EKSTRA
MENÜ

Tanzim

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.334 haberi bulunmuştur.

Tanzim Haberleri

Ağaoğlu Türk futbolunun kurtuluş reçetesini açıkladı

Ağaoğlu Türk futbolunun kurtuluş reçetesini açıkladı

Kulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Anadolu kulüplerinin dört büyük kulüple rekabet edebilecek düzeye getirilmesi gerektiğini aksi takdirde Türk futbolunun gelişmesinin asla mümkün olmayacağını söyledi.

27.10.2021Futbol
Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Diyarbakırda açıklamalar

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Diyarbakır'da açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır'da gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu ayrıca Diyarbakır anneleri ile görüştü.

20.10.2021Gündem
5953 sayılı kanun nedir 5953 sayılı kanun içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar

5953 sayılı kanun nedir? 5953 sayılı kanun içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar?

Çalışma hayatına adım atarken en fazla "hakların" neler olduğu merak konusu olmaktadır. Belli mesleklerin alanının ise özel kanunlarla düzenlendiği görülmektedir. 5953 sayılı Kanunun böyle bir kanundur. İşte ilgiyle okuyacağınız 5953 sayılı Kanun nedir, hangi hakları kapsar konularını sizler için derledik.

6.10.2021Gündem
Hedef 2022’de 1000 mağaza Tarım Kooperatif Market Genel Müdürü Hürriyete konuştu

Hedef 2022’de 1000 mağaza! Tarım Kooperatif Market Genel Müdürü Hürriyet'e konuştu

Türkiye’de yükselen gıda fiyatları konusunda tartışmalar devam ederken, tüketiciye uygun fiyatlı ürünler sunan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin sayılarının artması için çalışma başlatıldı. Tarım Kooperatif Market Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, “Şu anda 486 mağazamız var, 215 mağaza da hazır, bu sene sonuna kadar açılacak. 2022 yılı içerisinde ise bu sayıyı 1000’e tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

6.10.2021Ekonomi
Salgından en çok yara alan ülkelerin başında... Hindistandan flaş tazminat kararı

Salgından en çok yara alan ülkelerin başında... Hindistan'dan flaş tazminat kararı!

Koronavirüs salgının başından beri en çok vaka ve ölüm görülen ülkelerin başında gelen Hindistan'da hükümet ve yüksek mahkeme çarpıcı bir karara imza atarak Kovid-19 nedeniyle ölenlerin ailelerine 674'er dolar ödenmesine karar verdi. Ancak gerçek ölüm sayısının resmi belgelerde görünenlerden çok daha fazla olduğu iddiaları kararla ilgili soru işaretleri yarattı.

4.10.2021Dünya
Son dakika...  Meclis yeni yasama yılına başladı Mustafa Şentoptan önemli açıklamalar

Son dakika... Meclis yeni yasama yılına başladı! Mustafa Şentop'tan önemli açıklamalar

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında özel gündemle toplandı. Şentop, içinde bulunulan sürecin Birinci Meclis'in şartlarına benzer özellikler gösterdiğine dikkati çekerek, "Dünya yeniden şekillenmekte, yeni sınırlar çizilmekte, sömürü ilişkileri yeniden tanzim edilmektedir. Şüphesiz ki dış saldırıların şekli ve yöntemi değişmiştir, ne var ki sömürgeci emellerin içeriği değişmemiştir." ifadelerini kullandı.

1.10.2021Gündem
İmralı polemiğinde ikinci günün tüm öyküsü

İmralı polemiğinde ikinci günün tüm öyküsü

Her şey şöyle başladı: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir belgeselde, “Kürt sorununu çözmek için meşru organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ görebiliriz” dedi. CHP Lideri, geçmişte çözüm sürecinin başarısızlığında önemli neden olarak TBMM’nin etkin şekilde devreye alınmamasını ve muhatabın “gayrimeşru” olmasını görüyordu. Kılıçdaroğlu yeni bir “çözüm süreci” mi vaat ediyordu? Bu yaklaşımı Millet ittifakı da paylaşıyor muydu? Yoksa kapatma davası sürecinde HDP’ye yönelik bir jest mi söz konusuydu?

