EKSTRA
MENÜ

Tap

Tap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 899 Tap haberi bulunmuştur.

Tap Haberleri

Samsung Akıllı Monitör satışa çıktı: İşte özellikleri

Samsung Akıllı Monitör satışa çıktı: İşte özellikleri

Samsung Electronics tek bir ekranda ders çalışmak, öğrenmek ve multimedya deneyimi için tasarlanan Samsung Akıllı Monitörü küresel çapta satışa sundu. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

27.11.2020Teknoloji
Genital Organ Sarkmalarına TAP-GAN Tekniği

Genital Organ Sarkmalarına TAP-GAN Tekniği

Kadın genital organ sarkmalarında vajinal yoldan, yamalar kullanılmadan insanın kendi dokularının yardımıyla yapılan ameliyatların ön plana çıktığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ömer Lütfi Tapısız, rahmin bir parçasını ve güçlü bağlarını koruyarak geliştirilen 'TAP-GAN tekniği' diye adlandırılan özel bir ameliyat yöntemini anlattı.

Bakan Dönmezden Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı hayırlı olsun mesajı

Bakan Dönmez'den "Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı hayırlı olsun" mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TANAP) ardından Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) devreye girmesiyle Avrupa enerji arz güvenliğinin önemli bir halkasının tamamlandığını belirtti.

16.11.2020Ekonomi
Elektrikte rüzgâr rekoru

Elektrikte rüzgâr rekoru

Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken bu alanda yeni bir rekor kırıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrik üretim çarklarımız sonbahar rüzgârlarıyla çok daha hızlı dönüyor. 6 Kasım Cuma günü 151 bin 325 megavatsaatle rüzgârdan günlük elektrik üretim rekoru kırdık” ifadelerini kullandı.

12.11.2020Ekonomi
Emily Ratajkowski Hamile Olduğunu Duyurdu

Emily Ratajkowski Hamile Olduğunu Duyurdu!

Ünlü model ve oyuncu Emiliy Ratajkowski, sosyal medyada yaptığı paylaşımla hamile olduğunu açıkladı.

27.10.2020Sosyal Medya
Aliyev: TAP boru hattının açılışı haftalar içerisinde gerçekleşecek

Aliyev: TAP boru hattının açılışı haftalar içerisinde gerçekleşecek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan'ın Şah Deniz 2 sahasındaki doğal gazı Avrupa'ya taşıyacak Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) tamamlandığını belirterek, “Artık haftalar içerisinde resmi açılışı yapılacak. Bakü’den Avrupa’ya tarihi bir boru hattı tamamlandı.” dedi.

23.10.2020Ekonomi
Dilenciye, hanutçuya, parfümcüye, çalgıcıya karşı... Çare WhatsApp

Dilenciye, hanutçuya, parfümcüye, çalgıcıya karşı... Çare WhatsApp

İstanbul genelinde son dönemde turistleri rahatsız eden dilenci, sahte parfümcü, çalgıcı, hanutçuların artmasından rahatsız olan otel sahiplerine çözüm Fatih Emniyeti’nden geldi.

17.10.2020Gündem
TAP, Avrupaya doğal gaz vermeye hazır

TAP, Avrupa'ya doğal gaz vermeye hazır

Azerbaycan gazının Avrupa bağlantısı Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nda inşaat tamamlandı.

13.10.2020Ekonomi
Katy Perry Anne Oldu

Katy Perry Anne Oldu!

Katy Perry-Orlando Bloom çiftinin bebeği dünyaya geldi.

27.08.2020Sosyal Medya
6. Sınıf Türkçe İki Nokta, Noktalı Virgül, Kısa Çizgi Ve Uzun Çizgi konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe İki Nokta, Noktalı Virgül, Kısa Çizgi Ve Uzun Çizgi konu anlatımı

Noktalama işaretleri, yazının daha iyi okunabilmesi ve anlaşılabilmesi için önemlidirler. Her bir noktalama işaretinin ayrı bir görevi vardır. Noktalama işaretlerini öğrenip, yazılarınızda doğru şekilde kullanabilirsiniz. Bu dersimizde iki nokta, noktalı virgül, kısa çizgi ve uzun çizgi noktalama işaretlerini öğreneceksiniz.

