EKSTRA
MENÜ

Su Çiçeği

Su Çiçeği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Su Çiçeği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.980 Su Çiçeği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Su Çiçeği Haberleri

Nevralji nedir ve belirtileri nelerdir Nevralji neden olur ve tedavisi nasıldır

Nevralji nedir ve belirtileri nelerdir? Nevralji neden olur ve tedavisi nasıldır

Bireyler bazen bildikleri bazen de bilmedikleri kalıcı, kalıtsal ya da geçici hastalıklarla uğraşmaktadır. Bu hastalıklar vücudun belirli bölgelerinde şiddetli ağrı şeklinde kendini gösterebilmektedir. Nevralji de bu hastalıklardan sadece bir tanesidir. Nevralji sözcüğünün kökeni ise Fransızcadır. Tıp sektöründe geçen bu kelime tedavi ve belirtileriyle bir hastalığın ismidir. Nevralji nedir, belirtileri nelerdir, nevralji neden olur ve tedavisi nasıldır detayları ile derledik.

15.07.2021Araştırma
‘Soğuk savaş’ bitti sıra dünya barışında

‘Soğuk savaş’ bitti sıra dünya barışında

YER: Cenevre Gölü kıyısındaki Villa Fleur d’Eau (Su çiçeği villası).Tarih: 19 Kasım 1985Olay: Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) 40’ıncı Devlet Başkanı Ronald Reagan ile sonradan tarihe karışan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) o dönemdeki lideri ve son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov’un ilk buluşması.

19.06.2021Avrupa
Su çiçeği nedir Su çiçeği belirtileri ve tedavisi

Su çiçeği nedir? Su çiçeği belirtileri ve tedavisi

Su çiçeği, yetişkinlere göre çocuklarda daha sık görülüyor. Kırmızı döküntüler, yorgunluk ve ateş ile de kendini gösteriyor. Peki su çiçeği nedir? Su çiçeği belirtileri ve tedavisi...

İngilizce hastalıklar - İngilizce hastalıkların isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce hastalıklar - İngilizce hastalıkların isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizcede İllness ve Sickness kelimeleri ''Hastalık'' anlamına gelir. Hasta manasında kullanılan sözcükler ise şunlardır: İll, Patient ve Sick. Hastalıklar kendi içerisinde birçok türe ayrılır. Örneğin: Heart Diseases / Cardiac Diseases, Kalp Hastalıkları demektir. İngilizce hastalıkların isimleri nelerdir, yazılışı ve telaffuzu nasıl? Örnek cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.

4.05.2021Sözlük
Zona nedir, belirtileri nelerdir İşte zona tedavisi hakkında merak edilenler

Zona nedir, belirtileri nelerdir? İşte zona tedavisi hakkında merak edilenler

Zona, halk arasında gece yanığı olarak da bilinir ve 'Varicella zoster' isimli virüsün yol açtığı bir hastalık. Şiddetli ağrılara neden olabilen zonanın en önemli sebeplerinden bir de stres. Peki zona nedir, belirtileri nelerdir? İşte zona tedavisi hakkında merak edilenler

30.03.2021Sağlık
Uzmanlar uyardı: Deri hastalıkları korona virüs belirtisi olabilir

Uzmanlar uyardı: Deri hastalıkları korona virüs belirtisi olabilir

Ortaya çıktığı ilk günden itibaren tüm hayatı değiştiren Covid-19 virüsü hakkında yapılan araştırmalar, bu virüsün vücudun hemen hemen her sistemini etkilediğini ortaya koydu. Ciltteki kızamık ya da su çiçeği benzeri döküntüler ya da kaşıntılar da Covid-19 belirtileri arasına eklendi. Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Çetinkünar, başlangıçta solunum sistemi hastalığına neden olduğu düşünülen bu virüsün deri üzerindeki etkileri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

28.01.2021Sağlık
Çocuklarda ateş: Neden olur, nasıl düşürülür, hastalık habercisi mi

Çocuklarda ateş: Neden olur, nasıl düşürülür, hastalık habercisi mi?

