EKSTRA
MENÜ

Sunday Times

Sunday Times haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sunday Times hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.804 Sunday Times haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sunday Times Haberleri

Charlotte Gainsbourgun örnek aldığı annesi Jane Birkin: Kocama güzel görünmek için yastığımın altına göz kalemi koyup yatıyordum

Charlotte Gainsbourg'un örnek aldığı annesi Jane Birkin: Kocama güzel görünmek için yastığımın altına göz kalemi koyup yatıyordum

"Annemin yaş almaya yaklaşımı ilham verici. Umarım bende de böyle doğal halimle yaşlanacak cesaret vardır." Bu sözler, geçen yaz 50 yaşına giren ünlü oyuncuya ait...

4.10.2021Magazin
Bir Oxford macerası; hızlı ve eğlenceli

Bir Oxford macerası; hızlı ve eğlenceli

Yazar ve besteci Edmund Crispin, ‘Gervase Fen Polisiyeleri’ serisinin üçüncü ve en beğenilen macerası ‘Kayıp Oyuncak Dükkânı’nda karmaşık bir muammaya dayalı, hareketli, güçlü bir entelektüel arka plana sahip ve çok eğlenceli bir hikâye anlatıyor. Kimi eleştirmenlere göre bu kitap İngiliz suç kurgusunun keşfedilmemiş hazinelerinden biri.

22.07.2021Kitap Sanat
Dubai Emirliğindeki akılalmaz sır perdesi... Herkes Prenses Latifeyi konuşurken bomba patladı: Prensesin ablası Şemsa 21 yıldır kayıp

Dubai Emirliği'ndeki akılalmaz sır perdesi... Herkes Prenses Latife'yi konuşurken bomba patladı: Prensesin ablası Şemsa 21 yıldır kayıp!

Dünyanın en zengin ve en güçlü insanlarından biri olan Dubai Emiri son yıllarda birçok kez sırra kadem basan kızı Prenses Latife ve İngiltere’ye kaçan eski eşinin haberleriyle gündeme geldi. Ailenin içinden sızan sırlar adeta kan donduracak cinsten. Ancak herkes yıllardır rehin tutulduğunu söyleyen Prenses Latife'yi konuşurken asıl bomba patladı... Latifenin ablası, Prenses Şemsa'yı 21 yıldır kimse görmedi!

26.06.2021Dünya
Dizisi çekilse izlenme rekorları kırar Birbirini tanımayan 20 amatör ve iki kötü niyetli bilim insanı...

Dizisi çekilse izlenme rekorları kırar! Birbirini tanımayan 20 amatör ve iki kötü niyetli bilim insanı...

Covid-19'a yol açan virüsün Çin'de bir laboratuvardan yayılmış olma ihtimali geçen yıl bu zamanlar bir deli saçması olarak görülüyordu, şu an ise ciddi ciddi araştırılıyor. Bu farkı yaratan ise bir grup amatörün dedektif gibi sürdürdüğü ince araştırmalar oldu. Peki bunu nasıl yaptılar?

12.06.2021Dünya
Artık çıplak sahnelerde rahat değilim: Seyirciyi bıktırmak istemem

Artık çıplak sahnelerde rahat değilim: Seyirciyi bıktırmak istemem!

"Artık çıplak sahnelerde oynarken o kadar da rahat değilim. Bu yaş almayla ilgili bir durum değil." Bu sözler, sinema tarihine geçen ikonik çıplak sahnelerden biriyle hafızalara kazınan, 45 yayındaki ünlü oyuncu Kate Winslet'e ait. Geçmişte rol aldığı filmlerde bu tür sahnelerde kamera karşısına geçen Winslet artık rol alacağı çıplak sahnelerin "sayılı" olduğunu söyledi.

2.06.2021Magazin
Film gibi heyecanlı bir müze hikâyesi...

Film gibi heyecanlı bir müze hikâyesi...

