EKSTRA
MENÜ

Sürücü Kursu

Sürücü Kursu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sürücü Kursu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 670 Sürücü Kursu haberi bulunmuştur.

Sürücü Kursu Haberleri

Ehliyet alacaklar dikkat O sınav kaldırıldı

Ehliyet alacaklar dikkat! O sınav kaldırıldı

Motorlu taşıt sürücüleri kursu tarafından sınava girebilecek düzeye ulaştığına karar verilen kursiyerler için sınavdan önce yapılan ön sınav kaldırıldı.

19.10.2017Ekonomi
Suudi Arabistanda bir ilk: Kadınlar için sürücü kursu

Suudi Arabistan'da bir ilk: Kadınlar için sürücü kursu

Suudi Arabistan'da kadınların araba kullanılmasına izin verilmesinin ardından yeni bir adım geldi. Prenses Nura Bint Abdurrahman Üniversitesi kadınlar için bir sürücü okulu açılacağını duyurdu.

1.10.2017Dünya
Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak Direksiyon sınavından geçmek için kaç puan almak gerekiyor

Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? Direksiyon sınavından geçmek için kaç puan almak gerekiyor?

Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak sorusu binlerce sürücü adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. 10 Ağustos Perşembe günü açıklanan ehliyet sınav sonuçlarının ardından, direksiyon sınavına girmeye hak kazanan adaylar, sınavın gerçekleşeceği tarihi araştırmaya başladılar. Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. Peki, direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? Direksiyon sınavından geçmek için kaç puan almak gerekiyor?

11.08.2017Gündem
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı... Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir MTSKS-3 sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı... Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? MTSKS-3 sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları binlerce sürücü adayı tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, sonuç sorgulama için MEB'in resmi internet sitesine giren adaylar, sonuçlarla ilgili bir duyuru göremediler. Ehliyet sınav sonuçları, adayların gittikleri sürücü kursları tarafından duyuruldu. Peki, ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrebilir? İşte, MTSKS-3 sonuçları.

10.08.2017Gündem
Ehliyet sınavı çıkmış sorular Ehliyet soruları sınav öncesi rağbet görüyor

Ehliyet sınavı çıkmış sorular! Ehliyet soruları sınav öncesi rağbet görüyor

Ehliyet sınavı çıkmış sorular, sürücü adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Trafiğe çıkabilmek için ön şartlardan birisi olan sürücü belgesini almak için 29 Temmuz tarihinde sınava girecek olan adaylar, sınav öncesinde geçmiş dönemlere ait çıkmış ehliyet sınav sorularını çözerek ön hazırlık gerçekleştirecek. İşte, merakla araştırılan daha önceki sınavlarda adayların kitapçıklarında yer alan çıkmış ehliyet soruları

28.07.2017Gündem
Ehliyet sınavı çıkmış sorular sayfası

Ehliyet sınavı çıkmış sorular sayfası

MTSAS-3 sınavı öncesinde en çok araştırılan konulardan biri de ehliyet sınavı çıkmış soruları oldu. Trafiğe çıkma hakkı elde etmek isteyen vatandaşların katılım sağlayacağı 29 Temmuz ehliyet sınavı öncesi, çıkmış ehliyet sınavı soruları online sistem üzerinden incelenebiliyor. İşte ehliyet sınavı çıkmış sorular sayfası!

28.07.2017Gündem
Ehliyet sınavında kağıt ve kaleme son

Ehliyet sınavında kağıt ve kaleme son

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 2018'den itibaren tüm illerde "e-sınav" salonlarının faaliyete geçmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı sona erecek, adaylar soruları bilgisayar üzerinde yanıtlayacak.

14.06.2017Eğitim
Ehliyet alacaklar dikkat Sınav yöntemi değişiyor

Ehliyet alacaklar dikkat! Sınav yöntemi değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2018'den itibaren tüm illerde "e-sınav" salonlarının faaliyete geçmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı sona erecek, adaylar soruları bilgisayar üzerinde yanıtlayacak.

14.06.2017Ekonomi
Bir bonzai dramı da Kayseriden...

Bir bonzai dramı da Kayseri'den...

Kayseri Cumhuriyet Meydanında bonzai kullandığı öne sürülen genç, yarı baygın halde bulundu.

13.06.2017Gündem
Taban fiyat uygulamasına uymayan sürücü kursuna ceza yağdı

Taban fiyat uygulamasına uymayan sürücü kursuna ceza yağdı

Taban fiyat uygulamasına uymayan sürücü kursu dönem kapatma ve 15 bin lira para cezasına çarptırıldı.

15.05.2017Ekonomi
Şiirin sesi olacaktın

'Şiirin sesi olacaktın'

Ankara’da balkondan düşüp, ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede bir hafta sonra yaşamını yitiren tiyatro oyuncusu 26 yaşındaki Tuğçe Şener’in cenazesi Muğla’nın Bodrum ilçesinde Nüfus Müdürlüğü’nde şef olarak görev yapan annesinin isteği üzerine bu ilçeye getirilip, gözyaşları içinde toprağa verildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun Facebook sayfasında, "Sevgili Tuğçe; Bu akşam yapmayı planladığımız şiir dinletimizde, 4 Nisan’da yolladığın bu umut dolu şiirin sesi olacaktın" denildi.

