EKSTRA
MENÜ

Taksiler

Taksiler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taksiler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.481 Taksiler haberi bulunmuştur.

Taksiler Haberleri

Kartalda koronavirüs denetimi

Kartal'da koronavirüs denetimi

KORONAVİRÜS vakalarının artmasıyla birlikte polis ekipleri Kartal'da denetimlerini sıklaştırdı. Toplu taşıma araçları ile taksilerde yolcu sayısı ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilirken, yoğunluğun yaşandığı caddelerde maske ve sosyal mesafe denetimleri yapıldı. Kurallara uymayan sürücü ve vatandaşlara cezai işlem uygulandı.

27.10.2020Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine yeni genelge

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yarın gerçekleştirilecek olan korona virüs denetimleriyle ilgili genelge gönderdi. Tüm yaşam alanlarında gerçekleştirilecek denetimlerde vatandaşların özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyup uymadığına bakılacak.

15.10.2020Gündem
Tokat’ta toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

Tokat’ta toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

TOKAT’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenli olarak minibüs durakları ve toplu ulaşım araçları dezenfekte ediliyor.

14.10.2020Gündem
O ülkeden bir rekor daha Salgının önüne geçemiyorlar

O ülkeden bir rekor daha! Salgının önüne geçemiyorlar

İngiltere'de son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 143 kişinin hayatını kaybetmesiyle son 4 ayda görülen en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi.

13.10.2020Dünya
Yetkililer endişeli... Avrupada panik artıyor

Yetkililer endişeli... Avrupa'da panik artıyor!

Avrupa ülkelerinde artan koronavirüs vakaları endişeleri de beraberinde getiriyor. Son 24 saatte İngiltere'de 12 bin 872, İtalya'da 5 bin 456, Fransa'da ise 16 bin 101 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

11.10.2020Dünya
Otonom taksiler yola çıkıyor

Otonom taksiler yola çıkıyor

ABD’nin Phoneix şehrinde sürücüsüz taksiler çalışmaya başladı. Google’ın kardeş şirketi Waymo, Phoneix’te geniş çapta bir kullanıcı sayısının erişim sağlayabileceği tam otonom robo-taksi yolculuklarına başladı. Araçların içerisindeki hava geliştirilen yeni teknoloji sayesinde her sürüşten sonra değiştirilecek.

10.10.2020Ekonomi
Avrupa kâbusu yaşıyor Gidişat çok endişe verici

Avrupa kâbusu yaşıyor! "Gidişat çok endişe verici"

İngiltere'de son 24 saatte 17 bin 540 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana bu en yüksek günlük sayıya ulaşıldı. İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 4 bin 458 yeni vaka kaydedildi.

8.10.2020Dünya
Son dakika: İki ülkede korkunç koronavirüs rekoru En yüksek seviyelere ulaşıldı

Son dakika: İki ülkede korkunç koronavirüs rekoru! En yüksek seviyelere ulaşıldı

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı, son 24 saatte tespit edilen 16 bin 972 yeni vaka ile salgının başında bu yana günlük artış bakımından en yüksek seviyesine ulaştı. İngiltere'de ise, son 24 saatte 12 bin 872 kişide Kovid-19 tespit edilmesiyle, salgının başından bu yana ilk kez 10 binin üzerinde günlük vaka sayısı kaydedildi.

3.10.2020Dünya
Son verileri açıkladılar O ülkelerde korkunç koronavirüs tablosu

Son verileri açıkladılar! O ülkelerde korkunç koronavirüs tablosu

İngiltere'de son 24 saatte 7 bin 108 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. İtalya'da ise son 24 saatte 1851 kişide daha Kovid-19 tespit edilmesiyle ülkede toplam vaka sayısı 314 bin 861'e yükseldi.

30.09.2020Dünya
Son dakika haberi… 81 il valiliğine gönderildi Yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek…

Son dakika haberi… 81 il valiliğine gönderildi! Yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek…

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid-19 tedbirleri denetimi” konulu genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması ve vali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetlerinin  salgınla mücadelede büyük önem taşıdığı ifade edildi.

30.09.2020Gündem
Bir haftada iki kez rekor kırdılar O ülkede panik artıyor

Bir haftada iki kez rekor kırdılar! O ülkede panik artıyor

İngiltere'de son 24 saatte 7 bin 143 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.

