldurmak için hazır. Çocuklara 10 kitaplık bir bayram hediyesi...

16.04.2020Kitap Sanat
AND Pastel’in Dijital Satış Ofisi Açıldı

AND Pastel’in Dijital Satış Ofisi Açıldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına yönelik sağlık tedbirleri kapsamında uygulanan sosyal mesafe kuralıyla birlikte birçok sektör faaliyetlerini sanal ortamdan gerçekleştirmeye devam ediyor. AND Gayrimenkul, Kartal’da yaşamın başladığı konut projesi AND Pastel için müşterilerine evlerinden çıkmadan ziyaret edebilecekleri dijital bir satış ofisi deneyimi sunuyor.

16.04.2020Ekonomi
OSB Uygulama Yönetmeliğinde sanayicileri rahatlatacak değişiklikler yapıldı

OSB Uygulama Yönetmeliği'nde 'sanayicileri rahatlatacak' değişiklikler yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, OSB Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle bürokrasinin azaltıldığını, buralarda geri dönüşüm tesisi kurulabilmesine ve elektrik üretilebilmesine imkan sağlandığını belirtti.

16.04.2020Ekonomi
Korona martta konuta bulaşmadı

Korona martta konuta bulaşmadı!

Mart ayında ülke genelinde 108 bin 670 kişi ev sahibi oldu. Yılın ilk çeyreğinde ise 341 bin konut satıldı. Koronavirüs ülkemizde 11 Mart’ta görüldüğü için geçen ay yapılan konut satışlarına etkisi sınırlı kaldı. Nisan ayında olumsuz etkinin daha net görüleceğini belirten sektör temsilcileri, salgının atlatılmasından sonra da talep patlaması bekliyor.

16.04.2020Ekonomi
Konut satışları Mart ayında yüzde 3.4 arttı

Konut satışları Mart ayında yüzde 3.4 arttı

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,4 oranında artarak 108 bin 670 oldu.

15.04.2020Ekonomi
TOKİ dolandırıcılara karşı uyardı

TOKİ dolandırıcılara karşı uyardı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, vatandaşları arayıp ‘TOKİ tapu harcı’ adı altında para talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.

10.04.2020Ekonomi
Fransada Vekaletname Nasıl Çıkarılır Fransa Vekaletname Örneği

Fransa'da Vekaletname Nasıl Çıkarılır? Fransa Vekaletname Örneği

Fransa’da ikamet eden pek çok vatandaş nasıl vekaletname çıkaracağı konusunda bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Değişik amaçlarla kullanmak için çıkarılan vekaletname için, ele alınması gereken belli başlı bazı unsurlar bulunmaktadır. Peki, Fransa'da vekaletname nasıl çıkarılır? Fransa vekaletname örneği hakkında bilinmesi gerekenler

9.04.2020Gündem
Almanyada Ev Almak İstiyorum Diyenler İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar Nelerdir (2020)

Almanya'da Ev Almak İstiyorum Diyenler İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar Nelerdir (2020)

Ülkemizde bazı insanlar ev almak için genellikle yurt dışını tercih etmektedirler. Bu ülkelerden birisi de Almanya'dır. Fakat yurt dışından ev almak için bazı prosedürler gerekmektedir. Peki Almanya'da ev almak istiyorum diyenler için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir? Merak edilenleri sizler için tüm detayları ile cevapladık.

9.04.2020Gündem
Roma Türk Büyükelçiliği Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Roma Türk Büyükelçiliği Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Roma Türk Büyükelçiliği, Roma'ya seyahat etmek isteyen, evlilik, tapu, iş kurma gibi resmi işlemleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşların sıklıkla araştırdığı konulardan biridir. Roma Türk Büyükelçiliği ile iletişim kurmak isteyen her vatandaş, Roma Türk Büyükelçiliği nerededir, sorusunun cevabını araştırmaktadır. Bu konudaki tüm bilgileri detaylarıyla derledik.