26.04.2017Gündem
Son dakika... Jet Fadıl tahliye edildi, ilk cümlesi bu oldu

Son dakika... 'Jet Fadıl' tahliye edildi, ilk cümlesi bu oldu

Yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz 21 Aralık 2015 tarihinden beri tutuklu yargılandığı davada tahliye edildi. Tahliye kararının ardından Akgündüz, 21.20 sıralarında tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden salıverildi. Akgündüz’ü kapıda yakınları karşıladı. Yakınlarına sarılan Akgündüz çıkışta, "Doğu hayat bulacak, Türkiye kalkınacak" dedi.

28.03.2017Ekonomi
Sürücü kursları ile ilgili yeni karar

Sürücü kursları ile ilgili yeni karar

Sürücü kurslarına nüfus şartı geldi. Nüfusu 10 binin altında olan yerlerde kurs açılamayacak. 10 bin ila 20 bin nüfuslu yerlerde 1; 20-30 bin nüfuslu yerlerde 2; 30-50 bin arası yerlerde 3; 50 binden sonraki her 50 bin nüfus için ise 3 kurs açılmasına izin verilecek. Düz vitesli araçla ehliyet almak için başvuran ancak dört sınavda da başarılı olamayan kursiyere ise yeni fırsat geliyor.

7.03.2017Ekonomi
Yabancı uyruklular özel okul ortağı olamayacak

Yabancı uyruklular özel okul ortağı olamayacak

TBMM'de kabul edilen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanunu'na göre, özel okul ve diğer özel öğretim kurumlarındaki yabancı uyruklu gerçek veya tüzel kişilerin ortaklığı sona erdirilecek.

9.12.2016Eğitim
MHPli eski milletvekili adayı başından vurulmuş olarak bulundu

MHP'li eski milletvekili adayı başından vurulmuş olarak bulundu

MHP'den bir dönem milletvekili adayı olan Ali Derindağ, Kağıthane'deki iş yerinde kafasından silahla vurulmuş olarak bulundu. Polis Derindağ'ın intihar ettiği ihtimali üzerinde duruyor.

6.12.2016Gündem
Şevket Hoca kızdırdı

'Şevket Hoca' kızdırdı

Bir kahve markasının ürün reklamındaki ‘Eşofmanlı Şevket Hoca’nın ‘Bakkaldan alınan ehliyet yuvaya geri döndü’ sözü, sürücü kurslarının tepkisine neden oldu. Antalya Sürücü Kursları Çalışanları Dernek Başkanı Hakan Akan, bu sözle 3 bin 500 sürücü kursundaki yaklaşık 40 bin personelinin işi ve emeğinin hiçe sayıldığını iddia etti.

8.11.2016Magazin
Direksiyon sınavında kaza

Direksiyon sınavında kaza

Ehliyet almak için kursa giden kadın direksiyon dersinde otomobilin hakimiyetini sağlayamayınca öndeki otomobile çarptı. O anlar araç kamerasına saniye saniye böyle yansıdı.

12.10.2016Haber
Fransadaki sürücü kursunda kadınlara ayrı sınıf uygulaması tartışma yarattı

Fransadaki sürücü kursunda kadınlara ayrı sınıf uygulaması tartışma yarattı

Fransa’da bir sürücü kursunun kadınlar için ayrı sınıf oluşturmak istemesi ve bu yöndeki sosyal medya reklamları tepki çekti.

20.08.2016Dünya
14 Mayıs Ehliyet sınavı giriş yerleri nasıl sorgulanır

14 Mayıs Ehliyet sınavı giriş yerleri nasıl sorgulanır?

Ehliyet sınavı giriş yerleri nasıl sorgulanır? son günlerin en çok merak edilen konularından biri oldu... 14 Mayıs Ehliyet sınavı için heyecan dorukta. Cumartesi günü yapılacak olan Ehliyet sınavı giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar kayıtlı oldukları sürücü kursundan ehliyet sınavı giriş yeri belgelerini temin edebilirler. İşte Ehliyet sınavı ile ilgili ayrıntılar

12.05.2016Gündem
Kızı için Almanyada taksici oldu

Kızı için Almanya'da taksici oldu

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan Ayşe Işık Poyraz, taksi şoförlüğü gibi zor bir mesleği tercih ediyor. Poyraz, "19 yaşında okuyan kızımın geleceği için çalışmak istiyorum" diyor.

4.05.2016Dünya
Direksiyon sınavından kalınca müdürün yanağını ısırdı

Direksiyon sınavından kalınca müdürün yanağını ısırdı

ANTALYA’da direksiyon sınavında başarısız olduğunu öğrenince sinirlerine hakim olamayan Muhammet Yücel, kursun müdürü Nazmi Acan’ı yüzünden ısırıp yaraladı.

1.05.2016Gündem
Kazanın kefareti: Ehliyeti sıfırlayacak

Kazanın kefareti: Ehliyeti sıfırlayacak

İzmir'de trafik kazasında yaraladığı kişiyle uzlaşmaya giden 22 yıllık taksi şoförü, mağdurun talebiyle fakir bir aileye yardım yapmayı ve sürücü kursuna yeniden yazılmayı kabul etti

8.04.2016Gündem
Adana’da para karşılığında öğretmen ataması yapan şebeke çökertildi

Adana’da para karşılığında öğretmen ataması yapan şebeke çökertildi

ADANA’da para karşılığında öğretmen ataması yaptığı belirlenen bir çete çökertildi. Çete lideri beden eğitimi öğretmeninin de aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınırken, bu kişilerin atamasını yaptığı 22 öğretmen de meslekten ihraç edildi.

30.03.2016Gündem