Küçük ancak iyi düzenlenmiş Uşak Arkeoloji Müzesi’nde MÖ 6’ncı yüzyıla ait Lidya eserleri, namıdiğer Karun Hazinesi’nin birbirinden çarpıcı parçaları sergileniyor. Kaçak kazılarla New York’a giden, badirelerle yuvaya dönen ve tekrar çalınan kanatlı denizatı broşu 2.500 yıllık yolculuğunu tekrar müzeye dönüp tamamladı. Gidip görmek için engelimiz kalmadı...

30.05.2021Seyahat
İngiltere’nin zenginleri salgında daha da zenginleşti

İngiltere’nin zenginleri salgında daha da zenginleşti

İngiltere’nin en zengin 250 isminin son bir yılda servetlerinin toplamı yüzde 16,3 artarak 658,1 milyar sterline (958,6 milyar dolar) yükseldiği bildirildi.

21.05.2021Ekonomi
Bu iş, evliliği burada bitirir Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

'Bu iş, evliliği burada bitirir!' Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

Bill ve Melinda Gates çifti, 34 yıllık beraberlik ve 27 yıllık evliliğin ardından bugün boşanacaklarını duyurdu. Peki bu "örnek çift" boşanma noktasına nasıl geldi? Bundan sonra neler yaşanacak?

4.05.2021Dünya
Bu kez İngiltere Karadeniz’e açılıyor

Bu kez İngiltere Karadeniz’e açılıyor

Ukrayna ve Rusya arasındaki gerginlik devam ederken, bu kez İngiltere Karadeniz’e savaş gemisi gönderme kararı aldı.

20.04.2021Dünya
İşini kaybedeceği korkusuyla eşcinselliğini açıklayamayan ünlüler var

İşini kaybedeceği korkusuyla eşcinselliğini açıklayamayan ünlüler var

Son dönemde yaptığı açıklamalarla gündemde olan Kate Winslet, yine çarpıcı sözleriyle bütün dikkatleri üzerine çekti.

6.04.2021Magazin
Ünlü oyuncudan çarpıcı sözler: Korkudan eşcinsel olduğunu açıklayamayan ünlüler var

Ünlü oyuncudan çarpıcı sözler: Korkudan eşcinsel olduğunu açıklayamayan ünlüler var

Son dönemde yaptığı açıklamalarla gündemde olan Kate Winslet, yine çarpıcı sözleriyle bütün dikkatleri üzerine çekti. 45 yaşındaki üç çocuk annesi Winslet; Sunday Times'a verdiği röportajda,  gelecek rol tekliflerini, sonuçta da işlerini  kaybetmemek için cinsel yönelimlerini gizleyen, açıklayamayan ünlü oyucular olduğunu ileri sündü. Winslet, bunlardan en az dördünü de tanıdığını sözlerine ekledi.

6.04.2021Magazin
8 soruda Clubhouse hakkında merak edilenler... Nasıl böyle yayıldı, güvenlik sorunu var mı

8 soruda Clubhouse hakkında merak edilenler... Nasıl böyle yayıldı, güvenlik sorunu var mı?

Herkes Clubhouse uygulamasını konuşuyor. Uygulamanın sosyal ağlar içinde kalıcı bir oyuncu olup olamayacağı tartışılıyor. Öte yandan Clubhouse'un üzerinde ciddi soru işaretleri de mevcut.

3.02.2021Teknoloji
Asil Nadir kimdir 80 yaşında 4.kez baba oldu

Asil Nadir kimdir? 80 yaşında 4.kez baba oldu

1980'li yıllarda İngiltere'nin en zenginleri arasında yer alan 80 yaşındaki Kıbrıslı ünlü iş insanı Asil Nadir, yeniden baba oldu.Asil Nadir’den 44 yaş küçük Nur Nadir, 20 ay aradan sonra tüp bebek yöntemiyle ikinci kez doğum yaptı. Peki, Asil Nadir kimdir?