21.08.20206. SINIF
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev: Askeri tatbikat düşmana güçlü bir mesaj verecek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev: Askeri tatbikat düşmana güçlü bir mesaj verecek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’ın son dönemlerdeki saldırgan tutumundan, Azerbaycan’da yarın gerçekleştirilecek tatbikat ve bölge gündemine ilişkin Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu.

28.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Tunusta yeni hükümet kurulması için görevlendirme yapıldı

Son dakika haberi: Tunus'ta yeni hükümet kurulması için görevlendirme yapıldı

Tunus'ta yeni hükümeti kurma görevinin İçişleri Bakanı Hişam el-Meşişi'ye verildiği bildirildi.

25.07.2020Dünya
Portekiz ve İspanyadan ulusal hava yollarına devlet yardımı

Portekiz ve İspanya'dan ulusal hava yollarına devlet yardımı

Portekiz hükümeti, TAP hava yollarındaki payını yüzde 50'den 72,5'e çıkarıyor. İspanya hükümeti, 10 milyar avroluk yeni fon aracılığıyla İberia başta olmak üzere ülkedeki hava yolu şirketlerine yardımda bulunacak.

4.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmezden Güney Gaz Koridoru paylaşımı

Son dakika... Bakan Dönmez'den Güney Gaz Koridoru paylaşımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Güney Gaz Koridoru'nun son bölümü olan Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) deniz geçişinin tamamlandığını bildirdi.

11.06.2020Ekonomi
Bakan Albayrak fotoğrafları paylaştı: Tekrar gurur duyduk

Bakan Albayrak fotoğrafları paylaştı: Tekrar gurur duyduk

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından "Türkiye’yi enerji merkezi haline getirebilmek için var gücümüzle çalıştık. Bu alanda atılan en stratejik adımlardan biri olan TANAP ile Türkiye’ye taşıyacağımız toplam gazın 6 milyar metreküpe ulaşacağını öğrendik, tekrar gurur duyduk." açıklamasında bulundu.

11.06.2020Ekonomi
TANAPtan Türkiyeye 6 milyar metreküp gaz

TANAP'tan Türkiye'ye 6 milyar metreküp gaz!

TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol "TANAP, Güney Gaz Koridoru olarak adlandırılan, Avrupa Birliği ve küresel enerji jeopolitiği açısından stratejik değer taşıyan yeni bir gaz değer zincirinin en önemli halkasını oluşturuyor" dedi.

11.06.2020Ekonomi
BM, sağlık teknolojisine erişimi artırmayı hedefliyor

BM, sağlık teknolojisine erişimi artırmayı hedefliyor

Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası, BM Kalkınma Programı (UNDP), BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile birlikte Teknolojiye Erişim Ortaklığı’nı (TAP) bugün başlattı.

13.05.2020Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi projeyi yazdı: En güzel cevap...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi projeyi yazdı: En güzel cevap...

Gürcistan’da faaliyet gösteren “Diplomat” dergisinin yeni sayısında “TANAP: Bölgesel Kalkınma ve Barış Projesi” başlığıyla makale kaleme alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle Türkiye ve Gürcistan’ın içerisinde bulunduğu coğrafyaya önemli etkileri olmuştur. Her ne kadar hidrokarbon kaynakları açısından zengin ülkeler olmasa da her iki ülke de bu etkileri hissetmiştir. Bu açıdan bakıldığında TANAP, bazı aktörlerin enerji kaynakları üzerinden çıkardığı çatışma ortamına barış ve iş birliği ile verilen en güzel cevaptır" ifadelerine yer verdi.

30.04.2020Ekonomi
Sennheiser Momentum True Wireless 2, Nisanda satışa çıkıyor

Sennheiser Momentum True Wireless 2, Nisan'da satışa çıkıyor

Sennheiser, Momentum True Wireless 2 isimli yeni kablosuz kulaklıklarını ortaya çıkardı. Momentum True Wireless’ın ilgi görmesinin ardından yeni sürümü duyurulan kulaklık, bir dizi yeni özelliğiyle dikkat çekiyor. Bir önceki modele göre 2 milimetre daha küçülen model, her kulağa uygun boyutlara getirildi. Model, 6 ve 7 gramlık kulak kapsülleriyle daha hafif bir yapıda bulunuyor.