Çocuklarda ateşin her zaman dikkate alınması gerektiğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Aslı Yalçınkaya “1 yaş altı bebekler her ne olursa olsun ateşlendiklerinde bir çocuk hekimi tarafından değerlendirilmelidir. Ateşe ishal, kusma eşlik ediyorsa sıvı kaybını arttırarak daha riskli hale gelebilir” dedi.

Pandemide çocukluk aşılarını ertelemeyin Hangi aşı ne zaman yapılmalı

Pandemide çocukluk aşılarını ertelemeyin! Hangi aşı ne zaman yapılmalı?

Covid-19 virüsünün bulaşmasını önlemek için yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar, aşının kişisel sağlığın ötesinde toplumlar için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Covid-19 enfeksiyonu aylardır diğer hastalıkların önüne geçmiş gibi görünse de özellikle hepatit, kızamık ya da su çiçeği gibi aşı ile önlenebilir hastalıklar yayılmaya devam ediyor. Bu nedenle bebeklerin ve çocukların aşılarının düzenli olarak yaptırılması gerekiyor.

Türkiyede koronavirüs aşısı yaptıranların sayısı 1 milyonu aştı

Türkiye'de koronavirüs aşısı yaptıranların sayısı 1 milyonu aştı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında CoronaVac aşısının ülke genelinde uygulanmaya başlanmasının 7'nci gününde ilk dozu yaptıranların sayısı 1 milyonu geçti.

20.01.2021Gündem
Gebelik planı yapan aşı olmalı mı

Gebelik planı yapan aşı olmalı mı?

Hürriyet, vatandaşlardan gelen COVID-19 aşısıyla ilgili soruları uzmanlara danışarak yanıtlıyor. Bugün sorulara Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yanıt verdi...

8.01.2021Gündem
Zona nedir, belirtileri nelerdir Zona bulaşıcı mıdır

Zona nedir, belirtileri nelerdir? Zona bulaşıcı mıdır?

‘Varicella zoster’ isimli virüsün neden olduğu zona, şiddetli ağrılara yol açabiliyor. Ortaya çıkmasındaki en önemli faktörlerden biri de stres. Peki zona nedir? Sebepleri ve belirtileri nelerdir? Herhangi bir bulaşıcılığı var mıdır? Uzmanlar, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

4.01.2021Sağlık
Farenjit: Belirtileri ve Tedavisi

Farenjit: Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz ağrısı, yutkunmada güçlük, halsizlik ve bitmek bilmeyen öksürük…Uzun süre kapalı ve havasız ortamlarda bulunmak farenjite yakalanma riskinizi arttırıyor. Mevsim geçişleriyle birlikte kendini gösteren en yaygın hastalıklardan biri olan farenjitte, erken tanı ve tedavinin hastalığın kronikleşmemesi için önemli olduğuna vurgu yapan K.B.B Uzmanı Opr. Dr. Koray Cengiz bilinmesi gereken tüm detayları sizler için anlattı.

28.12.2020İyi Yaşam
Çocukluk çağında görülen enfeksiyon hastalıklarından korunmak için ne yapmalı

Çocukluk çağında görülen enfeksiyon hastalıklarından korunmak için ne yapmalı?

Çocukluk çağında meydana gelebilecek çok sayıda enfeksiyon hastalığı olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Ertan Okumuş, “Aşılanma dışında çocuğun bağışıklık sisteminin güçlü tutulması önemli. Sağlıklı uyku, dengeli beslenme, yeterli düzeyde sıvı tüketimi, el hijyeni hastalıklardan korunmak adına alınması gereken önlemler arasında” dedi.

Çocukluk çağı enfeksiyonlarından korunmak için bunlara dikkat

Çocukluk çağı enfeksiyonlarından korunmak için bunlara dikkat

Çocukluk çağında meydana gelebilecek çok sayıda enfeksiyon hastalığı olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Ertan Okumuş, “Aşılanma dışında çocuğun bağışıklık sisteminin güçlü tutulması önemli. Sağlıklı uyku, dengeli beslenme, yeterli düzeyde sıvı tüketimi, el hijyeni hastalıklardan korunmak adına alınması gereken önlemler arasında” dedi.