29.09.2020Dünya
İşçiler kontak kapadı, hayat felce uğradı

İşçiler kontak kapadı, hayat felce uğradı

Almanya’da Hizmet Sendikası ver.di’nin çağrısına uyan on binlerce çalışan, iş bırakma eylemi yaptı. Uyarı grevi nedeniyle şehirlerdeki toplu taşıma araçları kontak kapattı. Sabah saatlerinde başlayan uyarı grevi nedeniyle hayat adeta felç oldu.

29.09.2020Avrupa
İngiltere’de Kovid-19 önlemleri karşıtı grup protesto düzenledi

İngiltere’de Kovid-19 önlemleri karşıtı grup protesto düzenledi

İngiltere'de StandUpX adlı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri ve aşı karşıtı grubun üyeleri, gösteri yasağına rağmen başkent Londra'da eylem yaptı.

26.09.2020Dünya
Başbakan açıkladı... Bar ve restoranlar erken kapanacak

Başbakan açıkladı... Bar ve restoranlar erken kapanacak

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’ın Kovid-19 vakalarının ‘tehlikeli bir dönüm noktasına ulaştığı’ gerekçesiyle aldığı kısıtlamalar kapsamında ülkedeki bar ve restoranlar saat 22.00’de kapandı.

25.09.2020Avrupa
Avrupada alarm İki ülkeden peş peşe kötü haber

Avrupa'da alarm! İki ülkeden peş peşe kötü haber

İngiltere'de son 24 saatte 6 bin 634, Fransa'da ise 16 bin 96 yeni koronavirüs vakası tespit edilmesiyle, iki ülkede salgının başından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayıları kaydedildi.

24.09.2020Dünya
İngilterede koronavirüsle ilgili korkutan rakamlar

İngiltere'de koronavirüsle ilgili korkutan rakamlar!

İngiltere'de son 24 saatte 6 bin 178 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana üçüncü en yüksek günlük vaka sayısı görüldü.

23.09.2020Dünya
Çalış Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Çalış Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Çalış Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Çalış Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Çalış Plajı Fethiye'de bulunuyor. Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Çalış Plajı doğanın kalbinde yer alıyor. Uzun yürüyüş alanlarının yanı sıra çeşitli lokanta ve alışveriş noktaları da plajın çevresinde yer alıyor. Ulaşımın da oldukça kolay olduğu Çalış Plajı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

17.09.2020Seyahat
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine yeni genelge

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge

İçişleri Bakanlığı, Covid-19 tedbirleri kapsamında yarın gerçekleştirilecek denetimlerle ilgili 81 İl valiliğine genelge gönderdi. Genelgede, "Vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar ve kolluk birimlerinin katılımıyla ülke genelinde yarın Kovid-19 tedbirleri denetlenecek" dedi.

16.09.2020Gündem
Selimiye Camii Nerede Selimiye Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Selimiye Camii Nerede? Selimiye Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Selimiye kelimesi beyaz, açık pembe renklerini temsil eder. Güzel nakışlı ipek kumaşına verilen isimdir. İstanbul'da Üsküdar'da dokunduğu yer Selimiye olduğu için, kumaş ismini buradan almaktadır. İşte, Selimiye camii hakkında tüm merak edilenler.

16.09.2020Seyahat
Mersin emniyetinden maske, mesafe, temizlik uyarısı

Mersin emniyetinden 'maske, mesafe, temizlik' uyarısı

MERSİN Emniyet Müdürlüğü, tüm dünyayı saran ve binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgını nedeniyle, çalışmalarını kentin dört bir yanında gece gündüz sürdürerek, vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları çağrısında bulundu.

12.09.2020Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığından denetim genelgesi 81 il valiliğine gönderildi

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan denetim genelgesi! 81 il valiliğine gönderildi

İçişleri Bakanlığı Covid -19 tedbirleri kapsamında yarın yapılacak denetimlerle ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi. Ülke genelinde yarın bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimlerinin katılacağı kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirilecek. Bu arada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 81 ilin valisiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi kapsamında kentlerdeki son durumu ele aldı. Bakan Soylu, valilere, vatandaşların toplu olarak bulunabilecekleri yerler ile pazarlar, toplu ulaşım araçları ve düğünlere yönelik denetimlerin sıkılaştırılması, kurallara uyulması noktasında taviz verilmemesi talimatını verdi.

