MENÜ

Suriyeli Çocuk

Suriyeli Çocuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli Çocuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.612 Suriyeli Çocuk haberi bulunmuştur.

Suriyeli Çocuk Haberleri

150 bin Suriyeli çocuk okul bekliyor

150 bin Suriyeli çocuk okul bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, ülke genelinde 150 bine yakın eğitime ulaşamamış Suriyeli çocuk olduğunu bildirdi.

9.01.2015Eğitim
Çöpe atılan meyve sebzeler Suriyeli çocukları sevindirdi

Çöpe atılan meyve sebzeler Suriyeli çocukları sevindirdi

ANTALYA Toptancı Hali’nde kilolarca sebze ve meyve, don nedeniyle pazar tezgahları yerine çöpe döküldü. Don yemiş marul, domates, salatalık gibi ürünler kentteki Suriyeli çocuklar tarafından alınarak, evlerine götürüldü.

9.01.2015Gündem
UNICEF Lazkiyeli Azizenin hikayesini dünyaya duyurdu

UNICEF Lazkiyeli Azize'nin hikayesini dünyaya duyurdu

Lazkiyeli 24 yaşındaki Azize Şeyho'nun Alzheimer hastası dedesi ve kardeşi ile Türkiye'ye gelişini, hemşire olmak için gösterdiği çabayı ve bir gün yeniden ülkesine dönme hayalini Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) dünyaya duyurdu.

13.01.2015Dünya
Çocuğa patates artığı dayağı

Çocuğa patates artığı dayağı

ŞİRİNEVLER Burger King’de müşteriden artan patatesleri masalardan topladığı iddiasıyla bir Suriyeli çocuk restoran müdürü tarafından tartaklandı. Olayın duyulmasının ardından restoran zinciri eleştiri yağmuruna tutuldu.

22.01.2015Gündem
İşte Türkiyeyi ayağa kaldıran görüntüler

İşte Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüler

ŞİRİNEVLER Burger King’de müşteriden artan patatesleri masalardan topladığı iddiasıyla bir Suriyeli çocuk restoran müdürü tarafından tartaklandı haberi Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Bu üzücü olayın görüntüleri ortaya çıktı. Show TV ana haber bülteninde yayınlanan görüntülerde olay tüm detaylarıyla görünüyor.

28.01.2015Haber
Türkiyeyi sarsan dayak olayında bir şok daha

Türkiye'yi sarsan dayak olayında bir şok daha!

ŞİRİNEVLER Burger King’de müşteriden artan patatesleri masalardantopladığı iddiasıyla bir Suriyeli çocuk restoran müdürü tarafındantartaklanmasının görüntüleri herkesi şok etmişti. Bu üzücü olayda şok bir gelişme daha yaşandı. Dayak yiyen Suriyeli Ömer'in annesi bu olaydan sonra çalıştığı işyerinden kovuldu.  İkinci kez yıkılan aile yetkililerden yardım istedi.

30.01.2015Haber
Türkiyeden evlat edinecekler

Türkiye'den evlat edinecekler

Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin, Hatay Altınözü’ndeki bir sığınmacı kampındaki iki yaşındaki çocuğu evlat edineceği öne sürüldü.

10.02.2015Dünya
İstanbul’da ‘Modern Suriye Okulu’

İstanbul’da ‘Modern Suriye Okulu’

Suriye’deki iç savaştan kaçarak İstanbul Avcılar’a yerleşen yaklaşık 15 bin Suriyelinin çocuklarına daha iyi eğitim verilebilmesi amacıyla 6 öğretmenin görev yaptığı okul açıldı. ‘Syrian Modern School’u (Modern Suriye Okulu) gezerek buradaki çalışmalarla ilgili bilgi alan Avcılar Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

8.03.2015Eğitim
UNICEF, Suriyede beşinci yılına giren iç savaşın bilançosunu çıkardı

UNICEF, Suriye'de beşinci yılına giren iç savaşın bilançosunu çıkardı

UNICEF’in iç çatışmaların beşinci yılına gireceği Suriye’deki çocuklarla ilgili hazırladığı rapor çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

