EKSTRA
MENÜ

Sümeyye Boyacı

Sümeyye Boyacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sümeyye Boyacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 89 Sümeyye Boyacı haberi bulunmuştur.

Sümeyye Boyacı Haberleri

Efsane değil gerçek deniz kızı

Efsane değil gerçek deniz kızı

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, doğuştan iki kolu olmayan, ancak balıkların da kolları olmadığını fark ederek başladığı yüzme sporunda büyük başarılar elde eden 6 yaşındaki Sümeyye Boyacı'ya onur ödülü verdi.

8.11.2008Gündem
Masal kitabı için ayaklarıyla resim yaptı

Masal kitabı için ayaklarıyla resim yaptı

Eskişehir'de doğuştan iki kolu olmayan 6 yaşındaki Sümeyye Boyacı, merkezi Rusya'da bulunan Spivakov Vakfının önerisiyle Türkçeye çevrilen Rus masallarının resimlerini yapmaya başladı.

18.02.2009Gündem
Küçük Sümeyyeden Cumhurbaşkanı Güle davet

Küçük Sümeyye'den Cumhurbaşkanı Gül'e davet

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün Dışişleri Konutu'nda ağırladığı doğuştan kolları olmadığı için ayaklarıyla resim çizen 6 yaşındaki Sümeyye Boyacı, “Ben de Cumhurbaşkanımız ve eşini evimde misafir etmek istiyorum” dedi.

27.02.2009Gündem
Çankaya’nın küçük misafiri

Çankaya’nın küçük misafiri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, doğuştan iki kolu olmayan 6 yaşındaki Sümeyye Boyacı ve ailesini Çankaya Köşkü’nde ağırladı.

27.02.2009Gündem
6 yaşındaki Sümeyyenin inanılmaz azmi

6 yaşındaki Sümeyye'nin inanılmaz azmi

Haberin başlığı: Ne var bu resmi yapmakta... Gerçekten ne var? Konu küçük Sümeyye ise, çok şey yok! Resim yapmak onun için bir tutku. Tıpkı yüzmek gibi. Tıpkı arkadaşlarıyla oynamak gibi. Ancak onun "küçük" bir sorunu var. Doğuştan iki kolu yok... Ama doğuştan inanılmaz bir azmi var. Azmi ile resim de yapıyor. Havuzda yüzüyor, koşuyor, oynuyor ve artık okula da gidiyor.

16.09.2009Gündem
Sümeyye engel tanımıyor

Sümeyye engel tanımıyor

DOĞUŞTAN iki kolu olmayan ancak ayaklarıyla resim yapabilen ve havuzda yüzen 6 yaşındaki Sümeyye Boyacı, eğitime başladığı ilköğretim okulunda özel masa ve sandalyesine kavuştu.

29.09.2009Gündem
Engelleri aştı, okula başladı

Engelleri aştı, okula başladı

İki kolu olmadığı halde yüzmeyi öğrenen, resim yapabilen küçük Sümeyye Boyacı azmi sayesinde okula başladı.

13.10.2009Gündem
Azmiyle şaşırtmaya devam ediyor

Azmiyle şaşırtmaya devam ediyor

Doğuştan iki kolu olmayan, tüm ihtiyaçlarını ayaklarıyla gören Sümeyye, resimden sonra şimdi de ebru sanatına başladı.

19.01.2010Gündem
Azmiyle şaşırtmaya devam ediyor

Azmiyle şaşırtmaya devam ediyor

Doğuştan iki kolu olmayan Sümeyye, resimden sonra şimdi de ebru sanatına başladı.

19.01.2010Gündem
Sümeyye’nin karne sevinci

Sümeyye’nin karne sevinci

DOĞUŞTAN iki kolu olmayan ancak ayaklarıyla yazı yazan ve resim yapabilen ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Sümeyye Boyacı, derslerinin hepsi pekiyi olan karnesini öğretmeninden aldı.

22.01.2010Gündem
Svetlana Medvedeva kitap tanıtımına katıldı

Svetlana Medvedeva kitap tanıtımına katıldı

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev'in eşi Svetlana Medvedeva, Türkçeye çevrilen ve kapağındaki resmi doğuştan engelli Sümeyye Boyacı'nın yaptığı Rus masal kitabının tanıtımına katıldı.

