EKSTRA
MENÜ

Suudi Kraliyet Ailesi

Suudi Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suudi Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 293 Suudi Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

Suudi Kraliyet Ailesi Haberleri

Kaşıkçı raporu açıklandı: Emri Prens Selman verdi

Kaşıkçı raporu açıklandı: Emri Prens Selman verdi

ABD, Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın ölümüyle Suudi Veliaht Prens Muhammed’i ilişkilendiren raporu yayınladı. Raporda Prens Selman’ın Kaşıkçı’nın İstanbul’da yakalanması ya da öldürülmesine yönelik operasyonu onayladığı belirtildi.

27.02.2021Dünya
Körfez’de taht oyunları kızışıyor: Krallar hasta

Körfez’de taht oyunları kızışıyor: Krallar hasta

Koronavirüs salgını ve çakılan petrol fiyatları nedeniyle çifte krizle mücadele eden Körfez bölgesinde önce Kuveyt Emiri sonra da Suudi Arabistan Kralı hastaneye kaldırıldı. 80 yaş üstü iki liderin hastalığı taht kavgalarıyla ilgili tartışmaları da alevlendirdi.

21.07.2020Dünya
Korona virüs, Suudi Kraliyet ailesinde yayılıyor

Korona virüs, Suudi Kraliyet ailesinde yayılıyor

Suudi kraliyet ailesinin 150 üyesinde korona virüs tespit edildiği açıklandı.

9.04.2020Dünya
Bezos’a MBS’den ‘mobil hack’ iddiası

Bezos’a MBS’den ‘mobil hack’ iddiası

BİRBİRİNDEN oldukça uzak görünen iki ismin adının karıştığı enteresan bir iddia, dünya gündemini karıştırdı.

23.01.2020Dünya
İki eski Twitter çalışanı Suudi Arabistan adına casuslukla suçlanıyor

İki eski Twitter çalışanı Suudi Arabistan adına casuslukla suçlanıyor

Sosyal medya platformu Twitter'ın iki eski çalışanı, aralarında Suudi hükümetine muhalif isimlerin de olduğu kişiler hakkında Suudi Arabistan'a para karşılığı bilgi sızdırmakla suçlanıyor.

7.11.2019Teknoloji
Arap playboy’ların gizli yaşamı

Arap playboy’ların gizli yaşamı

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Şarika’da tahtın vârisi olarak gösterilen Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi, geçen hafta Londra’nın en pahalı semtlerinden birindeki dairesinde düzenlenen seks ve uyuşturucu partisinin ardından ölü bulundu. Bu trajik son, kimi Arap prenslerinin neden olduğu daha önceki vakaları da hatırlattı.

Suudi Prens’ten ABD’ye çekilme eleştirisi

Suudi Prens’ten ABD’ye çekilme eleştirisi

Suudi Kraliyet Ailesi’nin üst düzey üyelerinden Prens Turki el-Faysal, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesinin olumsuz etki yaratacağını savundu.

14.01.2019Dünya
ABD basını hedefe Trump ve Selmanı oturttu

ABD basını hedefe Trump ve Selman'ı oturttu

ABD'nin Washington Post gazetesinde yayımlanan makalede, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın pozisyonunun zayıflamasının Suudi Arabistan'da ve Ortadoğu'da istikrarı artıracağı değerlendirmesi yapıldı. USA Today ise cinayetin yedinci haftasında Trump yönetiminin bu cinayete karşı hala tutarlı bir cevap veremediğini, oluşan dış politika krizine çözüm aradığını yazdı.

20.11.2018Dünya
Suikast timini Veliaht Prensin danışmanı yönetiyordu iddiası

Suikast timini Veliaht Prens'in danışmanı yönetiyordu iddiası

Wall Street Journal, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın basın danışmanlığını yapan Suud el-Kahtani'nin Kaşıkçı'nın öldürülmesi için İstanbul'a gönderilen suikast timinin yöneticisi olduğunu ileri sürdü.