5.01.2021Magazin
80’lik Asil Nadir yeniden baba oldu

80’lik Asil Nadir yeniden baba oldu

1990’lı yıllarda İngiltere’nin en zenginleri arasında gösterilen Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, 80 yaşına günler kala 4’üncü kez baba oldu.

5.01.2021Keyif
Asil Nadir, 79 yaşında 6. kez baba oldu

Asil Nadir, 79 yaşında 6. kez baba oldu

KKTC’nin en büyük medya kuruluşu Kıbrıs gazetesi ile televizyonunun sahibi ve Ada’nın en ünlü ismi iş insanı Asıl Nadir 79 yaşında yeniden baba oldu.

4.01.2021Magazin
Asil Nadir baba oldu

Asil Nadir baba oldu

1980’li yıllarda İngiltere’nin en zenginleri arasında yer alan 80 yaşındaki Kıbrıslı ünlü iş insanı Asil Nadir, yeniden baba oldu. Öte yandan Asil Nadir, 1 Mayıs’ta 80 yaşına girmeye hazırlanıyor. Asil Nadir’in geçmiş evliliğinden 5 çocuğu bulunuyor.

3.01.2021Gündem
79luk Asil Nadir baba oldu

79'luk Asil Nadir baba oldu

1980'li yıllarda İngiltere'nin en zenginleri arasında yer alan 80 yaşındaki Kıbrıslı ünlü iş insanı Asil Nadir, yeniden baba oldu.

3.01.2021Dünya
Şok iddia... Hoşgörü bakanı taciz etti

Şok iddia... Hoşgörü bakanı taciz etti

Organizatör Caitlin McNamara, Abu Dabi Hay Edebiyat Festivali’ni düzenlemek üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Hoşgörü Bakanı Şeyh Nahyan’ın cinsel saldırısına uğradığını iddia etti. Şeyh Nahyan, Londra polisine ifade vererek şikâyetçi olan kadının iddiaları karşısında sessiz kaldı.

19.10.2020Dünya
İngilterede eylemciler bazı gazetelerin dağıtılmasını önledi

İngiltere'de eylemciler bazı gazetelerin dağıtılmasını önledi

İngiltere'de çevreci grup Extinction Rebellion üyeleri, aralarında Rupert Murdoch'un sahibi olduğu gazeteleri de basan matbaa önünde eylem yaparak gazetelerin dağıtımını önledi.

5.09.2020Dünya
Dev şirket skandalla çalkalanıyor En küçük oğlu istifa etti

Dev şirket skandalla çalkalanıyor! En küçük oğlu istifa etti

Medya patronu Rupert Murdoch'ın en küçük oğlu James Murdoch, aile şirketi News Corp’un idari heyetinden istifa ettiğini açıkladı. James Murdoch, istifa gerekçesinin bazı yayın içerikleri konusunda anlaşmazlıklar olduğunu belirtti.

1.08.2020Ekonomi
SON DAKİKA HABERİ: Corona virüsü (koronavirüs) ilgili dünyayı sarsacak iddia

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüsü (koronavirüs) ilgili dünyayı sarsacak iddia!

Son dakika haberi.. İngiltere'de yayımlanan The Sunday Times, corona virüsü (koronavirüs) salgınının 7 yıl önce Çin'deki bir bakır madeninde ortaya çıkmış olabileceğini ve mutasyona uğrayarak pandemiyi başlatmış olabileceğini öne sürdü.

6.07.2020Dünya
79’luk Asil Nadir yine baba oluyor

79’luk Asil Nadir yine baba oluyor

Geçen yıl 3’üncü kez baba olan 79 yaşındaki Asil Nadir bir yıl aradan sonra yine baba oluyor. Asil Nadir’in ikinci eşi Nur Nadir (36), yeniden hamile olduğunu açıklayarak, sahibi oldukları Kıbrıs medya grubunda personele baklava dağıttı.