22.09.2021Gündem
Emine Erdoğan, Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreninde konuştu

Emine Erdoğan, Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi'ni 7'den 70'e herkesin seferberlik ruhuyla sahiplenmesi gerektiğini bildirdi. Emine Erdoğan, "2017'den bugüne 24,2 milyon ton atık ekonomiye kazandırıldı. 3 milyon ton sera gazı salınımı önlendi. Tüm bu çalışmalardan, 30 milyar lira ekonomik kazanç sağlandı" dedi.Emine Erdoğan, "Bilim bize açık bir şey söylüyor, bu aşırı hava olaylarının sıklığı giderek artacak. Kışlar daha kısa, yazlar daha uzun ve sıcak geçecek. Maalesef ufukta, yaşamın gittikçe zorlaşacağı bir dünya bizi bekliyor" ifadelerini kullandı.

8.09.2021Gündem
ABden Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

AB'den Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin (AB) Dijital Covid-19 Aşı Sertifikası Sistemi’ne dahil edildiğini açıkladı.

30.08.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığı’ndan eğitim-öğretim genelgesi

İçişleri Bakanlığı’ndan eğitim-öğretim genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri’ konulu genelge gönderdi.

27.08.2021Eğitim
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni genelge 5 başlıkla gönderildi

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! 5 başlıkla gönderildi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. 5 başlık altında gönderilen genelgede, yeni dönemde okul servislerinde ve okul çevrelerinde alınacak tedbirler ile yürütülecek denetimler ve bilgilendirme/ farkındalık çalışmaları anlatıldı.

27.08.2021Gündem
KKTC Başbakanı Sanerden flaş Kapalı Maraş açıklaması

KKTC Başbakanı Saner'den flaş Kapalı Maraş açıklaması

KKTC Başbakanı Saner, Maraş’ın askeri bölge olmaktan çıkarılan bölümüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Ersan Saner, Maraş’ın askeri bölge olmaktan çıkarılan bölümünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Saner 'Kapalı Maraş'ın yüzde 3,5'lik bölümünün açılımını sağladık' diyerek bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

26.07.2021Dünya
Sel felaketinde maddi hasarı kim karşılayacak

Sel felaketinde maddi hasarı kim karşılayacak?

Almanya’da başta Kuzey Ren Vestfalya olmak üzere ülkenin batısındaki birçok bölgede etkili olan aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketi ve su taşkınları, binlerce ev ve binada milyonlarca euro tutarında maddi hasara yol açtı.

24.07.2021Avrupa
Son dakika: Hrant Dink davasının gerekçeli kararı açıklandı

Son dakika: Hrant Dink davasının gerekçeli kararı açıklandı

 AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, karara bağlanan davada gerekçeli karar açıklandı. 4 bin 532 sayfalık kararda, "En başından itibaren örgütsel iş birliği içerisinde yürütülen sözde soruşturmaların FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü tarafından, mensupları eliyle 2007 yılında işlenen söz konusu cinayet öncesinden tasarlanıp adım adım yürürlüğe konulmak suretiyle gerçekleştirildiği" kaydedildi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 11 firari sanığın kaçak sayılarak mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

14.07.2021Gündem
73/c trafik cezası nedir 73/c cezası ve erken ödeme tutarı ne kadar

73/c trafik cezası nedir? 73/c cezası ve erken ödeme tutarı ne kadar?

73/c trafik cezası, trafikte seyir halindeyken cep telefonu ya da diğer iletişim araçları ile meşgul olma kaynaklı kesilmektedir. Seyir halinde cep veya araç telefonu ya da benzer haberleşme cihazlarını kullanmak yasak olduğu için trafik kanununa göre 73/c trafik cezası kesilmektedir.

13.07.2021Gündem
Son dakika: Pınar Gültekin cinayetinde tüyler ürperten gelişme: Bütün aile oradaydı

Son dakika: Pınar Gültekin cinayetinde tüyler ürperten gelişme: Bütün aile oradaydı

Yargıtay, Muğla'da Pınar Gültekin'in öldürdükten sonra cesedini varilde yakan Cemal Metin Avcı'nın annesi, babası ve ortağıyla ilgili kritik bir karar verdi

12.07.2021Gündem
Vehhabilik Nedir, Ne Zaman Kuruldu Vehhabilir Mezhebi Özellikleri..

Vehhabilik Nedir, Ne Zaman Kuruldu? Vehhabilir Mezhebi Özellikleri..

