EKSTRA
MENÜ

Süre Uzatımı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 547 haberi bulunmuştur.

Süre Uzatımı Haberleri

Son dakika... Bireysel temel ihtiyaç destek kredisine yapılandırma imkanı Vade 36 ay daha uzuyor

Son dakika... Bireysel temel ihtiyaç destek kredisine yapılandırma imkanı! Vade 36 ay daha uzuyor

Koronavirüs pandemisiyle birlikte kamu bankaları vatandaşlara düşük faizli temel ihtiyaç destek kredisi vermişti. Vatandaşlar 6 ay geri ödemesiz olarak aldığı kredileri şimdi de yapılandırma fırsatına kavuştu.

13.09.2021Ekonomi
70 milyar liralık borç yeniden yapılandırıldı

70 milyar liralık borç yeniden yapılandırıldı

Temmuz ayında yeniden yapılandırılan borç tutarı kayıtlara 3.5 milyar lira olarak geçti. Bununla birlikte 2019 yılından itibaren yeniden yapılandırılan borç tutarı 70 milyar liraya dayandı. Mayıs ayında 14.3 milyar, haziran ayında ise 10.6 milyar liralık borç yapılandırılmıştı.

30.08.2021Ekonomi
Son dakika... Vergi yapılandırması ve ödeme süresi uzatıldı

Son dakika... Vergi yapılandırması ve ödeme süresi uzatıldı

7326 sayılı vergi yapılandırması kanununa ilişkin süre uzatımı gerçekleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre başvuru ve ödeme süresi 1 ay uzatılmış oldu.

27.08.2021Ekonomi
OHAL uzatmasında süre 3 yıldan 1’e indi

OHAL uzatmasında süre 3 yıldan 1’e indi

AK Parti, torba teklifinde OHAL süresi nedeniyle eleştiriler yöneltilen iki maddede değişiklik yaptı.

17.07.2021Gündem
KOSGEB desteğinde başvuru süresi uzatıldı

KOSGEB desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen imalatçı mikro ve küçük işletmelere yönelik hızlı destek programında başvuru süresini 6 Ağustos'a kadar uzattı.

9.07.2021Ekonomi
Tarımda kullanılacak İHAlar ruhsatlandırılacak

Tarımda kullanılacak İHA'lar ruhsatlandırılacak

Tarımda zirai mücadele amacıyla bitki koruma ürünü uygulamalarında kullanılabilecek insansız hava araçları (İHA), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılacak.

9.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: 2 bin geçici işçi alınacak

Bakan Pakdemirli açıkladı: 2 bin geçici işçi alınacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere 2.000 geçici işçi istihdam edileceğini açıkladı.

19.05.2021Ekonomi
Son dakika... Ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı

Son dakika... Ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Yiyecek-içecek sektöründeki işletmelere yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru süresini, işletmelerimizin hak kaybına uğramaması için uzattık. ciro kaybı desteklerinden yararlanma şartını taşıyan işletmelerimiz, 31 Mayıs saat 23.59’a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek" açıklamasında bulundu.

30.04.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: Kaz Dağlarındaki maden bakanlığa devredildi

Bakan Pakdemirli açıkladı: Kaz Dağları'ndaki maden bakanlığa devredildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kaz Dağları'ndaki altın madeninin bakanlığa devredildiğini açıkladı. Bakan Pakdemirli bölgede ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışmalarının yapılacağını söyledi.

28.04.2021Ekonomi
Emekli amirallere 4 gün daha gözaltı

Emekli amirallere 4 gün daha gözaltı

‘Montrö bildirisi’ nedeniyle gözaltına alınan 10 emekli amiralin gözaltı süresi, savcılığın talebi üzerine 4 gün daha uzatıldı.