9.04.2020Seyahat
TOKİden uyarı Sahtekarlara dikkat

TOKİ'den uyarı! Sahtekarlara dikkat

TOKİ adını kullanarak tapu için para isteyen dolandırıcılara karşı dikkatli olunması istendi.

9.04.2020Ekonomi
Tapu işlerine internet kolaylığı

Tapu işlerine internet kolaylığı

Çevre Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, koronavirüs tehdidi geçene kadar tapu işlemlerinin bir kısmının webtapu üzerinden yapılmasına karar verdi.

8.04.2020Ekonomi
Türkiye evde kaldı, kamu hizmetini e-Devletten aldı

Türkiye evde kaldı, kamu hizmetini "e-Devlet"ten aldı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde birçok kamu hizmetinin daha e-Devlet Kapısı'ndan (turkiye.gov.tr) verilmeye başlandığını belirterek, "Şubat-mart aylarının verileri karşılaştırılarak en çok kullanılan hizmetler sıralandığında karşımıza çarpıcı rakamlar çıkıyor." dedi.

7.04.2020Teknoloji
Şimdiye dek hangi önlemler alındı

Şimdiye dek hangi önlemler alındı?

Virüsün hızla yayılmaya başlamasıyla birlikte yetkililer neredeyse her gün yeni bir önlem paketi açıkladı. Önümüzdeki günlerde bu yasak ve kısıtlamaların kapsamının genişlemesi ve bunlara yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

‘Tapu harcı sıfırlanmalı’

‘Tapu harcı sıfırlanmalı’

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, tapu harçlarının geçici olarak sıfırlanması, konut ve ticari alanların satışında KDV indirimlerinin uygulanması çağrısında bulundu.

6.04.2020Ekonomi
E-Devlet’te koronavirüs rekoru

E-Devlet’te koronavirüs rekoru

Koronavirüs salgını nedeniyle e-Devletteki 5 binden fazla hizmetin kullanımında rekor artış yaşandı.

2.04.2020Ekonomi
Evden çıkmadan Web Tapu ile yaklaşık 30 bin konut satıldı

Evden çıkmadan "Web Tapu" ile yaklaşık 30 bin konut satıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 18 Mart itibarıyla tapu işlemlerinin Web Tapu üzerinden de yapılmaya başlanmasıyla vatandaşlar, evlerinden çıkmadan bugüne kadar 113 bin işlem yaptı. Bu süre içinde 29 bin 748 konut, online olarak satıldı.

1.04.2020Ekonomi
Son dakika... Kredi kartıyla vergi ödeme türleri genişletildi

Son dakika... Kredi kartıyla vergi ödeme türleri genişletildi

Gelir İdaresi Başkanlığı, kredi kartlarıyla vergi ödemelerinin gerçekleştirilmesi için kapsamda genişlemeye gitti.

30.03.2020Ekonomi
Sanal gez online al

Sanal gez online al

Koronavirüsle mücadelede evde kalmaya devam... Bu süreçte ev satacak ya da kiralayacaklar için riski en aza indirecek çözümler ortaya çıktı. Evler sanal ortamda geziliyor, alıcı için dron çekimleri yapılıyor. Görüntülü konuşma ile sorular cevaplanırken, pazarlık da yapılıyor. Alım-satımda tapu başvuruları online tamamlanırken, sadece ıslak imza için evden çıkılıyor. Kiralamada ise evden çıkmaya gerek kalmıyor.

29.03.2020Ekonomi
Bakanlık açıkladı Otopark yönetmeliği 3 ay ertelendi

Bakanlık açıkladı! Otopark yönetmeliği 3 ay ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Otopark Yönetmeliği'nin yürürlük tarihi 3 ay ertelediğini duyurdu.

24.03.2020Ekonomi
Fenerbahçeyi yakan çelişkili tablo

Fenerbahçe'yi yakan çelişkili tablo

İstatistiklere göre sarı lacivertliler hücumda en üretken takım.

