EKSTRA
MENÜ

Tanker

Tanker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tanker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.653 Tanker haberi bulunmuştur.

Tanker Haberleri

Kış lastikleri ne zaman takılacak Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastikleri ne zaman takılacak sorusunun yanıtı milyonlarca sürücü tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte araçlarına kış lastiği taktıracak olan vatandaşlar, ne tür araçlarda kış lastiklerinin zorunlu olduğunu sorguluyor. Peki, kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

31.10.2018Gündem
İran, Rusya üzerinden petrol satacağı iddialarını yalanladı

İran, Rusya üzerinden petrol satacağı iddialarını yalanladı

İran Petrol Bakanı Bijen Zengene, ülkesinin Rusya üzerinden petrol satışı yapacağına yönelik iddiaları yalanladı.

31.10.2018Ekonomi
‘Su bile satamaz’

‘Su bile satamaz’

İran’a yönelik ABD yaptırımlarının ikinci ayağı 5 Kasım’da devreye giriyor. Petrol ithalatını da kapsayan yaptırımlara yönelik Halkbank yetkilisi Seyit Ahmet Taymaz, “Yaptırımların devreye girmesiyle birlikte İran, otomotiv sektörüne bırakın petrolü, su bile satamayacak” dedi.

28.10.2018Ekonomi
Erzincanda korkutan görüntü

Erzincan'da korkutan görüntü

Erzincan'ın İliç ilçesinde kimyasal madde taşıyan tankerden yola dökülen asit, kısa süreli paniğe neden oldu. Tanker ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken, kimyasal maddenin temizlenmesi için işlem başlatıldı.

25.10.2018Gündem
İstanbul Boğazı’nda hareketli anlar

İstanbul Boğazı’nda hareketli anlar

Arızalanan Rus bayraklı “Omul” isimli tanker römorkörler yardımıyla halatlar bağlanarak İstanbul Boğazı’nda geçirildi.

22.10.2018Gündem
İran’dan Çin’e 22 milyon varil petrol sevkıyatı

İran’dan Çin’e 22 milyon varil petrol sevkıyatı

ABD’nin İran’ın petrol ihracatına karşı yaptırımları kasım ayı başında devreye girmeden önce Tahran, kuzeydoğu Çin’deki Dalian limanına, şimdiye kadar eşi görülmemiş büyük miktarlarda ham petrol gönderiyor.

18.10.2018Dünya
Kış lastiğini ne zaman takılır Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastiği ne zaman takılır sorusunun yanıtı araç sahipleri tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte, yollarda bir talihsizlik yaşamak istemeyen sürücüler, donma ve buzlanmaya karşı araçlarının sağlam kalmasını istiyor. Peki, kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

18.10.2018Gündem
Tüpraştan, İran petrolü için kritik görüşmeler

Tüpraş'tan, 'İran petrolü' için kritik görüşmeler

Türkiye'nin en büyük petrol rafinerisi Tüpraş'ın TUPRS.IS ABD'nin, İran enerji sektörüne yönelik yaptırımlarını Kasım ayında yeniden yürürlüğe koymasından sonra da bu ülkeden petrol almaya devam etmesine imkan veren bir muafiyet almak için ABD'li yetkililerle görüşmeler sürdürdüğü bildirildi.

18.10.2018Ekonomi
Demokratik Kongo Cumhuriyetindeki tanker kazasında 50 kişi öldü

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki tanker kazasında 50 kişi öldü

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde bir tankerin yoldan geçen araçla çarpışması sebebiyle yangın çıktı. Yaşanan olayda 50 kişi hayatını kaybetti, 100 kişi yaralandı.

6.10.2018Dünya
Bakan açıkladı... Ergene Nehrini kirleten işletmenin faaliyeti durduruldu

Bakan açıkladı... Ergene Nehri'ni kirleten işletmenin faaliyeti durduruldu

Ergene Nehri'nin kolu olan Çorlu Çayı'nın fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlaması tartışmalara neden olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çorlu Çayı'nın fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlamasına sebebiyet veren tesisin tespit edildiğini belirterek, "İşletmenin 2872 sayılı Çevre Kanunu'nun 15'inci maddesi gereği gerekli çevresel tedbirler alınıncaya kadar faaliyetini durduruyoruz. Tesise, çevre izin ve lisansına aykırı olarak alınan atıkların tehlikesiz olmasının tespiti halinde en az 233 bin 404 lira tehlikeli çıkması durumunda ise minimum 787 bin 819 lira idari para cezası uygulayacağız. Ayrıca halkımızın ve çevrenin sağlığını tehdit eden bu duruma karşı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunacağız'' dedi.