9.04.2021Gündem
Kısa çalışmada süre uzatımı talebi

Kısa çalışmada süre uzatımı talebi

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Levent Çamur, 31 Mart’ta sona erecek kısa çalışma ödeneğinin koronavirüs salgını döneminde üreten kesime nefes aldırdığını belirterek, “Salgınının reel sektör üzerindeki olumsuz etkileri devam ediyor. Ödenek en az haziran ayı sonuna kadar devam etmeli” çağrısında bulundu.

2.03.2021Ekonomi
ABD Yüksek Mahkemesi, Cumhuriyetçilerin seçim itirazını reddetti

ABD Yüksek Mahkemesi, Cumhuriyetçilerin seçim itirazını reddetti

ABD Yüksek Mahkemesi, tartışmalı başkanlık seçimlerinin kritik eyaletlerinden Pennsylvania'daki seçim sonuçlarına ilişkin Cumhuriyetçilerin başvurusunu kabul etmediğini açıkladı.

22.02.2021Dünya
Sigara paketindeki sağlık uyarılarının tam görünür olma zorunluluğunun uygulanmasında süre uzatımı

Sigara paketindeki sağlık uyarılarının tam görünür olma zorunluluğunun uygulanmasında süre uzatımı

Piyasaya arz edilen tütün mamullerinin birim paketinde yer alan sağlık uyarılarının bütünüyle görünür olmasına yönelik zorunluluğun uygulanması için tanınan geçiş süreci 6 ay uzatıldı.

31.12.2020Gündem
Esnaf 1000 TL destek ve kira yardımı başvurusu nereden ve nasıl yapılır

Esnaf 1000 TL destek ve kira yardımı başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Esnafa 1000 TL hibe yardımı ve kira desteği için detaylar merak ediliyor.. Esnafa kira yardımı başvurusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ardından gündeme geldi. 1000 TL hibe ve esnafa kira desteği basit usule tabi olmanın şartlarına göre belirlenecek. Kira yardımı başvurusu kabul edilen esnaflara 3 ay boyunca aylık 500 ve 750TL arası destek verilecek. Peki, esnafa kira yardımı ve hibe başvurusu nasıl yapılır? İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

23.12.2020Ekonomi
Çimento ve demirde fiyat düzenlemesi talebi

Çimento ve demirde fiyat düzenlemesi talebi

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat girdilerinde fahiş fiyat artışları yaşandığını belirterek, demir, çimento ve beton üreticilerinin acil fiyat düzenlemesine gitmesi gerektiğini bildirdi.

22.12.2020Ekonomi
Esnafa kira yardımı başvurusu nasıl yapılır İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

Esnafa kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

Esnafa kira yardımı başvurusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ardından gündeme geldi. Esnafa kira desteği basit usule tabi olmanın şartlarına göre belirlenecek. Kira yardımı başvurusu kabul edilen esnaflara 3 ay boyunca aylık 1000 TL destek verilecek. Peki, esnafa kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

20.12.2020Gündem
Destek dopingi

Destek dopingi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki akşam Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası salgınla mücadele kapsamında yeni tedbirler ve destekleri açıkladı.

16.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Kira düzenlemesi hakkında flaş açıklama 81 ile talimat gönderildi

Son dakika haberi... Kira düzenlemesi hakkında flaş açıklama! 81 ile talimat gönderildi

Son dakika haberi... ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüs salgını nedeniyle yeni düzenlemelere geçerek yerel yönetimlerin iş yerleri dahil sahip olduğu taşınmazlarıyla ilgili kira ve benzeri düzenlemelerin şartlarına ilişkin genelgeyi valiliklere gönderdiklerini duyurdu.

15.12.2020Ekonomi
Destekler esnafın salgın kaybını hafifletecek

Destekler esnafın salgın kaybını hafifletecek

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Destek paketi tedarik zincirindeki önemli 4 halkayı güçlendirecektir. İş dünyası olarak açıklanan tedbirleri olumlu buluyoruz ve piyasanın temel direği olan esnafın salgın kayıplarını geri kazanmasına imkan vereceğine inanıyoruz" dedi.

