EKSTRA
MENÜ

Surat Kargo

Surat Kargo haberleri sayfasında güncel ve son dakika Surat Kargo hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 160 Surat Kargo haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Surat Kargo Haberleri

Herkesin merak ettiği firar hikayelerini BBCye anlattılar

Herkesin merak ettiği firar hikayelerini BBC'ye anlattılar

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra haklarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçlamasıyla dava açılanlar, ailece Türkiye'den kaçıp Yunanistan'a nasıl geçtiklerini BBC Türkçe'ye anlattı. İnsan kaçakçıları aracılığıyla Meriç Nehri üzerinden veya Akdeniz'de sürat teknesiyle Yunan topraklarına geçenler şimdi Selanik için "Yeni evimiz" diyor. İşte kaçış rotasıyla ilgili BBC Türkçe'de yer alan çarpıcı iddialar:

9.12.2017Dünya
Turkish Cargonun ilk kargo uçağının teslimi kutlandı

Turkish Cargo'nun ilk kargo uçağının teslimi kutlandı

Türk Hava Yolları ve Boeing yöneticileri, 777F tipi ilk kargo uçağının teslimini kutladı. Teslim alınan uçak, Türk Hava Yolları’nın hava kargo taşımacılığı alt markası Turkish Cargo’nun bu yıl içerisinde sipariş ettiği iki adet 777F tipi kargo uçağının ilki olma özelliğini taşıyor.

7.12.2017Ekonomi
Bir ‘denizkızı’ karşılar sizi bu adada

Bir ‘denizkızı’ karşılar sizi bu adada

Sakız Adası’nın kuzeydoğusundaki ‘Inussa’ ya da Türkçe adıyla Koyun Adası çok değişik bir yer. Çok sessiz, terk edilmiş gibi... Sadece 500 kişilik nüfusu olmasına rağmen tüm konaklar bakımlı ve pırıl pırıl. Londra’da ve New York’ta oturan büyük Yunanlı armatörlerin yüzde 30’u bu ufak adadan...

21.08.2015Seyahat
Kabotaj Bayramı kutlandı

Kabotaj Bayramı kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda en ilgi çekici törenlerden biri Marmaris'teydi.

1.07.2013Gündem
Gediz Ansiklopedisi satışa sunuldu

Gediz Ansiklopedisi satışa sunuldu

KÜTAHYA'nın Gediz İlçesi'nin 5 bin 500 yıllık tarihini konu alan Gediz Ansiklopedisi, satışa sunuldu.

4.06.2012Ege
Dünyanın en faydalı ve çılgın eylemcileri

Dünyanın en faydalı ve çılgın eylemcileri

12 milyon destekçisi ve 40 ofisiyle belki de dünyanın en büyük örgütü Greenpeace. Amaçları çevreyi korumak ve barışı desteklemek. Bu uğurda her gün akıllara sığmayacak eylemler yapıyorlar. Orangutan kılığına giriyor, köprülere tırmanıyor, dünyanın en büyük şirketlerine kafa tutuyorlar. 1971’de Kanada’ya nükleer denemeleri engellemek için çıktıkları yolda 40 yıldır kimi zaman canları pahasına bile olsa yürüyorlar...

22.10.2011Gündem
Tatilin başkenti Antalya’da bu yaz

Tatilin başkenti Antalya’da bu yaz

Antalya, mavi bayraklı plaj sayısında kırdığı dünya rekorunun ikinci yılını kutluyor. Sahillerdeki eğlence mekanlarında köpük banyosu partileri eski hızıyla sürerken, dans pistlerinde en çok konuşulan konu Rus ve Brezilyalı şov gruplarının dansları. Eğlence yerlerine ses sınırı konusunda katı yaptırımlar uygulayan valilik, tatilcilerin uykularını böldürmemekte kararlı. Şehirdeki beş yıldızlı otellerin sayısı artarken, lüks konaklamada VIP villalar ön plana çıkıyor.

4.07.2010Seyahat
Türk havacılığının gurur kaynağı oldu

Türk havacılığının gurur kaynağı oldu

Tasarımdan üretimine kadar tüm aşamaları Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından gerçekleştirilen ve “Uçan Kale” olarak ta isimlendirilen A400M askeri nakliye uçağı üstün özelliklere sahip bulunuyor.

16.12.2009Ekonomi
Okyanusta esrarengiz olay

Okyanusta esrarengiz olay

Malta bandıralı 4 bin tonluk ticari bir gemi, Atlas Okyanusu'nda esrarengiz bir biçimde ortadan kayboldu. Ancak ondan sonra başlayan aramalar sonuçsuz kaldı. İddialar ise birbirini kovalıyor. Kayıp geminin esrarı bir türlü çözülemiyor. Çarpıcı bir iddiaya göre gemi "suç amaçlı olmayan ancak gizli bir yük taşıyordu".