9.09.2020Gündem
Bodrumda minibüs ve taksilere Kovid-19 denetimi gerçekleştirildi

Bodrum'da minibüs ve taksilere Kovid-19 denetimi gerçekleştirildi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde polis ekipleri tarafından minibüs ve taksilerde teker teker Kovid-19 denetimi yapıldı.

9.09.2020Gündem
Antalyada otobüs ve taksilere korona denetimi

Antalya'da otobüs ve taksilere korona denetimi

ANTALYA'da şehirlerarası taşımacılık yapan otobüsler ile taksiler koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlendi. Kurallara uymayanlara ceza kesildi.

8.09.2020Gündem
IFA 2020 salgına rağmen kapılarını açtı, teknoloji devlerini ağırladı

IFA 2020 salgına rağmen kapılarını açtı, teknoloji devlerini ağırladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birçok teknoloji fuarı iptal edilirken, Berlin’de her yıl düzenlenen Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2020, bu yıl yarı "fiziksel", yarı da "sanal" (online) olarak düzenleniyor.

7.09.2020Teknoloji
Son dakika... İçişlerinden yeni genelge 81 il valiliğine gönderildi

Son dakika... İçişleri'nden yeni genelge! 81 il valiliğine gönderildi

Ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirilecek. Denetimlere tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri katılacak. Denetimlerde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları tek tek kontrol edilecek. Denetimlerde vatandaşların kalabalık halinde bir araya geldikleri etkinlikler ve yerlerde temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulup uyulmadığına özellikle dikkat edilecek.

3.09.2020Haber
Son dakika... İçişlerinden yeni genelge 81 il valiliğine gönderildi

Son dakika... İçişleri'nden yeni genelge! 81 il valiliğine gönderildi

Ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirilecek. Denetimlere tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri katılacak. Denetimlerde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları tek tek kontrol edilecek. Denetimlerde vatandaşların kalabalık halinde bir araya geldikleri etkinlikler ve yerlerde temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulup uyulmadığına özellikle dikkat edilecek.

3.09.2020Gündem
Salgın denetim merkezi ekipleri ve çalışmalarını DHA görüntüledi

Salgın denetim merkezi ekipleri ve çalışmalarını DHA görüntüledi

İçişleri Bakanlığı’nın 20 Ağustos’ta yayınladığı genelge ile Türkiye genelindeki 81 il ve bunlara bağlı 973 ilçede “Salgın Denetim Merkezleri” kuruldu. Vatandaşların 112, 155, 156 veya HES uygulamasındaki ‘ihbarda bulun’ özelliği üzerinden yaptığı tüm ihbarlar bu ekiplerin ekranına düşüyor ve her alana göre, farklı ekipler denetime çıkıyor. Denetim ekiplerinde tarım, emniyet, spor, sağlık, eğitim müdürlüklerinin yanı sıra, belediye ve hatta müftülük personelleri görev yapıyor. Ekipler, özellikle maske, mesafe, izolasyon, hijyen gibi ihlallerde, gerekirse hukuki yaptırımlarda da bulunabiliyor.

31.08.2020Gündem
Deniz polisinden Adalar çevresinde deniz taksi denetimi

Deniz polisinden Adalar çevresinde 'deniz taksi' denetimi

ADALAR'a ziyaretlerin arttığı yaz aylarında 'deniz taksi' olarak hizmet veren teknelere rağbet arttı. Bu tekneler özellikle Pendik, Kartal, Maltepe ve Adalar arasında yolcu taşımacılığı yapıyor. Çoğunun yolcu taşıma belgesi olmayan tekneler zaman zaman kazalara karışıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri, 'deniz taksi' olarak adlandırılan teknelere yönelik denetim gerçekleştirdi. Pendik'ten hareket eden deniz polisleri Adalar çevresinde yolcu taşımacılığı yapan teknelerin yanına yanaşarak evrakları kontrol etti. Polis ekipleri ayrıca teknedeki yolcu sayısına bakarak, sosyal mesafe ve maske kurallarını da denetledi. Büyükada iskelesine yanaşan deniz polisleri de içinde yolcuların olduğu diğer motor ve teknelerde de denetim gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında yolcu taşıma yetkisi olmadığı tespit edilen tekneler deniz polisleri tarafından ilgili kurumlara bildiriliyor.