11.03.2020Teknoloji
Macera başkenti: 3 günde Queenstown

Macera başkenti: 3 günde Queenstown

Queenstown, Güney Adası’nda, ülkenin üçüncü büyük gölünün kıyısında. Dünyanın ilk ticari bungee-jumping istasyonu 1988’de Kawarau Nehri’ne inşa edilmişti. Buradaki dört kayak merkezi haziran ayından eylüle, kayakçıların akınına uğruyor. Yılın geri kalanında Aspiring Dağı Ulusal Parkı’na gelenler buradan geçiyor. Fiordland Ulusal Parkı da batısında. Aspiring Parkı’nda Routeburn, Greenstone ve Caples gibi ünlü yürüyüş parkurları var. Mart ayında sonbahar başlarken kalabalıklar çekiliyor. Sıcaklık da bu dönemde açıkhava etkinlikleri açısından uygun hale geliyor.

8.03.2020Seyahat
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyeye yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdiye kadar ülkemize güvenen, Türkiye'ye yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır." dedi.

14.02.2020Gündem
1930lar Amerikası opera sahnesinde

1930'lar Amerika'sı opera sahnesinde

Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğunca sahneye konulacak "Gangster" müzikalinin dünya prömiyeri 11 Ocak Cumartesi günü yapılacak.

8.01.2020Keyif
Logitech, video konferans sistemlerini tanıttı

Logitech, video konferans sistemlerini tanıttı

Logitech, günümüzün iş süreçlerinde verimlilik ve hız anlamında önemi giderek artan görüntülü görüşme konusunda, geniş ürün yelpazesiyle şirketlere sunduğu video konferans çözümlerini, Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında tanıttı.

12.12.2019Teknoloji
Huawei Test Otomasyon Platformu TÜBİTAK tarafından onaylandı

Huawei Test Otomasyon Platformu TÜBİTAK tarafından onaylandı

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi'nde görev alan Türk mühendisler, yazılım alanında farklı protokolleri destekleyen ve kullanıcılara uçtan uca fonksiyon ve iş yükü test yeteneği sağlayan Test Otomasyon Platformu’na (TAP) imza attı. Huawei, 1501 Destek Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından da onaylanan platform için, Test Otomasyon Platformu’nun daha ileriye taşınması amacıyla, yazılım geliştirici arayışını da sürdürüyor.

12.12.2019Teknoloji
Azerbaycan gazının Avrupa bağlantısı TAPta sona yaklaşıldı

Azerbaycan gazının Avrupa bağlantısı TAP'ta sona yaklaşıldı

Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı (TAP) Dış İlişkiler Başkanı Vugar Veysalov, projenin yüzde 90,5'inin tammalandığını belirterek, "TAP, Ekim 2020 itibarıyla Şah Deniz gazını Avrupa'ya ulaştırmak üzere hazır olacak." dedi.

9.12.2019Ekonomi
Hedef 2.4 milyar liralık tasarruf

Hedef 2.4 milyar liralık tasarruf

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji verimliliğinde kamunun öncü rolü üstlenebileceğini belirterek, “Kamunun yıllık enerji gideri 6 milyar lira. Yaptığımız çalışmalardan burada yüzde 40’a yakın yani 2.4 milyar TL’lik enerji tasarrufu potansiyeli söz konusu. Bunun için Enerji Performans Sözleşmeleri’ni devreye alacağız” dedi.

8.12.2019Ekonomi
Bakan Dönmez, Uluslararası Enerji Ajansı Bakanlar Toplantısına katıldı

Bakan Dönmez, Uluslararası Enerji Ajansı Bakanlar Toplantısı'na katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye'nin öteden beri sadece kendi enerji arz güvenliğini önceleyen bir ülke olmadığını, bölge ülkelerinin ve Avrupa'nın enerji arz güvenliğinde de gerektiğinde önemli bir sorumluluk alabileceğini söylemiştik. Bunun en güzel örneklerinden biri TANAP'tır" dedi.

