EKSTRA
MENÜ

Şükriye Tutkun

Şükriye Tutkun haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şükriye Tutkun hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 179 Şükriye Tutkun haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şükriye Tutkun Haberleri

19 Eylül hangi burç ve burcu ne 19 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Eylül hangi burç ve burcu ne? 19 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji dinlerce yıldır bilim insanlarının araştırma konusu olmuştur. Günümüzde de hiç olmadığı kadar gündemdedir. İşte sizler için 19 Eylül hangi burçtur, burcu nedir, 19 Eylül günü tarihte yaşananlar nelerdir, 19 Eylül günü doğmuş Türk ünlüler ve futbolcular, 19 Eylül günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
Emine Erdoğan, Koruyucu Aile Günü tanıtım programında konuştu: Kirli ellere asla toleransımız yoktur

Emine Erdoğan, "Koruyucu Aile Günü" tanıtım programında konuştu: Kirli ellere asla toleransımız yoktur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin olarak, "Her bir çocuk istismarı kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur." ifadelerini kullandı.

30.06.2021Gündem
Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ben türküleriyle tanıdım onu ama her ne hikmetse bir süredir polemikleri, sosyal medya linç haberleriyle takip ediyorum. Söylediğine göre derdi taraf olmak değil, itirazı haksızlığa... Şükriye Tutkun ile yolumuz yüzlerce kilometre uzakta, Kahramanmaraş’taki bir organizasyonda kesişti. Mülteci çocukların arasında geçmişe daldı, 2 yaşında terk edildiği çocuk yurdundaki günlerine döndü. O duygusal anların ardından karşılıklı oturduk, her şeyi açık açık konuştuk. Eski bir belediye başkanını zan altında bırakacak iddialarda da bulundu, yürek burkan anılar da paylaştı.

9.03.2021Magazin
Uluslararası Halk Müzikleri Festivali yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak

Uluslararası Halk Müzikleri Festivali yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak

Beyoğlu Belediyesi ve Sanat Hayattır Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, bu yıl ikinci kez sanatseverleri ağırlayacak.

19.12.2019Keyif
Çocuğum sadece 5 gün yaşadı

'Çocuğum sadece 5 gün yaşadı'

90'lı yıllara damga vuran Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun, Kanal D'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Tutkun, merak edilenleri canlı yayında anlattı...

19.04.2019Magazin
Şükriye Tutkun kimdir Şükriye Tutkun’un hayatına ilişkin bilgiler

Şükriye Tutkun kimdir? Şükriye Tutkun’un hayatına ilişkin bilgiler

Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Şükriye Tutkun, gözlerden uzak bir yaşam sürse de konuk olarak katıldığı programlarla gündeme geliyor. Şükriye Tutkun, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen Sultan Gelin Müzikali'nde başrolde oynamıştı. İşte, Şükriye Tutkun’un hayatına ilişkin bilgiler

19.04.2019Televizyon
Ünlü akını... 8 Marta özel koruyucu aile yemeği

Ünlü akını... 8 Mart'a özel koruyucu aile yemeği

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bakım ve eğitim masrafları devlet tarafından karşılanan bu çocuklarımıza açacağınız şey sadece gönülleriniz. Bir insana, içinde bayram sabahlarının, yaz tatillerinin, karne günü kutlamalarının birlikte geçirildiği bir çocukluğu hediye etmekten daha anlamlı ne olabilir?" dedi.

7.03.2019Gündem
Emine Erdoğan: Koruyucu ailelik için atılacak en küçük adım dalga dalga yayılacak

Emine Erdoğan: Koruyucu ailelik için atılacak en küçük adım dalga dalga yayılacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, koruyucu ailelikle ilgili "Lütfen eşinize, dostunuza, komşularınıza, sahip çıktığınız çocukların şen kahkahalarının evinizdeki bereketi nasıl artırdığını, gönülleri yıkayıp, pirüpak yaptığını anlatın. İnanıyorum ki sizlerin koruyucu ailelik konusunda atacağınız en küçük adım, toplumda dalga dalga yayılacaktır" dedi.

7.03.2019Gündem
Festival başlıyor

Festival başlıyor

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu tarafından gerçekleştirilecek Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, 1 Aralık’ta başlıyor.