3.11.2018Dünya
Kral’ın kardeşi Riyad’a geri döndü

Kral’ın kardeşi Riyad’a geri döndü

SUUDİ gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi sonrasında Suudi Kraliyet Ailesi’nde şimdiye kadarki en kayda değer gelişmenin yaşandığını belirten Amerikan New York Times gazetesi, altı yıldır daha çok Londra’da yaşayan ve ülkeye dönmekten kaygı duyan Kral Selman’ın hayattaki tek öz kardeşi Prens Ahmed bin Abdülaziz’in ülkeye döndüğünü yazdı.

31.10.2018Dünya
Kremlinden ABDye nükleer anlaşma yanıtı

Kremlin'den ABD'ye nükleer anlaşma yanıtı

Kremlin, nükleer silah anlaşmasından çekilme niyetini duyuran ABD ve Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23.10.2018Dünya
Tüm oklar ona döndü: Dikkat çeken detaylar

Tüm oklar ona döndü: Dikkat çeken detaylar

Suudi gazeteci ve Washington Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kayboluşuyla haberlere yer veren ABD ve Fransız basını, son günlerde tüm okları Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a çevirerek, eleştirel yayınlar yapmaya başladı. Öte yandan İngiliz dış istihbarat servisi MI6’nın eski başkanı John Sawers, delillerin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi emrinin çok büyük ihtimalle Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından verildiğini gösterdiğini söyledi.

19.10.2018Dünya
Suudi medya kuruluşu MBCnin dizi yasağı Türkiye karşıtlığını körükledi

Suudi medya kuruluşu MBC'nin dizi yasağı 'Türkiye karşıtlığını körükledi'

Dubai merkezli Suudi medya grubu MBC'nin Türk dizilerinin programlarının tamamından kaldırma kararı, Arap dünyasının bu dizilere duyduğu hayranlık göz önüne alındığında şaşırtıcı bir karar.

13.03.2018Dünya
‘Türk dizileri Ortadoğu’nun son kurbanı’

‘Türk dizileri Ortadoğu’nun son kurbanı’

Merkezi Dubai’de bulunan ve Suudi Kraliyet Ailesi üyelerinin de hissedarları arasında olduğu belirtilen MBC Grubu, Türk dizilerinin 1 Mart itibarıyla yayından kaldırıldığını açıkladı. MBC Başkanı Velid el-İbrahim, Suudi Arabistan’da yolsuzluk suçlamasıyla Ritz Carlton otelinde tutulan prens ve işadamları arasındaydı. AP ajansı, kararın el-İbrahim’in salıverilmesi sonrasına gelmesine dikkat çekti.

5.03.2018Dünya
Suudi prens ve prensesler Bodrum’da tatilde

Suudi prens ve prensesler Bodrum’da tatilde

Bodrum'a 75 metrelik süper lüks yatla gelen Suudi kraliyet ailesine mensup prens ve prensesler, cennet kentin tadını çıkarmaya başladı. Jet-ski yapıp bir beach club’ta eğlenmeye giden kraliyet ailesi mensuplarına, korumalar jet-ski ve zodyak botlarla eşlik ederken, yata kimse yaklaştırılmadı. Akşam Yalıkavak’taki ünlü bir restoranda yemeğe giden ailenin gelen 5 bin 280 Euro’luk hesaba 500 Euro bahşiş bırakarak ayrıldıkları belirtildi.