12.05.2010Gündem
Sümeyye’nin ayaklarıyla yaptığı ebru eserler karma sergide

Sümeyye’nin ayaklarıyla yaptığı ebru eserler karma sergide

ESKİŞEHİR Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılan karma sergide en çok ilgiyi, doğuştan 2 kolu olmayan 7 yaşındaki Sümeyye Boyacı'nın, ayaklarıyla yaptığı ebru eserler gördü. Sümeyye, sergiyi gezen Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen'e içerisinde kendi yaptığı resimlerin de bulunduğu ‘Altın Balık Rus Halk Masalları’ kitabını hediye etti.

21.09.2010Gündem
Hobi diye başladı şampiyon oldu

"Hobi" diye başladı şampiyon oldu

Doğuştan iki kolu olmamasına rağmen ayaklarını kullanarak yaptığı resimlerle tanınan Sümeyye Boyacı (11), hobi olarak başladığı her alanda başarılarına yenilerini ekliyor. Boyacı, geçen ay İstanbul'da düzenlenen "Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası"nda 3 altın madalya alarak takımına da Türkiye ikinciliği kazandırdı.

9.05.2014Diğer
Bedensel engelli yüzücülerden 19 madalya

Bedensel engelli yüzücülerden 19 madalya

Türkiye, 32. Uluslararası Almanya Şampiyonası'nda 4 altın, 7 gümüş ve 8 bronz madalya kazandı.

11.06.2018Diğer
Sümeyye Boyacı kimdir

Sümeyye Boyacı kimdir?

Sümeyye Boyacı, İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonasında’ki başarısıyla büyük bir gurur yaşattı. Kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstü finalinde yarışan Sümeyye Boyacı, 45.21'lik derecesiyle birinci olarak turnuvada Türkiye adına altın madalya kazanan ilk isim oldu. Peki, Sümeyye Boyacı kimdir?

15.08.2018Gündem
Paralimpik Avrupa Şampiyonasında Sümeyye Boyacı, altın madalya kazandı

Paralimpik Avrupa Şampiyonası'nda Sümeyye Boyacı, altın madalya kazandı

İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası'nda Sümeyye Boyacı, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

15.08.2018Diğer
Türkiyenin gururu Sümeyye Boyacı Hürriyete konuştu

Türkiye'nin gururu Sümeyye Boyacı Hürriyet'e konuştu!

Engeller, herhangi bir canlının yalnızca ruhunda var olabilen hatalı yaklaşımlardan ibarettir... Hayatta bu bakış açısına kavuşabilmemi, Adana Genç Engelliler Spor Kulübü Kurucusu Celal Karadoğan sağlamıştı...

21.08.2018Diğer
Paralimpik şampiyonlar Spor Panelinde buluştu

Paralimpik şampiyonlar Spor Paneli'nde buluştu

Beytullah Eroğlu, Sümeyye Boyacı, Sevilay Öztürk ve Nil Şahin 'Spor Paneli'nde öğrencilerle buluştu.

22.10.2018Diğer
Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sahiplerini buldu

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu, 8. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni’nde “Yılın En”lerini açıkladı.

18.12.2018Spor Arena
Balık Kız Sümeyye’ye destek

Balık Kız Sümeyye’ye destek

İRLANDA’nın başkenti Dublin’de düzenlenen 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda birinci olan ve maddi imkansızlıklar nedeniyle bazı yarışmalara katılamadığını açıklayan 16 yaşındaki Sümeyye Boyacı’ya sponsor desteği geldi. Sümeyye Boyacı 2019’da Hollanda, İtalya, Avustralya ve Amerika’da düzenlenecek 10 uluslararası yarışın hepsine katılacak.

15.01.2019Diğer
Türkiye Şampiyonası’ndan 3 altın madalya ile döndü

Türkiye Şampiyonası’ndan 3 altın madalya ile döndü

Avrupa paralimpik yüzme şampiyonu Sümeyye Boyacı; 25 – 27 Ocak tarihleri arasında Aksaray Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen 2019 Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’na katıldı. S5 kategorisinde 3 farklı dalda yüzen milli sporcu; 50 metre serbest yarışını 46 saniyede, 100 metre serbest yarışını 1,42 saniyede ve 50 metre sırtüstü yarışını 45 saniyede tamamlayarak şampiyonayı 3 birincilikle bitirdi.

27.01.2019Spor Arena
Liselilerden ‘fark yaratanlar’a ödül

Liselilerden ‘fark yaratanlar’a ödül

Gazeteci, sanatçı ve sporcular ödüllendirildi. Lise öğrenciler tarafından, toplumdaki duruşlarıyla fark yarattıklarını düşünülen 56 isim, ödüllerini 20 Şubat’ta düzenlenecek törenle alacak.