15.12.2020Ekonomi
Türk ve Japon müteahhitler Asya ve Afrika’da yeni iş birliklerine hazırlanıyor

Türk ve Japon müteahhitler Asya ve Afrika’da yeni iş birliklerine hazırlanıyor

Türk ve Japon müteahhitlik firmaları, Türkiye ve Japonya'daki iş birliklerinin ardından, Asya ve Afrika'da yeni proje ortaklıklarına hazırlanıyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen "6'ncı Türkiye-Japonya Uluslararası İnşaat İşbirliği Konferansı"nda farklı coğrafyalardaki iş fırsatları masaya yatırılırken, kamu-özel iş birliği modeliyle yapılacak projeler, yeni teknolojilerin kullanımı, yapılaşmada deneyim paylaşımı gibi konular da değerlendirildi.

6.12.2020Ekonomi
Uzman öğrenci kararı

Uzman öğrenci kararı

Tıpta ve diş hekimliğinde öğrenim gören uzmanlık öğrencileri ancak olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumda veya aynı il içerisindeki sağlık tesislerinde 3 aylık süreler halinde bir yıl içinde en fazla iki defa görevlendirilebilecek.

27.11.2020Gündem
Yabancı plakalı araçların izin süresi uzatıldı

Yabancı plakalı araçların izin süresi uzatıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,“Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın pandemi nedeniyle yabancı plakalı araçlarını yurt dışına çıkaramamalarından kaynaklı mağduriyetlerin önüne geçmek için kişisel kullanıma mahsus araçların izin süresi, gümrük idaresine başvuruya gerek olmaksızın yıl sonuna kadar uzatıldı” açıklamasında bulundu.

31.10.2020Ekonomi
Son dakika... Gurbetçilere iyi haber Araç izin süresi uzatıldı

Son dakika... Gurbetçilere iyi haber! Araç izin süresi uzatıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın pandemi nedeniyle yabancı plakalı araçlarını yurt dışına çıkaramamalarından kaynaklı mağduriyetlerin önüne geçmek için kişisel kullanıma mahsus araçların izin süresi, gümrük idaresine başvuruya gerek olmaksızın yıl sonuna kadar uzatıldı" dedi.

30.10.2020Ekonomi
Bütçede yeni sistem

Bütçede yeni sistem

Bütçede performans esaslı program yöntemine geçilmesini öngören Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasası’yla ilgili değişiklik teklifi önceki gece Meclis’ten geçerek yasalaştı.

17.10.2020Ekonomi
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi", TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

15.10.2020Gündem
Tavuk dönere ‘geç’ hobi bahçelerine ‘Dur’

Tavuk dönere ‘geç’ hobi bahçelerine ‘Dur’

Meclis 2 aylık aranın ardından, sınır ötesindeki TSK birlikleriyle ilgili 3 tezkere ve gıda alanındaki torba teklifi görüşecek. Torba teklifte, gıda konusunda uzman olmamasına rağmen açıklama yapanlara ceza öngörülüyor. Tarım ve orman arazileri bölünerek kurulan ruhsatsız hobi bahçeleri ise yasaklanıyor.

5.10.2020Gündem
İlave gümrük vergileri uzatıldı

İlave gümrük vergileri uzatıldı

Bazı ürünlere çeşitli Cumhurbaşkanı kararlarıyla getirilen ilave gümrük vergilerinin 30 Eylül'de bitecek olan süresi yıl sonuna kadar uzatıldı.

24.09.2020Ekonomi
Ticari mesajların İleti Yönetim Sistemine kaydında süre uzatımı

Ticari mesajların İleti Yönetim Sistemi'ne kaydında süre uzatımı

Ticari elektronik iletilerin Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi'ne (İYS) yüklenme süresi uzatıldı.