7.12.2020Sağlık
Son dakika haberler... Ankarada yoğun çalışma... COVİD-19la mücadelede umutlandıran sözler

Son dakika haberler... Ankara'da yoğun çalışma... COVİD-19'la mücadelede umutlandıran sözler

Ankara'da, 3 üniversite ile işbirliğinde çalışmaları sürdürülen Covid-19 ilacında sona gelindi. 'CNT002' isimli molekülden oluşturulan ilacın faz-2, faz-3 çalışmasında, 3 ay içinde hasta alımının tamamlanarak ilk sonuçların elde edilmesi planlanıyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ersin Erfa, "Sonuçlar çıktıktan sonra bilimsel otoriteler tarafından onaylanırsa sadece ülkemize değil tüm dünyaya derman olabilecek bir ilacı Türkiye'de üretmeye başlamış olacağız" dedi.

9.10.2020Gündem
Yüz yüze eğitim genişliyor

Yüz yüze eğitim genişliyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletildiğini belirterek, “2, 3, 4, ortaokul 8 ve lise 12’inci sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Özel eğitim okulları ile köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür.” dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

6.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüz yüze eğitimin kapsamını genişlettiklerini belirterek, "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek" dedi.

5.10.2020Gündem
Son dakika haberi... Bakan Koca müjdeyi verdi Yerli koronavirüs aşısında insan denemeleri aşamasına geçildi

Son dakika haberi... Bakan Koca müjdeyi verdi! Yerli koronavirüs aşısında insan denemeleri aşamasına geçildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kovid-19 ile ilgili yürütülen 13 yerli aşıdan 3'ünde hayvan deneme çalışmalarının başarıyla tamamlandığı, insan üzerinde deneme aşamasına geçildiği müjdesini cep telefonundan görüntülü arayarak verdi.

3.10.2020Gündem
Bebeklerdeki viral döküntünün sebebi nedir

Bebeklerdeki viral döküntünün sebebi nedir?

Bebeklerde viral döküntülerin sık karşılaşılan bir durum olduğunu kaydeden Dr. Sinan Akkurt, çoğu olası nedene karşı aşı olamayan küçük bebekler için ellerin sık yıkanması, yüzeylerin temiz tutulması ve bebeğin hasta kişilerden uzak tutulması gibi koruma yöntemlerinin tavsiye edildiğini belirtti ve konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Trombosit nedir Trombosit kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Trombosit nedir? Trombosit kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Trombosit, kan pıhtılaşmasını sağlayabilen, kanamayı durdurma görevi gören hücrelere verilen isimdir. Tıpkı diğer hücrelerde olduğu gibi kanda yeterli düzeye olmalıdır. Kanda bulunan bu trombosit hakkında mutlaka gerekli testlerin yapılması gerekir. Trombosit nedir, trombosit kan değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ile yüksekliği belirtileri nelerdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

10.06.2020Sağlık
PLT nedir PLT trombosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PLT nedir? PLT trombosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kanama durumlarında, kanın durması için pıhtılaşma sağlayan trombositler vardır. Bu trombositlerin diğer ismi platelettir. PLT değerleri kan testleri yapılarak öğrenilebilir. PLT nedir, PLT trombosit değeri kaç olmalı, düşüklüğü ve yüksekliğinin nedenleri ile belirtileri neler sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

9.06.2020Sağlık
Lenfosit (lhm, lhmph) nedir Lenfosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lenfosit (lhm, lhmph) nedir? Lenfosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lenfositin vücutta savunma mekanizmasıdır. Genellikle pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Yapılan kan sayımında bu hücrelerin düzeyi sağlık açısından çok önemlidir. Peki Lenfosit (LHM, LHMph) nedir? Lenfosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere Lenfosit hakkında merak edilenleri detaylı bir şekilde açıkladık.

8.06.2020Sağlık
İşte salgınlara karşı milyonların hayatını kurtaran bilim insanları

İşte salgınlara karşı milyonların hayatını kurtaran bilim insanları

Kovid-19 salgınının yayılımını durduracak aşıyı bulmak için zamana karşı yarış sürerken, tarihte milyonlarca kişinin ölümüne neden olan hastalıkların aşılarını bulan bilim insanlarının kıymeti, bu süreçte bir kez daha anlaşıldı.