28.06.2020Gündem
Kıbrıslı Türk çift, İngiltere’nin en zenginleri listesinde

Kıbrıslı Türk çift, İngiltere’nin en zenginleri listesinde

Sunday Times gazetesinin İngiltere’de yaşayan en zengin 1000 kişiyi sıraladığı listesi yayımlandı. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 350 milyon sterlinlik servetiyle 66’ncı sıradan girdiği listeye bu yıl, gıda toptancısı ‘JJ Foods’un sahibi Kıbrıslı Türk çift Mustafa ve Fatma Kiamil 130 milyon sterlinlik servetleriyle 923’üncü sıradan girdi. Kiamil çifti, 2016’da 936’ncı sıradaydı.

18.05.2020Avrupa
Lewis Hamilton, Birleşik Krallıkın en zengin sporcusu oldu

Lewis Hamilton, Birleşik Krallık'ın en zengin sporcusu oldu

Formula 1 takımlarından Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, Birleşik Krallık'ta son 32 yılın en zengin sporcusu oldu.

14.05.2020Diğer
‘Yardıma muhtaç kalındı’ tepkisi

‘Yardıma muhtaç kalındı’ tepkisi

İngiltere’de COVID-19 vaka ve ölümleri artmaya devam ederken, hükümetin yurtdışından yüksek miktarda koruyucu ekipman talebi İngiliz basınının gündeminde. Hükümetin krizi yönetmede yetersiz kaldığı ve hazırlıksız olduğu yönünde eleştiriler yaygın.

20.04.2020Dünya
İngiliz golcü futbolcu Wayne Rooneyden doğal yetenek itirafı

İngiliz golcü futbolcu Wayne Rooney'den doğal yetenek itirafı

İngiltere Milli Takımı ve Manchester United tarihinin en skorer ismi Wayne Rooney, kendisini doğal yetenekli bir golcü olarak görmediğini söyledi.

19.04.2020Futbol
İngilterede yeni iddia Üç aşamalı plan: 11 Mayısta...

İngiltere'de yeni iddia! Üç aşamalı plan: 11 Mayıs'ta...

İngiltere'de yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapatılan okulların yeniden açılması ve hayatın normale dönmesi için hazırlıkların yapıldığı iddia edildi. Üç aşamalı planda, 11 Mayıs'ta okullar ile giyim mağazalarının açılması, mayıs sonu haziran başında daha fazla mağaza ve işletmenin kapılarını yeniden açması ve çalışanların işe dönmesi, temmuz veya sonrasında da restoran ve barların açılması, geniş çaplı etkinliklerin düzenlenmesi mümkün olacak. Yaşlılar ile risk grubundakiler, aşı bulununcaya kadar normal hayata dönemeyecek.

19.04.2020Dünya
Rooney futbolcuların günah keçisi ilan edilmesine karşı

Rooney futbolcuların "günah keçisi" ilan edilmesine karşı

İngiltere Championship ekibi Derby County'de forma giyen Wayne Rooney, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelede futbolcuların "günah keçisi" ilan edilmelerine anlam veremediğini söyledi.

5.04.2020Futbol
İngilterede Noel kartında, Çin hapishanesinden zorla çalıştırılma  mesajı çıktı

İngiltere'de Noel kartında, Çin hapishanesinden "zorla çalıştırılma" mesajı çıktı

İngiltere’de 6 yaşında bir kız çocuğunun Noel kartında bulduğu mesaj, kartın üretildiği Çin Halk Cumhuriyeti’nde yabancı mahkumların zorla çalıştırdığını ortaya çıkardı.

22.12.2019Dünya
Bırak bu işleri Tom

Bırak bu işleri Tom!

Hollywood'un en güçlü, en çok kazanan, en çok iş teklifi alan ve en nüfuzlu isimlerinden biri. Üstelik herkes onun 57 yaşına gelmiş olmasına rağmen hem yüzünün hem de bedeninin görüntüsünü gayet iyi koruduğunu düşünüyor.