20.11.2018Keyif
Abdurrahim Karakoç ölüm yıldönümünde şiirleri ile anılıyor

Abdurrahim Karakoç ölüm yıldönümünde şiirleri ile anılıyor

Türk şiirinin önemli isimlerinden birisi olan Abdurrahim Karakoç, 7 Haziran 2012 yılında hayata gözlerini yumdu. Türk şiirine ve halk müziğine 'Mihriban' gibi önemli eserleri kazandıran Abdurrahim Karakoç, bu eserleriyle milyonlarca kişiye ulaşmayı başardı. İlkokulu Kahramanmaraş'ta bulunan kendi köyünde okuyan Karakoç, bu eğitimini tamamladıktan sonra köyde birçok işle meşgul olmuş ancak bu onun okuma sevdasının hiçbir şekilde önüne geçememiştir. İşte, Abdurrahim Karakoç'un hayatı hakkında detaylı bilgiler

7.06.2018Gündem
Barınaklar müzikle ısınacak

Barınaklar müzikle ısınacak!

Dorock XL, 20 Aralık çarşamba gecesi ‘Barınakları Müzikle Isıtalım’ projesini hayata geçiriyor.

14.12.2017Keyif
Şükriye ne yaşar ne yaşamaz

Şükriye ne yaşar ne yaşamaz

Kanser tedavisi gören ve geçen yıl yaşamını yitiren Naşide Göktürk (51) 'Türkilerin kadife sesi' olarak bilinen Şükriye Tutkun birbirlerine benzerliğiyle de dikkat çekiyordu. Besteci ve söz yazarı Göktürk ile iyi arkadaş olan Tutkun'un son bir yıldır yaşadıkları ise, 'Yaşar ne yaşar ne yaşamaz' oyununu hatırlatıyor.

17.05.2017Keyif
AK Parti Grubunda ünlü isimler

AK Parti Grubu'nda ünlü isimler

Türk halk müziği sanatçısı Şükriye Tutkun ve eski milli oyuncu Tanju Çolak AK Parti Grup Toplantısı'nı izleyenler arasındaydı.

15.11.2016Gündem
Karar günü eylem yasağı

Karar günü eylem yasağı

Türkiye’nin en büyük çevre davası Cerattepe’de, bugün Rize’de görülecek karar duruşması öncesi, hem Rize hem Artvin’de Valilikler güvenlik önlemi aldı. Artvin’de bir ay süreyle miting ve basın açıklaması gibi eylemler yasaklandı. Davayı izlemek için otobüslerle Rize’ye gelecek olanlar kente alınmayacak.

18.09.2016Gündem
Cerattepe’de karar duruşması öncesi, Artvin’de eylem yasağı

Cerattepe’de karar duruşması öncesi, Artvin’de eylem yasağı

ARTVİN Valiliği, Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkisi’nde madencilik yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, ’Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan davanın karar duruşması öncesinde, miting ve basın açıklaması gibi eylemleri yasakladı.

18.09.2016Gündem
Cerattepe davasında karar duruşması 19 Eylülde

Cerattepe davasında karar duruşması 19 Eylül'de

ARTVİN’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, ’Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan Türkiye’nin en büyük çevre davasında karar duruşması 19 Eylül tarihinde, Rize İdare Mahkemesi’nde görülecek.

16.09.2016Gündem
Manisada Mihriban gecesi

Manisa'da "Mihriban" gecesi

MANİSA'da düzenlenen etkinlikle 'Mihriban' türküsünün de söz yazarı olan ünlü şair Abdurrahim Karakoç anıldı.

28.10.2014Ege
Bornovalılar Makbule Kaya ile coştu

Bornovalılar Makbule Kaya ile coştu

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, Bornova Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı "Aşık Veysel Sanat Günleri"nde Makbule Kaya fırtınası esti. Türk halk müziğinin sevilen sanatçısı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'ndaki Açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran Bornovalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

16.08.2014Ege
Bu ikili kaçmaz

Bu ikili kaçmaz

İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Aşık Veysel Sanat Günleri' kapsamında Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 9 Temmuz Çarşamba günü sevenleriyle buluşacak.

7.07.2014Ege
Aşık Veysel Konserleri BAŞLIYOR

Aşık Veysel Konserleri BAŞLIYOR

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “Aşık Veysel Sanat Günleri” başlıyor.

17.06.2014Ege
Yıldırım’dan sokak çocukları için koruma evi

Yıldırım’dan sokak çocukları için koruma evi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçilmesi durumunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'yla birlikte çalışarak “Sokak Çocukları Koruma ve Bakım Evleri” kuracağını söyledi. Yıldırım, "Buralarda gençlerin sağlık, rehabilitasyon ve eğitim gibi temel hizmetleri sağlanacak" dedi.