24.08.2020Gündem
Çağdaş minyatür

Çağdaş minyatür

Pera Müzesi’nde açılan ‘Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür’ sergisi bu geleneksel sanatın teorik potansiyelini vurgulamakla kalmıyor, bir sanat formu olarak yeniden ele alınmasına alan açıyor. Serginin en önemli yanı, minyatürü nostaljik bir biçim olmaktan çıkarıp sorular soran, eleştiren ve tartışmaya olanak sağlayan bir düzleme taşıması.

21.08.2020Kitap Sanat
Büyük denetim; uzak dur, maskesiz çıkma

Büyük denetim; uzak dur, maskesiz çıkma

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında dün ülke genelinde COVID-19 denetimleri gerçekleştirildi.

20.08.2020Gündem
Doğu Anadoludaki 7 ilde Kovid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı

Doğu Anadolu'daki 7 ilde Kovid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Tunceli'de, İçişleri Bakanlığınca "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Türkiye genelinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı.

19.08.2020Gündem
Edirne’de koronavirüs denetimi

Edirne’de koronavirüs denetimi

EDİRNE’de, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinin ardından kent genelinde koronavirüs denetimleri yapıldı.

19.08.2020Gündem
Koronavirüse karşı 5 altın kural

Koronavirüse karşı 5 altın kural

Artan koronavirüs vakaları yüzünden devlet 21 Eylül’de okulları açabilmek için seferber olmuşken en basit ‘maske-mesafe’ kuralına bile tam olarak uyulmaması yeniden alarm zillerini çaldırdı. Uzmanlar koronavirüsten uzak tutacak 5 altın kuralı bir kez daha hatırlattı.

19.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Tüm illere genelge gönderildi Vali ve Belediye Başkanları bizzat katılacak...

Son dakika haberi... Tüm illere genelge gönderildi! Vali ve Belediye Başkanları bizzat katılacak...

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, “Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede, yarın ülke genelinde yapılacak denetimlerin tüm il ve ilçelerde vali, kaymakamların koordinesinde, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik gibi) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından yapılacağı kaydedildi.

18.08.2020Gündem
Deniz taksiler Haliçte çürüyor... Fadıl Akgündüz döneminde operasyon durdu

Deniz taksiler Haliç'te çürüyor... 'Fadıl Akgündüz döneminde operasyon durdu'

İstanbul'da deniz ulaşımını rahatlamak amacıyla başlatılan deniz taksi projesinde amaca ulaşılamadı. 2012 yılından beri Haliç Köprüsü'nün dibinde atıl halde bulunan taksiler kaderine terk edildi. Taksilerin kimi battı, kimi de paslanarak çürümeye başladı. Projenin başında yer alan Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletme A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı Alphan Manas, "2012 yılında deniz taksi operasyonunu Fadıl Akgündüz'e devrettik. Onun döneminde sayılar artırıldı, tekne değişikliğine gitmek istediler. Çünkü karlı bir operasyon değildi. Fadıl bey döneminde operasyon durdu" dedi.

12.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Koronavirüste sonbahar kuralları: Eylülün ikinci yarısından itibaren yine uygulanabilir...

Son dakika haberi: Koronavirüste sonbahar kuralları: Eylülün ikinci yarısından itibaren yine uygulanabilir...

Yaz aylarındaki rehavet ve bayram tatili nedeniyle yeniden artan vakaların önüne geçmek için yeni kuralların gelmesi bekleniyor. Buna göre nisanda alınan bir dizi önlemin benzerleri, eylülden itibaren yine uygulanabilir.

11.08.2020Gündem
Ankarada taksilerde şeffaf panel uygulaması

Ankara'da taksilerde şeffaf panel uygulaması

ANKARA Büyükşehir Belediyesi'nce pandemi döneminde halkın ve taksicilerin sağlığının korunması amacıyla taksilere şeffaf panel uygulaması başlatıldı.