26.11.2019Keyif
Sunday Times: Özgürlük zengin İranlıları Türkiyeye çekiyor

Sunday Times: Özgürlük zengin İranlıları Türkiye'ye çekiyor

İngiltere'de yayımlanan Sunday Times gazetesi, "Özgürlük ve alkol, İran'ın zenginlerini Türkiye'ye çekiyor" başlıklı bir haber yayımladı.

25.11.2019Dünya
Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Türkiye’de yayımlanan iki kitabı, ‘Harika Portakal’ ve ‘Kökler: İngiliz Futbolunun Yakın Tarihi’yle tanınan David Winner, Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlediğibir panel dolayısıyla ülkemizdeydi. Yazılarına The Blizzard ve The Guardian’da da rastladığımız Winner’la buluştuk ve dünyanın halihazırda  en çok ilgi gören oyunu futbol üzerine söyleştik.

Johnson emri verdi, iki bakanlık karşı çıktı

Johnson emri verdi, iki bakanlık karşı çıktı!

The Sunday Times gazetesinin haberine göre, İngiltere, Suriye’deki DEAŞ militanlarının İngiliz vatandaşı eşleri ile sayısı 60’ı bulan çocuklarını ülkeye geri getirmeye hazırlanıyor.

28.10.2019Avrupa
Lewis Hamiltonın garajının maliyeti

Lewis Hamilton'ın garajının maliyeti!

Formula 1'de 6. şampiyonluğuna koşan Lewis Hamilton, garajındaki araçların toplam değerini açıkladı.

9.10.2019Diğer
On binlerce sayfalık arşiv elimizde dedi ve duyurdu: Gizli bölgeleri ifşa ettik

"On binlerce sayfalık arşiv elimizde" dedi ve duyurdu: "Gizli bölgeleri ifşa ettik"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ulusa sesleniş programında, İran’ın nükleer programı ile ilgili gizli bölgelerinin İsrail tarafından keşfedildiğini açıkladı. İran Dışişleri Bakanı Zarif, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun iddiasını reddetti ve İsrail’in savaş için bahane aradığını söyledi.

9.09.2019Dünya
Gündeme bomba gibi düşmüştü... Bu tepki geldi

Gündeme bomba gibi düşmüştü... Bu tepki geldi

Avrupa Birliği (AB), anlaşmasız Brexit halinde bu tablodan en çok İngiltere'nin zarar göreceği uyarısında bulundu. Öte yandan İngiliz hükümeti, anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi. Dün anlaşmasız Brexit senaryosu ortaya çıkmıştı. .

19.08.2019Dünya
Anlaşmasız Brexit halinde AB vatandaşları serbest dolaşamayacak

Anlaşmasız Brexit halinde AB vatandaşları "serbest dolaşamayacak"

İngiliz hükümeti, Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi.

19.08.2019Dünya
Anlaşmasız ayrılığın İskoçya’ya yıllık maliyeti 14 milyar sterlin

Anlaşmasız ayrılığın İskoçya’ya yıllık maliyeti 14 milyar sterlin

Britanya Endüstri Konfederasyonu Başkanı Carolyn Fairbairn, "İngiltere’nin AB’den anlaşmasız şekilde ayrılması İskoçya’daki işletmelerin faaliyetlerini büyük riske sokacak ve bu şirketlere yıllık maliyeti yaklaşık 14 milyar sterlini bulacak. Şimdiden İskoç şirketlerle iş yapan Avrupalı müşterilerin anlaşmalarını iptal ettiğini görüyoruz" açıklamasında bulundu.

19.08.2019Ekonomi
İngiliz hükümetinin anlaşmasız Brexit senaryosu basına sızdı

İngiliz hükümetinin "anlaşmasız Brexit" senaryosu basına sızdı

İngiliz hükümetinin basına sızan anlaşmasız Brexit senaryosuna göre, ülke petrol, gıda ve ilaç kriziyle karşı karşıya kalacak.