6.10.2018Gündem
ABD askerinin başına çuval geçirmeye çalışan 2 genç beraat etti

ABD askerinin başına çuval geçirmeye çalışan 2 genç beraat etti

Adana'daki İncirlik Üssü'nde, 2 yıl önce, ABD askeri Nicholas Allen Rockwell'in başına çuval geçirmeye çalışan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi Yalçın Semir Akarsu ile Cenk Kızılırmak, yargılandıkları davada beraat etti.

5.10.2018Gündem
Kamyoncuların protestosunda 27 gözaltı daha

Kamyoncuların protestosunda 27 gözaltı daha

İran'da kötü çalışma koşullarına tepki göstererek greve başvuran kamyon şoförlerinin protestosunda 27 kişi daha gözaltına alındı.

29.09.2018Dünya
Fethiye limanına demirledi... Deposunu doldurmanın bedeli servet değerinde

Fethiye limanına demirledi... Deposunu doldurmanın bedeli servet değerinde

Rus iş adamı Victor Rashnikov'a ait lüks yat Muğla'nın Fethiye ilçesindeki limana demirledi. "Ocean Victory" adlı yata, 26 tankerle Aliağa Rafinerisi'nden getirilen 550 bin litre akaryakıt, karadan ikmal edilmeye başlandı.

20.09.2018Gündem
İlk Rum gazı boru hattıyla Mısır’a

İlk Rum gazı boru hattıyla Mısır’a

Kıbrıs Rum yönetimi ile Mısır, adanın güneyinde 7 yıl önce bulunan ilk doğalgaz yatağı Afrodit’ten çıkartılacak gazın, Mısır’a boru hattıyla taşınması ve sıvılaştırılarak tanker gemilerle Avrupa pazarlarına satılması konusunda anlaştı. Boru hattını, bölgeyi kiralayan yabancı petrol şirketleri döşeyecek.

19.09.2018Dünya
TSKnın çelik kanatları teknoloji buluşmasında

TSK'nın "çelik kanatları" teknoloji buluşmasında

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde yer alan uçak ve helikopterler, Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde ziyaretçilerle buluşacak.

19.09.2018Teknoloji
İzmirdeki yangın kontrol altına alındı

İzmir'deki yangın kontrol altına alındı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde çıkan orman yangını söndürüldü.

17.09.2018Gündem
Petrol çatlağı: İrandan Rusyaya şok suçlama

Petrol çatlağı: İran'dan Rusya'ya şok suçlama

İran'ın Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Temsilcisi Hüseyin Kazımpur Erdebili, Rusya ve Suudi Arabistan'ın petrol piyasasını dengeleme bahanesiyle İran'ın pazar payını kapma peşinde olduğunu söyledi.

15.09.2018Ekonomi
İÇDAŞ 2 ülkeye 3 gemi sattı

İÇDAŞ 2 ülkeye 3 gemi sattı

Ağır sanayi şirketlerinden İÇDAŞ, 2 ülkeye 3 gemi satışı yaptı. Kanada'ya İÇDAŞ-09 ve İÇDAŞ-11 isimli 2 gemi satan şirket, Almanya'ya ise İÇDAŞ-29 adlı gemiyi sattı.

12.09.2018Ekonomi
İstanbul Boğazına 8 kural Bakanlık düğmeye bastı

İstanbul Boğazı'na 8 kural! Bakanlık düğmeye bastı

İstanbul ve Çanakkale boğazlarından geçen gemilerin uymaları gereken deniz trafik kurallarına yenileri eklendi. Karaya oturan gemilere artık Kıyı Emniyeti müdahale edecek. Gemiler köprü ayaklarına 100 metreden fazla yanaşamayacak

3.09.2018Gündem
Boeingden tanker drone

Boeing'den tanker drone

ABD'nin en çok bütçe ayırdığı yerlerden biri olan Savunma Sanayi ve Silahlı Kuvvetler, donanmasına yakıt ikmal görevli insansız hava araçlarının eklenmesiyle büyüyor.

1.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

1 nolu öğrencileri Rauf Denktaş oldu

KISA adı “Netkent” olan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Vedat Eşkinat ile Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, üniversiteyi Lefkoşa’da kurmaya karar verdiklerinde 2011 yılı sonlarında KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etti.

23.09.2018