10.08.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soylu: Tüm Türkiyede yüksek yoğunluklu denetim gerçekleştireceğiz

Son dakika... Bakan Soylu: Tüm Türkiye'de yüksek yoğunluklu denetim gerçekleştireceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Salı günü tüm Türkiye'de koronavirüs tedbirleri ile ilgili yüksek yoğunluklu bir denetleme gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu. Öte yandan, İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, “Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge gönderdi.

10.08.2020Gündem
En üst düzey denetim

En üst düzey denetim

Türkiye genelinde dün, şu ana kadarki en büyük koronavirüs denetimi yapıldı. İçişleri Bakanı Soylu, Bakan Yardımcısı Ersoy, 81 ilin valileri, kaymakamlar ve belediye başkanları ile askeri yetkililer de sokak sokak gezerek denetime çıktı.

7.08.2020Gündem
Benim babam doktor dedi ceza yemekten kurtulamadı

'Benim babam doktor' dedi ceza yemekten kurtulamadı

Beşiktaş'ta yapılan denetimde köpeğini gezdiren ve maskesiz olduğu görülen bir kadın, polise "Köpeğim dışkı yaptı yanımda poşet olmadığı için onu maskemle almak zorunda kaldım" dedi. Maskeyi koluna takarak yürürken polis tarafından durdurulan bir kişi de "Benim babam doktor" dedi. Kişiler ceza yemekten kurtulamadı.

6.08.2020Haber
Çanakkalede koronavirüs denetimi

Çanakkale'de 'koronavirüs' denetimi

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın dün yayımladığı genelge sonrası kontrollü sosyal hayat döneminde 'Sağlık için, hepimiz için' sloganıyla Çanakkale'de koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Vali İlhami Aktaş da kordonboyunda iş yerlerindeki denetimlere katılarak, esnaf ile vatandaştan sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.

6.08.2020Gündem
İzmirde protokolün katılımıyla koronavirüs denetimi

İzmir'de protokolün katılımıyla koronavirüs denetimi

İZMİR'in Balçova ilçesinde, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen 'Koronavirüs Denetimleri' konulu genelge kapsamında İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve beraberindeki protokol üyelerinin katılımıyla iş yerleri denetlendi. Kurallara riayet edilmesi gerektiğini belirten Vali Köşger, "Beach club ve plajlarda sosyal mesafe kuralına, hijyene ve maskeye uyulmadığı hususu birkaç gündür gündemimizde. Çeşme'de bu konuyla ilgili uygulama yapılan mekanlar oldu. Kurallara uyalım, maskemizi takalım, sosyal mesafeyi ayarlayıp hayatımıza devam edelim" dedi.

6.08.2020Gündem
Babam doktor bahanesi de cezadan kurtaramadı

'Babam doktor' bahanesi de cezadan kurtaramadı!

Beşiktaş'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde Beşiktaş'ta yapılan denetimde köpeğini gezdiren ve maskesiz olduğu görülen bir kadın, polise "Köpeğim dışkı yaptı yanımda poşet olmadığı için onu maskemle almak zorunda kaldım" dedi. Maskeyi koluna takarak yürürken polis tarafından durdurulan bir kişi de "Benim babam doktor" dedi. Kişiler ceza yemekten kurtulamadı.

6.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soylu: Yarın en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz

Son dakika haberler... Bakan Soylu: Yarın en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından "Yarın, tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu.

5.08.2020Haber

Yazar Sonuçları

Gökçeada’da bitmeyen yaz 

Ülkemizde güneşin son battığı yer, yeşilin ve mavinin özgür dünyası Gökçeada Eylül ve Ekim aylarında Ege’de yazdan kalma günleri yaşamak için ideal adres. Gökçeada - İmroz son yıllarda “Kuzey Ege turizminde ben de varım“ diyor ve sakin doğayla içiçe bir tatil kaçamağı için ziyaretçilerini bekliyor.

12.10.2020

Olmak ya da Olmamak.. Beyrut

Dünya bir taraftan koronavirüs salgını ile uğraşa dursun, gündem hafta başında bir anda Lübnan’ın başkenti Beyrut’un liman bölgesinde yaşanan korkunç patlama ile sarsıldı.

14.08.2020

Bu lafım da bize kardeşim: Yeni gelen Çeşme Kaymakamı plajlara baskın mı yapsın?

Çeşme Kaymakamı plajlardaki sosyal mesafesizlik nedeniyle alındı... Tamam...

8.08.2020