24.03.2020Futbol
TOKİ Konya kura çekilişi sonuçları ve isim listesi sorgulama - Konya Meram TOKİ kura çekilişi tamamlandı

TOKİ Konya kura çekilişi sonuçları ve isim listesi sorgulama - Konya Meram TOKİ kura çekilişi tamamlandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından gerçekleşen Konya Meram kura çekimi pazartesi günü tamamlandı. Saat 14:00'da başlayan ve canlı TOKİ kurası ile takip edilen çekilişin ardından, başvurularını yapan vatandaşların gözü 'TOKİ Konya Meram kura sonuçları'na çevrildi. Toplam 609 adet konutun hak sahiplerini bulduğu Konya TOKİ kura sonuçları ve isim listesi internet üzerinden öğrenilecek. Peki, TOKİ Konya kura sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, TOKİ Konya kura çekilişi sonuçları ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.03.2020Gündem
Bakan Turhan açıkladı Türkiye evde kalsın diye hizmetler internet üzerinden veriliyor

Bakan Turhan açıkladı! "Türkiye evde kalsın" diye hizmetler internet üzerinden veriliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bakanlığına bağlı ilgili ve ilişkili kuruluşlar tarafından bazı hizmetlerin internet üzerinden ve telefon aracılığıyla verildiğini belirterek, "Yeni tip koronavirüs Kovid-19’un yayılmasının yavaşlatılması için internet üzerinden ve telefon aracığıyla verdiğimiz hizmetlere yenilerini de ekledik. Kovid-19 salgınının etkisini azaltana kadar vatandaşların korunması için her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

22.03.2020Ekonomi
Tapu Kadastro’da tüm başvurular Alo 181 veya web-tapu üzerinden yapılacak

Tapu Kadastro’da tüm başvurular Alo 181 veya web-tapu üzerinden yapılacak

Tapu Kadastro 19. Bölge Müdürlüğünde korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışması yapıldı. Ayrıca yine tedbirler kapsamında Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğüne gelmeden Alo 181 ya da web-tapu üzerinden yapılması istendi.

20.03.2020Ekonomi
Bu soygun çok konuşulmuştu Ve o çete çökertildi...

Bu soygun çok konuşulmuştu! Ve o çete çökertildi...

İstanbul Ümraniye’de banka şubesi önünde beklettikleri küçük çocukları kullanarak banka ve tapu işlemlerini yapan vatandaşların toplamda 400 bin lirasını çaldıran 4 şüpheli polis ekipleri tarafından yakalandı. Çocuk şüphelilerin kaçış anı kameralara yansırken, yakalanan 2 şüpheli tutuklandı.

19.03.2020Gündem
Web Tapu kullanıcı sayısı koronavirüs tehlikesinden sonra arttı

Web Tapu kullanıcı sayısı koronavirüs tehlikesinden sonra arttı

Vatandaşlar, tapu müdürlüklerine gitmek yerine yeni tip koronavirüs tehlikesinden sonra daha da fonksiyonel hale getirilen Web Tapu uygulamasını kullanmaya başladı.

19.03.2020Ekonomi
Web Tapu uygulaması koronavirüs tedbirleri kapsamında geliştirildi

"Web Tapu" uygulaması koronavirüs tedbirleri kapsamında geliştirildi

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce geçen yıllarda hayata geçirilen "Web Tapu" uygulaması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında geliştirilerek daha fonksiyonel hale getirildi.

18.03.2020Teknoloji
Mark varken ödedim, hâlâ ev bekliyoruz

'Mark varken ödedim, hâlâ ev bekliyoruz'

Büyükçekmece’de, JetPa şirketinden aldığı evin başkasına satılarak içindeki eşyalarının depoya konulduğunu iddia eden Osman Özdemir’in şikâyetçi olduğu, kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz ve 5 kişi hakkında dolandırıcılık davası açıldı. Sanık Akgündüz duruşmada müştekiyi tanımadığını, ilk kez duruşmada gördüğünü belirterek “Bize ödeme yapmamışlardır. İddia ettikleri miktarlarda zararları yoktur” dedi.