1.07.2017Gündem
Suudi prens lüks yatla Bodrumda

Suudi prens lüks yatla Bodrum'da

DÜNYA’nın en pahalı kiralık yatlarından biri olan ve 4 gün önce Bodrum’a demirleyen İngiliz bayraklı mega lüks yat ’Solandge’nin sır gibi saklanan konuklarının Suudi Arabistan Prensi Nawaf Al Saud, yakınları ve konukları olduğu ortaya çıktı. Prens Nawaf bin Abdulaziz Al Saud ve beraberindekiler, Hacımehlem Koyu’nda su sporları yapıp, yatın güvertesinde 10 mankenle çalan müzikler eşliğinde dans edip eğlendi. Suudi Kraliyet ailesi, akşam yemeğini ise Yalıkavak Mahallesi’ndeki lüks bir restoranda yerken, bin euro bahşiş bıraktı

11.07.2016Haber
Suudi prens lüks yatla Bodrumda

Suudi prens lüks yatla Bodrum'da

DÜNYA’nın en pahalı kiralık yatlarından biri olan ve 4 gün önce Bodrum’a demirleyen İngiliz bayraklı mega lüks yat ’Solandge’nin sır gibi saklanan konuklarının Suudi Arabistan Prensi Nawaf Al Saud, yakınları ve konukları olduğu ortaya çıktı. Prens Nawaf bin Abdulaziz Al Saud ve beraberindekiler, Hacımehlem Koyu’nda su sporları yapıp, yatın güvertesinde 10 mankenle çalan müzikler eşliğinde dans edip eğlendi. - Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)

10.07.2016Gündem
’Solandge’nin konukları Suudi Kraliyet Ailesi’ymiş

’Solandge’nin konukları Suudi Kraliyet Ailesi’ymiş

DÜNYA’nın en pahalı kiralık yatlarından biri olan ve 4 gün önce Bodrum’a demirleyen İngiliz bayraklı mega lüks yat ’Solandge’nin sır gibi saklanan konuklarının Suudi Arabistan Prensi Nawaf Al Saud, yakınları ve konukları olduğu ortaya çıktı.

10.07.2016Gündem
Ve Suudiler kabul etti: Malezya Başbakanı Rezaka bağış yaptık

Ve Suudiler kabul etti: Malezya Başbakanı Rezak'a bağış yaptık

İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için İstanbul’da bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil bin Ahmed el-Cübeyr, Riyad Yönetimi’nin Malezya Başbakanı Necip Rezak'a bağış yaptığını kabul etti.

15.04.2016Dünya
Devlet parasını lükse harcadılar

Devlet parasını lükse harcadılar

Wall Street Journal gazetesi, soruşturma belgelerini kaynak göstererek yolsuzlukla suçlanan Malezya Başbakanı’nın paraları nereye harcadığını yazdı. Başbakan ve eşi, sadece Hawaii’deki Fransız moda evi Chanel’in mağazasında 130.625 dolar, mücevher dükkânında 750 bin dolar harcamış.

31.03.2016Dünya
Londra’daki gizemli milyarder bulundu

Londra’daki gizemli milyarder bulundu

Geçen günlerde altın kaplama otomobilleriyle Londra’da fırtına gibi esen Arap milyarderin kimliği belli oldu.

30.03.2016Ekonomi
Malezya Başbakanı aklandı ‘Yolsuzluk değil, bağış’

Malezya Başbakanı aklandı ‘Yolsuzluk değil, bağış’

Banka hesabına gönderilen 681 milyon dolardan dolayı istifası istenen Malezya Başbakanı Necip Rezak aklandı. Başsavcı Muhammed Apandi Ali paranın Suudi Kraliyet Ailesi’nden “kişisel bir hediye” olduğunu söyledi.

26.01.2016Dünya
Malezya Başbakanı Necip Rezak yolsuzluk suçlamalarından aklandı

Malezya Başbakanı Necip Rezak yolsuzluk suçlamalarından aklandı

Malezya Başbakanı Necip Rezak, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarından aklandı. Associated Press'in haberine göre; Malezya Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Necip'in banka hesabındaki 681 milyon doların "Suudi Kraliyet Ailesi tarafından bağış olarak gönderildiği" belirtildi.