Tarih kitaplarında vehhabilik olarak telakki edilen akım nasıl ortaya çıktı? Akımın sahibi kimdir ve ne amaçla ortaya çıkmıştır? Günümüzde vehhabilik nasıl anlaşıldı? Hangi siyasi akımın başlangıcı haline gelmiştir? Osmanlı Devleti neden vehhabi liderlerini idam etmiştir? Vehhabilik hangi mezhebe bağlıdır? İslam dinine göre hangi vehhabiliğin hükmü nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Araştırma
Evin bahçesinden müzeye

Evin bahçesinden müzeye

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bir evin bahçesinde bulunan ve M.S 4. yüzyıla ait olduğu değerlendirilen renkli mozaiklerin özel teknikle Zeugma Mozaik Müzesi'ne taşınmasına başlandı.

8.07.2021Keyif
Askerlik muayenesi nasıl ve nerede yapılır

Askerlik muayenesi nasıl ve nerede yapılır?

Askerlik muayenesi, vatani görevlerini yapmak isteyen kişilerin gündeminde yer alıyor. Sağlık muayenesi olmadan askerliğe elverişli olup olmadığı netlik kazanacak olan er ya da yedek subay adayları, muayenelerini resmi sağlık kuruluşlarında yapmak zorunda olacak. İşte, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Müdürlüğünün askerlik muayenesi nasıl ve nerede yapılır sorusu için yayımladığı detaylı bilgiler

8.07.2021Gündem
Paralı çıkmazı... Gerekçeli karar tartışma yarattı

'Paralı' çıkmazı... Gerekçeli karar tartışma yarattı

İş insanı Enver Paralı’nın yüz milyonlarca liralık mallarının oğlu tarafından sahte vekâletname ile ele geçirilmesine ilişkin davada gerekçeli karar tartışma yarattı.

28.06.2021Gündem
Fenerbahçe kongresi ne zaman

Fenerbahçe kongresi ne zaman?

Fenerbahçe kongresi, pek çok futbol otoritesinin gündeminde yer alıyor. Fenerbahçe kongresi için hazırlıklar Haziran ayı başlarında başlamıştı. Peki, Fenerbahçe kongresi ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

24.06.2021Spor Arena
Fenerbahçe kongresi ne zaman Ertelenmişti.. İşte belirlenen yeni tarih

Fenerbahçe kongresi ne zaman? Ertelenmişti.. İşte belirlenen yeni tarih

Fenerbahçe kongresi için geri sayım devam ediyor. 5-6 Haziran veya 12-13 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan Fenerbahçe kongre tarihi kısıtlamalar nedeniyle ileri bir tarihe çekilmişti. Peki, ertelenen Fenerbahçe kongresi ne zaman? İşte belirlenen yeni tarih…

18.06.2021Diğer
Balıkesirdeki fabrikadan faaliyet durdurma açıklaması

Balıkesir'deki fabrikadan 'faaliyet durdurma' açıklaması

Denizi kirlettiği gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ), Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla açıklama yaptı. Açıklamada, işletmenin 50 günlük verilen süre sonunda faaliyetini durduracağı belirtilerek, şirket yönetiminin, karara karşı yasal haklarını kullanacakları ifade edildi.

14.06.2021Haber
Balıkesirdeki fabrikadan KAPa açıklama

Balıkesir'deki fabrikadan KAP'a açıklama

Denizi kirlettiği gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ), Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla açıklama yaptı. Açıklamada, işletmenin 50 günlük verilen süre sonunda faaliyetini durduracağı belirtilerek, şirket yönetiminin, karara karşı yasal haklarını kullanacakları ifade edildi.

14.06.2021Gündem
HDP davasında yasal süreç başladı

HDP davasında yasal süreç başladı

AYM’nin 31 Mart’ta eksik bulup iade ettiği HDP’yi kapatma iddianamesinin yeni şekli için AYM Başkanı Arslan aynı raportörü görevlendirerek süreci başlattı. Raportörün 15 gün içinde hazırlayacağı raporu AYM heyeti kabul ederse kapatma davası başlayacak.

9.06.2021Gündem
Yargıtaydan HDPye 2nci kapatma davası

Yargıtay'dan HDP'ye 2'nci kapatma davası

HDP’nin temelli kapatılması istemiyle, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yeniden dava açıldı. AYM’nin 31 Mart’taki iade kararı ışığında HDP’ye kapatma iddianamesinin yeniden tanzim edildiği, eksiklik olarak nitelendirilen konuların da “dava sürüncemede kalmasın” diye tamamlanarak, yeniden kamu davası açıldığı bildirdi.