28.08.2020Ekonomi
Kısa çalışmada ‘teşvik’ ayrıntısı

Kısa çalışmada ‘teşvik’ ayrıntısı

Temmuz sonunda kabul edilen istihdam paketiyle devreye giren normale dönüş teşviki, kısa çalışma ödeneğinin kaderini belirleyecek. İşletmeler, eylül ayı başında, ‘SGK prim desteği mi yoksa 5 puanlık prim indirimi mi’ istediğini beyan edecek. Normalleşme olmayan sektörlerde ise kısa çalışma ödeneğine devam edilecek.

6.08.2020Ekonomi
Normale dönen işverene ‘prim desteği’

Normale dönen işverene ‘prim desteği’

MİNİ istihdam paketiyle, kısa çalışmadan normale dönen işverenlere prim desteği gelirken, işten çıkarma yasağının 1 yıl daha uzatılabilmesi için yetki alınıyor. 1 Temmuz’dan önce kısa çalışma başvurusunda bulunan işyerlerine, kısa çalışmanın sona ermesi ve normal çalışmaya dönülmesi durumunda, 3 ay süreyle asgari ücret üzerinden prim desteği verilecek.

15.07.2020Ekonomi
Bazı demir çelik ürünlerinin ithalatına ilişkin geçici vergide süre uzatımı

Bazı demir çelik ürünlerinin ithalatına ilişkin geçici vergide süre uzatımı

Bazı demir çelik ürünlerinde uygulanan ve geçici olarak artırılan gümrük vergilerinde süre uzatımına gidildi.

14.07.2020Ekonomi
İşçi ve işveren desteği 1 ay uzatıldı

İşçi ve işveren desteği 1 ay uzatıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı işten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneğindeki bir aylık süre uzatımı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

1.07.2020Ekonomi
Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarını kolaylaştıran düzenleme 30 Haziran’da sona erecek. Yeni bir düzenleme ya da süre uzatımı yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulamasında korona öncesi dönemin kurallarına geri dönülecek. Mayıs ayı itibarıyla 3 milyon 91 bin çalışan kısa çalışma ödeneğinden ücretini alıyor.

27.06.2020Ekonomi
Gelir İdaresinden e-Defter işlemlerine ilişkin süre uzatımı

Gelir İdaresinden e-Defter işlemlerine ilişkin süre uzatımı

Gelir İdaresi Başkanlığı, 1 Haziran'a kadar tamamlanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresini 19 Haziran'a erteledi.

29.05.2020Ekonomi
Yer altı suyuna ölçüm sistemi takılmasında süre uzatımı

Yer altı suyuna ölçüm sistemi takılmasında süre uzatımı

Sanayi, zirai, içme ve kullanma suyu amaçlı açılan kuyu, galeri, tünel ve benzeri yerlere ölçüm sistemi takılması için tanınan süre 3 Nisan 2022 olarak yeniden belirlendi.

23.05.2020Ekonomi
Türk müteahhitlerin teminat mektubu sıkıntısına Türk Eximbank çare olacak

Türk müteahhitlerin teminat mektubu sıkıntısına Türk Eximbank çare olacak

Türk müteahhitlerin uzun süredir dile getirdiği "Eximbank teminat mektubu versin" talebi karşılık buldu.

18.05.2020Ekonomi
Dikkat O süre uzatıldı

Dikkat! O süre uzatıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin faaliyet raporları ile teknoloji geliştirme bölgelerinde (TGB) faaliyet gösteren işletmelerin mali denetim raporlarını verme süresini 30 Haziran'a kadar uzattı.

17.05.2020Ekonomi
TSB, Zorunlu Trafik Sigortası için indirim önerdi

TSB, Zorunlu Trafik Sigortası için indirim önerdi

Türkiye Sigorta Birliği, zorunlu trafik sigortasında risk havuzuna girmeyen araçlar için indirim ya da süre uzatımı tavsiyesinde bulundu.