12.03.2015Dünya
Suriye’de 5.6 milyon çocuk yardıma muhtaç

Suriye’de 5.6 milyon çocuk yardıma muhtaç

BİRLEŞMİŞ Milletler Çocuk Fonu UNICEF’in iç çatışmaların 5’inci yılına gireceği Suriye’deki çocuklarla ilgili hazırladığı rapor çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Buna göre 2 milyon çocuk halen Suriye’de çatışma hattında yaşam mücadelesi verirken, 2 milyon çocuk ise ülkelerini terk ederek mülteci konumuna düştü.

12.03.2015Dünya
4 yaşındaki Suriyeli çocuk tramvay altında kalarak öldü

4 yaşındaki Suriyeli çocuk tramvay altında kalarak öldü

BAĞCILAR’da Mareşal Çakmak Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki Yavuz Selim Tramvay Durağında Suriyeli uyruklu 4 yaşındaki Ahmet Hallo tramvay altında kaldı. Kolu ve bacağı kopan Hallo, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

29.03.2015Gündem
Tramvayın altında kalan Suriyeli çocuk öldü

Tramvayın altında kalan Suriyeli çocuk öldü

Bağcılar'da tramvayın altında kalan 4 yaşındaki Suriyeli çocuk hayatını kaybetti.

29.03.2015Gündem
Bursada dereye düşen Suriyeli çocuk kayboldu

Bursa'da dereye düşen Suriyeli çocuk kayboldu

Bursa'da akraba ziyaretine gittikleri evin yanındaki dereye düşen 6 yaşındaki Suriyeli çocuk kayboldu.

6.05.2015Gündem
AFAD Başkanı: 100 bin göçmen 24 saatte gelir

AFAD Başkanı: 100 bin göçmen 24 saatte gelir

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, iç savaşın sürdüğü Suriye’den yeni bir göç akınının yaşanabileceği uyarısı yaptı. Göç olması halinde ilk 24 saatte 100 bin kişi bekledikleri belirten Oktay, yaşanabilecek yeni göç hareketi için Kilis’te 55 bin kişilik kamp hazırlandığını açıkladı.

8.07.2015Gündem
Alkışlar Suriyeli minik kuklacılara

Alkışlar Suriyeli minik kuklacılara

İZMİR Alman Kültür Merkezi'nin Suriyeli çocuklar için hazırladığı "Öykümü Kuklamla Anlatıyorum" projesi, Konak Belediyesi Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen şenlikle sona erdi. Suriyeli çocuklar kukla oyunları gösterisi sundu.

15.07.2015Ege
Yüzmeyi de trafiği de bilmiyoruz

Yüzmeyi de trafiği de bilmiyoruz!

Bayramda tatilinde trafik kazalarında ve serinlemek için denizlere ve göllere giren kişilerin boğulması sonucu 100'den fazla kişi hayatını kaybetti. Bayram boyunca trafik kazalarında 71 kişi hayatını kaybederken Türkiye genelinde 39 kişi de boğularak can verdi. Felaket bilanço 'biz trafiği de yüzmeyi de bilmiyoruz' dedirtti.

20.07.2015Gündem
İzmirde esnaftan Suriyeli çocuğa dayak

İzmir'de esnaftan Suriyeli çocuğa dayak

İstanbul Şirinevler'deki Burger King’de müşteriden artan patatesleri masalardan topladığı iddiasıyla restoran müdürü tarafından dövülen Suriyeli çocuktan sonra bir dayak haberi de İzmir'den geldi. Bir lokantada yemek yiyen müşterilerin masalarına giderek mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnaf tarafından darp edildi.

21.07.2015Gündem
Suriyeli çocuğa esnaftan dayak

Suriyeli çocuğa esnaftan dayak

İzmir’de yemek yiyen müşterilerin masalarına giderek mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısına maruz kaldı. Burnu kanayan çocuğa çirkin saldırı objektiflere takıldı.