22.02.2014Ege
Bulutlara komşu bir kent

Bulutlara komşu bir kent

Milletvekili Uğur Bayraktutan ve sanatçı Şükriye Tutkun ile balta girmemiş ormanları, yaylaları ve dik yokuşlarıyla ünlü otantik bir turizm kentine; Artvin’e doğru gidiyoruz. Ben Artvin’i hiç görmedim ve hiç Artvinli tanıdığım da olmadı. Ama ne çok şey kaçırdığımı bu sohbette anladım. Artvin, trafik lambalarına bile ihtiyaç duyulmayacak kadar medeni bir şehir

9.12.2011Kelebek
New Yorkta Türkiyenin sesleri

New York'ta Türkiye'nin sesleri

ABD’nin New York kentinin ünlü parkı Central Park’ta düzenlenen ’Istanbulive: Türkiye’nin Sesleri ve Renkleri Konseri’ni binlerce kişi izledi.

18.06.2011Kelebek
New Yorkta Türkiyenin sesleri

New York'ta Türkiye'nin sesleri

ABD’nin New York kentinin ünlü parkı Central Park’ta düzenlenen ’Istanbulive: Türkiye’nin Sesleri ve Renkleri Konseri’ni binlerce kişi izledi.

18.06.2011Kelebek
Birlik sadece sahnede kalmasın

Birlik sadece sahnede kalmasın

Bir yanda Beyaz Türk-Siyah Türk, türbanlı-türbansız, milliyetçi-bölücü kamplaşmaları, bir yanda zorunlu din dersi başlığı altında tek tip din tartışmaları... Uzlaşma çağrıları bir kulaktan girip diğerinden çıkıyor. Gidişattan rahatsız olan sanatçı bir grup, deyim yerindeyse, kulağın duymadığı mesajı göze sokmak için sahneye çıkıyor. Yönetmen Şule Ateş, prömiyeri 6 Kasım’da yapılacak olan ‘Birlik/Tevhid/Oneness’ gösterisinin özünü Alevi felsefesi, onu da kuantum fiziğiyle açıklıyor

30.10.2010Kelebek
Türkiye’nin renkleri New York’ta

Türkiye’nin renkleri New York’ta

New York’taki Central Park’ta düzenlenen “İstanbulive” konserinde Kenan Doğulu, Ozan Doğulu, Duman, Şükriye Tutkun, İstanbul Sessions ve Emrah Kanısıcak sahneye çıktı. 5 saat süren konser, müzik şölenine dönüştü.

4.07.2010Kelebek
Bursa Festivali türkülerle başladı

Bursa Festivali türkülerle başladı

TÜRK Halk Müziği’nin sevilen isimleri Sümer Ezgü, Şükriye Tutkun, Fuat Saka ve Hüseyin Turan’dan oluşan “Bu Toprağın Türküleri” grubu önceki gece 49. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında Bursa Kültür Park sahnesinde konser verdi.

15.06.2010Kelebek
BURSA FESTİVALİNDE TÜRKÜ COŞKUSU

BURSA FESTİVALİ'NDE TÜRKÜ COŞKUSU

Bursa'da bu yıl 49'uncusu düzenlenen uluslararası festivalde "Bu Toprağın Sesi" adlı konserde sahneye çıkan Şükriye Tutkun, Sümer Ezgü, Hüseyin Turan ve Fuat Saka türkü sevenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Bursaspor'a uyarladığı "Anadolu'dan geldik" adlı türküyü elinde yeşil beyaz bayrakla seslendiren Sümer Ezgü, coşkuyu bir kat daha arttırdı. (Haber-Kamera: Recai GÜLER /BURSA, (DHA)

15.06.2010Ne Oluyor
Türkü turnesi

Türkü turnesi

Hüseyin Turan, Sümer Ezgü, Şükriye Tutkun ve Fuat Saka’dan kurulu Bu Toprağın Türküleri, uzun bir prova döneminden sonra Türkiye turnesine çıkıyor. Topluluk, 14 Haziran’da Bursa’dan başlayacakları turneleri boyunca en sevilen Türk halk müziği eserlerini seslendirecek.