8.06.2021Gündem

Son dakika haberi... Yargıtay Başsavcılığı HDP'nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

Son dakika haberi... Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden dava açtı. İddianame, Anayasa Mahkemesine gönderildi. İddianamede, yaklaşık 500 partili hakkında siyasi yasak istenirken, partinin banka hesabına tedbir konulması da talep edildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eylemlerinin, devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına aykırı bulunduğunu, bu nedenle davalı partinin temelli kapatılmasına karar verilmesini talep etmek zaruretinin doğduğunu bildirdi.

7.06.2021Gündem
Dijital aşı defteri 1 Temmuz’da geliyor

Dijital aşı defteri 1 Temmuz’da geliyor

Tatil dönemi yaklaşırken seyahat özgürlüğünü bir nevi garanti altına alan dijital aşı defteri veya sertifikasına yönelik hazırlıklar hummalı bir şekilde devam ediyor. Gerek Avrupa Birliği (AB) düzeyinde gerekse Almanya’da federal düzeydeki girişimlerle, koronavirüse karşı aşı, test veya Kovid-19 salgın hastalığına yol açan virüse karşı antikor oluştuğuna ilşikin sertifika oluşturma çalışmaları hız kazandı. Konuya ilişkin gelişmeleri ve bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

5.06.2021Avrupa
9 kişiye mezar olmuştu Ölüm çukuru için verilen ceza sonrası şaşkına döndüler

9 kişiye mezar olmuştu! Ölüm çukuru için verilen ceza sonrası şaşkına döndüler

Bayburt'ta 3 yıl önce otomobil ile minibüsün, menfez inşaatı için tek şeridi kapatılan yolda açılan 6 metrelik çukura düşmesi sonucu meydana gelen kazada 9 kişi hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili süren davada tutuksuz yargılanan şantiye şefi Şeref Ali Köksal’a 42.500 TL, Karayolları Kontrol Şefi H.B.A'ya ise 36.500 TL adli para cezası verdi, 3 sanık ise beraat etti. Kazada hayatını kaybeden ailelerin avukatı İbrahim Erdinç Ünal yerel mahkemenin para ödülünü teessürle karşıladıklarını belirterek "Vefat eden 9 kişi bir daha ailesi ile görüşemeyecek, evlatlarının arkasında gölge olamayacak ve eşlerinin geri kalan hayatlarında yanlarında bulunamayacaktır.'' dedi.

3.06.2021Gündem
Son dakika: Zindaşti davasında gergin anlar Mahkeme başkanı sert şekilde uyardı...

Son dakika: Zindaşti davasında gergin anlar! Mahkeme başkanı sert şekilde uyardı...

Kırmızı bültenle aranan İran uyruklu Naci Şerifi Zindaşti ile aralarında polislerin de yer aldığı toplam 20 sanığın yargılandığı organize suç örgütüne ilişkin davada, gerginlik yaşandı. Duruşma sırasında müşteki Orhan Ünğan, "Benim kardeşim öldü. Bu namussuzlar öldürttü. Ya bırakın hesaplaşalım ya sokakta öldürtürüm bunları. Bırakın meramımı anlatayım" diye bağırdı. Bu sözler üzerine Ünğan usule uymadığı için mahkeme başkanı tarafından uyarıldı. Mahkeme Başkanı, müşteki Orhan Ünğan'ın sanıklara yönelik sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunulmasına ve sanıklar hakkında can güvenliklerinin sağlanması için valiliğe yazı yazılmasına karar verdi.

26.05.2021Gündem
Son dakika: ABD Kudüsteki konsolosluğu yeniden açacak

Son dakika: ABD Kudüs'teki konsolosluğu yeniden açacak!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD'nin Filistin ile ilişkilerine bakan Kudüs'teki konsolosluğun yeniden açılacağını duyurdu.