14.03.2020Gündem
TOKİ İstanbul kura çekilişi ne zaman 2020 TOKİ İstanbul Tuzla Arnavutköy Başakşehir kura sonuçları ne zaman açıklanacak

TOKİ İstanbul kura çekilişi ne zaman? 2020 TOKİ İstanbul Tuzla Arnavutköy Başakşehir kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ tarafından inşa edilen 100 Bin Konut Projesi kapsamında TOKİ İstanbul kura çekimi tarihi kurumun internet sitesinden yayımlandı. İstanbul Tuzla Arnavutköy Başakşehir olmak üzere farklı etaplar halinde yapılacak olan TOKİ Kura çekimi canlı yayınla internet üzerinden izlenecek ve çekiliş sonrası isim listesi e devlet sorgulama ekranından erişime açılacak. Gözler şimdi TOKİ İstanbul kura çekilişinde. Peki, TOKİ İstanbul kura çekilişi ne zaman? 2020 TOKİ İstanbul Tuzla Arnavutköy Başakşehir kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

13.03.2020Gündem
Jet Fadıl’ın bir daireyi 2 kişiye sattığı iddiasıyla yargılanmasına devam edildi

Jet Fadıl’ın bir daireyi 2 kişiye sattığı iddiasıyla yargılanmasına devam edildi

Almanya'da bulunduğu sırada Büyükçekmece'deki evinin boşaltılarak başkasına satıldığı ve kendisine de başka bir ev verildiğini iddia eden müştekinin şikayeti üzerine haklarında dava açılan Fadıl Akgündüz'ün de aralarında olduğu 6 sanığın "dolandırıcılık" suçundan yargılanmasına devam edildi.

13.03.2020Gündem
Gayrimenkul satışı yüzde 41 arttı

Gayrimenkul satışı yüzde 41 arttı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, geçen yılın ilk iki ayında 286 bin 246 gayrimenkul satılırken, sayı bu senenin aynı döneminde 403 bin 593'e yükseldi.

13.03.2020Ekonomi
Gelir vergisi beyannamesinin verilme süresi 31 Martta dolacak

Gelir vergisi beyannamesinin verilme süresi 31 Mart'ta dolacak

Verginin ilk taksitinin 31 Mart'a, ikinci taksitinin de 4 Ağustos'a kadar ödenmesi gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanlığının diğer kurumlara ilişkin verileri çapraz eşleştirme ile kontrol etmesi sayesinde geçen yıl birden fazla ücret geliri elde eden 55 bin 708 mükellefin beyanname vermesi sağlandı.

13.03.2020Ekonomi
Depremler, riskli yapı tespit başvurusunu artırdı

Depremler, riskli yapı tespit başvurusunu artırdı

Manisa ve Elazığ'da meydana gelen depremlerin ardından riskli yapı tespiti yaptırmak isteyenlerin sayısında artış görüldü.

10.03.2020Ekonomi
Bitliste PKK sığınağında bulunan seçim evrakları ile ilgili flaş gelişme

Bitlis'te PKK sığınağında bulunan seçim evrakları ile ilgili flaş gelişme!

Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyon esnasında tespit edilen sığınakta ele geçirilen yerel ve genel seçimlere ilişkin belgeler, tapu senedi ve örgütsel dokümanla ilgili soruşturma açıldı.

9.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Hangi işyerleri emlak vergisinden muaf?

Gayrimenkullerin 2020 yılı vergi değerleri, 2019 yılındaki değerlerin üzerlerine yeniden değerleme oranının yarısı (%11.29)  ilave edilerek hesaplandı.

15.05.2020

Emlak vergisi nasıl hesaplanır?

2020 yılı emlak vergi değerleri, 2019’daki emlak rayici üzerine yeniden değerleme oranının yarısı uygulanarak hesaplandı.

13.05.2020