14.08.2009Dünya
Okyanustaki kayıp gemi bulundu iddiası

Okyanustaki kayıp gemi bulundu iddiası

Finlandiya'dan Cezayir'e kereste taşırken, Britanya ve Fransa arasındaki Dover Boğazı'nı geçmesinden sonra kayıplara karışan Malta bandıralı Arctic Sea adlı geminin izine, girmesi gereken Cebelitarık Boğazı'nın yüzlerce mil güneyindeki Yeşilburun Takımadaları (Cape Verde) açıklarında rastlandığı ileri sürüldü.

14.08.2009Dünya
Kamyon yol temizleme aracına çarptı: 3 ölü

Kamyon yol temizleme aracına çarptı: 3 ölü

ANTALYA'da, Karayolları temizleme aracına arkadan çarpan kargo kamyonundaki 3 kişi yaşamını yitirdi. Kazada 1 kişi de ağır yaralandı.

22.04.2009Gündem
Düşen helikopter İstanbul-Kocaeli arasında hizmet veriyordu

Düşen helikopter İstanbul-Kocaeli arasında hizmet veriyordu

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götürürken Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi ile Göksun ilçesi arasında düştüğü tahmin edilen helikopter, kayak tutkunlarına, İstanbul ile Kocaeli'nin kış sporları merkezi Kartepe arasında da hizmet veriyordu.

26.03.2009Gündem
İran Somalili korsanları kullanıyor

İran Somalili korsanları kullanıyor

Dökme Kurşun Operasyonu, Gazze kentinin dış mahallerinde olanca şiddetiyle devam ederken İsrail istihbarat çevrelerine yakın Debka sitesi, İran’ın zorda kalan Hamas’ı Somalili korsanlar aracılığıyla silahlandırdığını öne sürdü.

13.01.2009Dünya
Somalili korsanlar işte şimdi yandılar

Somalili korsanlar işte şimdi yandılar

NATO savaş gemilerini çaresiz bırakan Somali’deki korsanlık olayları çığ gibi artarken, dünya bu meseleye bir çözüm bulmaya çalışıyor.

19.11.2008Dünya
Korsanlar 30 tank taşıyan gemiyi kaçırdı

Korsanlar 30 tank taşıyan gemiyi kaçırdı

Somali açıklarında korsanların, 30'dan fazla T-72 tankı taşıdığı bildirilen Ukrayna bandıralı bir gemiyi kaçırdıkları bildirildi.

26.09.2008Dünya
Komünizm gitti, globalizm geldi, gölge ekonomiden yeni mafya doğdu

Komünizm gitti, globalizm geldi, gölge ekonomiden yeni mafya doğdu

Komünizmin çöküşü, uluslararası pazarlardaki fiyat serbestisi gibi 20’inci yüzyılın sonunda peş peşe meydana gelen değişimler sadece dünyadaki ticareti değil suçu da globalleştirdi. Kuralsızlık ortamı içinde kendi sistemini yaratan ’mafya’ bir anda gölge ekonomiye entegre oldu. Misha Glenny, McMafia adlı kitabında uyuşturucu, kadın, silah ve havyar ticaretini ele geçirenlerin bölgenin yeni zenginleri olduğunu yazdı.

20.06.2008Gündem
”Anadolu Güneşi 06” tatbikatının deniz safhası tamamlandı

”Anadolu Güneşi 06” tatbikatının deniz safhası tamamlandı

Türkiye'nin öncülüğünde ABD, Fransa ve Portekiz'in katılımıyla düzenlenen “Anadolu Güneşi 06” (Anatolian Sun 06) tatbikatının deniz safhası, Antalya Körfezi açıklarında, Akdeniz'in uluslararası sularında gerçekleştirildi.

26.05.2006Gündem
Polis siyasallaştı

Polis siyasallaştı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam Asya Termal Otel’de Hürriyet yazarı Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladığı röportajın ikinci ve son bölümünü yayınlıyoruz. Erdoğan, röportajın bu bölümünde asayiş konusunu anlattı, polisin içine siyaset sokulduğunu, bu yüzden de bilgi sızmaları olduğunu söyledi.