25.05.2021Dünya
Bibliyografya nedir ve nasıl yazılır Bibliyografya özellikleri ve örnekleri

Bibliyografya nedir ve nasıl yazılır? Bibliyografya özellikleri ve örnekleri

Belirlenen bir konu hakkında öteden beri birçok araştırma ve eserler ortaya konmaktadır. Bu konu hakkında yayımlanmış olan yayınların tamamı bibliyografyayı oluşturmaktadır. Bibliyografya kelimesi eski Yunancada kitap manasına gelen "biblios" ile yazma manasına gelen "grapho" kelimelerinde oluşmuştur. Yani bir nevi "kitaplar hususunda bulunan yazı" manasında dile getirilmiştir. Bizde bu yazımızda bibliyografyanın ne olduğunu, özelliklerini anlatıp, örnekler sunacağız. İşte, bibliyografya hakkında merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Mustafa Cengiz kimdir Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında bilgiler

Mustafa Cengiz kimdir? Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında bilgiler

Mustafa Cengiz, Galatasaray Başkanı sıfatıyla yaptığı açıklamalar ve söylemlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Aslen Gaziantep'li olan ve Mustafa Cengiz, iş hayatında pek çok alanda faaliyet göstermiştir. Peki, Mustafa Cengiz kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

21.05.2021Spor Arena
Konşimento nedir ve çeşitleri nelerdir Konşimento özellikleri hakkında bilgi

Konşimento nedir ve çeşitleri nelerdir? Konşimento özellikleri hakkında bilgi

Konşimento sözcüğü günlük hayatta pek kullanılmamaktadır. Ancak ticaret, ulaşım ve sigorta sektöründe yaygın şekilde kullanılan konşimento sözcüğü esasında bir terimdir. Konşimento kavramı bu sebeple merak edilmektedir. İşte sizler için konşimento hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik. Konşimento nedir ve çeşitleri nelerdir? Konşimento özellikleri hakkında bilgileri derledik.

21.05.2021Araştırma
Son Dakika: Fenerbahçede başkanlık seçiminin tarihi değişti

Son Dakika: Fenerbahçe'de başkanlık seçiminin tarihi değişti!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın 12-13 Haziran 2021 tarihlerine ertelendiğini açıkladı.

18.05.2021Futbol
Enver Paralı’nın oğlu Ahmet Galip Paralıya 22 yıl hapis istendi

Enver Paralı’nın oğlu Ahmet Galip Paralı'ya 22 yıl hapis istendi

Ahmet Galip Paralı hasta yatağındaki babası ünlü işinsanı Enver Paralı’nın milyonlarca liralık mal varlığını, ‘sahte vekâletname’ tanzim ederek kendisine aktarmıştı. Oğul Paralı için toplam 22 yıl hapis cezası istendi.

16.05.2021Gündem
Türkiye ile Sırbistan arasında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı

Türkiye ile Sırbistan arasında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı

THY Genel Müdürü Ekşi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri içerisinde ülkelere giriş için zorunlu olan PCR testinin, Türkiye ile Sırbistan vatandaşları için karşılıklı kaldırıldığını duyurdu.

15.05.2021Ekonomi
Türkiye ile Sırbistan arasında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı

Türkiye ile Sırbistan arasında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı

Koronavirüs önlemleri içerisinde ülkelere giriş için zorunlu olan PCR testi Türkiye ile Sırbistan vatandaşları için kaldırıldı. İki ülke vatandaşları koronavirüs aşı sertifikası ile seyahat edebilecek.

14.05.2021Dünya
Tahakkuk Fişi Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Alınır

Tahakkuk Fişi Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Alınır?

İşletmelerin başarılı bir şekilde işlerini yürütmeleri için bazı detaylara çok dikkat etmeleri gerekir. Özellikle vergi ödemeleri yapılırken de bazı prosedürler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kapsamda tahakkuk fişi de çok önem taşımaktadır. Tahakkuk fişi nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
İade Faturası Nedir İade Faturası Nasıl Kesilir Ve İşlenir

İade Faturası Nedir? İade Faturası Nasıl Kesilir Ve İşlenir

Müşterinin aldığı malı satıcıya iade etmesi halinde hazırlanan bir belge olarak iade faturaları günlük yaşamın bir parçasıdır. Her ne kadar adı iade faturası olarak geçse de bu belge aslında bir fatura türü değildir. Çünkü bir malın satılması, üretilmesi ya da tedarik edilmesi karşılığında düzenlenip kesilmemekte aksine satın alma, üretim ya da tedarik sonucunda alıcının satın aldığı malın tamamını ya da bir bölümünü kabul etmemesi herhangi bir sebeple iadesi durumunda düzenlenmektedir. Peki detaylarıyla “İade faturası nedir? İade faturası nasıl kesilir ve işlenir?” Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
Son dakika: Fenerbahçede başkanlık seçimi tarihi resmen açıklandı

Son dakika: Fenerbahçe'de başkanlık seçimi tarihi resmen açıklandı!

