EKSTRA
MENÜ

Sunexpress

Sunexpress ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sunexpress haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 768 Sunexpress haberi bulunmuştur.

Sunexpress Haberleri

‘G.saray’ın şampiyon olmasını isterim’

‘G.saray’ın şampiyon olmasını isterim’

Almanya’nın FC Augsburg takımında forma giyen Halil Altıntop, “Tabii ki kardeşimin takımı Galatasaray’ın şampiyon olmasını isterim” dedi.

16.01.2015Avrupa
Antalya devre arasında para bastı

Antalya devre arasında para bastı

Spor Turizmi Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Antalya'nın devre arası kamp döneminde futbol turizminden yaklaşık 100 milyon dolar gelir sağladığını bildirdi.

24.01.2015Futbol
Bir gece de bizden

Bir gece de bizden

Kruvaziyer devi MSC ile görüşen, Costa’dan da randevu bekleyen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, sefer ve yolcu sayısını artırmak için bulduğu yeni formülü anlattı:

26.01.2015Ege
Rekora uçuyorlar

Rekora uçuyorlar

Kuruluşunun 25’inci yılını kutlayan SunExpress, geçen yıl yüzde 15 büyüyerek cirosunu 1 milyar Euro’nun üstüne çıkardı.

18.02.2015Ege
Sezon öncesi değerlendirme toplantısı

Sezon öncesi değerlendirme toplantısı

EGE turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) yönetim kurulu üyeleri, SunExpress Türkiye Satış Müdürü Ece Şenev ve İzmirli turizmciler, turizm yaz sezonu öncesi İzmir turizmiyle ilgili değerlendirme yapmak üzere Kuşadası Pine Bay Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı öncesi Ece Şenev, SunExpress çalışmalarıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

1.03.2015Ege
Kıtalar arasında ucuz uçuşlara başlıyor

Kıtalar arasında ucuz uçuşlara başlıyor

Lufthansa Grubu’nun yeni kurduğu havayolu şirketi Eurowings, düşük maliyetli operasyonla 99.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla Kön’den Dubai’ye, Küba’ya ve Tayland’a uçacak.

5.03.2015Avrupa
SunExpress, 2014 yılını rekor ciroyla kapattı

SunExpress, 2014 yılını rekor ciroyla kapattı

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, şirketin 2014 yılında rekor ciroya ulaştığını belirterek, "Son yıllarda sağlıklı ve başarılı bir şekilde büyüyoruz. Kuruluşumuzun 25. yılında en yüksek ciroya ulaştık ve 2014'te elde ettiğimiz gelirlerle Türkiye'nin en büyük 50 şirketi arasına girdik" dedi.

11.03.2015Ekonomi
Avrupa’da 1 numara olmak istiyoruz

Avrupa’da 1 numara olmak istiyoruz

THY ile Lufthansa ortaklığıyla kurulan SunExpress, 25’inci yaşını ‘Hedefimiz Avrupa’da turizm taşımasında bir numara olmak’ sloganıyla kutladı.

20.03.2015Avrupa
SunExpressin yeni CEOsu belli oldu

SunExpress'in yeni CEO'su belli oldu

Austrian Airlines, şu anda CEO görevini yürüten Jaan Albrecht'in 1 Haziran'dan itibaren THY ve Lufthansa ortaklığı SunExpress'in CEO'su olarak göreve başlayacağını açıkladı.

31.03.2015Ekonomi
İzmir turizminde gözler İtalyada

İzmir turizminde gözler İtalya'da

İzmir'den Roma ve Milano'ya karşılıklı uçuşların başlaması turizmi hareketlendirecek. İtalya’dan gelen 20 gazeteciye kent adım adım tanıtılıyor.

23.05.2015Ege
Marmaris gözünü İsviçreli turiste dikti

Marmaris gözünü İsviçreli turiste dikti

DOĞAL ve tarihi güzellikleri ile turizmin gözde merkezlerinden Muğla'nın Marmaris ilçesi, dış pazardaki payını arttırmak için İsviçreli tur operatörleri ile bir araya geldi.

26.05.2015Ege
Almanyadaki Türk işletmeciler dikkat

Almanya'daki Türk işletmeciler dikkat!

Frankfurt'ta faaliyet gösteren European School of Economics, Türkiye kökenli işletmecilere ve öğrenciler için bir sertifika programı düzenliyor. 25 Ekim 2015 tarihinde başlayacak ve 12 hafta sürecek olan eğitim programında, akademisyenler ve iş dünyasından uzman isimler, katılımcılarla bir araya gelecek.