7.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan o yasayı veto etti

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan o yasayı veto etti

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto ettiğini söyledi. Çelik, İçişleri Bakanı Soylu'nun ''Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz'' açıklamasıyla ilgili bir soruya da ''Devlet bilgisi olduğundan paylaşılması doğru olmaz'' yanıtını verdi.

2.12.2019Gündem
TANAP Avrupa’ya bağlandı

TANAP Avrupa’ya bağlandı

Türkiye enerjide stratejik bir adımın daha merkezinde yer alıyor. ‘Enerjinin İpek Yolu’ olarak adlandırılan TANAP ile Azeri gazı Anadolu’dan geçerek Avrupa’ya ulaştı. İpsala’dan ilk gazı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu proje bölgesel barışın sembolüdür. Biz üstümüze düşeni yaparak Avrupa’ya ilk gazı veriyoruz. Artık sorumluluk sınırın öbür tarafında” dedi.

1.12.2019Ekonomi
Doğu Akdeniz mesajı: Gemilerimizi çekmeyiz

Doğu Akdeniz mesajı: Gemilerimizi çekmeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Doğu Akdeniz’de bulunan hidro karbon kaynaklarının paylaşımı konusunda birileri hakça paylaşımın yerine gerilimi körüklemeye çalışıyor. Biz bunların bağırmalarıyla çağırmalarıyla oradan bu gemilerimizi çekmeyiz. Bizim sondajlarımızdan çatışma ve kan değil, barış ve refah fışkıracaktır” dedi. Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinin Avrupa bağlantısı dün Edirne’de törenle açılırken Erdoğan özetle şunları söyledi:

1.12.2019Gündem
Son dakika... Tarihi günde flaş mesajlar TANAP Avrupaya bağlandı

Son dakika... Tarihi günde flaş mesajlar! TANAP Avrupa'ya bağlandı

Son dakika... TANAP'ın Avrupa bağlantısı Edirne'de düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Edirne'nin İpsala ilçesi Sarıcaali Köyü'nde bulunan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) MS4 Ölçüm İstasyonu'nda gerçekleştirilen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev katıldı. TANAP'ın planlandığı şekilde tamamlandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'le ilgili de, "Kaynakların paylaşımı konusunda hakça paylaşım yerine birileri şantaj politikalarına ve tehdit diline başvuruyor. Hiçbir ülke uluslararası hukuktan üstün değildir" dedi. Erdoğan son olarak TürkAkım projesiyle ilgili müjde verdi ve "8 Ocak'ta adımını İstanbul'da atacağız" diye konuştu. Yatırım tutarı yaklaşık 7 milyar dolar olan TANAP, bugün Yunanistan sınırında Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) üzerinden Avrupa'ya bağlandı. 

30.11.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Türkiye için kritik öneme sahip Yarın büyük gün...

Son dakika haberi: Türkiye için kritik öneme sahip! Yarın büyük gün...

Türkiye'nin bölgesinde enerji geçiş güzergâhı olmasında kritik rol oynayan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinde yarın Avrupa bağlantısı açılacak.

29.11.2019Gündem
Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattının Yunanistan ayağı tamamlandı

Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın Yunanistan ayağı tamamlandı

Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı (TAP) Yunanistan Temsilcisi Katerina Muzuraki, Şah Deniz-2 gazının Avrupa’ya açılan kapısı Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) Yunanistan ayağının tamamlandığını bildirdi.

25.11.2019Ekonomi
TANAPtan Türkiyeye gelen gaz 3 milyar metreküpü geçti

TANAP'tan Türkiye'ye gelen gaz 3 milyar metreküpü geçti

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, TANAP'la Türkiye'ye ekim ayı sonu itibarıyla 3,08 milyar metreküp doğal gaz iletildiğini söyledi.