18.08.2019Dünya
İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı

İngiliz Maliye Bakanı canlı yayında istifa planını açıkladı

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, katıldığı canlı yayında eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın başbakan olması durumunda istifa edeceğini açıkladı.

21.07.2019Dünya
İngiltere polisinden basına sızıntı belge çağrısı

İngiltere polisinden basına sızıntı belge çağrısı

İngiliz polisi ülkenin Washington Büyükelçisinin yazışmalarının basına sızmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, elinde başka sızıntı belge olan basın kuruluşlarının da bunları polise teslim etmesini istedi.

13.07.2019Dünya
Muhalefet öfke küpü

Muhalefet öfke küpü

ABD Başkanı Trump’ın İngiltere’ye ziyaretine 24 saat kala yaptığı açıklamalar ülke siyasetini karıştırdı. Muhalefetteki işçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, “Trump’ın İngiltere’nin yeni başbakanının kim olacağını belirlemeye çalışması demokrasimize yönelik kabul edilemez bir müdahaledir” dedi.

3.06.2019Dünya
Ünlü İngiliz iş adamı, 25 mağazasını daha kapatıyor

Ünlü İngiliz iş adamı, 25 mağazasını daha kapatıyor

İngiltere’nin ünlü zenginlerinden Philip Green’e ait Arcadia Group, aralarında Burton, Dorothy Perkins ve Topshop gibi dünyaca ünlü İngiliz markalarının bulunduğu 25 mağazayı kapatmayı planlıyor.

23.05.2019Ekonomi
Sri Lanka Başbakanından çarpıcı sözler

Sri Lanka Başbakanı'ndan çarpıcı sözler

Başbakan Ranil Wickremesinghe, saldırılara ilişkin istihbaratın alındığını kabul ederek yeterli önlemlerin neden alınmadığının araştırılacağını belirtti.

22.04.2019Dünya
Jeremy Corbynin fotoğrafıyla atış talimine inceleme

Jeremy Corbyn'in fotoğrafıyla atış talimine inceleme

İngiltere'de ana muhalefet lideri Jeremy Corbyn'in fotoğrafına ateş eden bir grup askerle ilgili inceleme başlatıldı.

3.04.2019Dünya
‘May’e karşı komplo’ iddiası

‘May’e karşı komplo’ iddiası

İngiliz basını, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma (Brexit) sürecinde parlamentoyu bir türlü ikna edemeyen Başbakan Theresa May’in bir grup bakan tarafından görevden indirilmek istendiğini yazdı. May’in yerine getirilmek istendiği belirtilen bir kabine üyesi ise ‘entrika’ iddialarını yalanladı.

25.03.2019Dünya
Katar’dan FIFA’ya 880 milyon dolarlık gizli ödeme

Katar’dan FIFA’ya 880 milyon dolarlık gizli ödeme

2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Katar’ın, FIFA’ya 880 milyon dolarlık ödeme yaptığı iddia edildi.

10.03.2019Futbol

Yazar Sonuçları

En sağdaki kız neyin zafer işaretini yapıyor

Bu fotoğrafı dünkü Sunday Times gazetesinde gördüm.

25.02.2020

Çağatay’ın kilosu için iyi bir örnek verdin Hıncal Abi...

Çağatay Ulusoy’un Koca Yusuf rolü için 30 kilo alacak olmasını eleştirdim...

25.11.2019

Dayanamadım; Sayım Sonuçlarını Açıklıyorum ! (*)

Sayın Temizlik Görevlisi, banyoya o küçük sabunlardan bırakmayın lütfen. Kendi sabunum var. Ayrıca banyodaki lavabonun üzerinde duran 6 küçük sabunla duştaki 3 tane sabunu da lütfen alın. Teşekkürler, (S.Berman)

12.04.2019