25.07.2015Avrupa
Girişimciye diploma fırsatı

Girişimciye diploma fırsatı

Frankfurt’ta faaliyet gösteren European School of Economics, Türk işletme ve öğrencilere yönelik Türkçe ‘İşletme Yönetimi Sertifikası’ programı düzenliyor. Akademisyenlerin ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin de ders vereceği program, 25 Ekim’de başlayacak.

12.08.2015Avrupa
İstanbul Çık Aradan

"İstanbul Çık Aradan"

İzmir ve Antalya’yı hem iç hem de dış hatlarda tarifeli seferlerle en fazla noktaya aktarmasız bağlayan ve Türkiye’nin 15 kentinden Avrupa’da 42 noktaya direkt tarifeli seferlerle uçan SunExpress, aktarmalı uçuşlara karşı tanıtım kampanyası başlattı.

27.08.2015Ege
Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Löcherbachın açıklamaları

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Löcherbach'ın açıklamaları

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Stefan Löcherbach, Lufthansa pilotlarının iş bırakma eyleminden Türkiye çıkışlı yolcuların en az şekilde etkilenmesi için çaba harcayacaklarını belirterek, "Türkiye'den çıkışlı bazı uçuşların iptal olmasını bekliyoruz" dedi. Atatürk Havalimanı'ndaki İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği (İHMD) üyelerine konuşan Löcherbach, bugün başlayan iş bırakma eylemi nedeniyle kıtalar arası uçuşlarının yarısını iptal etmek durumunda kaldıklarını söyledi. Löcherbach, bugün Türkiye'den Miami'ye uçacak yolcuların grevden etkilenmeyeceğini ifade ederek, "Mümkün olduğunca özellikle Türkiye çıkışlı yolcularımızın en az şekilde etkilenmesi için çaba harcayacağız ama Türkiye'den çıkışlı bazı uçuşların iptal olacağını bekliyoruz. Yolcularımıza telefon edilecek veya kısa mesaj yollanacak. Uçuşları yeniden düzenlenecek" diye konuştu. Bu grevin masada konuşarak neticelenmesini istediklerini belirten Löcherbach, havacılık sektöründeki rekabet nedeniyle daha uygun çözümler bulmak zorunda olduklarını kaydetti. Löcherbach, uçuşlarda yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını dile getirerek, "Türk Hava Yolları (THY) ile uzun mesafeli tatil uçuşları için görüşüyoruz. Bunun için de rekabet edebilecek iyi bir fiyat politikası olması lazım. Burada da Sunexpress'ten yardım alacağız" dedi. Löcherbach, THY Genel Müdürü Temel Kotil'in "THY ve Lufthansa'nın yakınlaşma potansiyeli var. Lufthansa Kuzey Avrupa'da en güçlü hava yolu ve biz de Güney Avrupa'da güçlüyüz" açıklamasının hatırlatılması üzerine "Bize biraz zaman verin. Önce Eurowings projesini hayata geçirelim. Ondan sonra devamına bakalım" ifadelerini kullandı.

8.09.2015Haber
Turizmin kalbi İzmirde atacak

Turizmin kalbi İzmir'de atacak

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, "Tourizmir Zirvesi" ile dünya turizminde söz sahibi isimlere kenti tanıtacaklarını bildirdi.

25.09.2015Ekonomi
Herkesin yaptığını yaparak başarılı olunmaz

'Herkesin yaptığını yaparak başarılı olunmaz'

European School of Economics’in Frankfurt’ta düzenlediği İşletme Yönetimi Sertifika Programı’nda, Sun Express Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın konuştu.

25.11.2015Avrupa
Mövenpickde Gaziantep lezzetleri

Mövenpick'de Gaziantep lezzetleri

Türk mutfağının yöresel lezzetlerini İzmirliler ile buluşturan Mövenpick Hotel Izmir'in bu ayki lezzet durağı Gaziantep mutfağı oldu.

30.11.2015Ege
Somalı çocuklar Frankfurt’ta

Somalı çocuklar Frankfurt’ta

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress,  ilk kez gerçekleştirdiği “Ben de uçuyorum” sosyal sorumluluk projesi ile Soma maden kazında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarını Frankfurt’ta ağırlıyor.