7.11.2019Ekonomi
TANAP’ta tam kapasite 2020’de

TANAP’ta tam kapasite 2020’de

TÜRKİYE’nin TANAP’tan (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı) önümüzdeki yıl itibari ile yıllık 6 milyar metreküp doğal gaz alımına başlayacağını söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu yıl sonu itibariyle kapasitemiz 4 milyar metreküp. Gaz çekişimiz 2020 başında 6 milyar metreküpe ulaşacak. Kasım ayı sonunda TANAP’tan sınıra gaz verme töreni düzenlenecek. TAP (Trans Adriyatik Boru Hattı ) bağlantısı ile Avrupa’ya ilk gazı ise temmuzda vereceğiz” dedi.

28.10.2019Ekonomi
Tiflis İpekyolu Forumu başladı

Tiflis İpekyolu Forumu başladı

Tiflis İpekyolu Forumu, Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın katılımıyla Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te başladı.

22.10.2019Ekonomi
İstanbul’da yolda yürüyen kadın dehşeti yaşadı

İstanbul’da yolda yürüyen kadın dehşeti yaşadı!

İstanbul Maslak’ta bir kadının yolun karşısına geçeceği esnada taksinin çarpması ile ağır yaralandığı kazanın görüntüleri ortaya çıktı.

12.09.2019Gündem
Sidi Larbi Cherkaoui Kimdir

Sidi Larbi Cherkaoui Kimdir?

Bugüne kadar 33 ülkede, 83 kentte 250 bini aşkın seyirciye ulaşan Sidi Larbi Cherkaoui ve Sadler’s Wells London yapımı Sutra, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) işbirliğiyle İstanbul’a geliyor. Dansın gelenek ve ruhunun fiziksel disiplinle buluştuğu bir deneyim sunan Sutra’nın koreografı Sidi Larbi Cherkaoui kimdir?

29.08.2019İyi Yaşam
TANAP, Avrupaya gaz vermek için hazır

TANAP, Avrupa'ya gaz vermek için hazır

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı, 1 Temmuz itibarıyla Azerbaycan gazını Avrupa'ya iletmek üzere hazır hale geldi.

1.07.2019Ekonomi
TANAPtan bir yılda 1,8 milyar metreküp gaz geldi

TANAP'tan bir yılda 1,8 milyar metreküp gaz geldi

Azeri gazını Türkiye ve Avrupa'ya ulaştıracak Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'ndan, 12 Haziran 2018'de gerçekleştirilen resmi açılış töreninin üzerinden geçen bir yılda Türkiye'ye gelen gaz miktarı 1,8 milyar metreküpe ulaştı.

11.06.2019Ekonomi
Star Rafineri’ye Irak petrolü

Star Rafineri’ye Irak petrolü

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi Zaur Gahramanov “Rafineride, şu ana kadar 1.5 milyon ton ham petrol işledik. Yıl sonuna kadar toplam 8 milyon ton ham petrol işlemeyi planlıyoruz. Gelecek aydan itibaren, Irak petrolü de almaya başlıyoruz. Basra’dan alacağız” diye konuştu.

3.06.2019Ekonomi
Türkiye enerji arz güvenliğinde çok iyi ilerleme gösterdi

Türkiye enerji arz güvenliğinde "çok iyi ilerleme" gösterdi

AB Komisyonunun Türkiye 2019 Raporu'na göre Türkiye, enerji arz güvenliğinde "çok iyi ilerleme" kaydetti. Türkiye, zorunlu petrol stoklarına ilişkin AB müktesebatının uygulanması bakımından da ileri bir seviyede bulunuyor.

1.06.2019Ekonomi
Doğalgaz boru hatlarına yerli by-pass

Doğalgaz boru hatlarına yerli by-pass

ABD, İngiliz ve İspanyol firmalarının yapabildiği Hot-Tap operasyonlarını artık BOTAŞ kendi kadrosu ile yapmaya başladı.

28.05.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye’de 291 çeşit köfte var

Bugüne kadar Türkiye’de 81 vilayetin 72’sini gezdim. Hemen hemen her şehrin kendine özgün bir köftesi olduğunu gördüm.

28.09.2020