10.06.2010Spor Arena
Türkü turnesi

Türkü turnesi

Hüseyin Turan, Sümer Ezgü, Şükriye Tutkun ve Fuat Saka’dan kurulu Bu Toprağın Türküleri, uzun bir prova döneminden sonra Türkiye turnesine çıkıyor. Topluluk, 14 Haziran’da Bursa’dan başlayacakları turneleri boyunca en sevilen Türk halk müziği eserlerini seslendirecek.

7.06.2010Spor Arena
Kenan düşünü gerçekleştiriyor

Kenan düşünü gerçekleştiriyor

Ünlü pop şarkıcısı Kenan Doğulu, 3 Temmuz'da New York'un ünlü Central Park'ında düzenlenecek "İstanbulive" konserinde sahne alacak.

23.05.2010Gündem
Kebapçılıktan Cannesa uzanan yol

Kebapçılıktan Cannes'a uzanan yol

Megatron isimli 15 dakikalık kısa filmiyle Cannes'da Altın Palmiye kazanan Romanyalı yönetmen Marian Crisan'ın yeni uzun metraj filmi Morgen'da bir Türk oynuyor. Aslen Diyarbakırlı olan Yılmaz Yalçın baba mesleği olan kebapçılıkla uğraşırken oyunculuğa gönül vermiş. İşte Yılmaz Yalçın'ın kebapçılıktan Cannes'da yarışacak filme olan serüveni.

11.04.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Savaşın gölgesinde umutlar çiçek açtı

Suriye Afrin’de Adnan’ın müzik stüdyosunda kayıt yaparken ve Arap kahvemizi yudumlarken... diye başlayıp heyecanla anlatacağım bir hikayem var artık ama o bana kalsın diyerek başlıyorum.

26.03.2021

Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ben türküleriyle tanıdım onu ama her ne hikmetse bir süredir polemikleri, sosyal medya linç haberleriyle takip ediyorum. Söylediğine göre derdi taraf olmak değil, itirazı haksızlığa... Şükriye Tutkun ile yolumuz yüzlerce kilometre uzakta, Kahramanmaraş’taki bir organizasyonda kesişti. Mülteci çocukların arasında geçmişe daldı, 2 yaşında terk edildiği çocuk yurdundaki günlerine döndü. O duygusal anların ardından karşılıklı oturduk, her şeyi açık açık konuştuk. Eski bir belediye başkanını zan altında bırakacak iddialarda da bulundu, yürek burkan anılar da paylaştı.

9.03.2021

Mutluluk gözyaşları

Açtığı çok sayıda kültür merkezi ile Suriye’de savaşın izlerini silmeye gayret eden Yunus Emre Enstitüsü, faaliyetlerini ara vermeksizin sürdürüyor.

5.03.2021

Ne arkadaşlığı, ne teklifi! Düpedüz vahşi katil bu!

Rize Fındıklı’da Gamze Pala adlı bir kadın alçakça bir cinayete kurban gitti.

17.04.2020

Fil beslemek kaç lira?

İnsanın kendi izinden giden, hayat amacını, mottosunu devam ettireceğine inandığı bir çocuğu varsa, ondan mutlusu olmuyor.

29.08.2018

‘Amca’, hançer gibi bağlamayla buluşursa...

Bu albümde hem gitar var hem bağlama... Hem hicran var hem umut... ‘O türkü öyle okunmaz’lara girmek isteyen olursa cevabım şöyle: İlhan Şeşen, İlhan Şeşen gibi okumuş türküleri.

24.02.2017

Artık Samsun’un da müzik festivali var

Samsun bir festivale kavuştu! 25 Mayıs-7 Haziran 2013 tarihleri arasında 1. Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali gerçekleşiyor.

23.05.2013

Balkona kadın külotu asmak mubah mı

DOLUNAY mı nedir bilmiyorum.

Yoksa şu Venüs’ün tuhaf halleri mi...

7.06.2012

Sandalette müthiş indirim: 500 dolar!

EVET nerede kalmıştık? Geçen hafta tadı damağımda kalan kısa New York tatilimin ilk bölümüydü. Bu hafta da bence en zevkli kısmı, yeni sezon ve indirimleri anlatacağım ikinci kısma geldi sıra...

16.07.2010
Cüppeli’yi fena enseledim

Cüppeli’yi fena enseledim

Cüppeli Ahmet Hoca’nın resmi internet sitesinde gezinirken, "Biyografi" bölümünü tıkladım.

11.07.2009