14.12.2015Avrupa
Somalı gençler, Frankfurt’a hayran kaldı

Somalı gençler, Frankfurt’a hayran kaldı

SunExpress’in sosyal sorumluluk projesi olarak Frankfurt’a getirdiği Soma maden kazasında yakınlarını kaybeden hiç uçağa binmemiş 22 genç, kent merkezini, tarihi yerleri, müzeleri ve Frankfurt Havaalanı’nı gezdi.

14.12.2015Avrupa
Devlere markaj

Devlere markaj

"Fuar İzmir" ile Türkiye’de fuarcılık çıtasını yükselten İZFAŞ, 2016 yılı fuarlarının büyüme hedefini yüzde 13 olarak belirledi. Dünyanın sayılı fuar ve kongrelerini kente getirmek için seferberlik ilan eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu amaç doğrultusunda kıtalararası mekik diplomasisine başladı.

3.01.2016Ege
Antalyada turizmi canlandırmak için bakanlığa Madonna önerisi gitti

Antalya'da turizmi canlandırmak için bakanlığa Madonna önerisi gitti

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a sunulan raporda, Rusya krizi sonrasında turizm ve tarım sektörü büyük darbe gören Antalya’daki kaybın 10-11 milyar dolar bulmasının beklendiği kaydedildi. Buna karşı EXPO 2016’nın büyük bir tanıtım atağına dönüştürülebileceği, Madonna, Jennifer Lopez, Justin Bieber gibi isimlerin vereceği konserlerle hedef pazarların ilgisinin canlandırılabileceği belirtildi. Bununla birlikte, İngiltere'den de Türkiye turizmi için iyimser bir haber geldi. İngiliz Times gazetesi, yabancıların Türkiye ilgisinin yakın zamanda yeniden artacağına işaret etti ve Google aramalarında Türkiye tatili araştıranların arttığını belirtti.

11.02.2016Ekonomi
Mövenpick’te Hatay lezzetleri

Mövenpick’te Hatay lezzetleri

TÜRK mutfağının yöresel lezzetlerini İzmirliler ile buluşturan Mövenpick Hotel İzmir’in bu ayki lezzet durağı Hatay oldu.

24.02.2016Ege
SunExpress’ten İran hamlesi

SunExpress’ten İran hamlesi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak şirketi SunExpress, İran pazarına girmek üzere anlaşma yaptı. Haftada toplam 300 sefer yapacak SunExpress, turizmdeki düşüşü İran pazarı ile dengelemeyi hedefliyor.

2.03.2016Ekonomi
SunExpress, kendi rekorunu kırdı

SunExpress, kendi rekorunu kırdı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, geçen yıl 1 milyar 106 milyon Euro ile tarihinin en yüksek gelirini elde ederek kendi rekorunu kırdı.

6.03.2016Avrupa
SUNEXPRESS pilot adayı arıyor

SUNEXPRESS pilot adayı arıyor

SUNEXPRESS, yetiştirmek üzere üniversite mezunu iyi derecede İngilizce bilen Türk pilot adayları arıyor.

9.03.2016Ege
Bu aşı tutar

Bu aşı tutar

İzmir’de kent yöneticilerini ve turizmcileri tek çatı altında toplayan İzmir Turizm Tanıtma Vakfı’nın (İZTAV) başkanlığına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu oybirliği ile seçildi. Kocaoğlu görevi, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’tan devraldı.

26.04.2016Ege
Uçağın ön iniş takımı çöktü

Uçağın ön iniş takımı çöktü

Antalya'da uçuşa hazırlanan SunExpress Havayolları'na ait yolcu uçağının ön iniş takımı çöktü. Olayda bir teknisyen hafif yaralandı.

1.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Turizm çatlayacak mı, patlayacak mı?

Türkiye için turizm 34 milyar dolar cirolu bir dev.

14.03.2015

432 noktaya uçun

Yaz sezonuna sayılı günler kaldı.

22.03.2015

Bisikletinizle uçmaya hazır mısınız?

Uçağa bineceksiniz. Gideceğiniz yere bisikletinizi de götürmek istiyorsunuz. Peki nasıl uçacaksınız?

13.06.2015

Somalı çocuklar hayallerine uçtu

HER şey cennete yazılan bir mektupla başladı.

13.12.2015

Bu yaz nereye gitsem?

Bu yıl havayolları için yaz sezonu geçmişe göre daha sönük yaşansa da yeni hatlar bir bir açılıyor. Şirketler, ilk uçuşlar için özel fiyatlarla çıkıyor. Biletini erken alan, bu yeni hatlarda uygun ücretlerle uçuşlar yapabilecek.

23.04.2016