15.02.2019Eğitim
‘Fark yaratanlar’ ödüllerini aldı

‘Fark yaratanlar’ ödüllerini aldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Fark Yaratanlar’ ödül töreni yapıldı. Öğrencilerin yaptığı anket sonucunda 56 kişiye ödülleri verildi.

21.02.2019Eğitim
Sümeyye Boyacı yine şampiyonluğa hazırlanıyor

Sümeyye Boyacı yine şampiyonluğa hazırlanıyor

Doğuştan iki kolu olmayan, 5 yaşında başladığı yüzmede, paralimpik yüzme sırt üstü kategorisinde Avrupa ve dünya şampiyonluğu kazanan Sümeyye Boyacı (16), 2020 yılında Tokyo'da yapılacak olimpiyata şampiyonluk için hazırlanıyor.

5.03.2019Diğer
Sporun En İyileri 65 Yıldır Gillette Milliyet Spor Ödülleri ile belirleniyor

Sporun En İyileri 65 Yıldır Gillette Milliyet Spor Ödülleri ile belirleniyor

Dünyanın en uzun soluklu, Türkiye’nin ise en eski ve saygın spor ödülleri projesi Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde geri sayım başladı. İlki 1954 yılında gerçekleştirilen oylama, Türkiye’nin spor tarihini de gözler önüne seriyor. 1954 yılında ilk kez yüzücü Murat Güler’e takdim edilen ödüllerin 65 yıllık tarihinde en fazla ödül alan isim ise 2018’de aramızdan ayrılan efsane halterci Naim Süleymanoğlu. 2018’de Sporun En İyileri içinse oylama heyecanı devam ediyor.

6.03.2019Diğer
3üncü İz Bırakan Kadınlar Zirvesi yapıldı

"3'üncü İz Bırakan Kadınlar Zirvesi" yapıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından Nevmekan Sahil'de "3'üncü İz Bırakan Kadınlar Zirvesi" düzenlendi.

6.03.2019Gündem
İz bırakan kadınlardan başarı hikâyeleri

İz bırakan kadınlardan başarı hikâyeleri

İSTANBUL’da Üsküdar Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü zirvesinde bir araya gelen Türkiye’de ve dünyada iz bırakan kadınlar, başarı hikâyelerini paylaştı.

7.03.2019Gündem
Kadınların başarısı ‘enerji’yi yükseltti

Kadınların başarısı ‘enerji’yi yükseltti

Erkek çalışanların ağırlıkta olduğu enerji sektörü başta olmak üzere tüm alanlarda kadın istihdamını artırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından geçen yıl başlatılan ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ ödül törenine bu yıl kadınların yoğun enerjisi damga vurdu.

16.03.2019Ekonomi
Sümeyye Boyacı, Amerika’dan altın madalya ile döndü

Sümeyye Boyacı, Amerika’dan altın madalya ile döndü!

Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı, ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları’nın destekleri ile gittiği Amerika’dan altın madalya ile döndü.

10.04.2019Diğer
Sümeyye Boyacı Amerika’dan altın madalya ile döndü

Sümeyye Boyacı Amerika’dan altın madalya ile döndü

Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı, gittiği Amerika’dan altın madalya ile döndü. 4-6 Nisan tarihlerinde Amerika’da gerçekleşen dünya serisine giden Sümeyye Boyacı, Türkiye’yi Amerika’da temsil eden tek sporcu oldu.

10.04.2019Etkinlikler

Yazar Sonuçları

Gençler sporda yüzümüzü güldürdü

Gençlerin spora yönlendirilmesinin önemi sürekli konuşulur. Neyse ki bu tekrarlar işe yaradı, son yıllarda ebeveynler ve okullar sporu çok daha fazla destekler hale geldi. Ve artık verilen emeklerin meyveleri toplanmaya başladı. Birbirinden başarılı gençler, Avrupa’nın farklı şehirlerinde büyük başarılara imzalar attı.

17.08.2018

Herşey o gün bu havuzun başında o dakika başladı

Hikayeyi anlatan kişi kimdir, anlattığı kişi kimdir size sonunda söyleyeceğim.

21.09.2018

#KadınOlmasa mücadele olmazdı

#KadınOlmasa mücadele olmazdı. Çünkü kadınlar mücadelede her daim bir adım önde!

8.03.2019