21.07.2015Gündem
Mendil satan Suriyeli çocuğa dayak

Mendil satan Suriyeli çocuğa dayak

Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin sayıları gün geçtikçe artarken,yoksulluk içinde büyüyen Suriyeli çocuklar da ekmek parası kazanmak içinsokaklarda mendil satıyor. İzmir’de bir lokantada yemek yiyenmüşterilere mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısınauğradı. Türkçe bilmediği için ismi öğrenilemeyen Suriyeli çocuk, BasmaneMeydanı'nda lokantada yemek yiyen vatandaşların yanına gitti. Çocuğunalandan uzaklaşmasını isteyen lokanta çalışanı, çocuğun direnmesiüzerine küçük çocuğu tokatlamaya başladı. Çevredeki vatandaşların olayamüdahalesine rağmen çocuğu yere yatırarak dövmeye devam eden lokantaçalışanı, darbeleriyle Suriyeli çocuğun burnunu kanattı. Aldığı darbelerden korunmak için masalara sığınan Suriyeli çocuk,ağlayarak oradan uzaklaşmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar çocuğa yardımetmek istedi ancak korkan çocuk ilk etapta kimseyi kendineyaklaştırmadı. Çevredeki Suriyeli vatandaşların da araya girmesiyleyardımı kabul eden çocuk, kanayan burnunu yıkadıktan sonra ağlayarakuzaklaştı.

22.07.2015Haber
Suriyeli çocuktan örnek davranış

Suriyeli çocuktan örnek davranış

Sosyal medyada çok konuşulan bir fotoğraf karesi vardı bugün... Fotoğrafta, marketten satmak için mendil alan Suriyeli çocuk, LÖSEV’in yardım kutusuna para atarken görülüyordu. Kanal D Haber, olayın kahramanlarıyla konuştu…

24.07.2015Haber
Ankara Metrosu’nda Suriyeli çocuk böyle darp edildi

Ankara Metrosu’nda Suriyeli çocuk böyle darp edildi

Başkent’te metroda Suriyeli bir çocuğun bir vatandaş ve güvenlik görevlisi tarafından darp edildiği görüntüler ortaya çıktı. Olay, aksam saatlerinde Çankaya’da yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 3Suriyeli çocuk, Kızılay Metrosu’nun Karanfil Sokak girişinde yanında kızarkadaşı olan bir gençten ısrarla para istedi. Genç, üzerine gözyaşartıcı sprey sıktığını iddia ettiği 12 yaşlarındaki Suriyeli çocuğudarp etmeye başladı. Kavgayı izleyen esnaf ve vatandaşlar ise herhangibir müdahalede bulunmadı. Yüzü kanlar içerisinde kalan Suriyeli çocuğakavga bittikten sonra yoldan geçenler mendil verdi. Bazı vatandaşlardayak yiyen çocuğu teselli etmeye çalışırken, bir kişinin çocuğu kovmakistemesi dikkat çekti. Olayı güvenlik kameralarından gören bir güvenlikgörevlisi, Suriyeli çocuğun yanına geldi. Güvenlik görevlisinin kovmakistediği çocuk bağırarak tepki gösterince tekrar dayak yedi. Güvenlikgörevlisinin elindeki cop ile çocuğa vurması, bir vatandaş tarafındancep telefonuyla görüntülendi.

1.09.2015Haber
Ankara metrosunda Suriyeli çocuğa dayak

Ankara metrosunda Suriyeli çocuğa dayak

Ankara metrosunda 12 yaşındaki Suriyeli çocuğun bir vatandaş ve güvenlik görevlisi tarafından darp edildiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, kavgayı izleyen esnaf ve vatandaşların olaya müdahale etmemesi dikkat çekti.

1.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Cumartesi notları

BIKTIRICI Dizi projesi için yazılan senaryolar beğenilmediği için hala ekranda yok Meryem Uzerli.

6.02.2015

İç savaşın gülen yüzleri

Hemen yanı başımızda 3 yıl önce başlayan iç savaş, beraberinde büyük acılar getirdi.

8.06.2015