27.04.2020Teknoloji
Bilim Kurulu üyesi İlhami Çelikten ATM uyarısı

Bilim Kurulu üyesi İlhami Çelik'ten ATM uyarısı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, "ATM ve bina girişlerindeki kapı şifreleri gibi yerlere dokunduktan sonra elimizi, ağzımıza ve gözümüze götürmeyelim. Mutlaka eller hemen yıkanmalıdır" dedi.

31.03.2020Gündem
Tripofobi nedir, neden olur Tripofobi ne demek

Tripofobi nedir, neden olur? Tripofobi ne demek?

Fobi, bir şeye karşı duyulan korkunun, bireyin gündelik yaşamını olumsuz yönde etkilemesi halidir. Oldukça çeşitli ve farklı fobiler vardır. Tripofobi de fobi türlerinden biridir, delik fobisi olarak da bilinmektedir. Peki, tripofobi nedir, neden olur? Tripofobi ne demek?

11.02.2020Gündem
Zona her yaş grubunda görülüyor

Zona her yaş grubunda görülüyor

Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Emel Hazinedar, zona hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu belirterek, "Genellikle beli bölgede kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtilerle başlar. Ağrılar arttığında mutlaka bir uzmana danışılmalı. Erken teşhis edildiğinde iyileşme oranı daha hızlı olabiliyor" dedi.

10.01.2020Sağlık
Çocuğunuzu enfeksiyondan korumanın 10 yolu

Çocuğunuzu enfeksiyondan korumanın 10 yolu

Okullar, çocukların daha sık hastalanması ve bu hastalıkları birbirlerine kolayca bulaştırmaları anlamına da geliyor. Sınıf ve okul ortamlarında uzun saatler boyunca bir arada bulunan kalabalık öğrenci grupları birçok enfeksiyonla karşı karşıya kalıyor. Özellikle okula ilk kez başlayan çocuklar okula başladıkları ilk yıl içinde yaklaşık 8 kez ateşli üst solunum yolu enfeksiyonuna yakalanıyor.

Tripofobi nedir, Tripofobi sadece delik fobisi midir

Tripofobi nedir, Tripofobi sadece delik fobisi midir?

Tripofobi nedir sorusu bir çok kişi tarafından internette en çok aranan konular arasındaki yerini alırken, en bilinen özelliği olan delik fobisi, Tripofobi'nin tek özelliği olarak bilinse de bir çok farklı fizyolojik etkisi bulunuyor. Peki Tripofobi nedir, Tripofobi sadece delik fobisi midir?

20.09.2019Sağlık
Doğal yöntemlerle uçuk nasıl geçer Uçuk neden olur

Doğal yöntemlerle uçuk nasıl geçer? Uçuk neden olur?

Günlük hayatta sık sık karşılaşabileceğimiz uçuk, ciddi problemlerin habercisi olabiliyor. Halk arasında genellikle korkudan oluştuğuna dair bir yargı bulunan uçuk, en sık dudaklar, ağız etrafı, burun ve çenede kendisini gösteriyor. Peki, uçuk nasıl geçer? Dudakta uçuk neden olur?

12.09.2019Sağlık
Bulaşıcı hastalıklar bebek ve çocukları etkiliyor

Bulaşıcı hastalıklar bebek ve çocukları etkiliyor

Bebek ve çocukların hastalıklara karşı savunma mekanizmaları biz yetişkinlere oranla daha zayıf olabiliyor. Bu durum ise bebek ve çocukların bazı sağlık problemlerinin özellikle de bulaşıcı hastalıkların radarına girmesine yol açıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Ali Talay, bulaşıcı hastalıkları, belirti ve tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

Çocuklar yazın en çok bu hastalıklara yakalanıyor

Çocuklar yazın en çok bu hastalıklara yakalanıyor!