26.01.2016Dünya
Suudi kraliyet ailesi oteli kapatıp, bahçesine çadır kurdurdu

Suudi kraliyet ailesi oteli kapatıp, bahçesine çadır kurdurdu

SUUDİ Arabistan Kraliyet ailesinden Emir Khalid Bin Seaidan, 4 eş ve çok sayıda çocuğunun da yer aldığı 37 kişilik ailesiyle Bolu Abant Tabiat Parkı’nda göl kenarında bulunan oteli kapatarak bahçesine çadır kurdururken, otele erkeklerin girmesi de yasaklandı.

2.08.2014Gündem
Suudi Prenses Sara Al Amoudi davası devam ediyor

Suudi Prenses Sara Al Amoudi davası devam ediyor

İngiltere’de multimilyarder bir Suudi Arabistan Prensesi olduğunu ve Londra’da emlak yatırımı yapacağını iddia ederek iki emlakçının 14 milyon sterlin (yaklaşık 41 milyon TL) değerindeki altı lüks dairesini üzerine geçirttiği iddiasıyla yargılanan Sara Al Amoudi’nin şimdi de Etiyopya asıllı bir fahişe olduğu iddia edildi.

24.07.2013Gündem
Champ Elysees’de film gibi intihar

Champ Elysees’de film gibi intihar

Fransa, Suudi kraliyet ailesi üyesi olan eski sevgilisi Prens Sattam El Saud’la velayet kavgası yaşayan Candice Cohen-Ahnine’in (35) perşembe günkü gizemli intiharını konuşuyor.

20.08.2012Gündem
Bahreynde hükümetle Şii muhalefet görüşmelere başladı

Bahreyn'de hükümetle Şii muhalefet görüşmelere başladı

Bahreyn'de yönetimle Şii muhalefet arasında uzlaşma görüşmelerinin dün başladığı bildirildi.

6.07.2011Gündem
Daha fazla yaşlanamadı

Daha fazla yaşlanamadı

Suudi Arabistan asıllı, 1957 doğumlu Usame bin Ladin, yaşlılığını göremeden saklandığı evde can verdi.

2.05.2011Gündem
İran Bahreyn Büyükelçisini geri çevirdi

İran Bahreyn Büyükelçisini geri çevirdi

İran, Şii göstericilerin öldürülmesini protesto için Bahreyn Büyükelçisini geri çağırdı.

16.03.2011Gündem
Suudi Prensten Kral Abdullaha reform uyarısı

Suudi Prens'ten Kral Abdullah'a reform uyarısı

Suudi Prens Talal bin Abdülaziz, Mısır ve Tunus'takine benzer bir sonla karşılaşılmaması için Suudi Arabistan Kralı Abdullah'a uyarılarda bulundu.

19.02.2011Dünya
Eşcinsel Suudi diplomat ABDden sığınma istedi

Eşcinsel Suudi diplomat ABD'den sığınma istedi

Amerikan NBC televizyonu, Suudi bir diplomatın, eşcinsel olduğu ve Yahudi bir kadınla dostluğu bulunduğu için ABD'den sığınma hakkı istediğini bildirdi.

12.09.2010Dünya
5 yıldızlı cinayet

5 yıldızlı cinayet

Londra’da beş yıldızlı bir otelde bir Suudi erkeğin cesedi bulundu. Cinayet şüphelisi olarak bir Suudi prens sorgulanıyor.

17.02.2010Dünya
Prenses’in recm korkusu

Prenses’in recm korkusu

Ülkesinde yaşlı bir adamla evli olan ama bir İngiliz’den hamile kalan Suudi Prenses’i recm edilme korkusu sardı. Bu korku yüzünden İngiltere’den siyasi sığınma hakkı kazanan prenses, babası ve kocasının politik bağlantılar kullanarak, kendisini öldürtmesinden veya ülkesine götürülüp taşlanarak katledilmekten korkuyor.