3.04.2005Gündem
Polis siyasallaştı

Polis siyasallaştı

Tayyip Erdoğan, asayiş konularındaki bozukluk konusunda şu iddialarda bulundu: "Emniyet'in içine de siyaseti soktular. Bilgi sızmaları var."
  Erdoğan: Emniyet'ten bilgi sızıyor

3.04.2005Gündem
RJ uçakları seferden çekildi THY’de Anadolu uçuşu durdu

RJ uçakları seferden çekildi THY’de Anadolu uçuşu durdu

THY, ‘bölgesel jet’ diye bilinen ve daha çok Anadolu’ya uçan RJ modeli 11 uçağını seferden çekme kararı aldı. Bu kararla birlikte THY’nin dünkü 5, bugünkü 4 Anadolu uçuşu iptal edildi.

7.05.2004Ekonomi
Hummer, Land Rover, Harley Davidson savaş safarisinde

Hummer, Land Rover, Harley Davidson savaş safarisinde

İkinci Körfez Savaşı başladı. Ve bu savaşta başrolü oynayan uçaklar, füzeler, uçak gemileri hakkında detaylı illüstrasyonlar, açıklamalar yayımlanmaya başladı. Ama iki müttefik ABD ve İngiltere'nin tek gücü denizde ve havada değil.

22.03.2003Gündem
Roller değişti

Roller değişti

ABD'nin, Türkiye'den umudu keserek savaşa 'B Planı' ile başlama kararı almasıyla roller değişmeye başladı. Geçen haftaya kadar bu ilişkide istekte bulunan, ricacı olan taraf Amerika idi. Ancak savaşın çıkması halinde getireceği olumsuzluklardan endişe eden Ankara, bu kez Washington'dan verdiği taahhütlerin arkasında durmasını istiyor.

18.03.2003Gündem
Rum komutanın cenazesi helikopter sırrını ortaya çıkardı

Rum komutanın cenazesi helikopter sırrını ortaya çıkardı

Rum Yönetimi, çarşamba günü he-likopter kazasında dört subayla birlikte hayatını kaybeden Rum Milli Muhafız Ordusu Komutanı Korgeneral Evangalos Florakis'in cenazesinde gövde gösterisi yaparken en büyük askeri sırlarından birini ifşa etti.

13.07.2002Dünya

Yazar Sonuçları

Sanal vitrin milyonlarca müşteriye ulaşıyor

ABD’de 1950’lerde büyük mağazaların katalogları taşra kızlarının alışveriş şehvetini dindirirdi.

20.12.2010

Yangın söndürme filosu kurulsun

Alevler, ormanlarımızı yutuyor, yok ediyor. Türkiye’nin akciğerleriyle birlikte yüreğimiz de yanıyor.

26.08.2006

Hediyelik ’kızlık zarı’

KADINLAR, kocalarına evlilik yıldönümü hediyesi olarak "kızlık zarı" vermeye başlamışlar.

7.01.2006

Ne diyelim, melekler Kargo’nun her daim yanında olsun

Efendim, bildiğiniz gibi Kargo, yanılıp Yıldızların Altında adlı bir cover albüm piyasaya sürdü.

19.08.2005

İşte tahliyenin gücü

Havacılık tarihinin en başarılı tahliyesi geçtiğimiz günlerde yaşandı. Kanada«da Toronto Pearson Havalimanı’nda pistten çıkarak yanan Air France«a ait Airbus A340-300«deki 292 yolcu çok kısa sürede uçaktan tahliye edildi.

6.08.2005

Hayal uçuşa hazır

Airbus’ın 555 koltuklu dev yolcu uçağı A380 ilk uçuş için gün sayıyor. Avrupalı havacılık devi EADS portföyündeki Airbus, rüştünü ispat yarışında Boeing 747 Jumbo Jet’in tahtına A380 ile göz koydu.

4.12.2004

Kargo havadan uçuyor

Uçak İmalatçıları ve Uluslararası Havayolu Taşıyıcıları Birliği’nin (IATA) yaptığı araştırmaya göre hava kargo pazarı, yolcu taşımacılığından daha hızlı büyüyor.

2.10.2004

İşte mutluluk bu

Pozitif Tanıtım ve İKSV işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Rock’n Coke Festivali, Hezarfen Havaalanı’nda rock müzik tutkunlarına renkli günler yaşattı.

22.08.2004

İç hatlar kıpır kıpır

Son günlerde bölgesel havacılık yine Türkiye'nin gündeminde. Artan iç hat yolcu sayısı, pazarda Türk Hava Yolları dışında taşıyıcının olmaması, yerli-yabancı çok sayıda yatırımcının yanı sıra uçak imalatçılarının da dikkatlerini buraya çekiyor.

16.08.2003