Vücutta kırmızı renkli beneklerle kendini gösteren cilt döküntüleri birçok kişinin çocukluk döneminde yaşadığı şikayetlerden biridir. Ancak toplumda sıkça görülen bu şikayetlerin, bazı ciddi hastalıkların belirtisi olabileceği de unutulmamalıdır. Çocuklarda bu ateşli döküntülü hastalıklar sık görülür ve birçoğunda etken virüslerdir. Ancak daha az sıklıkta olan bakteriyel nedenli döküntülü hastalıklar hayati risk taşır.

Zona hastalığı nedir, belirtileri neler

Zona hastalığı nedir, belirtileri neler?

Zona, bağışıklık sistemin zayıfladığı herhangi bir hastalık seyrinde ve yoğun stres altında kolaylıkla kendini gösterebilir. Uzmanlar, daha önce suçiçeği geçirmiş kişilerin risk grubunda olduğunun altını çiziyor. Bir hayli ağrılı olan zonanın çıkacağı bölgede önce kaşınma, batma; bazen ağrı gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Peki, zona nedir, nasıl ortaya çıkar?

1.07.2019Sağlık
Erişkin aşıları: Ne zaman, nasıl yapılmalı

Erişkin aşıları: Ne zaman, nasıl yapılmalı?

Grip, tetanos, suçiçeği… Adını son dönemlerde sık sık duymaya başladığımız, kendisi küçük ama salgınlara yol açabilecek kadar etkili virüslerin neden olduğu hastalıklar… Aslında düzenli yapılan aşılarla engellenebilen bu hastalıkların nelere neden olabileceğini ve korunmak için aşının önemini İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu anlattı.

17.04.2019Sağlık
Kızamık aşısı ne zaman yapılır İşte aşı takvimi

Kızamık aşısı ne zaman yapılır? İşte aşı takvimi

Çocukların doğduğu andan itibaren belirli bir yaşa gelinceye kadar bir dizi aşı olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın da belirttiği dönemlerde çocukların aşılanmaya başlanması, en bulaşıcı hastalıklardan kızamık başta olmak üzere pek çok hastalığın önüne geçilmesini sağlıyor. Peki, kızamık aşısı ne zaman yapılır? İşte aşı takvimi

19.02.2019Sağlık
Elektrikler ne zaman gelecek 11 Şubat elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 11 Şubat elektrik kesintisi programı

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi yaşanıyor. Hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda ikamet eden vatandaşların kafasında ise aynı soru işareti var: Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 11 Şubat elektrik kesintisi programı

11.02.2019Gündem
Zona nedir Zona hastalığı nasıl anlaşılır

Zona nedir? Zona hastalığı nasıl anlaşılır?

Su çiçeği (Herpes Zoster) bu hastalığı geçiren hemen hemen herkes ve genellikle ergen yaş sonrasında (60-65) yaş üzeri insanlarda görülen bir hastalıktır.  Genellikle 50 yaş üstü kişilerde ortaya çıkan zona hastalığı en fazla vücudun sırt, göğüs, boyun, bel, karın, yüz, kafa ve kalça bölgelerinde ortaya çıkan şiddetli ağrılara neden olan bir hastalıktır. Peki, zona nedir? Zona hastalığı nasıl anlaşılır?

8.02.2019Sağlık
Suçiçeği nasıl geçer Suçiçeği belirtileri nelerdir

Suçiçeği nasıl geçer? Suçiçeği belirtileri nelerdir?

Suçiçeği; kırmızı döküntüler, yorgunluk ve ateş ile kendini gösteren bulaşıcı hastalıkların başında gelir. Peki, suçiçeği belirtileri nelerdir? Suçiçeği aşısı ne zaman ve kaç doz yapılır? İşte çocuklarda suçiçeği ile ilgili merak edilenler…

Zona nedir Zona hastalığı nasıl anlaşılır

Zona nedir? Zona hastalığı nasıl anlaşılır?

Zona, halk arasında kuşak hastalığı veya gece yanığı olarak da bilinir. Ender görülse de daha önce zona hastalığı geçirmiş hasta, direnci aşırı düşürecek bir durum karşısında yeniden bu hastalığa yakalanabilir. Peki, zona tam olarak nedir? Zona hastalığı nasıl anlaşılır?