4.10.2009Dünya
Suudi Prensi El Kaide öldürecekti

Suudi Prens'i El Kaide öldürecekti

El Kaide, ABD'nin desteğindeki Suudi Kraliyet Ailesi'nden birini ilk kez hedef aldı. Kraliyet şokta. Suudi Arabistan'da, İçişleri Bakanının güvenlik işlerinden sorumlu yardımcısı Prens Muhammed bin Nayef'in uğradığı bombalı saldırıyı El Kaide'nin Suudi kanadı üstlendi. Prens'in sol elinin orta parmağı kırıldı hafif yandı.

29.08.2009Dünya
Recmden kaçtı

Recmden kaçtı

Evli Suudi prensesin bir İngiliz'den gayrımeşru çocuğu olunca 'taşlanma korkusu"ndan ülkeyi terk etti.

20.07.2009Dünya
Toprak Mansion’ı Nazarbayev almış

Toprak Mansion’ı Nazarbayev almış

Halis Toprak’ın Londra’daki malikanesini 94 milyon dolara satın alan Kazakistanlı iş kadını Huriye Peramam’ın paravan alıcı olduğu ileri sürülüyor. Kazakistan’ın eski KGB şefi Alnur Musayev’in iddiasına göre Kazakistan lideri Nazarbayev, petrol ve gazdan yaptığı serveti gizlice bu malikaneye yatırdı.

9.11.2008Dünya
’Kral villa’ ile zengin turist avı

’Kral villa’ ile zengin turist avı

Antalya’daki lüks oteller yeni kurmaya başladıkları ’kral villa’larla zengin turist avına çıktı.

4.03.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

İdlib'de mutabakat

Moskova’da yapılan Erdoğan-Putin görüşmesinin anlaşma ile sonuçlanması ve Türkiye ile Rusya arasında 3 maddelik yeni bir İdlib mutabakatının imzalanması hemen hemen bütün Dünya’ya rahat bir “nefes” aldırdı.

12.03.2020

Silah sanayi ve dış politika

Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinden 6 ay kadar bir zaman geçmesine rağmen konu Suudi Arabistan’ı olumsuz şekilde etkilemeye ve uluslararası toplumun tepkisini Riyad üzerinde toplamaya devam ediyor.

12.03.2019

Dış politika gelişmeleri ve Kaşıkçı cinayeti

Geçen hafta dış politika alanında arka arkaya önemli gelişmeler oldu. Dikkatler doğal olarak Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’ye gelmesi nedeniyle Türkiye-Rusya ilişkileri üzerindeydi. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise ABD’de idi. New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Vaşington’da ise ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüştü.

22.11.2018

Arabistan çöllerinde moda rüzgârı esiyor

Bir yandan dünyadaki yasaklar, baskılar, ayrımcılıklar tavan yaparken, yayıncılık dünyasındaysa cesur girişimler gözleniyor.

11.03.2017

El Millonario Turco

Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk, İspanya’ya yaptığı yatırımlarla ülkenin en büyük yatırımcılarından biri oldu. El Espanol ve El Confidencial gibi gazete ve internet siteleri, işadamından “El Millonario Turco” (Milyoner Türk) diye bahsediyor.26.01.2017 14:38

27.01.2017

Kraliyet ailesinin Beren heyecanı

Kenan Doğulu, önceki gün Bodrum’daki Caresse Otel’de sahneye çıktı. Doğulu’yu izlemek isteyenler kişi başı 1250 lira ödedi.

22.08.2016

Suudi Arabistan blöf mü yapıyormuş?

ÖNCEKİ gün ABD Hazinesi, 1974’den beri perdelediği bir bilgiyi açıkladı.

17.05.2016

Türkiye’nin geleceği ve koalisyon tartışmaları

YARIN AKP ve CHP liderleri nihai bir karar için bir araya geliyor. Bu süreci siyaset sosyoloğu Serdar Taşçı hoca ile konuşuyoruz:

8.08.2015