24.04.2020Sigorta
Aracı olan herkesi ilgilendiriyor Tavsiye karar alındı

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Tavsiye karar alındı

Türkiye Sigortalar Birliği'nden zorunlu trafik sigortasına ilişkin tavsiye karar aldı. TSB, zorunlu trafik sigortası poliçelerinde indirim ya da süre uzatımı tavsiyesinde bulunuldu.

21.04.2020Ekonomi
Gelir İdaresinden e-Defter işlemlerine ilişkin süre uzatımı

Gelir İdaresinden e-Defter işlemlerine ilişkin süre uzatımı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 30 Nisan'a kadar tamamlanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresini 1 Haziran'a uzattı.

21.04.2020Ekonomi
OSB Uygulama Yönetmeliğinde sanayicileri rahatlatacak değişiklikler yapıldı

OSB Uygulama Yönetmeliği'nde 'sanayicileri rahatlatacak' değişiklikler yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, OSB Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle bürokrasinin azaltıldığını, buralarda geri dönüşüm tesisi kurulabilmesine ve elektrik üretilebilmesine imkan sağlandığını belirtti.

16.04.2020Ekonomi
TİM’den 40 talep, devletten 40 jet çözüm

TİM’den 40 talep, devletten 40 jet çözüm

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine destek olmak amacıyla bünyesindeki 61 ihracatçı birliğiyle beraber “Bugüne kadar ihracatımız için ürettik. Şimdi sağlığımız için üretiyoruz” sloganıyla maske ve dezenfektan üretim seferberliği başlatan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde karşılık bulan 40 çözüm önerisiyle de ihracatçılara destek oldu.

14.04.2020Ekonomi
TÜBİTAKın İHA yarışmalarına başvurularda süre uzatımı

TÜBİTAK'ın İHA yarışmalarına başvurularda süre uzatımı

TÜBİTAK, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştireceği insansız hava araçları yarışmalarının başvuru süresini uzattı, istekliler 30 Nisan'a kadar organizasyona kayıt yaptırabilecek.

7.04.2020Teknoloji
Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliğinde süre uzatımı

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği'nde süre uzatımı

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği'nin geçici 1'inci, 2'nci ve 4'üncü maddeleri dışındaki maddelerinin yürürlüğe girişi 1 Temmuz 2020 tarihine uzatıldı.

4.04.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteğinde neler değişti?

Geçen yazımda, SSK ile Bağ-Kur’dan emekli olmanın farklarını yazacağımı söylemiştim ama kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği, işten çıkarma yasağında yeni gelişmeler oldu ve okuyuculardan da çokça soru geldiği için önceliği bu konuya verdim.

25.02.2021

Piyasalarda gözler Biden’da

ABD’de yeni başkan Joe Biden göreve başladı. İlk etapta bazı tedirginlikler olsa da uygulanması planlanan ekonomi politikalarına piyasalar olumlu yaklaştı. Trump’ın ekonomide büyüme odaklı politikalarıyla borsalar önemli bir çıkış trendi yaşarken, yine bol para harcama vaadiyle iş başına gelen yeni başkan Biden ile bakalım önümüzdeki süreç nasıl gelişecek?

24.01.2021

Dekontu olmayan futbolcu daha çok vergi ödeyecek

Kökten değişim oldu sporcuların vergilendirilmesinde.

22.12.2020

Kısa çalışma ödeneği 2 ay daha uzadı

Soru: Yeni yasa ile kısa çalışma ödeneği 2021’nin haziran ayına kadar uzayacak mı? Nakdi ücret desteğinde de süre uzatımı yapılacak mı? Bulut N.

28.10.2020

Çalışana koronavirüs destekleri uzatıldı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kısa çalışma ödeneği 1 Ağustos’a, ücretsiz izne çıkarılanlara ödenen 1.177 liralık nakdi ücret desteği de 17 Ağustos’a kadar uzatıldı. Yeni kararla işverenler, bir ay daha çalışanları işten çıkaramayacak.

1.07.2020