4.12.2018Sağlık
Hadi ipucu: The Godfather filminde Vito Corleone karakterini canlandıran oyuncu kimdir

Hadi ipucu: The Godfather filminde 'Vito Corleone' karakterini canlandıran oyuncu kimdir?

Hadi ipucu sorusu yarışma öncesinde takipçileri için paylaşıldı. Dünyanın en iyi filmleri arasında gösterilen The Godfather filminde yer alan Vito Corleone karakteri milyonlarca izleyicinin aklında yer edinmişti. Peki, The Godfather filminde 'Vito Corleone' karakterini canlandıran oyuncu kimdir? İşte, 27 Ekim hadi ipucu sorusu.

27.10.2018Televizyon
İki gözü görmeden 3 üniversite bitirdi

İki gözü görmeden 3 üniversite bitirdi

Bursa’da iki gözü germeden 3 üniversite bitirip 5 yıl köşe yazarlığı yapan iş adamının başarı dolu hayat hikayesi herkese örnek olacak türden.

15.10.2018Kampüs
Zona hastalığı nedir Tedavisi için neler yapılmalıdır

Zona hastalığı nedir? Tedavisi için neler yapılmalıdır?

Zona hastalığı nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Halk arasında gece yanığı olarak bilinen zona hastalığının tedavisi hakkında bilinmeyenler merak ediliyor. Peki, zona hastalığı nedir? Tedavisi için neler yapılmalıdır?

17.09.2018Sağlık
5 yaşındaki küçük kız, suçiçeği yüzünden bu hale geldi

5 yaşındaki küçük kız, suçiçeği yüzünden bu hale geldi

Daily Mail’in haberine göre 5 yaşındaki Evie-Beth, şubat ayında vücudunda oluşan ağrılı lekeler nedeniyle acile kaldırıldı.

26.07.2018Saglik
Suçiçeği belirtileri neler Suçiçeği neden olur

Suçiçeği belirtileri neler? Suçiçeği neden olur?

Daha çok çocukluk döneminde geçirilen ve bazen ciddi komplikasyonlara yol açan su çiçeğinin neden olduğu, belirtileri ve nasıl geçtiği vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, suçiçeği belirtileri neler? Suçiçeği neden olur?

26.07.2018Gündem
LYM nedir LYM düşüklüğü nedir

LYM nedir? LYM düşüklüğü nedir?

LYM nedir sorusu birçok kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bir çeşit akyuvar hücresi olan LYM, bağışıklık sisteminin bir parçası olarak vücutta yer alıyor. Peki, LYM nedir? LYM düşüklüğü nedir?

6.07.2018Sağlık
Zona Hastalığı nedir Zona Hastalığı belirtileri nelerdir

Zona Hastalığı nedir? Zona Hastalığı belirtileri nelerdir?

Zona, yarattığı etkiler nedeniyle birçok kişinin merakla araştırdığı hastalık türleri arasında yer almaktadır. Bağışıklık sisteminin önem arz ettiği Zona Hastalığı'nda, stres gibi faktörler bu hastalığın oluşmasına neden olabilmektedir. Peki, Zona hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, merak edilen hastalık türü hakkında bazı bilgiler

6.07.2018Gündem
İlk yerli  aşı 2022’de vurulacak

İlk yerli aşı 2022’de vurulacak

PEDİATRİK Hepatit A aşısı yerli üretimi ile ilgili Sanayi İşbirliği Projesi (SİP) kapsamında 10 yıl alım garantili 12 yıllık ihaleye çıkıldı.

12.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

COVID-19 Deri Belirtileri

Tüm dünyayı esir alan COVİD-19 virüsü hakkında bilgilerimiz gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Hastalığın, hasta bireylerin öksürme, hapşırma yoluyla ortaya saçtıkları damlacıklara diğer kişilerin elleri ile temas etmesi sonrasında ellerini ağız, burun veya göz mukozasına götürmesi ile bulaştığını artık çok iyi biliyoruz.

5.05.2020

Çay ağacı yağının faydalarını biliyor musunuz?

Doğanın şifalı elleri biz insanların her zaman üzerinde olmuştur.

11.10.2018