Fenerbahçe; 29-30 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan seçimin çoğunluk sağlanamadığı taktirde 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın yapılacağını açıkladı.

13.05.2021Futbol
Muhtasar Beyanname Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Muhtasar Beyanname Ne Zaman Verilir

Muhtasar Beyanname Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Muhtasar Beyanname Ne Zaman Verilir

Bilindiği üzere ülkemizde vatandaşlardan çeşitli vergilen alınmaktadır. Bu vergiler vasıtası ile devlet vatandaş döngüsü sağlanmaktadır. Ülkemiz de bir çok alan da alınan vergi türleri bulunmaktadır. Emlak vergisi, gelir vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, beyanname vergisi vb. olarak bu vergileri sıralayabiliriz. Bu vergi türleri arasında olan gelir vergisinin muhtasar beyanname ile ne alakası bulunmaktadır? Bu beyanname nerelere kimler tarafından verilmektedir? Kimler bu beyanname bilgilerini istemektedir? Bu husus vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen konular arasına girmektedir. İşte muhtasar beyanname hakkında temel bilgiler.

5.05.2021Kobi
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı duyurdu Çalışma izni görev belgesi süresi uzatıldı..

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı duyurdu! Çalışma izni görev belgesi süresi uzatıldı..

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığınca Çalışma İzinleri Görev Belgelerine ilişkin genelge yayımlandı. Çalışan ve iş yeri yetkilisinin imzasıyla düzenlenen manuel çalışma izni görev belgesi için geçerlilik süresi 7 Mayıs Cuma 24.00'e kadar uzatıldı.

3.05.2021Gündem
Eşi Filiz Tekinin döverek ölümüne neden olmakla yargılanıyordu Beraat etti

Eşi Filiz Tekin'in döverek ölümüne neden olmakla yargılanıyordu! Beraat etti

İzmir'de hastanede yaşamını yitiren Filiz Tekin'i (38) darp ederek ölümüne yol açtığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan ve 24 yıla kadar hapsi istenen eşi İbrahim Tekin (44) beraat etti. Karar duruşmasında son sözü sorulan sanık Tekin, suçlamaları reddedip "Eşimi darp etmiş olsam hastane hastane gezdirir miydim" dedi.

28.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Meğer Mehmet Gürs geçen yılın kazananı olmuş

Bir türlü aklım almıyordu: Pandemi yüzünden restoranlar, sınırlar kapalıyken “Dünya’nın En İyi 50 Restoranı” seçmesi nasıl yapıldı? Nasıl yapıldı da Mehmet Gürs’ün Mikla’sı yine listeye girdi?

2.10.2021

Mangalcı avı başladı

Öyle bir hava estiriyoruz ama aslında büyük mangalcı falan olduğumuz yok. Bizdeki asıl problem “aşırı mangalcı” olmamız değil, tesis olmaması.

6.08.2021

Parti güzel miydi?

Bozcaada Belediyesi’nin sosyal medyadan yaptığı paylaşım bu. Plajın mahvolmuş görüntüleri eşliğinde yayımladılar: “Parti güzel miydi? Yazık, çok yazık...”

20.07.2021

İmamoğlu’na soruşturma yanlışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mağduriyetten beslenen, polemiklerle gündemde kalmayı seven bir politikacı. AK Parti’nin İstanbul seçimlerinde yaptığı yanlışlar İmamoğlu’nun kazanmasını sağladı. İmamoğlu 2 yıllık belediye başkanlığı süresince başarılı bir icraat ortaya koyamadı. İcraatla değil, polemiklerle anılan bir başkan olma yolunda. O nedenle de başarı grafiği aşağıya doğru iniyor.

6.05.2021

‘Bir an önce kamulaştırın yoksa tarihi ev elden gidecek’

Hırsızlar talan etmiş... Kimsesizler mesken tutmuş... Derken, 2017’de çıkan yangın sonucu artık ayakta zor duracak hale gelmiş. Tüm bunların yaşandığı Çankaya-Kuloğlu Sokak’taki tarihi bağ evinin son halini görüp de içi cız etmeyen yoktur.

19.04.2021